• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Bonus z budynków eventowych adekwatny do rozdziału

Jesteś za wprowadzeniem pomysłu?

  • Tak

    Głosy: 2 25,0%
  • Nie

    Głosy: 6 75,0%

  • W sumie głosujących
    8
  • Głosowanie zakończone .

Zarie

Zwiadowca
Dość często pojawiają się eventy w których główną nagrodą jest budynek do którego potrzebne są artefakty. Obecnie maksymalne rozwinięcie tych budynków szału nie robi. Często czytam opinie w bractwie w stylu "znowu główny budynek do d.." i podzielam to zdanie. Ludziom bardziej rozwiniętym w grze nie chce się nawet zbierać artefaktów bo tych budynków nie stawiają (nie opłaca się). Pomysł polega na poprawieniu bonusów by były adekwatne do rozdziału w którym dany gracz się znajduje. Bo dostanie w bonusie np troche jedwabiu w przedostatnim rozdziale gry nieco demotywuje... :) Co sądzicie?
 
Ludziom bardziej rozwiniętym w grze nie chce się nawet zbierać artefaktów bo tych budynków nie stawiają (nie opłaca się)
Jezeli tak uwazaja, to znaczy, ze nie licza wydajnosci tych budynkow w stosunku do zajmowanego miejsca, przy ktorych to obliczeniach punktem odniesienia powinny byc zwykle budynki, np. manufaktury, rezydencje, Kupce Festiwalowe, pomniki wiedzy antycznej itp. itd.. Jesli ktos z tych, ktorym rzekomo nie oplaca sie stawiac w miescie budynkow ewolucyjnych, ma w miescie ktores z wymienionych przeze mnie zwyklych budynkow, to, uzywajac jego wlasnego jezyka, wypada mu tylko powiedziec, ze ma strasznie nieoplacalne miasto, ;)

Z mojej strony jasne i zdecydowane "nie" dla tego pomyslu. Obecne budynki ewolucyjne sa wystarczajaco silne, jesli wezmiemy pod uwage i zbierzemy do kupy wszystkie dobra, ktore daja. Ich jedyna (i to pozorna) slaboscia jest to, ze zaden z nich nie jest wysoko wyspecjalizowanym budynkiem, przez co wydaje sie, ze przynosza zbyt malo korzysci.

@Zarie, zeby nie bylo, ze rzucam tu tylko ogolnikami, to troche powspominam :)
Praktycznie za kazdym razem, gdy pojawialy sie jakies zestawy, a potem kolejne budynki ewolucyjne, odzywaly sie glosy, ze wlasnie sie nie oplaca, ze ten czy tamten budynek jest za slaby, ze to czy tamto... I tak za kazdym razem. Tymczasem gracze, ktorzy nastawiali tych budynkow jak najwiecej, maja teraz bardzo wydajne miasta i o wiele mniej problemow z ziarnami, z mana, z surowcami itp. niz gracze, ktorym ewolucyjne wydawaly sie za slabe i ich nie stawiali. Nagle sie okazalo, ze dzieki kilku-kilkunastu budynkom ewolucyjnym mozna bylo pozbyc sie sporej czesci rezydencji, manufaktur, czesci manufaktur na zywe, Kupcow Festiwalowych i innych wyspecjalizowanych budynkow. To oznaczalo zwolnienie znacznie wiekszej powierzchni w miescie, niz ta, ktora zajmuja same ewolucyjne, ktore na to pozwolily. Wiem co mowie, bo sam mam 2 super wydajne pod kazdym wzgledem miasta, w ktorych mam bardzo niewiele rezydek, manufaktur, kupcow itp. i nie wystepuja w nich zadne braki, a na brak miejsca tez nie narzekam. Moje miasta to tylko przyklad, bo znam wielu graczy, ktorzy dzieki ewolucyjnym i innym budynkom eventowym powoli, ale coraz szybciej odchodza od starego schematu typu "rezydencje-manufaktury-budynki na ziarna". Takze ostatnia rzecza, jaka ogolnie powiedzialbym o budynkach ewolucyjnych jest to, ze sa za slabe.
 
Ostatnia edycja:

Lanariko

Szef kuchni
Też jestem na nie. Owszem może się na pierwszy rzut oka wydawać ze budynki dają niewiele...
ALE
Porównując budynki musimy brać pod uwagę nie tylko ile dają czegokolwiek ale również w jakim czasie i jaką zajmują przestrzeń w mieście.
Dodatkowo licząc przestrzeń zajmowana przez manufaktury czy warsztaty powinniśmy brać pod uwagę również ile miejsca zajmie nam wymagana przez nie populacja i kultura. Budynki eventowe nie tylko nie wymagają kultury i populacji a wręcz ja dają.
jakby więc tak dokładnie policzyć i przeanalizować ile taki budynek daje okaże się ze wcale nie jest taki zły.
dodatkowym atutem jest wielkość 4x4 którą bardzo łatwo ustawić w mieście.
Ja również nie stawiam wszystkich budynków eventowych ale to głównie z powodu braku miejsca w mieście a nie dlatego ze są nieopłacalne.
łatwiej spojrzeć na jedną czy dwie rzeczy jakie daje dany budynek, niż faktycznie przeanalizować i policzyć wszystkie jego bonusy.

Zupełnie inną już sprawą jest roszczeniowa postawa i oczekiwanie od twórców budynków które będą dawały miesięczny zapas towaru w ciągu dziennej produkcji. nawet gdyby taki budynek się pojawił i tak pojawiłby sie ktoś kto chciałby więcej.
 
Do góry