• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Automatyczna walka, okno potwierdzenia [164, 199] [17-02-PL-UI-4]

  • Rozpoczynający wątek mastercook
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mam nadzieję, że się nie powtarzam, lecz nie znalazłem żadnej informacji na forum w tej materii. Moja propozycja nie jest skomplikowana. Mianowicie już niejednokrotnie przytrafiło mi się, że przez przypadek w trakcie walki nacisnąłem przycisk automatycznej walki. I mimo usilnych starań żeby ją wyłączyć, niestety nigdy mi się to nie udało. Przez to zdarzało mi się również przegrać. Zauważyłem, że po jej uruchomieniu na górze ekranu widnieje przycisk wyświetlenia rezultatu, więc domyślam się, że walka jest już rozstrzygnięta w momencie uruchomienia automatu. Moja propozycja jest następująca, prosty komunikat: "Czy na pewno chcesz roztrzygnąć walkę automatycznie?".

P.S. Jeśli istnieje mniej lub bardziej magiczny sposób na wyłączenie automatu to uprzejmie proszę jego przedstawienie i zamknięcie tematu :)

Pozdrawiam
Marek
 

DeletedUser

Guest
@mastercook jako, że w jednym z wątków tego działu wypowiedziałeś się że nie ma co udogadniać gry ponieważ trzeba wymusić klikanie, to dzięki temu mogę szybko ustalić po co ta zmiana, dla dodatkowego kliknięcia ;) zmień nick na "bezlitosnydlamyszy" - będzie fajnie.
A tak poważnie bez żartów, to stwierdzam że to bardzo fajny pomysł, ilekroć przez przypadek się kliknie tu i ówdzie, dlatego już dawno powinno to zostać wprowadzone.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak. Dlaczego? Ponieważ przyciski "Automatyczna walka" i "Ucieczka" są małe i zbyt blisko siebie. Zdarzyło mi się już nacisnąć pierwszy zamiast drugiego. Na dodatek "Ucieczka" oraz wiele innych akcji przerywających coś ma okno dialogowe pytające nas, zaś walka nie, co samo w sobie jest niekonsekwentne.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak. Dlaczego? Ponieważ przyciski "Automatyczna walka" i "Ucieczka" są małe i zbyt blisko siebie. Zdarzyło mi się już nacisnąć pierwszy zamiast drugiego. Na dodatek "Ucieczka" oraz wiele innych akcji przerywających coś ma okno dialogowe pytające nas, zaś walka nie, co samo w sobie jest niekonsekwentne.
O właśnie, lepszych słów na uzasadnienie - niż tych niezmordowanego thek'a - znaleźć się nie da :D. @thek do Ciebie brakuje mi niewiele prowincji ale właśnie wczoraj wieczorem przez przypadek 2 razy z rzędu kliknąłem automat... i oczywiście przegrałem. Jest to coś niesamowitego.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak. Dlaczego? Ponieważ przyciski "Automatyczna walka" i "Ucieczka" są małe i zbyt blisko siebie. Zdarzyło mi się już nacisnąć pierwszy zamiast drugiego. Na dodatek "Ucieczka" oraz wiele innych akcji przerywających coś ma okno dialogowe pytające nas, zaś walka nie, co samo w sobie jest niekonsekwentne.
Czytając wasze posty i samemu grając uważam, że pomysł jest warty wprowadzenia.
Nie zgodzę się jednak, że brak potwierdzenia automatycznej walki jest niekonsekwentny.
Decydując się bowiem na automat, mamy pełny ogląd pola bitwy, sił nieprzyjaciela i naszych.
Wiemy zatem i możemy podjąć decyzje, czy musimy sami walczyć, czy możemy sobie pozwolić na walkę automatyczną.
Odwrót zawsze powinien być, potwierdzony przez dowódcę.
Faktem jest jednak, że warto aby obie te opcje były potwierdzalne.
 

DeletedUser

Guest
@Atrewian Moim zdaniem jest to niekonsekwencja. Skoro "Ucieczka" ma potwierdzenie, to tym bardziej "Autowalka" powinna mieć. Są one naprawdę blisko siebie i czasem wystarczy minimalne drgnięcie ręki, by wskaźnik trafił nie w ten przycisk co trzeba. Mi się już kilkukrotnie to zdarzyło, bo mam czułość myszki ustawioną na kilka tysięcy dpi, więc drgnięcie gryzonia jest zwyczajnie widoczne na ekranie. Ekran lapka 15.6cala, czyli 1366px to u mnie około centymetra ruchu myszą. Odstęp między guzikami auto i ucieczki to jakieś 20-30px, próba trafienia w te małe guziki, dodatkowo gdy gram w chrome na skali 66% (czyli wszystko jest jeszcze bardziej zmniejszone), już powoli podchodzi pod naprawdę chirurgiczną precyzję :)
 

DeletedUser

Guest
jak w temacie:

w trakcie walki (czytaj walki, nie automata) , poza przemieszczaniem jednostek, atakiem na wroga, zrobieniem przerwy jednostkom i ustawieniem szybkości animacji walki, mamy dwa magiczne guziczki

  • poddanie się - fajna, przydatna opcja, pozwalająca nam zaplanować rozstawienie itp. Włączenie jej wymaga uprzedniego potwierdzenia swojej czynności, zapewne żeby niepotrzebnie nie stracić już straconych jednostek.
  • automatyczna walka - również fajna, przy końcówce, jeśli wiemy że automat nam walki nie popsuje - oszczędzi nam troszkę czasu. Problem taki, że włączenie tej opcji nie wymaga potwierdzenia przez użytkownika (czyli nas)
Oba te magiczne guziczki znajdują się bardzo blisko siebie, już nie raz udało mi się 'poddać' i stracić parę jednostek, tak czysto przypadkiem.

Propozycją (być może zgłoszeniem bambola i niedopatrzenia panom 'programistom') jest zrobienie potwierdzenia dla guziczka z autowalką, coś w stylu: czy chcesz dokończyć walkę automatycznie, z odpowiedziami 'tak chce oszczędzić czas' / 'nie ja tu nie chciałem klikać' albo wersją skróconą tak/nie

Pozdrawiam
Janusz
 

DeletedUser824

Guest
Samemu mi sie tez tak zrobiło, wiec za pomysłem jestem na tak.

albo mogliby zmienić miejsce guzików by nie były tak blisko siebie, np: jeden dać po przeciwnej stronie paska rund, wtedy nie byłoby szans kliknąć przez przypadek nie to co sie chciało.
 

DeletedUser79

Guest
Drobiazg, ale jaki przydatny. Również mi się kilka razy kursor myszki przesunął i niestety musiałem patrzyć jak moje jednostki dostają baty ;)
Sugestia trafna, a rozwiązań jest kilka - dodać potwierdzenie decyzji czy też inne rozmieszczenie tychże opcji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry