• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Bonus do Ambasady Enara.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1496
  • Data rozpoczęcia

Bonus do Ambasady Enara:


  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser1447

Guest
Runy to to co masz już w kole runicznym, a odłamki właśnie w nie przekuwasz... więc jaki sens ma usuwanie run z koła?

Nie do konca to miałem na myśli,


Myślę, że wystąpiłaby sytuacja, w której niektórzy wymieniliby swoje "odłamki run" nawet na "uszkodzone odłamki run", bo przynajmniej byłby z nich pożytek, ew wymiennik odłamków za odłamki w stylu 1:2 czy 1:4.
 

DeletedUser626

Guest
@obladioblada To napisałam wcześniej:
(...)Właśnie ten Cud nadaje się do tej zmiany bardziej niż inne, np. gdyby pozwalał celowo łamać posiadane odłamki na uszkodzone, zamiast generować kilka sztuk tygodniowo. (...)
I dostałam odpowiedź:
W sytuacji nagradzania w turniejach odłamkami run i samymi runami - tych aktywnych graczy to powiedziałabym nawet, że jak na IG to szczodrze - istnienie cudu który dokłada odłamek 1 raz w tygodniu, a nawet gdyby to było 5 w tygodniu - jest całkowicie bez sensu.
Tym bardziej, że pasek na odłamki ma tylko 10 miejsc a reszta bezpowrotnie przepada.
Dlatego chciałam właściwie całkowitej zmiany tego bonusu, bo na obecną chwilę - jak już wyżej pisałam - Ambasada Enara to olbrzymi budynek dający niewspółmierne do wielkości ilości many - na tym etapie gry- raz na 2,5 - 3 dni.
Proponowane przez @Dragomira "zmiany kosmetyczne", niestety tego nie zmienią.

Dokładnie tak.aktywni mają tyle run i odłamków z turniejów, że nie maja co z tym robić.


Może więc zacznijmy od pytania kto czego chce? Nie da się zadowolić wszystkich, Cud jest dostępny od Leśnych Elfów, więc generalnie jest skierowany do końcowych rozdziałów aktualnej gry, ew. przyszłych. Odłamków dla starych Cudów macie sporo, ok, ale co z Odłamkami do Centrum Handlowego albo Labiryntu? Turnieje całkowicie wystarczą?
 

DeletedUser1496

Guest
Czego ja chcę to napisałam na początku wątku, ale zadowolę się każdą sensowną zmianą. Po prostu chciałabym, żeby Ambasada Enara stała się cudem, a nie jedynie "przerośniętym" budynkiem dającym manę.
Zdaję sobie sprawę z tego, że moja propozycja (chociaż uważam ją za atrakcyjną) może być dla IG nie do przyjęcia - dlatego w ankiecie umieściłam 3 rodzaj odpowiedzi licząc na to, że może ktoś wpadnie na pomysł możliwy do zrealizowania, bo uważam że ten cud w takiej postaci jak obecnie - to właściwie nie ma racji bytu.
 

DeletedUser80

Guest
Dragomiro, problem jest i zdajesz sobie z tego sprawę.
Są różni gracze i różne pomysły, czasami wręcz się wykluczające co w przypadku dużej ilości i różnorodności pomysłów na grę nie jest dziwne.
Mam wrażenie, że w Inno rządzi Scarlett O'Hara.
Podejrzewam iż jako kobieta, że oglądałaś ten film i pamiętasz jej motto życiowe:
"pomyślę o tym jutro"
Czemuś mam wrażenie, że jak do Inno wpadają pomysły czy uwagi tak są one traktowane.
Tyle że następnego dnia sytuacja się powtarza.
"pomyślę o tym jutro"
 

Hassano

Łucznik
Postawiłem ten cud tylko i wyłącznie z uwagi na mane którą dostane za zwiad. Ilość może nie duża ale to wszystko zależy od poziomu budynku. Ale patrząc na drugi bonus to nie bardzo wiem co projektanci mieli na myśli. Jeden odłamek na tydzień (TYDZIEŃ) 168h to chyba lekka kpina.. Nawet posiadając ten cud na 25 poziomie to 5 odłamków w tydzień nadal brzmi śmiesznie.. Jeżeli bardzo nie chcą zmieniać tej formy bonusu to niech chociaż z każdym poziomem obniża sie czas kiedy dostaniemy odłamki ( oczywiście co 5lv wzrost jednego odłamka również ma zostać) Taka moja złudna nadzieja no ale może akurat z tym sie uda..
 

