• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Błąd przy produkcji wojska

Nusion

Kapłan
Ten błąd jest tak "ciężki", że raczej nie może zostać odłożony "na potem".
Ja dziś po południu znów przespacerowałam się po elvenarowych forach i oprócz u nas i na becie, błąd został zgłoszony na forum bułgarskim i francuskim. Reszta nadal nie wie, że taki błąd istnieje. Ale za chwilkę to się rozejdzie dalej i zacznie się zadyma :) IG o tym wie i jestem pewna, że nad tym pracują
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Nusion pamiętasz za pewne sławny event kiedy to IG też popełniło błąd i zaliczało podwójną liczbę waluty za zadanie? To jakoś potrafili naprawić z dnia na dzień i jakoś nic nie stało im na przeszkodzie :)
 

DeletedUser174

Guest
a ile to błedów z premedytacją wysłali na serwery... nawet się z tym nie kryli, że świadomie nie naprawili bledu, mimo posiadania wiedzy na ten temat. Kaliber błedu nie ma znaczenia. Istotny jest tylko wektor... o ile nie jest skierowany w strone graczy to pośpiechu ze strony ig nigdy nie było. Błąd z bonusami fenka do wojska towarzyszył nam przez kilka tygodni i miał sie całkiem dobrze... a to był zdecydowanie cięższy wagowo bład, ale co z tego? Była wiedza, była zadyma i mega wnerw graczy... także z peanami zapewniającymi o pracy w pocie czoła tych biedactw z ig to ja bym sie wstrzymała. No gdyby to była kwestia wpadających na siebie ludzików...
 

Nusion

Kapłan
No było, było wiele wtop... ale teraz i tak myślę, że naprawią najpóźniej przed wprowadzeniem nowych turniejów. Nowe turnieje to teraz priorytet, muszą dobrze wejść! No więc bez towarzystwa błędów, zwłaszcza takich :)
Na becie błąd z produkcją w koszarach, po wejściu 3 kolejek, naprawili może nie od razu, ale po 2 dniach i błąd nie wszedł na pozostałe serwery!
 

DeletedUser174

Guest
Czyli za rok? Bo przypominam, że daty wprowadzania turniejow nie ma. Czy muszę przypominać o testach na apkowa wersję motywek? Trwały grube miesiące właściwie nie wiadomo po co. A renowacje? Chyba z rok im zeszło, ale obniżenie statow budynków raz dwa zrobili... I nie przeszkadzało im, że to przez renowacje.
A przygody które ostatecznie nie wystartowały? To chyba dość poważny błąd był, a jednak przygody poszły... Nie wiem może mają w tym Ig dużo pchel i literalnie interpretuja powiedzenie, że pośpiech jest wskazany tylko przy lapaniu pchel...

Wszyscy wiedzieliśmy, że błąd z fenkiem musiał być naprawiony w trybie mega pilnym, ale rzeczywistość była bardzo bolesna. Ten błąd to kolejne zderzenie z rzeczywistością i możemy robić zakłady ile jeszcze potrwa. Będziemy mieć szczęście jak z nową aktu wejdzie... Czy mam przypomnieć o boju za durnowate mieczyki na apce? To tak w ramach wiary w Ig..
 

BlossomValvi

Łucznik
@kikimora lepiej brzmi w nowym roku ;)
Ja tam osobiście myślę że to nie był błąd, to zbyt gruba sprawa by tego nie wyłapać na głupich testach wewnętrznych. Powód też jest prosty, wrzucili to na serwery, która tak naprawdę tego nie potrzebują (poza EN i betą) zwiększając jeszcze bardziej dysproporcję pomiedzy graczami. A tak to "mimochodem" rozwiązali problem OP brunatnego :)

Może zrobią kolejny błąd w sprawie fenka, typu że po 5 walkach karma mu się skończy czy coś? A potem dowalą nowy turniej a co i tak jesteśmy hardkorowcami
 

blazius1

Paladyn
Twierdzisz że błąd ze slotem wrzucili celowo wszędzie tam, gdzie nowe zasady utrudnienia turniejów nie są testowane? Że liczyli na to, że my go nie zauważymy, skoro tak gładko przeszedł przez betę?

