• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Boskie ziarna

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2262

Guest
Witajcie,

Mam takie pytanko, czy boskie ziarna są używane tylko do rozwoju w drzewku, czy jeszcze gdzieś indziej są potrzebne?

Pozdrawiam
M.Garoth
 

DeletedUser1775

Guest
Ok dzięki za odpowiedź. A żywe towary to który rozdział? Mam jeszcze takie pytanko ile na dobę potrzeba ziaren aby rozsądnie się rozwijać w normalnym tempie?
Żywe są od Żywiołaków :)
Ile ziaren na dobę? Jak najwięcej, bo praktycznie ciągle ich brak, przynajmniej w Żywiołakach ;) Wynika to z tego, że tylko kupiec je robi ze standardowych budynków i jedynie z ewentów można zdobyć inne :)
 

Sorcha

Rycerz
@Ralfik zapomniał wspomnieć, że w Wikipedii jest wspominane o Rozbudowie Kupca u Niziołków. Boskie Ziarna wchodzą w Rozdziale 11 (Niziołki).
Boskie Ziarna będą potrzebne do zbudowania niektórych budynków kulturowych oraz odblokowania technologii w Drzewku Badań, zaczynając od tego rozdziału.
 

DeletedUser110

Guest
A mnie nigdy tych ziaren nie brakowało - no, może raz kiedyś - jednak nie postawiłem ani Centrum Handlowego ani żadnego budynku ewentowego produkującego ziarna i żadnego problemu nie mam.
Dodam, że Kupiec produkuje ziarna w ten sposób, że oprócz produkcji "zwykłej" jest jeszcze "bonusowa". Bonusowa dodaje się do zwykłej po 3 godzinach, jest stała niezależnie od tego, czy zbierzemy ziarna z kupca po 3 godzinach, czy po 2 dniach. Wobec tego najbardziej opłacalne jest zbieranie z Kupca ziaren co 3 godziny.
 

Nusion

Kapłan
Dodam, że Kupiec produkuje ziarna w ten sposób, że oprócz produkcji "zwykłej" jest jeszcze "bonusowa". Bonusowa dodaje się do zwykłej po 3 godzinach, jest stała niezależnie od tego, czy zbierzemy ziarna z kupca po 3 godzinach, czy po 2 dniach. Wobec tego najbardziej opłacalne jest zbieranie z Kupca ziaren co 3 godziny.

Wypada dodać, że bonus zależy od sumy poziomów cudów i od poziomu ratusza
 

DeletedUser174

Guest
można też nadmienić, że ziarna czasami bywaja potrzebne do zadań w stylu zbierz/oddaj x ziaren
 

DeletedUser1530

Guest
@Nusion bonus zbiorów to iloczyn nie suma podobnie rzecz się ma z produkcją tylko w tym przypadku jest to iloczyn zdobytych prowincji i ratusza
 

DeletedUser

Guest
Ziarna :
1) Normalna produkcja przez 24 godz. = poziom ratusza x liczba podbitych prowincji
2) Bonus zbiorów - dodatkowa ilość ziaren dodawanych podczas zbioru = poziom ratusza x zsumowane poziomy cudów

Zbiór jest możliwy po 3 godz.
Ilość zebranych ziaren po 3 godz. = (poziom ratusza x liczba podbitych prowincji) / 8 + ( poziom ratusza x zsumowane poziomy cudów )

Rzeczywiście im częściej zbieramy tym bardziej się opłaca - więcej razy otrzymamy bonusowe ziarna.

Ziarna są jeszcze potrzebne do budowy/rozbudowy pól (budynek rasy gościnnej, chociaż w sumie pole to nie budynek ;) )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
Czy warto zatem w tym evencie inwestować w zestaw o rozmiarze 5x6,
dokładnie 22 pola = 5x2 + 3x4

który daje u Niziołków (co 24h):

..2 940 ziaren
11 400 many
.........2 PW

oraz na stałe
..2 760 ludzi
..3 660 kultury

Yeti Santas Christmas Factory + Stable of the Snow Owl ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
W/g mnie zestaw z głównych nagród to jedyna rzecz, w którą warto zainwestować w tym evencie , jak na razie - był już budyneczek 1x2 z ziarnami ale bardzo mało dawał.
Zestaw z budynków zajmuje zajmuje 30 pól (5x6) - daje 3 PW w sumie, każdy z budynków daje populację i kulturę, dodatkowo monety , mana , ziarna.
Na niziołkach ziarna blokują dość mocno na początku - kupiec to jedyne źródło , a możliwe zwiększenie produkcji to 25 (poziom ratusza) ziaren więcej /24 godz. za prowincję i 25 więcej / zbiór za kolejny poziom cudu .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blazius1

Paladyn
Warto i jest to dotąd najlepszy zestaw w ogóle. Z tym że zapotrzebowanie na ziarna dość szybko ci zmaleje, jeśli grasz w miarę aktywnie.
Z tym zestawem szybko będziesz miał wręcz za dużo Ziaren. Ale na początek Niziołków jak znalazł.
 

blazius1

Paladyn
Bardzo dobre pytanie bo odpowiedź pokazuje że aż taki super to ten zestaw nie jest. Ale jest dobry, jak na zestaw.
 
Do góry