• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Bezpieczne losowanie

skrybik

Rozbójnik
Zwarcam się z pytaniem, ile razy w tym ewencie bedzie można "bezpieczne" przelosowywać nagrody, żeby się nagle nie okazalo na koniec ewentu, ze do 9 artefaktu brakuje 3 nasion. Zakladam, ze zrobię wszystkie zadania i większość walutu z obrzeż miasta zbiorę. Próbowalam sama robić obliczenia, ale wyszly mi dziwactwa z walutą, a dokladnie bylo jej o 2000 za malo z zadań, nie liczylam na nasiona ze zdrapki i szufle z miasta, ale mniejsza o to.
Czyli:

Ile razy można przetasowywać zdrapkę, aby starczylo waluty na artefakty?
 
Próbowalam sama robić obliczenia, ale wyszly mi dziwactwa z walutą, a dokladnie bylo jej o 2000 za malo z zadań, nie liczylam na nasiona ze zdrapki i szufle z miasta
Dolicz srednio 25 waluty z miasta na dobe i to przy zalozeniu, ze nie zbierzesz wszystkich szufli (zbierajac wszystkie mozesz liczyc nawet na 30-35 dziennie). Do tego dochodzi codzienny bonus za logowanie, czyli 45 szufli. Te ilosci pomnozone przez liczbe dni eventu dadza przynajmniej 1500 dodatkowej waluty :)
(edit: jak slusznie zauwazyl @ryjuwka w poscie ponizej, dostaniemy tez 250 waluty z paska zadan)
Do tego dochodzi kilka bonusowych Zakletych Kwiatow z samej zdrapki, a kazdy z nich oszczedza walute na losowanie.
Powinno byc dobrze, proponuje tylko przy pierwszych zdrapkach zwracac baczna uwage, ile tych bonusowych kwiatow srednio wpada, bo to od tego wlasnie bedzie zalezec, na ile dodatkowych przetasowan bedzie mozna sobie pozwolic.
 
Ostatnia edycja:

ryjuwka

Rozbójnik
po zrobieniu zadania 38 dostaniemy 250 łopat
przy poprzedniej takiej zdrapce koncentrowałem się na:
- po odkryciu 15 zdrapek od razu używałem podglądu
- po odkryciu 17 zdrapek od razu używałem podwojenia
- zanim zacząłem zdrapywać podglądałem ile jest zdrapek z ilością kwiatków większą niż 1.
jak odkryłem te większe niż 1 to przestawałem zdrapywać i czekałem do następnego dnia.
ten system pozwolił mi zebrać wszystkie potrzebne ulepszenia + dodatkowo zdobyłem drugi budynek.
 

skrybik

Rozbójnik
@Rhivian
Proszę bardzo :) Naskrobałam z miarę dokladnym objaśnieniem danych :
(Musiałam nieco porozkrajać zdjęcia, bo były za duże ;) )

Wie ktoś dlaczego nie można wstawiać większych zdjęć?IMG_20210504_150806.jpgIMG_20210504_151440.jpgIMG_20210504_151611.jpgIMG_20210504_151629.jpgIMG_20210504_151805.jpgIMG_20210504_151827.jpg
 
Do góry