• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd BŁĄD W NAZWIE ROZDZIAŁU

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser975
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser975

Guest
W drzewku badań jest napisane "Orki i Globliny"

Wg języka polskiego powinno być Orkowie i Gobliny (bo orki to takie czarno-białe morskie żyjątka :D)
Mam nadzieję, że przy następnej aktualizacji ktoś się tym zajmie :) Bo wygląda to wyjątkowo nieprofesjonalnie
 

DeletedUser174

Guest
jeden ork / dwa orkowie? yyy czy tylko mi tu coś nie pasuje?

i dlaczego orkowie? Bo orki to pany i z tego powodu państwo orkowie? jak juz to tak razem orkowie i goblinowie chyba powinno być?
 

DeletedUser975

Guest
Ale chyba nie mówimy dwa mężczyzny tylko dwoje mężczyzn? To nie jest zasada

Niby dwie opcje są poprawne po sprawdzeniu w słownikach ale parsknęłam śmiechem jak się temu pierwszy raz przyjrzałam i wyobraziłam orki (morskie zwierzątka) z goblinami :D
 

DeletedUser174

Guest
ale jak dwoje mężczyzn??? mężczyzna jest rodzaju męskiego (przynajmniej z założenia) więc jak coś to dwóch :p no chyba, ze jeden jest niepełnowartościowy :D ale, zeby tak od razu publicznie o tym?

oczywiście, ze obie opcje sa poprawne. ale polska język trudna języka. To, że obie opcje sa poprawne nie oznacza, ze obu należy używać. Przykładem moga być słowa wybuchła i wybuchneła - obie opcje też sa poprawne, ale co niektórzy twierdzą, ze są uzaleznone od tego do kogo lub czego się odnoszą. Ponadto czasami wszyscy jak jeden mąż popełniamy podobne błędy językowe - różnica jest tylko taka czy mamy tego świadomość czy nie. Czasami poprawne formy są "nieprzysfajalne"

mi osobiście opcja "orkowie" się nie podobuje. A wieloznacznośc słów jest bardzo dla naszego języka charakterystyczna. Przecież w zdaniu "muszę wszyć zamek do kurtki" nie zakładasz chyba, ze będziesz wszywać budynek do kurtki czy też wpasowywać zamek do drzwi. A przecież w kazdym wypadku "zamek" wymawia się tak samo, a nawet pisze się tak samo. polska język piękna język :)
 

DeletedUser626

Guest
Nie jest to błąd, zarówno "Orki" jak i "Orkowie" to przyjęte wersje tłumaczenia słowa "Orcs". Nie planujemy zmian w tej kwestii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry