• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Bład zadania 5 reliktow: krysztalu lub Zwoju

skuter

Zwiadowca
Witam

Cos jest nie tak z tłumaczeniem zadania.

- Ukończ Prowincje
- Zdobądź 5 Reliktów: Kryształu lub Zwoju

Wywalczyłem 4 kryształy i pkt zostały zaliczone, natomiast negocjacja zwoju nie dodała zaliczenia ( nie dodała pkt).
Najwyrazniej nie chodzi o zwoje ale coś innego

gracz: skuter
Świat 1
Firefox 31.5

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
A w tym zadaniu nie chodzi o to, żeby zdobyć 5 reliktów kryształu lub 5 reliktów zwoju? Znaczyć nie sumują się 3 zwoje i 2 kryształy?
Jeśli tak (a przypuszczam, że tak), to i tak tłumaczenie zadania jest do poprawy żeby było bardziej jednoznaczne.
 

DeletedUser68

Guest
musisz zdobyć 5 reliktów tego samego rodzaju po " : " masz wybór albo 5 Kryształu, albo 5 Zwoju
 

DeletedUser79

Guest
Trochę to dziwne, również się zatrzymałem na tym zadaniu. Nie jest napisane jednoznacznie, że trzeba wybrać albo relikty zwoju albo relikty kryształu, przez co gracze mogą mieć ten problem z tym, tak jak autor tematu czy ja. Być może Noremi ma racje, trzeba więc spróbować wszystkie jednolite relikty zdobyć. :)
 

DeletedUser13

Guest
Zadanie jest tak sformułowane, że nic dziwnego, że autor tematu miał problem. Jeżeli zadanie brzmiałoby zdobądź 5 reliktów kryształu, lub 5 reliktów zwoju wtedy byłoby wszystko jasne.
 

DeletedUser14

Guest
Jest jasne...
5 reliktów: zwojów lub kryształu, czyli 5 tego lub 5 tego...

images
 

DeletedUser

Guest
Wracając do/odkopując temat. Tak wygląda opis tej misji na międzynarodowym:

WRKxQc.jpg

Jak widać w oryginale jest jednoznacznie napisane, że 5 takich lub 5 takich (nie: 5 takich lub takich). Czyli po prostu błąd tłumaczenia - można przenieść do odpowiedniego działu
 

DeletedUser13

Guest
Czyli dokładnie tak, jak opisałem wcześniej ;)
Zadanie jest tak sformułowane, że nic dziwnego, że autor tematu miał problem. Jeżeli zadanie brzmiałoby zdobądź 5 reliktów kryształu, lub 5 reliktów zwoju wtedy byłoby wszystko jasne.
 

DeletedUser14

Guest
No, to w sumie źle przetłumaczone, a raczej zbytnio skrócone... :p
 

DeletedUser13

Guest
I znów źle interpretujesz Hikari. To nie szczegóły. To niedopatrzenie :)
 

DeletedUser14

Guest
No, dobra, niedopatrzenie, ale też szczegół - wyraz i liczba, nie kłóćmy się o to :p

images
 

DeletedUser13

Guest
Hikari, ja się nie kłócę. Ale jakby przetłumaczyli tak jak było w oryginale, w ogóle nie byłoby problemu.
 
Do góry