• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Błąd przy produkcji wojska

astoN-

Rozbójnik
Od wczorajszego updatu produkcja wojska mnie troche oszukuje, potestowalem to dzisiaj i blad polega na tym, ze produkuje sie tylko pierwszy slot, a nastepny rusza dopiero jak sie zalogujemy, bez wzgledu na to po jakim czasie, zawsze jest zrobiony 1 slot wojska, a na nastepnym czas dopiero rusza, latwo to przetestowac:
ustawiamy w obozie najemnikow pierwszy slot zabek na powiedzmy minute, a nastepne 4 na full i wychodzimy z gry na 10+ minut, po wejsciu u mine zrobi sie ta minutowa grupa, a na nastepnej czas dopiero startuje czyli 5h 40min. nawet jak wejde po calym dniu to tylko ta minuta sie zrobi, wyglada na to ze trzeba caly czas siedziec na grze :/
 

astoN-

Rozbójnik
to nie jest tylko moj blad, bractwo ma to samo, po zalogowaniu po nocy czasy produkcji na kazdym budynku dopiero startuja, mimo ze wczesniej byly rozne, ja sam przyspieszalem wczoraj zabyi tak na jednym mialem 2h do konca na innym 5, teraz wchodze i wszedzie dopiero startuje oddzial, nie jest to tylko moj problem...
 

Nusion

Kapłan
A zgłosiliście to do Obsługi Gry?
Na pewno jest to błąd, nawet, jeśli nie występuje u wszystkich i na pewno trzeba go naprawić, ale to jest możliwe tylko po wysłaniu zgłoszenia do Obsługi Gry, wtedy będzie możliwość zajrzeć do Twojego miasta i sprawdzić, co tak na prawdę się dzieje
 

astoN-

Rozbójnik
teraz zauwazylem logujac sie na 3 swiaty ze to nie dotyczy tylko wojska, produkcja czarow w akademii tez leci od nowa po zalogowaniu, wszedzie mam zresetowane czasy produkcji
 

Nusion

Kapłan
No więc muszę napisać, że też właśnie zauważyłam tą anomalię w produkcji, ale nie do końca jest tak, jak napisałeś.
produkuje sie tylko pierwszy slot, a nastepny rusza dopiero jak sie zalogujemy, bez wzgledu na to po jakim czasie, zawsze jest zrobiony 1 slot wojska, a na nastepnym czas dopiero rusza

U mnie w nocy produkuje się wszystko, to na pewno. Rano zbieram 5 slotów.
Ale teraz weszłam do gry po jakimś czasie, zebrałam 2 księżniczki i taka sytuacja w kolejnym slocie w obozie najemników:

1600528378349.png
I dokładnie to samo w koszarach, chociaż trent ma nieco inny czas produkcji, więc to nie przypadek.
Natomiast w terenach treningowych zebrałam cerbery z pierwszego slotu, a w drugim trwała normalnie produkcja. Z jakiegoś powodu ta się nie wyzerowała...

1600528485597.png

A więc produkcja się zeruje, jednak nie jest tak, że produkuje się tylko pierwszy slot (w każdym razie nie u mnie). Produkuje się tyle, ile zdąży w czasie nieobecności w grze. U mnie akurat 2 księżniczki i 2 trenty. Natomiast wyzerowało trwające produkcje.

Poobserwuję to jeszcze, bo wczoraj jak zrobiłam test z tą 1 min. to mi się nic nie wyzerowało...
 

astoN-

Rozbójnik
jest tak jak mowisz i tak napisalem do supportu, resetuje czas obecnej produkcji , jezeli podczas naszej nieobecnosci wyprodkowal sie przynajmniej jeden slot

np. jak mamy grupy w koszarach po 4h, wejdziemy do gry po 10h, zrobi sie 2 sloty a czas na trzecim dopiero startuje, a powinien juz byc w polowie zrobiony
 
Ja nigdy nie zbieram wojska przed ukonczeniem calosci produkcji ze wszystkich slotow, wiec nie mam problemow, ale blad jest oczywiscie do pilnej naprawy. Tymczasowym rozwiazaniem moze byc wlasnie zapisanie sobie czasu konca szkolenia i poczekanie ze zbiorem do tej chwili, przy czym warto tez wyrownac czas szkolenia we wszystkich budynkach. U mnie np. szkolenie w Terenach trwa odrobine dluzej, wiec startuje produkcje w nich z obnizona wielkoscia grupy szkoleniowej na slot (jest tam na dole taki suwak, ktorym mozna to zrobic). W ten sposob produkcja we wszystkich budynkach konczy sie dokladnie w tym samym czasie.
 

astoN-

Rozbójnik
nie musisz zbierac, wystarczy ze jak wejdzie do gry i najedziesz na wojsko to zobaczysz ze czas jest liczony od nowa na kazdym budynku i na akademii tez, oczywiscie w tym czasie co cie nie ma musi sie zakonczyc chociaz 1 slot, najlepiej sprawdzic rano po nocy, na pewno bedziesz mial wyswielona na budynkach wojskowych czas szkolenia pelnego oddzialu jakby dopiero co ruszyl, mam jednak pewne podejrzenia ze moze to byc blad wyswietlanego czasu, wiecej potestuje jutro
 

