• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Bonus do Ambasady Enara.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1496
  • Data rozpoczęcia

Bonus do Ambasady Enara:


  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Trudno przewidzieć w jakim kierunku pójdzie ta gra - aktualizacja 1.39 najlepiej to pokazała, ale komentowałam to już wielokrotnie w innym wątku, więc tutaj sobie daruję.
Wypowiedzi @Dragomira (nie tylko w tym wątku) też sugerują, że jeżeli proponowana zmiana "nie będzie po drodze IG" to nawet żeby była bardzo przemyślana również nie przejdzie.
Chciałam przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt całkowitego braku przydatności drugiego bonusu tego cudu - przy tak zorganizowanych turniejach - po co komukolwiek dodatkowy odłamek run (jeden !!!! - a max 5 - przy całkowitej rozbudowie) 1 raz na tydzień.

Mam kilka propozycji, które postaram się krótko opisać - najważniejsze jednak dla mnie jest żeby całkowicie zmienić ten bonus.
1. Proponowana od początku - zmiana związana z wymianą odłamków run i samych run na jakiś "towar" wartościowy w tej grze (może surowce, wojsko, szybkie bonusy czy punkty wiedzy - @PanGry proponował tutaj dodatkową zakładkę u kupca) Pomysł na pewno ciekawy i atrakcyjny, ale @Dragomira napisała, że nie przejdzie.
2. Ułatwienie w rozbudowie innych cudów na wyższe poziomy - np zależnie od poziomu Ambasady - jakiś rabat (%) w ilości PW potrzebnych do rozbudowy kolejnego poziomu innych cudów - pomysł mało komentowany.
3. Większe nagrody w ilości punktów wiedzy za pomoc w rozbudowie cudów innym graczom.

Nie mam doświadczenia w grach Inno Games, jest to pierwsza i pewnie ostatnia gra IG w jaką gram, grałam w inne i do tej pory nie spotkałam się z tak lekceważącym podejściem do klienta. Dlatego moje następne propozycje są związane z tym, z czym spotkałam się w innych grach. Samo słowo "Ambasada" czy też umiejętność "podchodząca" pod to słowo w tych innych grach powodowała, ze coś było taniej lub szybciej lub łatwiej w jakiś inny sposób.
Dlatego moje inne propozycje:
3. Obniżenie kosztów negocjacji w prowincjach (też zależnie od poziomu rozbudowy)
4. Skrócenie czasu trwania zwiadu.
5. Jakiś dodatkowy przyrost many w budynkach ją produkujących - tez oczywiście zależny od poziomu rozbudowy tego cudu.
Wreszcie - jeżeli musi to być związane z odłamkami
to jak napisała @agafi99
1. dobrze by było jakby zamiast uszkodzonego odłamka był odłamek .. ale to ja wybierałabym jaki chcę dostać ... ?
Niemniej jednak, jeżeli zostaniemy przy tych odłamkach - ja na pewno tego cudu nie postawię !!!
Mam 800 run, komplet odłamków na pasku i mnóstwo mi ich przepada - kolejne mi są niepotrzebne. A jak na budynek dający manę raz na 3 dni - jest po prostu za wielki !

Oczywiście, liczę się z tym, że jeżeli w ogóle - to będzie wzięta pod uwagę jedna z tych kilku propozycji. Chciałabym, żebyśmy je przedyskutowali. :)
 

DeletedUser1550

Guest
faktycznie ambasada,ogromniasta jest nieefektywna ,postawilam w dobrej wierze,jak zawsze w tej grze,a chyba do likwidacji...
 

DeletedUser629

Guest
haha Iwonko a cóż to jest :D no nie mów że ambasada - czyli na kawusie c\_/ wdepnąć można :)
 

jakub357

Łucznik
Rozumiem, że pomysły które ja zaproponowałem, okazały się zbyt ambitne? :D
1. Skrócenie czasu oczekiwania do kolejnych walk turniejowych.
2. Obniżenie kosztów negocjacji w turniejach.
3. Bonus do nagrody głównej za cały turniej.

Bo ja szczerze Run i Odłamków Run mam po sufit i w ogóle mnie nie obchodzą żadne bonusy z tym związane.
A tutaj podbijam kolejne propozycje, które są bardzo dobre:

4. Ułatwienie w rozbudowie innych cudów na wyższe poziomy
3. Większe nagrody w ilości punktów wiedzy za pomoc w rozbudowie cudów innym graczom.
3. Obniżenie kosztów negocjacji w prowincjach
4. Skrócenie czasu trwania zwiadu.
5. Dodatkowy przyrost many w budynkach ją produkujących

Opcji wysunęliśmy dużo. Jest ich tyle, że mogłyby powstać 2 zupełnie nowe Cuda. Musimy wybierać. Zakładam dlatego temat, gdzie będzie możliwość oddania głosu na któryś bonus. To najlepszy sposób, aby ustalić, jakiego bonusu chcemy.