DeletedUser1496

Guest
Jednak proponowałabym spróbować ... przynajmniej spróbować zmienić w ogóle ten bonus.
Posiadam obecnie prawie 800 run i pewnie 10 odłamków, nawet tego nie sprawdzam, ponieważ i tak mnóstwo mi przepada. A ponieważ biorę regularnie udział w turniejach - ta ilość będzie się zwiększać. (Myślę, że więcej jest takich osób)
Może jakieś ułatwienie w rozbudowie innych cudów na wyższe poziomy - np zależnie od poziomu Ambasady - jakiś rabat (%) w ilości PW potrzebnych do rozbudowy kolejnego poziomu innych cudów ? :)
@Dragomira - czy coś takiego miałoby szanse na przejście ? Żaden handel, a spore możliwości manewru ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Elelkal

Rozbójnik
Jednak proponowałabym spróbować ... przynajmniej spróbować zmienić w ogóle ten bonus.
Posiadam obecnie prawie 800 run i pewnie 10 odłamków, nawet tego nie sprawdzam, ponieważ i tak mnóstwo mi przepada. A ponieważ biorę regularnie udział w turniejach - ta ilość będzie się zwiększać. (Myślę, że więcej jest takich osób)
Może jakieś ułatwienie w rozbudowie innych cudów na wyższe poziomy - np zależnie od poziomu Ambasady - jakiś rabat (%) w ilości PW potrzebnych do rozbudowy kolejnego poziomu innych cudów ? :)
@Dragomira - czy coś takiego miałoby szanse na przejście ? Żaden handel, a spore możliwości manewru ;)
Nie, pomysł na bonus zmniejszający ilość PW potrzebnych do rozbudowy kolejnych poziomów absolutnie nie ma szans na wprowadzenie ;)
Jeśli nawet rozważać jakąś szansę na wprowadzenie tego, to byłby tak mały, że w ogóle nikt nie brałby go pod uwagę, tj. 0,00x% Naturalną rzeczą jest, że wraz z rozbudową cudów otrzymuje się coraz większe korzyści jednak kosztem coraz większego wkładu. Taki bonus zaburzyłby tę prawidłowość, co więcej mógłby prowadzić do paradoksalnych sytuacji, w których każda kolejna rozbudowa powoduje coraz większe bonusy ale wymaga coraz mniejszych nakładów PW. Bo przecież prędzej czy później gracze rozbudują ten cud na dość wysokie poziomy. Jeśli już to większe szanse na wprowadzenie miałby bonus powodujący zwiększenie nagród za pomoc w rozbudowie cudu(większe zwroty PW itp.). Skoro w FoE taki cud został wprowadzony, to może i tutaj się uda.
 

DeletedUser80

Guest
Taki bonus zaburzyłby tę prawidłowość, co więcej mógłby prowadzić do paradoksalnych sytuacji, w których każda kolejna rozbudowa powoduje coraz większe bonusy ale wymaga coraz mniejszych nakładów
Byłoby to prawdą gdyby nie jedna rzecz.
Rozbudowa cudu z 1 na 2 poziom i rozbudowa z 24 na 25 poziom daje dokładnie taki sam wzrost bonusu.
Tyle, że różnica w wydanych PW jest przeogromna.
Stąd ciągotki graczy, żeby to zmienić.
Akurat ta propozycja według mnie nie jest najlepsza.
Lepszy byłby wzrost bonusu proporcjonalny do wydanych PW.
 

