• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Błąd przy produkcji wojska

blazius1

Paladyn
No to popatrzcie jaki mają spóźniony zapłon na becie.

AstoN wyłapał błąd na live siedem dni temu. Jest już tutaj opisany od kilku dni i ma status potwierdzonego.
Ten sam błąd był na becie jeszcze wcześniej, a jeszcze nie skumali na czym polega.

Błąd wizualny to jest jak ludziki na siebie wpadają. :p
 
Ostatnia edycja:
Ta osoba na becie co pisze ze jest to tylko blad wizualny poprostu nieswiadomie uzyla metody o ktorej pisal astoN na radzenie sobie z tym bledem i stad wyciagnela bledne wnioski. Poprostu na becie zauwazyli ze cos jest zle ale jeszcze tego nie rozgryzli co dokladnie.
Dokladnie tak. Sam mam w grze sytuacje, gdy ten blad powoduje realne straty w szkoleniu wojska. To, ze odpowiednio postepujac, mozna zminimalizowac skutki tego bledu, to zupelnie inna sprawa. Ale blad jest, moze powodowac straty i zaburza normalny rytm gry, wiec nie ma mowy o bledzie tylko wizualnym.
 

Koval92

Kapłan
No to popatrzcie jaki mają spóźniony zapłon na becie.

AstoN wyłapał błąd na live siedem dni temu. Jest już tutaj opisany od kilku dni i ma status potwierdzonego.
Ten sam błąd był na becie jeszcze wcześniej, a jeszcze nie skumali na czym polega.

Błąd wizualny to jest jak ludziki na siebie wpadają. :p

Widzialem, że dzisiaj albo wczoraj chris od nas tam pisał xD Oni tam wiedzą mniej niż u nas bo Marindor połowę bety zbanował za nie dyskutowanie o becie tylko o innych serwerach jak zgłaszali, że na live też jest problem xD
 
Widzialem, że dzisiaj albo wczoraj chris od nas tam pisał xD Oni tam wiedzą mniej niż u nas bo Marindor połowę bety zbanował za nie dyskutowanie o becie tylko o innych serwerach jak zgłaszali, że na live też jest problem xD
Blad zglosil kto inny, ja tylko sprostowalem bledne zalozenie graczy z bety, ze chodzi o blad natury wylacznie wizualnej :)
Co do zbanowania polowy bety, to niczego takiego nie zauwazylem.
 

blazius1

Paladyn
Błąd jest wybitnie systemowy ponieważ dotyczy dokładnie wszystkich graczy. W bardzo różnym stopniu, w zależności od rozmiaru miasta oraz aktywności dziennej w grze, ale jednak wszystkich. Co jest najlepszym z możliwych dowodów, że jest systemowy.

Jedni go mogą nie widzieć, inni widzieć tylko jako "wizualny", tj. bez większego znaczenia, a bardziej uważni widzą że to błąd powszechny. I że wielu graczy wojskowych na prawdę dużo traci.
Dla mnie akurat jest bez większego znaczenia i nie zauważyłbym tego babola ani w tydzień , ani pewnie we dwa. Ale bynajmniej nie jest "wizualny".

Babol jest wielki jak stodoła.
Gracze tracą konkretne ilości woja oraz zaklęć. Głównie woja. W Portalach osadowych produkcyjnych pewnie też są straty.
Jeszcze pól roku temu powiedziałbym, że takie przeoczenie na becie byłoby niemożliwe.
 

LukasArt

Zwiadowca
Błąd nie jest wizualny, sprawdzałam to wczoraj bardzo dokładnie, powoduję duże straty w wojsku i w katalizatorach, zwłaszcza w tych małych miasteczkach. To się po prostu w głowie nie mieści , że tak duża firma przez taki kawał czasu nie wyłapała tego błędu, a teraz nie potrafi nawet to naprawić.
 

Tajniakos

Paladyn
Po klasyfikacji tego błędu na forum bety jako nowy błąd mam wrażenie, że tym zgłoszonym od nas przez jarq nikt się nie zajął.
Błąd należy do tych z ciężkiego kalibru i prace nad nim powinny być już zakończone a serwery na żywo poczęstowane "odtrutką"
@jarq masz jakieś informacje kiedy możemy spodziewać się naprawy tego irytującego i przynoszącego straty błędu?
 

Mika1806

Wędrowiec
Błąd jest wybitnie systemowy ponieważ dotyczy dokładnie wszystkich graczy. W bardzo różnym stopniu, w zależności od rozmiaru miasta oraz aktywności dziennej w grze, ale jednak wszystkich. Co jest najlepszym z możliwych dowodów, że jest systemowy.

Jedni go mogą nie widzieć, inni widzieć tylko jako "wizualny", tj. bez większego znaczenia, a bardziej uważni widzą że to błąd powszechny. I że wielu graczy wojskowych na prawdę dużo traci.
Dla mnie akurat jest bez większego znaczenia i nie zauważyłbym tego babola ani w tydzień , ani pewnie we dwa. Ale bynajmniej nie jest "wizualny".
Nie każdy. Ja nie mam. Trzeba sprawdzić jak dużej liczby graczy dotyczy i od czego to zależy.
 