Przecież powinno być dokładnie na odwrót, ponieważ rozdział kolejkowania to jedynie wstęp do reformy. Sam w sobie jest na razie ułatwieniem w produkcji wojska, ale też wstępem do utrudnienia turniejów. Powinien więc być testowany tam, gdzie testowana jest reforma. Czyli na becie i na EN, a nie u nas.
Nie powinien być świadomie wrzucany na rympał, na serwery, na których w ogóle nie testuje się nowego algorytmu. Moim zdaniem wrzucili bo mogli, ale bynajmniej nie świadomie. "Wrzuciło im się z błędem nieświadomie.

Co być może jakoś trochę tłumaczy to, że z usunięciem babola wcale się nie spieszą.

Babola zrobili, bo po prostu nie panują nad zmianami. Nie ma tu tajemnicy i żadnej nowości.

Problem OP Bruntnego jest "rozwiązany" jedynie tymczasowo. Czyli na dość długo, bo na tak długo, jak będą wdrażali ten nieszczęsny nowy algorytm.
Nie zdziwiłbym, się gdyby to miało potrwać nawet rok.
Może przesada.

Pół roku. ;)
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Nie no bez przesady, to wrzucili wszędzie łącznie tam gdzie nowy turniej jest testowany, więc nie celowo, dostaliśmy rykoszetem, że tak powiem IG chciało dobrze ale wyszło jak zwykle ;)

Raczej jak pisałem to nie był błąd, co najwyżej zostało to określone jako potencjalny problem z niskim priorytetem, a że kto inny jest osobą decyzyjną niż ta która ma świadomość co jest w raporcie no to mamy co mamy

Patrząc na to co się dzieje wokół nowego turnieju to jednak chyba zyski spadają, zwłaszcza że podsumowanie kolejnego kwartału tuż za rogiem
 

blazius1

Paladyn
A ponieważ znowu "wyszło jak zwykle", to ja bym się zbytnio tym pierwszym slotem nie martwił. Kto go widzi - może jakoś omijać, kto nie widzi - znaczy, że go nie boli.

Martwiłbym się raczej o to, jakie cuda na kiju pojawią się w pierwszych dniach po wdrożeniu drugiego etapu reformy.

Martwię to eufemizm. Jestem konsekwentnie (już wspominałem) tym przerażony. :p
Ale też przygotowany na najgorsze, ten sposób, że mam silne postanowienie niczemu już się nie dziwić.

Nadchodzi gorąca jesień.
Albo przyspieszona Wielkanoc, bo jaja są przecież na Wielkanoc.
 

BlossomValvi

Łucznik
Ja już jestem w ostatnich stadiach tzn akceptuję :p
Po prostu ograniczę się do 10 prowincji (starczy na 10 skrzyń) może z czasem dobiję do 16-20, a międzyczasie nadmiar woja przekieruję na iglice

Zresztą zobaczymy co w bractwie...

Najbardziej dobija mnie mnie ten wpływ ekspansji i poziomu cudaków, bo to zabija długoterminowe cele tzn. daje wybór albo ... albo a w żadnej grze tego nie lubię

A co do błędów:
- powinno być ich znacznie mniej, nowy turniej jest bardzo intesywnie tesotowany, nie to co zwolnienie kolejek ile to było na becie tydzień? zanim zrobili roll-out na wszystkie serwery?
- Za to mogą powrócić błędy poprawione przez ostatnie poprawki ;), niestety wygląda na to że Ig zawsze robi zmiany na wcześniejszy wersjach, więc po puszczeniu będą musieli ponownie wgrywać aktualizacje
 

Suvetar

Wędrowiec
Też mi się dziś wydawało, że błędu już nie ma. Ale najwyraźniej powrócił - we wszystkich budynkach. :(
 
Do góry