//

Zapraszam do głosowania na wybrane Bonusy, które wyłowiłem z obecnego tematu, tutaj: Bonus do Ambasady Enara.
Jeśli jakiejś propozycji nie dodałem, to przepraszam i proszę o zgłoszenie :)

Połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Zagłosowałam, ale turnieje zostawiłam w spokoju, ponieważ wątpię, żeby w ogóle było rozważane danie bonusu wojskowego. Wojsko ma swoje cuda. Ale Twój pomysł Jakubie bardzo mi się podoba - myślę, że byłby świetny do zupełnie nowego cudu - typowo wojskowego - a może turniejowego - byłby to pierwszy taki cud. Za to trzymam kciuki.
I dziękuję za Twoją aktywność, szczególnie w tych lekko zapomnianych, a bardzo dla nas ważnych tematach - propozycjach zmian.
Życzę miłego weekendu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Ambasada Enara, w swojej obecnej postaci, ma powiązania z Runami, Zwiadem i Maną. A więc na tych trzech rzeczach pracujemy, bo inne raczej nie mają szansy przejścia - w tym temacie nie chcemy tworzyć nowego cudu, ale zmodyfikować obecny.
Co ja uważam o każdej z opcji:
  1. Bonus do nagrody głównej za cały turniej. - za mało powiązania z założeniem Cudu (wpływ na turniej)
  2. Skrócenie czasu oczekiwania do kolejnych walk turniejowych. - za mało powiązania z założeniem Cudu (wpływ na turniej)
  3. Obniżenie kosztów negocjacji w turniejach. - za mało powiązania z założeniem Cudu (wpływ na turniej)
  4. Obniżenie kosztów negocjacji w prowincjach. - od tego mamy technologie na początkach rozdziałów.
  5. Skrócenie czasu trwania zwiadu. - od tego mamy technologie na początkach rozdziałów.
  6. Ułatwienie w rozbudowie innych cudów na wyższe poziomy. - za mało powiązania z założeniem Cudu (wpływ na inne Cuda)
  7. Więcej PW za pomoc w rozbudowie cudów innym graczom. - za mało powiązania z założeniem Cudu (wpływ na inne Cuda)
  8. Dodatkowy przyrost many w budynkach ją produkujących. - bardzo ciekawa opcja. Dodatkowo Ambasda Enara, w swojej grafice, ma ziejące opary many; więc pasuje nawet tematycznie.
  9. Produkcja runy do wybranego cudu (ekwiwalent przekutych 10 uszkodzonych odłamków). - właśnie to chcemy zmienić; runy mamy z prowincji.
  10. BEZ ZMIAN ZAŁOŻEŃ - po prostu więcej odłamków, lub częściej. - właśnie to chcemy zmienić; odłamki mamy z turniejów.

Oraz, oczywiście, mana za zwiad zostaje, bo to dobry bonus. Czyli najlepiej wymienić produkcję odłamków na bonus do produkcji many.
 

DeletedUser1496

Guest
Myślę, że na brak aktywności składają się dwa czynniki:
1. czas - przed Wszystkich Świętych zawsze jest co robić
2. zniechęcenie spowodowane brakiem reakcji na naszą aktywność - wypisujemy się w niektórych tematach bardzo, a i tak nic z tego nie wynika.

Ale to nie znaczy, że się poddajemy, prawda? :)
 

DeletedUser626

Guest
Brak aktywności wynika z tego, że założyliście już 4ty temat (licząc tylko te ostatnio aktywne), w którym wymyślacie/wybieracie nowy rodzaju bonusu do Cudów. Większość osób zainteresowanych tematem wypowiedziała się już w jednym z istniejących tematów, tylko niestety albo kompletnie się ze sobą nie zgadzacie co do realnych opcji, albo chcecie nierealne.
Ambasada ma już główny, ważny bonus dający manę za zwiad. Uszkodzone Odłamki są bonusem dodatkowym, celowo słabszym. Może zostać trochę wzmocniony/zmieniony na coś bardziej przydatnego, ale nie na coś super mocnego. Jeśli dla kogoś podstawowy bonus jest za słaby, a dodatkowy zbędny, to po prostu nie jest to Cud dla niego.
 