DeletedUser626

Guest
Zmniejszenie kosztów budowy jest mało realne. Co do natomiast zwiększenia nagród z Cudów... można przemyśleć. Taki bonus wpisuje się mniej więcej w charakter Cudu i były przydatny dla wszystkich. Dla tych co nie znają go z FoE:
Bonus działa tak, że procentowo zwiększa nagrody uzyskiwane za rozbudowę czyjejś Perły (Cudu). Jeśli więc przykładowo zajęłam nagradzane miejsce w rozbudowie i moja skrzyneczka z nagrodą standardowo zawiera 10 PW, to mając taki bonus np. 20% mogę dostać 12 PW zamiast 10PW. Wielkość bonusu oczywiście zależy od poziomu budynku.

Hmmm?
 

jakub357

Łucznik
Ambasada Enara mogłaby zwiększać bonus za pomoc w rozbudowie Cudów... ale z 10pw do 12pw, to chyba taki żarcik był? Bo, analogicznie, na kolejnym poziomie bonus byłby wtedy zwiększony do 14. To są śmieciowe ilości, a przecież ulepszanie Cudu o każdy poziom kosztuje po kilkaset Punktów Wiedzy. Więc zainwestowane PW nie zwróciłby się właściwie nigdy, już nie mówiąc o jakimś zysku.

Pomyślmy, z czym kojarzy się słowo Ambasada? Mi przynajmniej, z jakimiś działaniami zewnętrznymi, gościnnymi. A więc bardzo zgodnie brzmiałoby powiązanie Ambasady Enara, nie tylko ze zwykłymi Prowincjami (za których odkrycie dostajemy manę), ale również z Prowincjami Turniejowymi.

A opcji tutaj jest wiele. Wymienię przykładowe:
1. Skrócenie czasu oczekiwania do kolejnych walk turniejowych. Nie byłoby tutaj mowy o żadnym nadużyciu - gwiazdek byłoby tyle samo. Byłoby to po prostu udogodnienie dla graczy, którzy zazwyczaj mają problem, aby wyrobić się z wszystkimi gwiazdkami. Mi osobiście bardzo rzadko udaje się zrobić 6 gwiazdek, po prostu brakuje mi czasu. Dzięki takiemu bonusowi, jest większe prawdopodobieństwo, że bym zdążył. Skrócony czas mógłby wynosić około 30min/ poziom.
2. Obniżenie kosztów negocjacji w turniejach. O jakiś %. W końcu to Ambasada. Mogłoby być obniżenie kosztów o 2,5% /poziom.
3. Bonus do nagrody głównej za cały turniej. Niezależnie od ilości zdobytych skrzynek, byłby dokładany bonus, zależny od poziomu Ambasady Enara. Tutaj jest duży wybór, jednak ja bym się zainteresował możliwością zdobycia Szybkich Bonusów. Powiedzmy, na poziomie 1, uzupełnienie Zasobów o 10%. Na 6 byłoby to uzupełnienie zasobów o 20%. W międzyczasie, za poziomy 2, 3, 4, 5... dostawałoby się, chociażby, dodatkowe PW - powiedzmy, że dla poziomu 2 byłyby to 4pw, dla 3 - 6pw, dla 4 - 8, a dla poziomu 5 - 10 dodatkowych pw. Plus oczywiście ten bonus 10% na Zasoby.
4. Dodatkowe miejsce w Bractwie. Bonus dostępny tylko dla Arcymagów, jako dodatek do któregoś z powyższych. Na poziomie 1, Ambasady Enara, byłoby to jedno dodatkowe miejsce (limit wynosiłby w bractwie 26 członków). Kolejne dodatkowe miejsce, byłoby na poziomie 6 (limit 27 członków). Następnie na poziomie 12 (tutaj w bractwie mogłyby być już dodatkowe 3 osoby). Na 18 poziomie Ambasady Enara u Arcymaga, w bractwie mogłoby być już 29 członków; a na 24 poziomie - 30 członków.
Przy czym, proszę zauważyć, bonus ten mógłby być aktywny tylko u Arcymaga; w dodatku Arcymaga, który odblokował Cuda Leśnych Elfów. Czyli byłaby to niezmiernie ciekawa opcja, dla dalszego rozwoju graczy wysokopoziomowych.

