• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Bractwo - dodanie forum/tablicy [67] [16-09-PL]

  • Rozpoczynający wątek Paavo
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem tej propozycji?

  • Tak

    Głosy: 46 92,0%
  • Nie

    Głosy: 1 2,0%
  • Obojętne

    Głosy: 3 6,0%

  • W sumie głosujących
    50
Status
Zamknięty.

DeletedUser79

Guest
Kwestia forum jest już znana i raczej się nie zmieni. Zamiast forum równie dobrze można wykorzystać wiadomość grupową (ten sposób się sprawdza w innych grach i zastępuje forum, nawet jeśli owe forum jest dostępne). Do tego dochodzi chat, który jak wiemy usprawnia komunikację wewnątrz bractw.
 

DeletedUser

Guest
Forum każde z bractw równie dobrze może założyć sobie swoje poza grą lub korzystać z innych dostępnych w sieci komunikacji
 

DeletedUser13

Guest
Nie. Nie zgadzam się, że alternatywą forum ma być wiadomość grupowa (i to też piszę z doświadczenia w innych grach, w tym Inno).
Jestem ZA pomysłem.
 

DeletedUser79

Guest
Ja nie mam nic przeciwko wprowadzeniem forum, bo również jestem "przyzwyczajony" w tego typu grach do forum w grze, ale gdzieś czytałem, że do komunikacji jest chat oraz wiadomości grupowe i to się nie zmieni lub nie ma w planach zmian.
 

DeletedUser13

Guest
No i dlatego pomysły są po to, aby wprowadzić zmiany :)
 

DeletedUser14

Guest
Wiadomości czyta się... źle. Gorzej niż na FoE. Poza tym przeskakują, zmieniają układ, czasem mogą nawet zniknąć, a tak na Forum wszystko byłoby uporządkowane i czytelne. Dlatego jestem za dodaniem Forum, wiadomości i czat nie zastąpią forum.
 

DeletedUser192

Guest
system wiadomości jest beznadziejny. czat nie ma sensownego archiwum ani zadnych podkanalaow. jestem za forum, ale juz sie boje jak bardzo moze posysac :p
 

DeletedUser

Guest
Myślę że dobrym pomysłem jest osobny dział tu, na forum, dla bractw. Ale z kilkoma zastrzeżeniami:
- Bractwo powinno mieć minimum iluś członków, przypuśćmy 10,
- Bractwo powinno istnieć jakiś czas, załóżmy 2 tygodnie,
- Widoczność tematów powinna być zależna od przynależności do Bractwa, choć niektóre z nich można by oznaczyć jako "Publiczne", a tym samym byłyby one widoczne dla ogółu forum (rekrutacja przykładowo czy wymagania),
- Przynależność do Bractwa na forum określałby Arcymag Bractwa w grze. Dzięki temu przykładowo Gildia i jej akademia mogły by mieć wspólne.
 

DeletedUser

Guest
A kto by takie działa moderował? Nie wolno nam dawać uprawnień do moderacji od tak sobie każdemu.
 

DeletedUser

Guest
@Avilon XenForo jako silnika nie znam, ale część for pozwala dawać uprawnienia tylko do określonych działów. To się nazywa ACL :)
 

DeletedUser

Guest
To trzeba było tak od razu :) W końcu użytkownicy nie wiedzą nic na temat umowy czy ograniczeń wprowadzonych przez twórców odnośnie forum czy samej gry. W takiej więc sytuacji więc może samo wydzielenie Bractw jako "rang", z uprawnieniami normalnego usera ale z dostępem dodatkowym do działu forum bractwa do jakiego przynależy? Nie ma moderatora nikt.
 

DeletedUser

Guest
Forum powinno być dostępne w Bractwie, więc jestem jak najbardziej ZA!!!
 

DeletedUser257

Guest
Być może istnieje możliwość by czat bractwa zapisywał się na forum w postaci logów w temacie dostępnym tylko dla członków bractwa? W takim układzie bractwo byłoby na forum małą określoną podgrupą uprawnioną do czytania tego tematu.

Czat wewnętrzny bractwa jak widać jest mocno awaryjny. Ja sama i kilka osób z mojego bractwa nie możemy korzystać z czatu już właściwie prawie trzy dni. A skoro problem występuje nie tylko na polskim świecie, nie sądzę by czat był aż tak pomocny w komunikacji.
 

DeletedUser79

Guest
Kombinowanie z przydzielaniem praw tutaj na forum na nic się zda - kto by siedział i nadawał prawa każdemu z osobna?
 

DeletedUser14

Guest
Zresztą Avilon napisała, że tego chyba zabrania polityka firmy. A szkoda, bo takie forum jest bardzo potrzebne, teraz wiadomości się mieszają, gubią, okienko do odczytu est małe, żeby odczytać nową trzeba wyjść i wejść... :/
 

DeletedUser

Guest
Już nie mówiąc o fakcie braku możliwości kopiowania wiadomości chata w normalny, ludzki sposób. Ctrl+C zwyczajnie nie działa. A przepisywanie linków czy dłuższych partii tekstów to po prostu męczarnia.
 

DeletedUser13

Guest
Już nie mówiąc o fakcie braku możliwości kopiowania wiadomości chata w normalny, ludzki sposób. Ctrl+C zwyczajnie nie działa. A przepisywanie linków czy dłuższych partii tekstów to po prostu męczarnia.

Nawet nie wiesz jak mnie ten fakt zdenerwował, jak koleżanka do opisu Gildii zrobiła wierszyk, a ja musiałem go w całości przepisywać na Forum :(
 
Status
Zamknięty.
Do góry