• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Bractwo - dodanie forum/tablicy [67] [16-09-PL]

  • Rozpoczynający wątek Paavo
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem tej propozycji?

  • Tak

    Głosy: 46 92,0%
  • Nie

    Głosy: 1 2,0%
  • Obojętne

    Głosy: 3 6,0%

  • W sumie głosujących
    50
Status
Zamknięty.

DeletedUser14

Guest
Samo forum nie jest złym pomysłem, ale... Tutaj system wspólnej rozgrywki chyba nie jest aż tak rozbudowany, by potrzebne było forum, gdzie istniałaby możliwość uporządkowania wszystkich spraw Bractwa. Obecnie pewnie jakąś funkcję by miało, np. przy handlu surowcami czy ustaleniem zasad, ale pewnie na tym ta użyteczność by się skończyła :x
 

DeletedUser503

Guest
Nie wiem ja Wy kochani ale jak grałem w plemiona lub the west to forum w sojuszu nie tylko służyło do prowadzenie wojen, ale miało wszelakie zastosowanie, handel, nieobecności, ważne wiadomości a nawet gry i zabawy. Jestem optymistycznie nastawiony do tego udogodnienia. Gra zyska wiele na tej funkcji.
Czekam dalej na więcej opinii na ten temat. Najlepiej niech sie wypowiedzą arcy magowie i magowie bractw co najmniej z top 20 z każdego świata.
 

DeletedUser392

Guest
Jeśli chodzi o mnie, to pamiętam że było coś w planach menadżera miasta, czy jakoś tak...ale szkoda że o jest w koszu.
Forum za pewny by tu nie wypaliło, po za tym każde bractwo może sobie założyć własne na serwerach zewnętrznych.
Przydało by się coś właśnie na tablicę ogłoszeń, lub jakaś blokada usuwania tematów. Uważam że obecny charakter Listy wiadomości jest mega fatalnie rozwiązany. Albo mamy baaaardzo dużo tematów Bractwa + wiadomości PRV i strony się mnożą jak króliki. Usuniemy wiadomość...i jak to dostałem w info od ElvenarTeam: W przypadku usunięcia przez gracza wiadomości grupowej, nie będzie miał on już możliwości dalszego uczestniczenia w rozmowie w usuniętym wątku i nie jest to błąd. Usunięcie wątku jest równoznaczne z brakiem chęci kontynuowania w nim rozmowy. Jak zauważyłem, tak samo jest w przypadku wiadomości PRV. Jest to rozwiązanie do bani :mad:

Mogły by powstać dwie rzeczy: Tablica i Druga strona Bractwa.
Druga strona wewnętrzna widoczna tylko dla bractwa w której można by umieścić tylko informacje wyłącznie dla członków Bractwa. Była by to strona adekwatna do strony Edycji Profilu Bractwa. W pierwszej można by zaprezentować opis Bractwa, o tym z kim się kontaktować, czy rekrutacja jest otwarta...coś w ten deseń, a druga strona Profil tylko dla Bractwa. Można by tak wrzucić...np. kto ma co w produkcji, regulamin Bractwa, jakie Plany rozwojowe ma bractwo itp...coś tylko dla członków.
Tablica ogłoszeń była by b.dobrym pomysłem. Np. do handlu, do jakiś wewnętrznych. projektów pomocy dla budowy Cudów i wrzucania PW, jakieś ankiety sobie przeprowadzać, wewnętrzne głosowania, wrzucania jakiś pomysłów, ogólnie tematów wewnętrznych Bractwa aby omawiać je na bieżąco i aby każdy był w temacie, tak by nawet jak usunie sobie wiadomość przypadkowo to mógł do niej wrócić. Np. Temat zakłada Założyciel, Arcymag i Mag oraz Ambasador. lub wedle uznania EvlenarTeam, i tylko "Rada Bractwa" że tak to ujmę mogło by usuwać takie tematy.

To by wiele kwestii i problemów rozwiązało. Nie sądzę aby to wprowadziło chaos, spamowanie, bałagan itp, bo było by to pod kontrolą tylko ludzi z uprawnieniami.