DeletedUser629

Guest
zaznaczyłam - skrócenie czasu zwiadu - gdyż ten cud na tym bazuje ... a w parze ze skróceniem czasu idzie szybsze otrzymywanie many ...
 

DeletedUser2015

Guest
jeśli chodzi o Ambasadę, to myślę, że dobrym pomysłem jest mana za zwiad, ale jako dodatkowy bonus, a nie podstawowy. Jak w przypadku Księgi Tajemnic zasoby za zwiad są dodatkowym bonusem. Jeśli chodzi o podstawowy bonus do Ambasady to myślę, że dobrym pomysłem byłoby dodanie dodatkowego zwiadowcy co 5 poziomów, jak w przypadku Księgi - PW, o ile dobrze pamiętam był wątek na forum o budynku dodającym więcej zwiadowców, myślę, że w ten sposób można by było załatwić dwa problemy za jednym razem. Jeśli nie zwiadowcy to może chociaż skrócenie czasu zwiadu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1174

Guest
Brak aktywności wynika z tego, że założyliście już 4ty temat (licząc tylko te ostatnio aktywne), w którym wymyślacie/wybieracie nowy rodzaju bonusu do Cudów. Większość osób zainteresowanych tematem wypowiedziała się już w jednym z istniejących tematów, tylko niestety albo kompletnie się ze sobą nie zgadzacie co do realnych opcji, albo chcecie nierealne.
Ambasada ma już główny, ważny bonus dający manę za zwiad. Uszkodzone Odłamki są bonusem dodatkowym, celowo słabszym. Może zostać trochę wzmocniony/zmieniony na coś bardziej przydatnego, ale nie na coś super mocnego. Jeśli dla kogoś podstawowy bonus jest za słaby, a dodatkowy zbędny, to po prostu nie jest to Cud dla niego.

Many mam półtora miliona po nocnym wycieku dzień w dzień i nie mam żadnej możliwości aby ją na cokolwiek wydać. Z tej przyczyny obecną przydatność Ambasady Enara uznaję za żadną, a wywody o tym, jaka to jest wspaniała za niepoważne.
Nawet gdyby mana była potrzebna, to przy zwiadzie trwającym u mnie 80 godzin, niecałe 28k many (na 1 poziomie) jako nagroda jest śmieszne, gdyż taką samą ilość many uzyskuję natychmiastowo i na życzenie, w każdej chwili, rzucając 5 dowolnych zaklęć i korzystając z bonusu Smoczego Opactwa. Zwykle używam około 27 zaklęć dziennie, co daje łącznie ponad 148k many (z którą i tak nie mam co robić).
Bo grać to trzeba umieć, aby bonusy rozumieć .... :D
Dragomiro, nie chodzi o to, że ten cud nie jest dla mnie, tylko o to, że cuda są źle zbilansowane, co wykazałem powyżej. Dwa cuda dostarczające tego samego bonusu (tu - mana), powinny dawać w przybliżeniu podobny efekt, a tu przewaga Smoczego Opactwa nad Ambasadą Enara jest druzgocąca.

EDIT: Już żałuję, że to napisałem, bo zaraz zrobicie ze Smoczym Opactwem to, co zrobiliście z Kryształową Latarnią Morską .....
 

visit0r

Paladyn
Many mam półtora miliona po nocnym wycieku dzień w dzień i nie mam żadnej możliwości aby ją na cokolwiek wydać. Z tej przyczyny obecną przydatność Ambasady Enara uznaję za żadną, a wywody o tym, jaka to jest wspaniała za niepoważne.
Nawet gdyby mana była potrzebna, to przy zwiadzie trwającym u mnie 80 godzin, niecałe 28k many (na 1 poziomie) jako nagroda jest śmieszne, gdyż taką samą ilość many uzyskuję natychmiastowo i na życzenie, w każdej chwili, rzucając 5 dowolnych zaklęć i korzystając z bonusu Smoczego Opactwa. Zwykle używam około 27 zaklęć dziennie, co daje łącznie ponad 148k many (z którą i tak nie mam co robić).
Bo grać to trzeba umieć, aby bonusy rozumieć .... :D
Dragomiro, nie chodzi o to, że ten cud nie jest dla mnie, tylko o to, że cuda są źle zbilansowane, co wykazałem powyżej. Dwa cuda dostarczające tego samego bonusu (tu - mana), powinny dawać w przybliżeniu podobny efekt, a tu przewaga Smoczego Opactwa nad Ambasadą Enara jest druzgocąca.

