• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Bonus do Ambasady Enara.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1496
  • Data rozpoczęcia

Bonus do Ambasady Enara:


  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Aktualnie Ambasada Enara daje manę za zwiad (i super) oraz 1 odłamek run na tydzień. Te odłamki z cudu są całkowicie nieprzydatne z racji otrzymywania ich w turniejach i to w zdecydowanie większej liczbie.
Proponuję, żeby zamiast odłamków, była na przykład (chociaż 1 raz w tygodniu) możliwość wymiany zbędnych run, może odłamków też, (fajnie by było również zbędnych budynków z "worka") na surowce, może na wojsko lub szybkie bonusy; chociaż sama wolałabym surowce :)
Co Wy na to?
Dołączam ankietę.
Pozdrawiam :)

Post nr 27 w tym wątku, inna moja propozycja zmiany bonusu (dodane 15 października)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1496

Guest
Nie znalazłam takiego pomysłu ani w zgłoszonych ani w odrzuconych.
Jest za to propozycja w zgłoszonych podobna do mojej, ale dotyczy zupełnie nowego cudu.
Ja wolałabym wykorzystać już istniejący :)
 

DeletedUser1660

Guest
Jak niby miałoby to wyglądać? Nie potrafię sobie wyobrazić...
 

DeletedUser449

Guest
Tak, jak twórcom zrobienie tego byłoby wygodniejsze. Dla przykładu, w ambasadzie Enara byłaby odpowiednia ikonka, która prowadziłaby do nowej zakładki - wymiany run. Tam klikasz runę wybranego cudu, co otwiera menu wymiany - wystarczy wybrać to co chcemy w zamian, a następnie zatwierdzić wymianę.
Sam pomysł należałoby dopracować. W jaki sposób rozwijanie tego antycznego cudu zwiększałoby korzyści? Ograniczenie otworzenia tego menu handlu raz w tygodniu to prawie żadne ograniczenie. Prędzej powinno być ograniczenie ilościowe na tydzień.
Osobiście uważam, że możliwość wymiany odłamków na cokolwiek innego niż uszkodzone odłamki, odłamki, runy lub pewne runy nie przejdzie. Tak po prostu ma działać ten antyczny cud. Można prędzej zwiększyć ilość odłamków.
Jeśli komuś uszkodzone odłamki nie są potrzebne, bo zbiera ich wystarczającą ilość na turnieju - to po prostu antyczny cud nie dla niego.
 

DeletedUser1496

Guest
Opcji jest kilka:
dla mnie najbardziej optymalna a nie za bardzo ułatwiająca nam grę (bo takiej co ułatwia IG nie wprowadzi na 100%) jest taka:
tak jak teraz czekamy te 168 godzin aż dojdzie czas na wymianę i zorganizować coś w rodzaju "targowiska" Po jednej stronie: runy, odłamki i budynki z "worka", po drugiej stronie: surowce (3 rodzaje), jednostki wojska (5 lub 10 lub 15 rodzajów - zależnie ile kto ma budynków wojskowych) oraz szybkie bonusy (z tej strony - podane wartości - za ile czego można wymienić i na ile) i ikonka dokonania zakupu. Można to też zorganizować na kilku stronach, żeby było czytelniej i żeby nikt z graczy czegoś potrzebnego przez nieuwagę nie kliknął. Można też wprowadzić rosnące ilości transakcji i ewentualnie "bonifikaty" wynikające ze zmiany poziomu cudu. Wejście na takie targowisko co 168 godzin (7 dni) - byłoby chyba wystarczającym utrudnieniem i pozostawiło w graczach niedosyt, więc może IG to kupi.
Po co mi te ponad 750 run w magazynie i odłamki, które podczas turnieju mi przepadają i po co mi budynki z niższych rozdziałów, których nigdy nie wykorzystam?
A pewnie takich osób jak ja jest więcej :)
 

DeletedUser1660

Guest
Jak na cudo to zbyt skomplikowane, ale pomysł sam w sobie całkiem niezły. Moim zdaniem dla proponowanej opcji przydałby się osobny budynek, albo wciśnięcie zakładki do kupca.

A opcja z odłamkami mogłaby się pojawić we wcześniejszym cudzie. Np. w tej naszej marnej latarni...
 

DeletedUser

Guest
Handel runami..., podoba mi się.:) Mam cuda których obecnie nie mam zamiaru budować..., gdybym zdobyte runy mogła jakoś wykorzystać... Ettt byłoby super.:)))

Latającej Akademii jeszcze nie postawiłam...
 

DeletedUser626

Guest
Handel tego typu nie przejdzie z racji założeń gry. Gracze najchętniej handlowaliby wszystkim za wszystko i wymieniali się po własnych stawkach, projektanci gry natomiast handel ograniczają do podstawowych surowców, ewentualnie czasem jakiegoś specjalnego towaru, i narzucają "słuszne" przeliczniki. Można długo dyskutować nad tym tematem, jednak tych założeń i tak nie przeskoczymy.