Nie każdy. Ja nie mam. Trzeba sprawdzić jak dużej liczby graczy dotyczy i od czego to zależy.
To troche nie tak. Trzeba to ujac troche inaczej. To sama gra zawiera blad (czyli moze on wystapic u kazdego), tylko po prostu nie u kazdego gracza jest widoczny. Jesli ktos np. celowo czy przypadkiem zawsze jest zalogowany, kiedy sloty koncza sie produkowac, to bledu nie zauwazy. Ale blad jest i u wiekszosci graczy jest zauwazalny. Gwarantuje, ze gdybys poeksperymentowal/a troche z czasem szkolenia i momentami logowania sie do gry, to bylby zauwazalny takze u Ciebie.

Smiem twierdzic, ze w normalnym rytmie gry blad wystepuje u wiekszosci graczy (niezaleznie od tego, czy go zauwazaja, czy nie), a odsetek tych, ktorzy maja akurat tak dobrana wielkosc grupy szkoleniowej i czas logowania sie w grze, ze blad nie jest u nich widoczny, jest bardzo niewielki.
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
uważałem, że u mnie błędu nie ma ... sprawdziłem i jest.
Też miałem takie wrażenie na początku kiedy opisał go @astoN- i nawet o tym napisałem w tym temacie na początku że u mnie on nie występuje ponieważ często logowałem się do gry w tym czasie jednak błąd występuje kiedy zacząłem logować się co jakiś czas i sprawdziłem to dokładnie. Błąd jest i powoduje duże straty w produkcji wojska jak i katalizatorów w akademii magi :(

Ciekawi mnie tylko jak długo mamy czekać na naprawienie tego ponieważ to nie jest jakaś duperelka typu wpadające na siebie ludziki a poważne niedopatrzenie ze strony programistów z IG. Tak wiem ten błąd działa na naszą niekorzyść (graczy) dlatego IG nie spieszno do jego naprawy.

Pozostają nam jak na razie dwie opcje:
1) częste logowanie się do gry za dnia
2) doraźnie stosować metodę opisaną TUTAJ zwłaszcza po nocy lub dłuższej nieobecności w grze
 
Ostatnia edycja:
metodę należy stosować po każdym zalogowaniu sie do gry. O ile tylko coś się wyprodukowało i "wisi" nad budynkiem, to obowiązkowy obchód i kasowanie pierwszego slotu jest niezbędnym elementem w grze
Taaa... tylko ze to uniemozliwia szkolenie wojska na brunnerach. Ja wole poczekac na moment konca szkolenia we wszystkich slotach, wtedy w najgorszym razie trace czas potrzebny na szkolenie prawie calego jednego slotu, za to potem moge zebrac calosc z bonusem z miskow.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Po klasyfikacji tego błędu na forum bety jako nowy błąd mam wrażenie, że tym zgłoszonym od nas przez jarq nikt się nie zajął.
No to masz złe wrażenie już od kilku dni pracują nad tym błędem, zaraz po moim zgłoszeniu pojawiły się komentarze do niego że na en jest to samo a potem to już poszła lawina. Na razie nie mam informacji kiedy się z tym uporają.
 

Nusion

Kapłan
Metoda się sprawdza i na początku było fajnie, bo można obejść błąd... No ale na początku, no i nie zawsze można obejść.
Jeśli jestem leniwa i wstanę rano trochę później, to zbieram całą zakończoną produkcję wojska i startuję nową, tu akurat jest tak, jak było wcześniej. Ale jeśli jednak jestem mniej leniwa i wejdę do gry wcześniej, to ostatni slot, który akurat powinien kończyć produkcję resetuje mi się... i tu już nie skorzystam z dobrodziejstwa "metody na buga", bo to mój ostatni slot i nie mam kolejnego, żeby sobie błąd "naprawić".
Poza tym konieczność przeglądania wszystkich dotkniętych bugiem budynków przy każdej wizycie i "naprawiania" błędu jest z każdym dniem coraz bardziej uciążliwa

Taaa... tylko ze to uniemozliwia szkolenie wojska na brunnerach. Ja wole poczekac na moment konca szkolenia we wszystkich slotach, wtedy w najgorszym razie trace czas potrzebny na szkolenie prawie calego jednego slotu, za to potem moge zebrac calosc z bonusem z miskow.

A w przypadku zbierania na Brunnery to już w ogóle błąd nie do zaakceptowania
 

xEasyRiderx

Rycerz
Jak już wspomniano błąd jest na niekorzyść graczy a to zmienia kaliber jego priorytetu i naprawy jego przez IG co już wiele razy miało miejsce w przeszłości. Błędy na niekorzyść IG są naprawiane w trybie right now czyli natychmiastowym.
 

astoN-

Rozbójnik
niektore bledy to juz z pol rok sa i nic nie robia... np. wyszukiwanie graczy, ktore sortuje graczy od najmniejszych, a ci najwieksi sa na ostatniej stronie
 
Do góry