Jestem za czymkolwiek i dobrych myśli że wreszcie coś się pojawi, cokolwiek, byle sensownego i pomocnego :D
 

DeletedUser988

Guest
Ostatnio w bractwie rozmawialiśmy troszkę o różnych rozwiązaniach podpatrzonych w innych grach i zgodnie doszliśmy do wniosku, że w Elvenar brakuje Forum Bractwa, do którego dostęp byłby z poziomu gry. Chciałam zakładać nowy temat ale przeszukałam dział z pomysłami (również archiwum) i oto znalazłam ten wątek - brawo ja! :D

Widzę, że pomysł jest zgłoszony - cieszy mnie to. Poczytałam też Wasze odpowiedzi i... Dlaczego Forum a nie Tablica?

Zacznijmy może od tego dlaczego nie czat:
Jak większość pewnie zauważyła czat w naszej ukochanej gierce ma ograniczoną "pamięć" do 100 wiadomości wstecz i często ważne informacje uciekają, gdy w bractwie rozwinie się poważna dyskusja. Co więcej na czacie nie można wklejać linków, zostają one ocenzurowane, a wysyłane w PW nie posiadają hiperłącza. Nie można także kopiować tekstu, co już w ogóle nie jest dla mnie zrozumiałe... Poza tym dla mnie czat to miejsce na luźne rozmowy a nie ogłoszenia parafialne zarządu czy miejsce zgłaszania nieobecności (Powód? Patrz kilka linijek wyżej...).
To może PW? Też nie...
Tak jak i czat ma swoje minusy. W bractwie jestem Magiem, moim zadaniem jest kontrolowanie aktywności. Co tydzień robię rozpiskę, kto i jak się przykładał do rozwoju. Zazwyczaj wklejam ją jako odpowiedź do pierwszej wysłanej wiadomości. I tu się pojawia problem - osoba XYZ usunęła ze skrzynki wiadomość grupową, ja w poniedziałek wysyłam "odpowiedź" w tej wiadomości, u osoby XYZ wyświetla się sygnał o nowej wiadomości ale po wejściu do skrzynki wiadomości tej nie posiada (bo niby jak, skoro ją usunęła?). Tu nasuwa mi się pytanie czy nowy członek bractwa otrzyma moją "odpowiedź" jeśli nie ma wcześniejszych wiadomości? (Domyślam się, że nie).
Inny przykład. Zdarza się, że po wyczyszczeniu bractwa z osób nieaktywnych przyjmiemy w danym tygodniu parę nowych osób, które przygodę z Elvenar dopiero rozpoczynają. Staram się takim osobom wysyłać na PW parę drobnych rad (zazwyczaj rozpisuję się, aby nowa osoba nie miała problemu ze zrozumieniem o co mi chodzi). Owszem mam to przygotowane w Wordzie i wysłanie takiej wiadomości ogranicza się do Ctrl+C - Ctrl+V ale na dłuższą metę jest to jednak wkurzające. :mad:
Do tego no nie czarujmy się ale sama skrzynka PW jest dość nieczytelna i łatwo można w niej coś zgubić czy skasować przypadkiem. :confused:

A teraz dlaczego forum a nie tablica?
Forum posiada działy, można wszystko uporządkować. Masz z czymś problem, wchodzisz w dział pomocy. Chcesz zgłosić nieobecność - jest odpowiedni dział. Zarząd wprowadza pare nowych zasad - sprawdzasz to w dziale z ogłoszeniami parafialnymi. Masz ochotę dowiedzieć się co słuchają pozostali członkowie bractwa - jest i dział do zapoznawania się (można swobodnie wkleić i skopiować link do ulubionej muzyki itp.). I tak być może w Elvenar nie ma walk pomiędzy graczami/bractwami jednak jest cała masa innych informacji, które chciałoby się pozbierać w jednym miejscu.
Tablica? Kurcze tablica kojarzy mi się z... Tablicą :eek: na której chaotycznie wiszą kartki z ogłoszeniami i nic więcej.

Zaraz pojawią się głosy - utwórzcie forum na innym serwerze. Utworzyłam, nie przyjęło się boo... Nie jest to pod ręką, wymaga otworzenia nowej karty, wklejenia adresu, baa pierw ten adres trzeba odszukać w PW, o cholercia chyba przypadkiem skasowałam PW z linkiem... A nawet jak już się wklei ten adres to zaś trzeba założyć konto, link w mailu - za dużo roboty... I tak to właśnie wygląda. :rolleyes:
Na Grepolis jest "Forum sojuszu" otwierane w oknie gry - sprawdza się tam idealnie. Myślę, że i tu forum (nie tablica!) będzie dobrym rozwiązaniem.
Mam cichą nadzieję, że moje argumenty zostaną wykorzystane i przyśpieszą wprowadzenie tej zmiany - bo to jest dobra zmiana. :cool:
 

