• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Błąd przy produkcji wojska

astoN-

Rozbójnik
Musieli cos grzebac przy kolejkowaniu, bo w akademii nie bylo zadnych problemow... poki co wyglada na to ze usuniecie tego pierwszego "zbugowanego" slotu oddaje czas produkcji
 

xEasyRiderx

Rycerz
Aż dokładnie się temu przyglądnę :)
Może to jest doraźna rada - popatrzę
Natomiast zauważyłem jedną rzecz, opisze na przykładzie:
- szkoliłem w koszarach wojsko, kilka minut przed końcem produkcji oddziału nr 1 specjalnie wyłączyłem grę w przeglądarce,
- następnie po kilkunastu minutach włączyłem ponownie grę w przeglądarce, oddział nr 1 się wyprodukował, kolejny (oddział nr 2) się właśnie zaczyna produkować od zera,
- następnie kasuję z kolejki szkolenia ten oddział nr 2 i wówczas zaczyna się produkować następny - oddział nr 3 - ale już ze skróconym czasem szkolenia o te kilka "zagubionych" wcześniej minut.
Warunek żeby to zadziałało oddziały numer 2 i 3 muszą być już wrzucone do kolejki szkolenia przed wyjściem w gry.
Metoda ta sprawdza się u mnie i na przeglądarce na komputerze jak i na aplikacji mobilnej na telefonie.
Pozwala to chociaż na doraźne radzenie sobie z tym błędem.
 

Charlene

Szef kuchni
Musieli cos grzebac przy kolejkowaniu, bo w akademii nie bylo zadnych problemow... poki co wyglada na to ze usuniecie tego pierwszego "zbugowanego" slotu oddaje czas produkcji
Dokładnie tak jak piszesz. Trzeba usunąć pierwszy wadliwy slot i w kolejnym już leci skrócony czas. Mam nadzieję, że to szybko naprawią.
 

astoN-

Rozbójnik
poki co sa 2 mozliwosci na odzyskanie czasu, albo jak napisal Marcin usuwamy pierwszy slot po zalogowaniu, albo musimy byc w miescie kiedy ten slot sie wyprodukuje, wtedy odda nam na nastepnym
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jeśli sytuacja nadal się powtarza proszę zgłaszać to do obsługi gry.
 

DeletedUser174

Guest
jakąś łatkę w piątek wgrywali, ale chyba to nie pomogło.
pomogło.... u mnie wcześniej działało normalnie. Po łatce dostałam błogosławieństwo buga, a akademia to już mi zupełnie ześwirowała. Tylko nie wiem czy taki był plan...
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jak macie zrzuty ekranu to możecie mi je tu podrzucić, ja próbuje odtworzyć ten błąd ale chwile to potrwa.
 

Nusion

Kapłan
No więc moje screeny.
Taka sytuacja, jak widać za 3 minuty powinna się skończyć szkolić pierwsza księżniczka i powinna się rozpocząć produkcja kolejnej. Jeśli nie wyjdę z miasta, to tak się właśnie stanie.

1600683309935.png

Ale ja wychodzę z miasta. To jest warunek wystąpienia błędu!
Wracam do miasta po 9 minutach. Pierwsza księżniczka jest gotowa, a szkolenie drugiej powinno już trwać od 6 minut.
Niestety tak nie jest. Kolejna księżniczka dopiero po powrocie do miasta zaczyna odliczać czas (albo raczej czas szkolenia resetuje się po powrocie do miasta)..

1600683460232.png

I teraz anuluję ten pierwszy slot i nagle cyk, kolejny slot zaczyna pokazywać ten stracony czas.

1600683501953.png

Jeśli nie będzie mnie w mieście dłużej, niż zajmuje szkolenie tej "błędnej" księżniczki, to ona się wyszkoli, co znaczy, że czas resetuje powrót do miasta w trakcie jej szkolenia. Wtedy błędny czas będzie pokazywała kolejna, ta, którą "zresetuję" moim powrotem do miasta...
 
Ostatnia edycja:
Prosze.

Nastepujaca sytuacja:

1. Nie bylem zalogowany w momencie, kiedy skonczylo sie szkolenie slotu. Jak widac nastepny slot nie zaczal sie szkolic (na tym wlasnie polega ten bug), pasek postepu pokazuje sam poczatek szkolenia, pomimo, ze poprzedni slot skonczyl sie szkolic duzo wzesniej. Screenshot1 i Screenshot2.
screenshot1.jpg
screenshot2.jpg



2. Kiedy manualnie usunie sie ten wadliwy slot z kolejki szkolenia (pierwszy z lewej), nastepny slot "odzyskuje" stracony czas. Widac to po pasku postepu. Screenshot3.
screenshot3.jpg

Slot, ktory tu widzimy to ten sam slot, ktory byl pierwszy od prawej na poprzednim screenie.
Roznica czasu w robieniu poszczegolnych screenow to moze minuta. To "odzyskiwanie" czasu wcale nie pomaga, bo trzeba zebrac juz wyszkolone wojsko, by moc wejsc w koszary i to zrobic. To uniemozliwia poczekanie na koniec calej produkcji , by zebrac ja dopiero z nakarmionymi miskami.
 
@Nusion poszwedala sie troche po innych serwerach i przynajmniej wczoraj po poludniu na forum DE i US bylo o tym cicho, choc zazwyczaj to wlasnie tam takie rzeczy wylapywane sa najszybciej i dopiero stamtad wiesci rozchodza sie na inne fora.
 

Nusion

Kapłan
Ja się poszwendałam nie tylko na US i DE, ale również po wszelkich innych i z "google translate" pozaglądałam do działów z błędami. I nigdzie nie było o tym ani słowa. Więc jesteś @astoN- wyjątkowo spostrzegawczy :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Dokładnie ja śledzę betę i international z wiadomych względów i tam cisza. Spodziewam sie że tam będzie najgłośniej z powodu testów nowego turnieju

Potwierdzam też powyższe, testowałem problem na apce oraz na stacjonarnym, nie robi to żadnej różnicy
 
Do góry