• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Czy uważasz, że wybudowanie wieży dobrobytu ma ekonomiczny sens ?

  • tak

    Głosy: 5 55,6%
  • nie

    Głosy: 4 44,4%

  • W sumie głosujących
    9

MiroXXL

Wędrowiec
Myślę, że należy zmienić cuda aby aby były faktycznie opłacalne i atrakcyjne. Np. wróżkowy cud wieża dobrobytu jest słaba różnice pomiędzy poziomami są minimalne, w wydłużeniu zaklęcia i ilości wytworzonych narzędzi ... bardziej opłacalne są dwa warsztaty lev. 1 i zadanie ze doskonałymi narzędziami i złotem ... to przeczy logice ...
Kolejna sprawa zbieranie run i odłamków po wybudowaniu cudów lev. 11 ktoś wie co z tymi odłamkami zrobić ? Mim zdaniem powinna być możliwość ich sprzedaży, odstąpienia, lub przerzucenia do innych cudów obecnie to pole jest mocno zaniedbane ... Co mam nie pomagać w zbieraniu PW ponieważ mam full run i odłamków ? To nie jest ok. Dostałem PW i chciałbym oddać ...
A co Wy o tym sądzicie ?
 

DeletedUser1088

Guest
podobno jest 20 poziomów cudów;)
więc po 11 jest jeszcze 16
wieże dobrobytu dają nawet na 1 poziomie (5000/3h) więcej niż 1 warsztat na 22 poziomie (3940/3h) przy tej samej ilość pól 5x4
Dodatkowo na warsztat poziom 22 potrzebujemy 1389 populacji i 730 kultury
No i jeszcze oprócz wspomnianego bonusu do zaklęcia są jeszcze punkty rankingowe;)
przy 15 poziomie to ponad 5838 punktów a warsztat daje tylko 2119;)

ogólnie nie inwestuję w ten cud, jest mi na razie zbędny
 

Hassano

Łucznik
Dokładnie tak poziom rozbudowy jest do 20lv na chwile obecną a pewnie to zwiększą więc runy na pewno sie przydadzą :) Co do opłacalności to sleep idealnie zobrazował że jednak ten budynek sie opłaca i choć może nie daje astronomicznych korzyści w postaci młotków to ma bardzo ważną jedną ceche!! NIE POTRZEBUJE LUDZI I KULTURY DO SWOJEJ ROZBUDOWY A TO MEGA PLUS
Co do handlu runami to na pewno powinno to być wprowadzone bo jak już nie raz ktoś zauważył są budynki których nie chce postawić a dostaje w nie runy..
 

DeletedUser449

Guest
Jestem zdania że budowanie wieży dobrobytu nie ma sensu. W opisie @sleep2 zabrakło bardzo ważnej kwestii - warsztaty produkują zaawansowane narzędzia, gdzie dwie sztuki + 200k złota dają 13k narzędzi. Złoto to naprawdę niewielki problem, stąd w praktyce wieża dobrobytu jest słabsza niż warsztat 22 lv.
Choć po co budować warsztat na 22 lv? Najlepsze są warsztaty na niskich poziomach. To dzięki nim można zyskać setki tysięcy narzędzi dziennie kosztem małej przestrzeni w mieście.
Może i wieża dobrobytu nie wymaga populacji oraz kultury do swojej rozbudowy, ale wymaga punktów wiedzy. To bardzo duży koszt. Owe punkty wiedzy można przeznaczyć w inny cud, który jest bardziej wartościowy.
Zaklęcia... mocy zasobów po prostu nie używam. Nie ma takiej potrzeby.
 
Do góry