To są moje propozycje. Zapraszam do dyskusji.
 

DeletedUser80

Guest
To sie kłóci z polityką Inno, która dba o nowych graczy a starych wręcz dyskryminuje.
 

jakub357

Łucznik
To sie kłóci z polityką Inno, która dba o nowych graczy a starych wręcz dyskryminuje.
Ale mnie to nie obchodzi, co mnie to niby ma obchodzić? Mam gdzieś ich politykę. Cud jest bezużyteczny, śmieciowy. Mają to zmienić. Propozycje podałem. Nie pierwszy raz zresztą - w wielu innych pomysłach dawałem świetne propozycje, które zawsze są olewane ciepłym moczem. Puste haki. A także żałosny poziom obsługi klienta, zupełny brak kultury marketingowej.
Ale o tym rozmowy już były - nadziei na zmiany wyzbyłem się kompletnie; teraz tutaj tylko się udzielam dla przyjemności własnej i ciekawych komentarzy niektórych graczy.
 

Elelkal

Rozbójnik
Ambasada Enara mogłaby zwiększać bonus za pomoc w rozbudowie Cudów... ale z 10pw do 12pw, to chyba taki żarcik był? Bo, analogicznie, na kolejnym poziomie bonus byłby wtedy zwiększony do 14. To są śmieciowe ilości, a przecież ulepszanie Cudu o każdy poziom kosztuje po kilkaset Punktów Wiedzy. Więc zainwestowane PW nie zwróciłby się właściwie nigdy, już nie mówiąc o jakimś zysku.

Pomyślmy, z czym kojarzy się słowo Ambasada? Mi przynajmniej, z jakimiś działaniami zewnętrznymi, gościnnymi. A więc bardzo zgodnie brzmiałoby powiązanie Ambasady Enara, nie tylko ze zwykłymi Prowincjami (za których odkrycie dostajemy manę), ale również z Prowincjami Turniejowymi.

A opcji tutaj jest wiele. Wymienię przykładowe:
1. Skrócenie czasu oczekiwania do kolejnych walk turniejowych. Nie byłoby tutaj mowy o żadnym nadużyciu - gwiazdek byłoby tyle samo. Byłoby to po prostu udogodnienie dla graczy, którzy zazwyczaj mają problem, aby wyrobić się z wszystkimi gwiazdkami. Mi osobiście bardzo rzadko udaje się zrobić 6 gwiazdek, po prostu brakuje mi czasu. Dzięki takiemu bonusowi, jest większe prawdopodobieństwo, że bym zdążył. Skrócony czas mógłby wynosić około 30min/ poziom.
2. Obniżenie kosztów negocjacji w turniejach. O jakiś %. W końcu to Ambasada. Mogłoby być obniżenie kosztów o 2,5% /poziom.
3. Bonus do nagrody głównej za cały turniej. Niezależnie od ilości zdobytych skrzynek, byłby dokładany bonus, zależny od poziomu Ambasady Enara. Tutaj jest duży wybór, jednak ja bym się zainteresował możliwością zdobycia Szybkich Bonusów. Powiedzmy, na poziomie 1, uzupełnienie Zasobów o 10%. Na 6 byłoby to uzupełnienie zasobów o 20%. W międzyczasie, za poziomy 2, 3, 4, 5... dostawałoby się, chociażby, dodatkowe PW - powiedzmy, że dla poziomu 2 byłyby to 4pw, dla 3 - 6pw, dla 4 - 8, a dla poziomu 5 - 10 dodatkowych pw. Plus oczywiście ten bonus 10% na Zasoby.
4. Dodatkowe miejsce w Bractwie. Bonus dostępny tylko dla Arcymagów, jako dodatek do któregoś z powyższych. Na poziomie 1, Ambasady Enara, byłoby to jedno dodatkowe miejsce (limit wynosiłby w bractwie 26 członków). Kolejne dodatkowe miejsce, byłoby na poziomie 6 (limit 27 członków). Następnie na poziomie 12 (tutaj w bractwie mogłyby być już dodatkowe 3 osoby). Na 18 poziomie Ambasady Enara u Arcymaga, w bractwie mogłoby być już 29 członków; a na 24 poziomie - 30 członków.
Przy czym, proszę zauważyć, bonus ten mógłby być aktywny tylko u Arcymaga; w dodatku Arcymaga, który odblokował Cuda Leśnych Elfów. Czyli byłaby to niezmiernie ciekawa opcja, dla dalszego rozwoju graczy wysokopoziomowych.