Marcin411

Wędrowiec
U mnie jest ten sam błąd.
I nie jest to problem jedynie wyświetlania błędnego czasu produkcji a faktycznie produkcja w budynkach wojskowych / akademii magii jest dłuższa. Czyli musi minąć pełny czas produkcji aby dany oddział / zaklęcie się wyprodukowało.
Natomiast zauważyłem jedną rzecz, opisze na przykładzie:
- szkoliłem w koszarach wojsko, kilka minut przed końcem produkcji oddziału nr 1 specjalnie wyłączyłem grę w przeglądarce,
- następnie po kilkunastu minutach włączyłem ponownie grę w przeglądarce, oddział nr 1 się wyprodukował, kolejny (oddział nr 2) się właśnie zaczyna produkować od zera,
- następnie kasuję z kolejki szkolenia ten oddział nr 2 i wówczas zaczyna się produkować następny - oddział nr 3 - ale już ze skróconym czasem szkolenia o te kilka "zagubionych" wcześniej minut.
Warunek żeby to zadziałało oddziały numer 2 i 3 muszą być już wrzucone do kolejki szkolenia przed wyjściem w gry.
Metoda ta sprawdza się u mnie i na przeglądarce na komputerze jak i na aplikacji mobilnej na telefonie.
Pozwala to chociaż na doraźne radzenie sobie z tym błędem.
 
Ostatnia edycja:

astoN-

Rozbójnik
u mnie to inaczej zadzialalo, malem pogubione czasy na wojsku i probowalem przyspieszac zeby sprawdzic czy faktycznie sa to cale oddzialy no i tak bylo, ale na akademii zrobilem inaczej poczekalem az sie caly czar sam zrobi i bylem w tym momencie w miescie, ten nowy czar co byl na drugim slocie mial zbity czas produkcji juz o 4 godziny, nie wiem jeszcze jak to dziala dokladnie, przyspieszanie nic nie daje zeby odzyskac czas, a pierwszego oddzialu nie usuwalem jeszcze bo sie balem ze mi przepadnie to co sie zrobilo, jutro sprawdze
 

gamin

Rozbójnik
U mnie rowniez wystepuje ten sam blad. Po zbiorze kolejny slot jest zerowany. W tej chwili tez nie do konca rozumiem jak dziala blad, czy wystepuje pozniej gdzies rekompensata tego utraconego czasu czy nie.
Wiem ze my (gracze) szybko "rozpracujemy" mechanike tego bladu i wprowadzimy odpowiednie kroki np. zbieranie calosci produkcji zeby to obejsc ale w moim przekonaniu to chyba rola IG byloby przedstawienie na forum na czym konkretnie blad polega i ewentulnie podanie przyblizonego czasu kiedy blad zostanie naprawiony.

@jarq czy mozemy liczyc na jakies oficjalne info w tym temacie ?

mam nadzieje ze blad jest traktowany co najmniej z takim samym priorytetm jak wpadajace na siebie ludziki, wtedy bedzie natychmaist naprawiony ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
U mnie na apce nie zauważyłem tego błędu, wydaje mi sie że czas jest poprawnie naliczany, ale zwrócę na to uwagę

a ludziki trochę czekały na naprawę, wolałbym tempo reakcji jaka była gdy dali za dużo waluty ewentowej w pierwszy dzień ewentu ;)
 

gamin

Rozbójnik
dali za dużo waluty ewentowej w pierwszy dzień ewentu

Ktory to byl taki event bo nie kojarze ? Pamietam tylko takie gdzie w pierwszym dniu eventu na pewnym etapie dawali cos kolo 180 waluty za zadanie (i to chyba byla wtedy niekonczaca sie linia) i w drugim od razu zeszli na 80 ale to nie byl blad tylko celowo zmneijszyli ilosc bo zauwazyli ze gracze "rozbija bank" :D
 

Charlene

Szef kuchni
U mnie na apce nie zauważyłem tego błędu, wydaje mi sie że czas jest poprawnie naliczany, ale zwrócę na to uwagę

a ludziki trochę czekały na naprawę, wolałbym tempo reakcji jaka była gdy dali za dużo waluty ewentowej w pierwszy dzień ewentu ;)
Jestem głównie apkowa i ten błąd również na niej występuje :( na początku go nie widziałam, ale dopiero jak zebrałam więcej wojska to się skapnęłam, że kolejny slot powinien mieć o połowę krótszy czas produkcji a tymczasem miał nowy :( niestety to nie wina zbierania, tylko już po samym zalogowaniu (po dłuższej nieobecności a nie kilku minutach) czas się zeruje.
 

BlossomValvi

Łucznik
miałem zedytować. tak cofam to co napisałem. Właśnie wszedłem na przeglądarkę i faktycznie czas się zeruje

Swoją drogą jakie to typowe dla IG ;) praktycznie na palcach jednej ręki można powiedzieć co wdrożyli bez problemu, chyba że to co widzimy to celowe działanie bo już mnie nic nie zdziwi w wykonaniu tej firmy
 

Nusion

Kapłan
Na becie po wprowadzeniu szkolenia w 3 budynkach jednocześnie był paskudny błąd w koszarach, po wyszkoleniu pierwszego slotu wszystko się zatrzymywało, nie dało się zebrać wojska, czas w pierwszym slocie pokazywał wartości ujemne i nic nie dało się z tym zrobić, nie dało się anulować pierwszego slotu, anulowanie kolejnych nic nie zmieniało. Produkcja w koszarach była zamrożona na jakieś 2 dni? Nie pamiętam, ale długo.
Potem to naprawili i teraz tak myślę, że może to właśnie wyszło z tej naprawy, tylko nikt wcześniej nie zauważył...
 
Do góry