Wróćmy więc do źródła problemu: Drugi bonus ambasady jest za słaby dla osób grających w Turnieju, ok. Może więc uszkodzonych odłamków powinno być więcej, albo powinny być częściej? Typ bonusu powinien pozostać ten sam, tzn. być związany nadal z uszkodzonymi odłamkami/runami. Obecnie na maksymalnym poziome Ambasada Enara daje 5 uszkodzonych odłamków tygodniowo.
 

DeletedUser1496

Guest
Chciałam przypomnieć tutaj, że cud Ambasada Enara powstał przed zmianami w turniejach. W obecnej chwili dla wszystkich biorących udział w turniejach jest po prostu olbrzymim budynkiem dającym niewspółmierne do wielkości ilości many. Zwiększenie liczby odłamków czy też częstości ich występowania tego nie zmieni.
Ale ... z drugiej strony, nie ma obowiązku jej budować - na szczęście. W takiej formie jest to cud całkowicie nieopłacalny, a wręcz zawalidroga ;)
Jeżeli opcja podana przez @Dragomira jest jedyna, to równie dobrze można zamknąć ten temat..
Pozdrawiam :)
 

DeletedUser171

Guest
"słuszne" przeliczniki u kupca - ale się uśmiałam, Słuszne i prawdziwe to one były na początku gry, jak jeszcze miały cztery gwiazdki. Teraz to owszem są ale złodziejskie.
 

DeletedUser626

Guest
Dopiero co były założone 2 czy 3 tematy, że chcecie wymieniać zbędne odłamki run na te do potrzebnych Cudów, a teraz już to się nie przyda? Właśnie ten Cud nadaje się do tej zmiany bardziej niż inne, np. gdyby pozwalał celowo łamać posiadane odłamki na uszkodzone, zamiast generować kilka sztuk tygodniowo. Typ bonusu pozostaje związany z odłamkami wtedy.
 

DeletedUser1496

Guest
W sytuacji nagradzania w turniejach odłamkami run i samymi runami - tych aktywnych graczy to powiedziałabym nawet, że jak na IG to szczodrze - istnienie cudu który dokłada odłamek 1 raz w tygodniu, a nawet gdyby to było 5 w tygodniu - jest całkowicie bez sensu.
Tym bardziej, że pasek na odłamki ma tylko 10 miejsc a reszta bezpowrotnie przepada.
Dlatego chciałam właściwie całkowitej zmiany tego bonusu, bo na obecną chwilę - jak już wyżej pisałam - Ambasada Enara to olbrzymi budynek dający niewspółmierne do wielkości ilości many - na tym etapie gry- raz na 2,5 - 3 dni.
Proponowane przez @Dragomira "zmiany kosmetyczne", niestety tego nie zmienią.
 

DeletedUser1174

Guest
W sytuacji nagradzania w turniejach odłamkami run i samymi runami - tych aktywnych graczy to powiedziałabym nawet, że jak na IG to szczodrze - istnienie cudu który dokłada odłamek 1 raz w tygodniu, a nawet gdyby to było 5 w tygodniu - jest całkowicie bez sensu.
Tym bardziej, że pasek na odłamki ma tylko 10 miejsc a reszta bezpowrotnie przepada.
Dlatego chciałam właściwie całkowitej zmiany tego bonusu, bo na obecną chwilę - jak już wyżej pisałam - Ambasada Enara to olbrzymi budynek dający niewspółmierne do wielkości ilości many - na tym etapie gry- raz na 2,5 - 3 dni.
Proponowane przez @Dragomira "zmiany kosmetyczne", niestety tego nie zmienią.

Dokładnie tak.aktywni mają tyle run i odłamków z turniejów, że nie maja co z tym robić.

runy.jpg
 

DeletedUser629

Guest
Hej, nie mam tego cudu i raczej nie będę miała ... ale łapka w górę, bo Ci co mają niech się " nie męczą " z tym cudem :)
 

DeletedUser80

Guest
A może zamiast odłamka runy niech daje runę?
Z tym, że nie losowo a my sami wybieramy.
 

DeletedUser626

Guest
Runy to to co masz już w kole runicznym, a odłamki właśnie w nie przekuwasz... więc jaki sens ma usuwanie run z koła?
 

DeletedUser1660

Guest
Nie usuwanie, a wymianę już zebranych w odłamek.
Jestem za!
U mnie liczba zebranych run niektórych cudów dochodzi do setki. O rozbudowie nawet nie myślę. Niektóre cuda po prostu stoją, więc dobrze byłoby wymienić runki na odłamki :)
 
Do góry