Azulena

Rozbójnik
Grałam 3 lata w zamkniętą już przez EA (niestety) ich grę "Lord of Ultima" (też przeglądarkowa, grałam od 2011 roku).
Świetna, strategiczna gra... ech.... to była gra... z prawdziwego zdarzenia... ...milcz serce.. ;)

Był tam CZAT OGÓLNY w grze - z podziałem na "poziomy prywatności" - czyli widziałam wszystko do czego miałam prawo, a pisałam tam gdzie chciałam.
Czyli czat prywatny, czat Sojuszu i czat ogólny, dostępny dla wszystkich Graczy w grze.

Natomiast każdy Sojusz miał własne FORUM w grze. Z prawdziwego zdarzenia, jak wszystko tam.
Jako założycielka Sojuszu miałam wszelkie prawa i cedowałam je według potrzeb, znowu w podziale na poziomy. Od góry w dół, do zwykłych członków Sojuszu.
Podział tematyczny oczywiście każdy Sojusz miał własny, według upodobań i potrzeb, chociaż na początku był podział zaproponowany przez grę, który ja mogłam całkowicie zmienić. EA to amerykańska firma, pełna wolność jest tam w cenie... :p ;)

Ale jak powiedziano wyżej, potrzebne jest COKOLWIEK! Pisanie jakie kto ma towary na tej samej stronie, gdzie jest opis Bractwa jest .... no, niedobre. ;)
Stale mnie zadziwia ilość braków tutaj... przecież założyciele firmy to byli Gracze! W co oni grali.... z pewnością nie w LoU.... :p

A, jeszcze coś - poza tymi udogodnieniami było też normalne Forum, takie jak to, poza grą. No i Wiki. Chyba Amerykanie są bardziej rozmowni i chętni do kontaktu... ;)

EDIT:
Dodatkowy powód, dla którego należało by wprowadzić Forum w grze dla Bractw: czat nieustannie źle działa. :( Albo nie można nic napisać, albo znikają posty z poprzedniego dnia, lub z przed kilku godzin - przy liczbie postów poniżej dziesięciu. :/
 
Ostatnia edycja:

zata

Zwiadowca
Dodatkowy powód, dla którego należało by wprowadzić Forum w grze dla Bractw: czat nieustannie źle działa. :( Albo nie można nic napisać, albo znikają posty z poprzedniego dnia, lub z przed kilku godzin - przy liczbie postów poniżej dziesięciu. :/

Tu się podpisuje obiema rekami i nogami :p
Jeszcze zdarza się, że czat w ogóle się rozłącza, a gra działa dalej. A najbardziej mnie irytuje jak napiszę długą wiadomość wciskam enter, a ona się nie pojawia i przeważnie już drugi raz mi się pisać nie chce .. brrrr....
 

Azulena

Rozbójnik
Tu się podpisuje obiema rekami i nogami :p
Jeszcze zdarza się, że czat w ogóle się rozłącza, a gra działa dalej. A najbardziej mnie irytuje jak napiszę długą wiadomość wciskam enter, a ona się nie pojawia i przeważnie już drugi raz mi się pisać nie chce .. brrrr....
Ostatnio u mnie czat każdego dnia jest po jakimś czasie pusty, wszystko znika. :( A co do długich wpisów, to też tak miałam wiele razy - ręce opadają...
 

Tessi

Zwiadowca
W bractwie jestem Magiem, moim zadaniem jest kontrolowanie aktywności. (...) Zdarza się, że po wyczyszczeniu bractwa z osób nieaktywnych przyjmiemy w danym tygodniu parę nowych osób, które przygodę z Elvenar dopiero rozpoczynają. Staram się takim osobom wysyłać na PW parę drobnych rad (zazwyczaj rozpisuję się, aby nowa osoba nie miała problemu ze zrozumieniem o co mi chodzi). Owszem mam to przygotowane w Wordzie i wysłanie takiej wiadomości ogranicza się do Ctrl+C - Ctrl+V ale na dłuższą metę jest to jednak wkurzające. :mad:
(...)
Forum posiada działy, można wszystko uporządkować. Masz z czymś problem, wchodzisz w dział pomocy. Chcesz zgłosić nieobecność - jest odpowiedni dział. Zarząd wprowadza pare nowych zasad - sprawdzasz to w dziale z ogłoszeniami parafialnymi. Masz ochotę dowiedzieć się co słuchają pozostali członkowie bractwa - jest i dział do zapoznawania się (można swobodnie wkleić i skopiować link do ulubionej muzyki itp.). I tak być może w Elvenar nie ma walk pomiędzy graczami/bractwami jednak jest cała masa innych informacji, które chciałoby się pozbierać w jednym miejscu.

