• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Boskie Ziarna

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4084
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4084

Guest
Jestem w konstruktach powiedzcie jak sobie radzicie z niedoborem Boskich ziaren.
 

Proqrator

Rozbójnik
Kilku kupcow festiwalowych z akademi magii troche powinno poprawic sytuacje. W evencie chyba nic lepszego z ziarnem nie bedzie.

Produkcja zywych z zakleciem magicznej produkcji na manu.
No i oczywiscie dobre planowanie wydatkow i produkcji.
 

Tajniakos

Paladyn
@razon podejrzewam, że z tym problemem boryka się większość graczy. Niestety nie ma za wiele sposobów na zaradzenie niedoborom Boskich ziaren, ale i te co są to nie do końca rozwiązują w 100% te niedobory.
- Koncepcja głównego sposobu pozyskiwania nasion obraca się wokół naszego kupca, który produkuje (bonusowe) nasiona.
Ich ilość jest zależna od poziomu Twojego ratusza oraz od poziomu Centrum handlowego.
W tym przypadku bardzo istotna jest też częstotliwość zbiorów ponieważ bonus jest doliczany do każdego zbioru.
Więc im częściej dokonujesz zbiorów nasion z kupca tym więcej zgarniesz bonusów do ich produkcji.
- Dobrze jest polować na budynki eventowe, które dostarczą nam Boskie Ziarna.
- W Boskie ziarna może nas też zaopatrzyć Kupiec festiwalowy, którego możemy sobie stworzyć w Akademii magii.
- Nasiona są rzadszym towarem,którego użycie musisz dobrze zaplanować, zanim je wydasz dlatego ważne też jest aby unikać negocjacji w iglicy do których potrzebne są ziarenka. Ja ich unikam jak ognia :)

Niestety musisz nauczyć się cierpliwości w ich pozyskiwaniu tym bardziej, że przed Tobą rozdział w którym będziesz musiał ważyć każde ziarenko bo ilości, których będziesz potrzebował wzrosną niebotycznie :)
 

Odane

Wędrowiec
Ja sobie postawiłam dodatkowo, oprócz oczywiście budynków eventowych dających ziarna, Wieże Zachodzącego Słońca. Mam na 6 poziomie: rozpad ziaren 7,6%, nagroda za skrzynię pomocy 1188 ziaren. :)
 
Moim zdaniem stawianie Wiez Zachodzacego Slonca i inwestowanie w nie to nie jest najlepszy pomysl w sytuacji, gdy juz brakuje ziaren. Ten cud nadaje sie raczej do tego, by zebrac (zaoszczedzic) jakas wieksza ilosc ziaren na zapas, ale kiedy nie ma sie zapasow i wydaje sie na biezaco wszystkie zdobywane ziarna, to stawianie Wiez Zach. Sl. mija sie z celem, bo po prostu i tak nie bedzie sie mialo co rozpadac... Zbyt wiele sie na tym nie zaoszczedzi, wiec pw konieczne na podniesienie Wiez o kilka poziomow lepiej jest moim zdaniem zainwestowac w jakis bardziej przydatny cud. Ilosc ziaren, ktore Wieze na niskim poziomie daja za skrzynki pomocy tez raczej nie jest warta tych inwestycji i miejsca w miescie.
 

Odane

Wędrowiec
W przypadku braku ziaren oczywiście Wieże nie pomogą. Widocznie gram zbyt wolno bo mam zapas :p i jakoś nie cierpiałam zbytnio na niedobór ziaren. Aktualnie zbieram na ostatnie badanie w konstruktach i zobaczę jak będzie z ziarnami w ostatnim rozdziale :)
 

DeletedUser4082

Guest
Hejka,
Ja natomiast potrzebuję Boskich Ziaren - do otworzenia osady - Pola Zbóż,
Do tej pory ich nie potrzebowałem. Zatem co zrobić, co otworzyć/kupić, abym mógł zacząć zbierać B. Ziarna?
Bez nich będę musiał zapłacić 920 DIAMENTÓW, aby otworzyć ww osadę, a tego chciałbym uniknąć :(
 

Sorcha

Rycerz
Hejka,
Ja natomiast potrzebuję Boskich Ziaren - do otworzenia osady - Pola Zbóż,
Do tej pory ich nie potrzebowałem. Zatem co zrobić, co otworzyć/kupić, abym mógł zacząć zbierać B. Ziarna?
Bez nich będę musiał zapłacić 920 DIAMENTÓW, aby otworzyć ww osadę, a tego chciałbym uniknąć :(
Najprościej mówiąc: @Marcos.z.Gdyni Drzewko badań: Udoskonalony Kupiec powinien być zbadany a potem jak go zbadasz, rozbuduj Kupca, Kupiec zacznie produkować na nowej zakładce Zbierz Boskie Ziarna.
 

DeletedUser2262

Guest
Hejka,
Ja natomiast potrzebuję Boskich Ziaren - do otworzenia osady - Pola Zbóż,
Do tej pory ich nie potrzebowałem. Zatem co zrobić, co otworzyć/kupić, abym mógł zacząć zbierać B. Ziarna?
Bez nich będę musiał zapłacić 920 DIAMENTÓW, aby otworzyć ww osadę, a tego chciałbym uniknąć :(
Możesz jeszcze w Akademii Magii wytworzyć budynek (możesz nawet kilka) Festiwalowego Kupca -
o wymiarach 4x3 kratki, który w Twoim rozdziale daje 1020 ziaren / 12h
TEN BUDYNEK DAJE JEDEN Z NAJWYŻSZYCH WSPÓŁCZYNNIKÓW ZIAREN / KRATKĘ


Szczegółowe dane budynku: FESTIWALOWY KUPIEC

festival-merchant-building.jpg

PS W nawiązaniu do tego co użytkownik @Sorcha napisał, w budynku KUPCA:
  1. Seed icon.png - Kupiec generuje Boskie Ziarna co 24 godziny. Wysokość produkcji obliczana jest na podstawie Poziomu Ratusza pomnożonego przez liczbę ukończonych prowincji.
  2. Seed icon.png - Bonus zbioru. Każdy wcześniejszy zbiór otrzymuje dodatkową ilość Ziaren obliczoną na podstawie Poziomu Ratusza pomnożonego przez sumę poziomów wszystkich Twoich Antycznych Cudów.
Źródło: KUPIEC
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Greg8373

Zwiadowca
Heh ... mam 10 szt kupców festiwalowych i 4 waty cukrowe i dopiero teraz mi wystarcza (lewdo) na rozbudowę i produkcję żywych towarów ... :D
 
Do góry