To są moje propozycje. Zapraszam do dyskusji.
1. Pomysł raczej nie ma szans. Obecnie zdobycie 6 gwiazdek wymaga częstego logowania w określonych godzinach lub wydania diamentów i to niemało. Wprowadzenie takiego bonusu równałoby się z likwidacją powyższych założeń. Nie dość, że gracz mógłby logować się w bardziej elastycznych godzinach to jeszcze nie musiałby wydawać diamentów czyli niższe zyski dla Inno.
2. Pomysł ciekawy aczkolwiek wartości musiałyby być odpowiednio przemyślane.
3. Jak wyżej, co więcej taki bonus mógłby zmobilizować graczy do większego udziału w turnieju, w takim przypadku zyskuje posiadacz cudu jak i pozostali członkowie bractwa.
4. Pomysł ciekawy ale nie przejdzie. Co więcej sami gracze nie chcieliby takiego bonusu, na pierwszy rzut oka brzmi dość interesująco ale po dogłębnej analizie okazuje się, że bonus ma też wady i to dość znaczące. Ale zacznijmy od innej kwestii. Skoro działa tylko u Arcymaga, to dla pozostałych członków jest to kompletnie bezużyteczny bonus. A co w przypadku, gdy Arcymagiem zostaje ktoś inny ? Bonus przestaje działać czyli nadmiarowi gracze zostają automatycznie wyrzuceni ? Pewnie jeszcze ci z końca listy, niezbyt to zachęca do dołączenia do gildii, gdzie w każdej chwili można wylecieć "bez powodu", co więcej niech to będzie jeszcze w czasie turnieju i wszystkie nagrody przepadną. Czyli po zmianie Arcymaga gracze zostają ? Niby w porządku ale trochę nieuczciwe w stosunku do innych Bractw. Bractwo powiększone a tymczasem żaden z członków może nie mieć Ambasady. Ewentualnie może dochodzić do sytuacji, gdzie gracze z wysokim cudem skaczą po bractwach po to tylko, żeby nabijać innym większe limity. A może jeszcze zechcą pobierać opłaty za takie "przekręty", coś w stylu "Chcecie mieć limit 30 członków ? Nie ma problemu, poproszę po 10PW od każdego w bractwie do cudu "XX", a sprawa będzie załatwiona". A teraz na koniec wisienka na torcie. Zwiększenie limitu członków spowoduje diametralne zmiany w kwestii turniejów i "Przygód". Bractwa mające większe limity będą miały lepsze wyniki w turniejach niż pozostałe czyli większe nagrody przy mniejszym zaangażowaniu całego bractwa. Chociaż może to niezbyt istotne bo w sumie nie konkurują między sobą. Niestety problem będzie z Przygodami, tutaj bractwa bez powiększonego limitu są na straconej lub gorszej pozycji niż te z powiększonym. Nie trzeba się łudzić, które będą "na szczycie". Teraz każde bractwo ma takie same szanse, każde może mieć tylko 25 uczestników i ani 1 więcej. O tym, które będzie najlepsze decyduje wyłącznie zaangażowanie jego członków. Gdyby "weszły" limity to mieliśmy kolejny decydujący czynnik i to jeszcze niedostępny dla wielu bractw. Równie dobrze można byłoby podczas startu Przygód dodać do opisu informację "Jeśli Wasze Bractwo chce wygrać nagrody za pierwsze miejsca koniecznie musicie zwiększyć limit bractwa. Nikt nie może postawić Ambasady ? A to nam przykro, inni mogą, więc to oni będą w TOP3" (UWAGA - wykryto ironię).
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Wiesz co, nawet nie chciało mi się czytać tego z zwiększeniem limitu bractwa - skoro aż tyle tego naprodukowałeś, to raczej nie przejdzie (ha, jakby cokolwiek przechodziło!).
Odnośnie skrócenia czasu oczekiwania do kolejnych walk turniejowych - podałeś takie argumenty przeciw: gracz mógłby logować się w bardziej elastycznych godzinach + nie musiałby wydawać diamentów czyli niższe zyski dla Inno.
Odpowiem na to tak, że niech wreszcie dogodzą graczom - dlaczego mamy być zniewoleni od czasów w grze? A sprawy diamentowe i zysk firmy iG. mam w nosie.

