• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Brak równowagi u Kupca.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2022
  • Data rozpoczęcia

Po przeczytaniu całego postu, stwierdzam że:


  • W sumie głosujących
    8
Status
Zamknięty.

DeletedUser2022

Guest
Ilość dostępnych ofert u kupca jest bardzo ograniczona przez to, że możemy handlować jedynie z graczami sąsiadującymi i tymi w pobliżu.
Często dochodzi do tego, że nie ma żadnych odpowiednich ofert u kupca na dany towar, ani korzystnych, ani tych z podatkiem +50% A wolałbym mieć oferty droższe o 50% niż handlować z NPC który ma zwariowane ceny.
Najwięcej schodzi ofert pierwszego poziomu. Rzadziej dostępne są te z drugiego poziomu, a żeby sprzedać przykładowo 100 klejnotów za 1100 (norm.1800) trzeba liczyć na cuda.. Czemu? Ponieważ towary z trzeciego poziomu są praktycznie niepotrzebne, czasem potrzebne do badań, czasem do czegoś innego.. Ale nie ma na nie popytu... Pytanie czy IG, mogłoby zwiększyć zapotrzebowanie na towar trzeciego poziomu? Czy mogłoby wyrównać jakoś sytuację na rynku? A może jakiś cud powinien powiększać odległość handlową, która zwiększa się z poziomem, i z kolejnym poziomem możemy handlować z graczami oddalonymi dalej? Nie wiem, może ktoś tu będzie mieć więcej pomysłów? Każdy typ towarów powinien mieć zastosowanie w każdej epoce, powiedzmy od 3go rozdziału.
Nawet jeśli ktoś ma zablokowane badanie towarów 2go/3go typu, może przecież handlować, sprzedać towar 1go typu za wyższy, czyż nie?
Nie wiem czy temat był, ale jeśli był to świadomie powielam bo coś z tym trzeba zrobić. Tak nie może być..
Magazyny zapełnione, nie ma czego budować, towarów u kupca braki.
To wymaga zmiany...
może IG coś planuje w tej sprawie.. @Dragomira dowiesz się może?
Pozdrawiam, dzielcie się własnymi doświadczeniami na ten temat, jakie macie uwagi propozycje itd.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Jestem w VIII rozdziale i przyznaję, że jest dysonans w produkcji - przy wszystkich na tym samym poziomie największą ilość towarów daje manu III kategorii. Z drugiej strony zapewne jest to uzależnione od rozdziału, w którym technologia ulepszenia weszła, a także od tego, ile miejsca manufaktury zajmują. Mimo wszystko zawsze najwięcej w magazynie mam towarów I kategorii, a tych z III najmniej - przy turniejach tworzy się deficyt - więc nie, nie uważam, że trzeba zwiększyć zapotrzebowanie na ich użycie.
 