EDIT: Już żałuję, że to napisałem, bo zaraz zrobicie ze Smoczym Opactwem to, co zrobiliście z Kryształową Latarnią Morską .....
przypadkiem brak mozliwosci wydawania many nie jest zwiazany z dojsciem do konca badan?? pojawienie sie nowego rozdzialu momentalnie pomniejszy ilosc posiadanej many
 

DeletedUser1174

Guest
przypadkiem brak mozliwosci wydawania many nie jest zwiazany z dojsciem do konca badan?? pojawienie sie nowego rozdzialu momentalnie pomniejszy ilosc posiadanej many

Zupełnie nie przypadkiem :D dokładnie tak. I stan taki trwa od miesięcy. Przez te miesiące cd jest bezżyteczny, bo mana jest bezużyteczna. Wejdzie nowy rozdział, zrobienie jego zajmie powiedzmy 6 tygodni (czysta spekulacja, nie wiem ile zajmie, ale z uwagi na to, że mamy teraz w grze zwoje Pomocnik, powinno to pójść szybciej niż poprzednio) i znowu zarówno Ambasada, jak i mana, będą bezużyteczne.
 

jakub357

Łucznik
Jakieś 35 osób, w tej ankiecie, zagłosowało za reworkiem Ambasady Enara. Już nawet pomijając na jaki bonus - społeczność chce zmiany! Proszę że wreszcie to zgłosić i zacząć działać w tym geście. @Dragomira - można? Przecież Ty też jesteś w tej grze jako gracz i toć sama zapewne widzisz, że bonus jest absolutnie nierentowny.
 

DeletedUser626

Guest
Fakt, że bonus się nie podoba jest zgłoszony, jednak głosy co chcecie w zamian są bardzo podzielone. Każdy by widział w tym Cudzie co innego, były chyba ze 3 tematy równoległe i większość głosów wręcz się ze sobą kłóciła. Do tego wisiał temat, że chcecie mieć możliwość przekuwania zbędnych odłamków run w wybrane, ale jak pojawiło się to w temacie Ambasady to się okazało, że właściciele Ambasady mają odłamków run po sufit. Największy sens z Waszej listy ma "Dodatkowy przyrost many w budynkach ją produkujących.", ale w następnym rozdziale macie Cud 100% na Manę - Labirynt. Jak ktoś nie zbudował Ambasady w Smokach to niewielki jest sens ją budować w Niziołkach, mamy więc dość wąską grupę znajdującą się po Leśnych Elfach, a przed Niziołkami, której przyda się taka wersja Ambasady na Manę.
Na przyśpieszenie zwiadu mamy już Pomocników, bonus do Cudu nie przejdzie. O obniżeniu kosztów negocjacji też możemy zapomnieć. Więcej PW za pomoc w rozbudowie cudów innym Graczom - jest osobno zgłoszone, przemyślą, ale wcale niekoniecznie jako bonus Ambasady.
 

DeletedUser1530

Guest
Jak dla mnie ambasada będzie zupełnie nieprzydatna jako że prowadzę miasto nastawione na wojsko. i z tego co widzę to opactwo spełni swoją rolę aż z naddatkiem, zresztą dla mnie w tym przypadku do zdobycia jest właściwie latająca akademia gdyż przyśpieszy trening w obozie najemników, oraz dodawać będzie procent oddziału czarodziejek z koszar. ale nie rozumiem również po co wogóle te monstrum budować skoro na nie trzeba tyle pw wydawać żeby je ulepszyć. Dla mnie to najbardziej bezsensowy cud w Elvenar
 

DeletedUser2015

Guest
@Dragomira rozumiem, że przyśpieszenie zwiadu odpada, a co z pomysłem o dodatkowych zwiadowcach? W końcu nazwa Cudu brzmi AMBASADA i warto pomyśleć w tym kierunku. Poza tym pamiętam wątek na forum o tym by powstał budynek podobny do Kwatery Robotników tylko ze zwiadowcami. W ten sposób myślę, że załatwiłoby się dwa problemy naraz.
 

DeletedUser626

Guest
Projektanci spowalniają postęp na mapie jak mogą, a niektórzy i tak dobili do limitu dostępnych w grze ekspansji z prowincji. Pomocnicy zostali dodani bo można ich zdobyć tylko w eventach, a nie podczas codziennej produkcji, można też ich wykorzystać na przyspieszenie budowy czy rekrutacji, więc ich wpływ na mapę jest ograniczony.
 
Do góry