A pomysły Bonus do nagrody głównej za cały turniej i Obniżenie kosztów negocjacji w turniejach, po prostu na + :)
 

DeletedUser629

Guest
byłam specjalnie popatrzeć co tam pisze o tym cudzie i stwierdzam że " postawienie tego cudu w Grodzie to jedna wielka pomyłka "
dlaczego ? przede wszystkim gabaryty za duże ... na Naszych poziomach gry zwiad trwa ponad 60h : 24 = 2,5 dnia ... a z tym uszkodzonym odłamkiem to taka sama paranoja jak z tomikiem w księdze tajemnic :confused:
ale co tam - do odważnych Elvenar należy :)
 

DeletedUser629

Guest
Tak, ale jest ładny. Niektórzy, aktywni i nie, kiszą jeszcze budynki z Zadymki. Czasami nawet mam zaszczyt dać komuś w Balkon.

też tak miałam hehe ... po krótkiej wymianie zdań w Bractwie ... zaczęłam patrzeć na pożyteczność a nie na piękność ... ale tak po cichu się przyznam ... że stawiam nacieszam oczka i wyrzucam :D
ale do rzeczy ... bo spamować zaczynamy :
Myślę że @Belgariada założyła ten temat z pomysłem i trzeba wziąć go pod uwagę ... może tak zgłosić to co jest i zobaczymy czy przejdzie ... jak nie to od nowa debata :)
 

DeletedUser626

Guest
Pomysł zgłoszony na początku tego tematu nie przejdzie i dlatego powstała dalsza dyskusja. Tylko większość tu kłóci się ze sobą, zamiast wypracować wspólne rozwiązanie, każdy zgłasza co innego, często zaprzeczając przedmówcom. Do niczego w ten sposób nie dojdziecie.
 

DeletedUser629

Guest
@Belgariada przeanalizuj od nowa te posty z wypowiedzią i sklej w jedną całość :) ja podam swoje...
1. dobrze by było jakby zamiast uszkodzonego odłamka był odłamek .. ale to ja wybierałabym jaki chcę dostać ... ?
2. możliwość przekucia 5 -10 szt moich niepotrzebnych odłamków w 1 odłamek mi potrzebny ... ?
3. jeżeli mana jest za zwiad ... to może ten cud zmniejszałby czas zwiadu ?
tak wiem zaraz napiszecie że są szybkie bonusy ... ale ja osobiście wolę te bonusy zrealizować przy rozbudowie budynków ...i prawdę mówiąc mam ich bardzo malutko ... :)
 
Do góry