Elelkal

Rozbójnik
IG raczej niczego nie planuje bo nie ma po co. Równowaga jest zachowana, na każdy towar jest odpowiedni popyt, problem tkwi po stronie graczy, którzy chcą iść na łatwiznę i produkować najlepiej wyłącznie 3 grupę i wymieniać ją niżej i najlepiej 1:4 i 1:8. Jednak nie jest to takie proste bo jeśli nie będzie chętnych na wymianę, to nici z handlu. A chętnych oczywiście niewielu się znajduje. Z tego co widzę, to w tej samej grupie nie ma większego problemu z wymianą, oferty dość szybko schodzą. Jednak widać sporo ofert wymiany ale właśnie z wyższej grupy na niższą i one wiszą i wiszą czekając na desperatów. A dlaczego nie ma chętnych na takie wymiany ? Bo to po prostu nieopłacalne. O ile koszt produkcji jest zbliżony o tyle przegrywa się z czasem. Wyprodukowanie równowartości 3 grupy produkując niższą zajmuje dużo więcej czasu. I mało kto może sobie pozwolić na takie wymiany. Przykład: 1lvl 3 grupy to 56towarów/dzień, 1lvl 1 grupy to 9towarów/dzień. Czyli wymieniając 1:8 wychodzi 448 towarów czyli wyprodukowanie 1 grupy zajmie dobre 50 dni przy 1 dniowej produkcji 3 grupy. Oczywiście w takim przypadku możemy pozwolić sobie na zbudowanie 8 manufaktur i wtedy produkcja będzie podobna ale niestety na wyższych poziomach pojawiają się dysproporcje. 20lvl 3 grupy zajmuje 24 pola, 1280ludzi i 369kultury przy produkcji 1004 towarów/dzień. 20lvl 1 grupy 18pól 1110ludzi i 311 kultury przy produkcji 725towarów/dzień. Chyba nie trzeba wspominać, że teraz trzeba takich fabryk dostawić z 7, żeby wymiana zgadzała się. Problem tylko w tym, że wtedy zapotrzebowanie na ludzi i kulturę będzie dużo większe. Jak widać wymiana niższych grup na wyższe jest nieopłacalna, w drugą stronę już tak i to bardzo, tylko że gracze dobrze o tym wiedzą, stąd brak takich ofert. Jakiekolwiek próby ułatwiające takie wymiany skończą się tym, że gracze pokasują manufaktury z 1 i 2 grupy i dostawią więcej z 3. A IG z pewnością nie pozwoli sobie na takie rozwiązanie. Jeśli jest problem ze zdobyciem pewnych towarów, to niech lepiej gracze dostawią sobie manufaktury a nie próbują kombinować z wymianami.
 

DeletedUser629

Guest
W każdej epoce potrzebny jest dany rodzaj surowca .... jeżeli jesteśmy w epoce w której rozbudowy mamy manek podstawowych to tego też surowca potrzeba najwięcej ... jeżeli jesteśmy w epoce z rozbudową manek II to potrzeba tego surowca itd .... twórcą chodziło o to żeby za szybko nie przechodzić epok ale też żeby ze sobą współpracować ... z tym że nie wystawiając takich nieopłacalnych ofek jak Ty tu piszesz .... i nie dziw się że nikt ich nie wymienia .... a Ty takie wymieniasz ? ....
Ja tylko wymieniam "młodym" i w Bractwie .... a moje wystawiane ofki to tylko 1:1
Zróżnicowanie surowców u kupca zależy też od zapotrzebowania i ilości manek jakie macie w Bractwie...
Wydaje mi się, że bardzo idziesz na łatwiznę w grze.... można sobie ułatwiać, bo sama niektóre sposoby praktykuje, ale nigdy nie robię tego kosztem innych graczy :)
 

Azulena

Rozbójnik
/...
Ja tylko wymieniam "młodym" i w Bractwie .... a moje wystawiane ofki to tylko 1:1
Zróżnicowanie surowców u kupca zależy też od zapotrzebowania i ilości manek jakie macie w Bractwie...
Wydaje mi się, że bardzo idziesz na łatwiznę w grze.... można sobie ułatwiać, bo sama niektóre sposoby praktykuje, ale nigdy nie robię tego kosztem innych graczy :)
Nie, nie, to odwrotnie - Kacper wystawia oferty z TRZEMA GWIAZDKAMI! ;)

A i tak nie schodzą.

TO NIE JEST PROBLEM GRACZY, tylko wina InnoGames.

NIE MA POPYTU na określone towary, ponieważ to GRA czyli INNO musi tworzyć ten popyt. W mojej okolicy mapy aktywni Gracze w większości mają to samo:
Marmur, Kryształy, Eliksiry. Innych brak!
I nikt tego nie kupuje (nie ma ofert kupna) a żeby sprzedać, wystawiam oferty MAKSYMALNIE KORZYSTNE DLA KUPUJĄCEGO ile tylko gra pozwala!
Szlag może trafić!
 

Elelkal

Rozbójnik
Nie, nie, to odwrotnie - Kacper wystawia oferty z TRZEMA GWIAZDKAMI! ;)

A i tak nie schodzą.

TO NIE JEST PROBLEM GRACZY, tylko wina InnoGames.