Jestem ArcyMagiem bractwa i też mam te same problemy :
- z rozsyłaniem grupowych wiadomości - szybko uciekają na dalsze strony w powodzi innych wiadomości (wolałabym, aby można było je wrzucić do wątku OGŁOSZENIA)
- z rozsyłaniem standardowych wiadomości dla nowych graczy (wolałabym, aby znajdowały się na stałe w wątku ZASADY)
- z kumulacją dobrych porad dotyczących gry (wolałabym, aby rozwijały się w wątku PORADY)
- z wyłapywaniem wiadomości o nieobecnościach (wolałabym, aby trafiały do działu URLOPY)
itd. itp.

No i KONIECZNIE powinna być wprowadzona możliwość:
- ponownej edycji wysłanych wiadomości
- możliwości skopiowania treści wysłanych/otrzymanych wiadomości
 

DeletedUser988

Guest
Tessi akurat nazwy działów zależałyby od osobistych upodobań i ustawień arcymaga/magów. Tylko tak przykładowo palnęłam nazwy ;)

No i KONIECZNIE powinna być wprowadzona możliwość:
- ponownej edycji wysłanych wiadomości
- możliwości skopiowania treści wysłanych/otrzymanych wiadomości

Tu to w sumie jest materiał na nowy wątek dotyczący usprawnienia Skrzynki Pocztowej. :p A pewnie i inne pomysły by się znalazły. :rolleyes:
 

Azulena

Rozbójnik
/.../
No i KONIECZNIE powinna być wprowadzona możliwość:
- ponownej edycji wysłanych wiadomości
- możliwości skopiowania treści wysłanych/otrzymanych wiadomości
Te dwa punkty to w zasadzie jeden punkt - nie da się edytować już wysłanej wiadomości. ;)

Rzeczywiście konieczna jest możliwość skopiowania wiadomości wysłanej/ otrzymanej - to sprawa elementarna!
Cudaczne i nie spotykane jest to, że tego nie ma! Przecież to zwykły edytor tekstów, nie trzeba tu żadnego "specjalnego" programu!

@Tessi,
załóż wątek z ankietą (lub bez) , natychmiast zagłosuję na TAK! :)
 

Tessi

Zwiadowca
Tessi akurat nazwy działów zależałyby od osobistych upodobań i ustawień arcymaga/magów. Tylko tak przykładowo palnęłam nazwy ;)

:) Ja również podałam nazwy tych działów takie, jakie MNIE by odpowiadały. Inni mogą mieć inne pomysły i preferencje. Ważne, aby takie mini-forum miało podobną funkcjonalność, jak to, w którym teraz piszemy, tyle że, oczywiście, nie musiałoby być tak mocno rozbudowane, a jedynie ograniczone do najważniejszych funkcji w ramach jednego drzewa wątków.

@Tessi załóż wątek z ankietą (lub bez) , natychmiast zagłosuję na TAK! :)

Twoja prośba została spełniona :)

Chciałaś - to masz :)

Głosuj! :)

https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/edycja-wiadomości-i-rozmów-na-czacie.1672/

Posty połaczone
/Falantir
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1169

Guest
Miałam zacząć nowy temat ale trafiłam na ten. Faktycznie brak oddzielenia wiadomości w bractwie jest uciążliwy. Mnie uwiera to że przy młodym bractwie gdzie wciąż ktoś dochodzi nowi nie widzą poprzednich wiadomości ogólnych w związku z czym nagminnie smarujemy te same opowieści o podpowiedziach co do rozwoju miasta. Można oczywiście wysłać w temacie za każdym razem jak ktoś dochodzi wiadomość z przysłowiową kropką, ale to chyba nie o to chodzi. Rozdzielenie priv od wiadomości ogólnych w bractwie i możliwość odczytywania ich także przez nowych członków była by miłym udogodnieniem dla wszystkich.
 
Status
Zamknięty.
Do góry