• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Brak pamięci

Dr.NO

Wędrowiec
Przy uruchamianiu lub w trakcie gry powtarza się komunikat braku pamięci przerywający grę i zmuszający do przeładowania, po którym wszystko zdarza się ponownie (powtarzalność 4/5). Dodam, że jednocześnie nie jest otwarta żadna inna przeglądarka ani inne okno niż to w którym usiłuję grać.
Błąd dotyczy Windows 10 oraz najnowszych wersji przeglądarek Opera, Firefox, Chrome i Edge.
Pozdrawiam
Dr.NO
1584298790665.png
 

Załączniki

  • 1584298355800.png
    1584298355800.png
    157,1 KB · Wyświetlenia: 4

Nusion

Kapłan
Ja miałam identyczną sytuację również na różnych przeglądarkach jak miałam wyłączony plik stronicowania (też Windows 10), po włączeniu problem całkowicie ustąpił. Może sprawdź to
 
Dodam, że jednocześnie nie jest otwarta żadna inna przeglądarka ani inne okno niż to w którym usiłuję grać.
Nawet na zrzucie ekranu widac, ze masz otwarta zakladke z Forge of Empires. Nie jest wazne, czy inna gre wystartujesz w innej przegladarce, w osobnym oknie czy tak jak u Ciebie w osobnej zakladce tej samej przegladarki - w kazdym z tych przypadkow inna gra znacznie redukuje ilosc pamieci dostepnej dla gry Elvenar. Masz po prostu aktywne 2 rozne gry, ktore korzystaja z tych samych zasobow sprzetu. Z moejgo doswiadczenia wynika, ze pod Windows 10 potrzebujesz przynajmniej 8GB RAM, zeby uniknac takich problemow, przy 4 GB RAM takie komunikaty jak u Ciebie to raczej standard. Przy odrobinie slabszym sprzecie wystarczy unikac sytuacji ze startowaniem wiecej niz jednej gry na raz, wtedy raczej nie ma problemow z pamiecia.
 

Sorcha

Rycerz
Ja od czasu do czasu uruchamiam Elvenar i FoE w tym samym czasie, ale po pierwsze mam 16 GB RAM, po drugie staram się jeżeli już to robię w tej samej przeglądarce to w osobnych oknach, wtedy wygodniej się między grami przełączać. Najlepiej mieć dwie przeglądarki i w jednej otworzyć jedna grę a drugiej drugą, a jeszcze lepiej grać w tylko jedną grę na raz jak się ma mało pamięci. Im więcej kart ma przeglądarka tym więcej potrzebuje pamięci, dlatego granie w osobnych oknach to może być pewne rozwiązanie.
 

Dr.NO

Wędrowiec
Niestety, zgodnie z Waszymi radami odpaliłem grę w odrębnym oknie, by nie zabierać RAM-u. I znowu to samo. Przed wprowadzeniem Iglicy i Turniejem Eliksirów wszystko działało, stąd moje pytanie. Cóż, będę walczył dalej i dzięki za podpowiedzi.
Dr. NO
 
Do góry