• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Badać zwiad czy lepiej bez ?

Qazwsx

Wędrowiec
Witam
Właśnie kończę żywiołaki zostały 2 badania i po nich chcę trochę pozostać nie badać amunów tylko poulepszać cuda porobić trochę prowincji turnieje na maxa itd.
i tutaj pytanko czy zbadanie tego pierwszego badania w amunach zwiadu ułatwi mi grę czy mi trochę ją utrudni ?
 

xEasyRiderx

Rycerz
Zbadanie zwiadu daje ci możliwość podniesienia budynków magicznych do aktualnego rozdziału (więcej ludności, więcej młotków) oraz w eventach zdobywanie budynków dla aktualnego rozdziału a nie tego który właśnie kończysz.
Kończenie danego rozdziału i zatrzymywanie się w nim bez przechodzenia do kolejnego to tak jak ubieranie brudnych majtek na czystą doopę :)
 

Qazwsx

Wędrowiec
Okej masz rację! nie pomyślałem o budynkach
czyli krótko mówiąc warto lecieć dalej myślicie że zatrzymanie się dłużej na amunach to pomysł okej ?
 

Wewe1

Zwiadowca
Już Chris pisał gdzie najlepiej postać trochę podnosząc cudaki,to było chyba w Elvenarach,czy w amunach warto to nie wiem,poszukaj postów Chrisa
 
czyli krótko mówiąc warto lecieć dalej myślicie że zatrzymanie się dłużej na amunach to pomysł okej ?

@Qazwsx , kiedys w troche innym kontekscie napisalem post, ktory calkiem niezle pasuje do Twojego pytania :) Zacytuje jego fragment:

Najbardziej wydajna strategia jest skokowe przechodzenie epok z planowymi przestojami pomiedzy. Czyli nie w ten sposob, ze robi sie epoki powoli, zbierajac ziarnko do ziarnka i powoli gromadzac surowce/ziarna/itp. na nastepne badanie czy na nastepna rozbudowe. Najlepiej jest wybrac sobie odpowiednie miejsce w drzewku, optymalne dla indywidualnego stylu gry i tam czekac. W tym czasie mozna gromadzic pokazne zapasy wspomnianych juz surowcow, ziaren itd., mozna rozbudowywac i optymalizowac miasto, a takze rozbudowywac cuda. A kiedy przyjdzie odpowiedni moment, wykorzystac zgromadzone zapasy i zebrane na pasku pw z 2-3 ostatnich turniejow, by zrobic skok, tzn. przejsc rase (lub nawet dwie) w kilka dni do 3 tygodni (w zaleznosci od epoki oczywiscie).

Plusow takiej strategii jest sporo, ale wymienie tylko 2 najwazniejsze:

1. Przez wiekszosc czasu nie ma sie w miescie budynkow rasowych i dostepne miejsce mozna w pelni wykorzystac na dodatkowe manufaktury, zbrojownie itd.. Zaklecia teleportacji znacznie ulatwiaja tu sprawe, nie trzeba niczego budowac od poczatku. Przed takim skokiem chowa sie manufaktury, stawia sie budynki rasowe tylko na kilka dni-maksymalnie 3 tygodnie i znow zwalnia sie miejsce, ponownie stojac w drzewku. W ten sposob przez znaczna wiekszosc czasu miasto nie jest zagracone budynkami rasowymi.

2. Wybrane miejsca postoju w drzewku to takie, w ktorych miasto jest najbardziej wydajne. Tzn. takie, w ktorych ma sie najlepszy stosunek predkosci szkolenia do wielkosci oddzialu, ale trzeba tu uwzglednic rowniez inne czynniki indywidualne. Po prostu w ten sposob znacznie krocej przebywa sie w tych "niewygodnych" miejscach w drzewku, w ktorych jest dosc ciezko w turniejach i w Iglicy. Przykladami takich niewygodnych miejsc sa np.: druga polowa Czarownikow i Smokow, cale Zywiolaki i cale Konstrukty.

Miejsc bardzo dogodnych na planowe postoje jest kilka. Wymienie je, ale bez dlugich opisow zalet i wad kazdego z nich. Koniec Wrozek, pierwsza polowa Lesnych Elfow, pierwsza polowa Niziolkow, Amuni po rozbudowie Koszar i Obozu, polowa Elvenarow. Oplaca sie stac w tych miejscach, cieszac sie wysoka wydajnoscia miasta i przygotowujac sie do nastepnego skoku, a potem wykonac go jak najszybciej i znow stanac w nastepnym wybranym miejscu.

Do najwygodniejszego miejsca na postoj w calej grze, czyli do polowy Elvenarow, jeszcze daleka droga przed Toba, dlatego najbardziej pasujacym dla Ciebie miejscem postoju bedzie rasa Amunow, ale dopiero po zbadaniu Obozu i Koszar, ewentualnie jeszcze Driady III. Na szczescie te badania sa dosc blisko poczatku drzewka Amunow, wiec nie zawyzysz sobie zbytnio kosztow, dochodzac do tych wlasnie badan.
To dosc wydajne i wygodne miejsce na tymczasowy postoj i na ogarniecie miasta, dlatego radzilbym zatrzymac sie wlasnie tam, a nie pod koniec Zywiolakow. Zalet takiego rozwiazania jest sporo, wiekszosc z nich wymienili juz moi przedmowcy. Ja dodam tylko skrocony czas zwiadu i nastepna oczywista oczywistosc, czyli po zbadaniu i rozbudowie Obozu i Koszar znacznie wzrosnie Ci predkosc szkolenia wojska, a wiec tez turniejowo-iglicowa wydajnosc miasta :)
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Wszystko ok, zaznaczę tylko ze jest kilka (dokładnie 3) epoki nad którymi trzeba się zastanowić czy warto robić zwiad. Zwiad = wejście do nowej epoki

Takim argumentem jest podniesienie się wojsk przeciwnika o jedna gwiazdkę co powoduje skokowy wzrost trudności walk np.skończyłem Ambasady (XVI) i nie wchodzę w Kupców bo po co :)
 

Qazwsx

Wędrowiec
kurde bele to jak przejdę z zywiołaków na amunów wzrost trudnosci bedzie spory ?czy nawet go nie odczuję ?

I ostatnie pytanko jaki najlepszy budynek do many jest do konca zywiołaków dostępny ?
bo aktualnie mam sporo bibliotek i nie wiem czy je zostawiac czy nie wymienic na coś innego jest którys bardziej oplacalany ? myslalem nad: płonoącą fontanną z epoki zywiolaków co myslicie ?
 
kurde bele to jak przejdę z zywiołaków na amunów wzrost trudnosci bedzie spory ?czy nawet go nie odczuję ?
Tych kilkunastu badan, ktorych bedziesz potrzebowal do zbadania Obozu i Koszar prawie nie odczujesz, to bedzie wzrost kosztow moze o 5%. Za to bardzo mocno odczujesz wzrost predkosci szkolenia o kilkadziesiat % po rozbudowie Koszar i Obozu. Na tym wlasnie polega wybieranie sobie odpowiednich miejsc w drzewku na postoje. Wybiera sie takie, w ktorych koszty sa w miare niskie, za to wydajnosc miasta jak najwyzsza. Drzewko Amunow po zbadaniu Obozu i Koszar jest wlasnie takim miejscem.

I ostatnie pytanko jaki najlepszy budynek do many jest do konca zywiołaków dostępny ?
Smocze Opactwo !!! :)
 

Qazwsx

Wędrowiec
opactwo oczywiście bede rozwijał ale chodzi o większą ilość tych budynków żeby stały dopływ many miec

PS: żeby wybadać obóz i koszay muszę całą infrastrukturę wybudować portalową do tego ;p
 

Qazwsx

Wędrowiec
faktycznie niskim kosztem mozna tam dojść dzięki!
Dopytam jeszcze badać te 2 powiększenia oddziału które będę miał po drodze ? jedno odrazu na wierzchu i drugie za koszarami ? to bardziej pomoże czy zaszkodzi ?
Oraz zauważyłem że do zbadania obozu potrzebuje żywych z tieru 2 czyli dochodzi cała masa dodatkowych badań kurde bele
 
Ostatnia edycja:
Do góry