NIE MA POPYTU na określone towary, ponieważ to GRA czyli INNO musi tworzyć ten popyt. W mojej okolicy mapy aktywni Gracze w większości mają to samo:
Marmur, Kryształy, Eliksiry. Innych brak!
I nikt tego nie kupuje (nie ma ofert kupna) a żeby sprzedać, wystawiam oferty MAKSYMALNIE KORZYSTNE DLA KUPUJĄCEGO ile tylko gra pozwala!
Szlag może trafić!
Przeczytaj jeszcze raz cały post ;) Tu nie chodzi o gwiazdki tylko o problem ze zbytem towarów, zwłaszcza z 3 grupy. Gracze produkują tego tak dużo, że nie mają co z tym robić, podczas gdy jest deficyt pozostałych grup. Oczywiście w takim przypadku na myśl przychodzi wymiana na inne grupy ale pojawia się bariera w postaci braku popytu na takie transakcje. A nie ma popytu bo gracze wiedzą, że to nieopłacalne wymiany, z powodów, o których już pisałem. Gwiazdki służą tylko do porównania kosztów produkcji i niczego więcej, nie uwzględniają równowartości produkcji. Skoro koszt postawienia fabryki z 3 i 1 grupy jest taki sam, a produkcja z 3 grupy jest nieco wyższa, to wiadomo, że gracze będą chcieli produkować 3 grupę i wymienić 1:8 albo coś podobnego, tylko to nie jest uczciwa wymiana. I dopóki nie zmieni się sposób myślenia graczy, to będą ciągle problemy z wymianą, nawet wewnątrz grupy. Bo gracze mają zbyt mało fabryk z niższych grup w porównaniu do 3. Wystarczy popytać innych, żeby się o tym przekonać. IG nie stworzy sztucznego popytu bo gracze mają współpracować a nie grać tylko "pod siebie". Co do mapy, to faktycznie wymaga poprawek bo z aktywnością nie jest najlepiej ale w końcu od czego mamy bractwo.
 

Azulena

Rozbójnik
Sorry, czytałam dokładnie.
Ale nie rozumiem.....

Ja najwięcej mam manufaktur marmuru. NIE MA POPYTU NA MARMUR na moim kawałku mapy.

Manufaktur Kryształu mam mniej, ale więcej niż manufaktur Eliksirów. To wszystko nie ma znaczenia.

Nie mogę kupić: Stali, Drewna, Jedwabiu, Zwojów, Magicznego Pyłu i Klejnotów. Poluję na te towary i czasem się udaje złapać większą ilość i zrobić zapas. Wtedy to jest "mój dobry dzień".

W najbliższej odległości od mojego miasta, dookoła, jest 14 miast martwych, od dawna! Albo licząc odwrotnie - są TYLKO DWA miasta żywe! To skąd ma być towar? A czyja to wina, jak nie InnoGames? Dlaczego te złogi nie są usuwane?

Wystawiam sama oferty, które jeśli są z dwoma gwiazdkami, to sobie wiszą i wiszą.
Są brane moje oferty, jeśli są z trzema gwiazdkami (WIEM, do czego są gwiazdki), a i to nie od razu! Zdarza się, że też wiszą dwa dni.

Wystawiam oferty różnej wielkości - tak, żeby mieć szansę na ich wzięcie.

Obserwuję, że w przypadku niektórych towarów są brane (znikają z rynku) oferty całkowicie bez gwiazdek.
Mnie na to nie stać, nie mam tyle miejsca na manufaktury. Szczególnie, że czekamy na nową wersję "Przygód" i trzeba zachować miejsce na te dziesiątki małych warsztatów....
 

DeletedUser626

Guest
Sytuacja u Kupca zmieni się wraz z usunięciem martwych miast (a nad tym trwają prace), bo zastąpią je aktywne. Po drugie planowane są zmiany w Kupcu, które również wpłyną pozytywnie na dostępność ofert. Dalsze pomysły w tej kwestii nie będą przyjmowane, dopóki nie zobaczymy jak Kupiec się zmieni po wprowadzeniu 2 powyższych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry