• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Brak sensu w drzewku technologicznym

  • Rozpoczynający wątek thek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Patrząc przykładowo na ten rysunek widac, iż pewne technologie pozwalają na rozbudowę lub wymagają do niej kilku innych. Nie zawsze jest to sensowne. Na tym samym obrazku widać taką sytuację. Dlaczego do zwiększenia produkcji jedwabiu wymagane są inne manufaktury niż jedwab? Czy nie wystarczy jedna z nich i dowolna lub ściśle określona i powiązana z tym surowcem do jakiego bonus mamy odkryć?
Nm8FCOel.png

Takich sytuacji jest więcej
 

Deleted User - 34008

Guest
Też pomyślałem o czymś takim, drzewko powinno być dostosowane do moich premii produkcyjnych. Skoro moim surowcem z bonusem jest marmur, to nie widzę sensu rozwijania manufaktur drewna i żelaza. Tymczasem nie mam żadnego wyboru i muszę opracować wszystko, bo mnie dalej nie przepuści.
 

DeletedUser95

Guest
Dokladnie,ja wlasnie musialem wydac ponad 80 punktow wiedzy na wynalezienie manufaktur klejnotow i eliksirow,ktorych raczej nigdy nie wybuduje,tylko po to zeby uaktywnic moj bonus do produkjii magicznego pylu(kolejne 52 PW).W odatku ludek od story questow uzasadnia to tym,ze potrzebuje klejnotow do zbudowania golemow i eliksiru do ich ozywienia(golemy odkrylem wczesniej:))
 

DeletedUser79

Guest
Sensu być może nie ma, aczkolwiek jest to jedno z utrudnień, które moim zdaniem spełniają swoją rolę. Aby zbadać coś, co jest nam potrzebne, musimy zbadać coś całkiem odrębnego.
 

DeletedUser

Guest
Nie, nie jest to dobre rozwiązanie. Technologie dla manufaktur produkujących nieboostowaną produkcję powinny być ślepymi zaułkami opcjonalnymi a nie obligatoryjnymi do wynalezienia.

Zresztą... całe drzewo technologiczne jest do przebudowy - ot choćby rozdzielenie technologii militarnych od produkcyjnych
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser79

Guest
Ja rozumiem, że jeśli wziąć to na logikę to sensu to w ogóle nie ma i tutaj można się z tym zgodzić. Aktualnie jest to zrobione tak, aby zbyt łatwo i szybko nie dało się wszystkiego zbadać (moim zdaniem).
 

DeletedUser

Guest
A nie sądzisz że istnieje mnóstwo innych, lepszych, logiczniejszych sposobów na utrudnienie?

Zawsze mogli zrobić tak, że odkrycie wszystkich trzech technologii do manufaktur na danym poziomie odblokowywałoby jakąś ciekawą technologię, która nie byłaby konieczna do postępu w drzewku ale byłaby na tyle korzystna, że gracz by miał dylemat czy ją sobie odpuścić czy nie
 

DeletedUser79

Guest
Owszem i miejmy nadzieję, że osoby za to odpowiedzialne pomyślą nad lepszym rozwiązaniem.
Swoją drogą, właśnie natknąłem się na zadanie, które nakazuje zbadać ulepszoną manufakturę jedwabiu, która mi się w ogóle nie przyda (a zadania obejść się nie da) - tak nawiązując do technologii ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Taaak... na becie już od dawna płaczą (i słusznie) nad tym zadaniem - zdaje się, że w każdej epoce się pojawia konieczność ulepszenie zdaje się dwóch manufaktur z każdej z dwóch nieboostowalnych produkcji. Problem w tym, że jest to zadanie, którego nie można odrzucić a zbudowanie i ulepszenie dwóch manufaktur 3 poziomu (pył, klejki i coś jeszcze) zajmuj w ..... miejsca, ludności i surowców
 

DeletedUser

Guest
@Prz3mQ Z tym, że przyjrzyj się drzewku... To co podałem to tylko przykład, a jest ich więcej. Bo jaki przykładowo jest sens w uzależnianiu technologii militarnych od technologii kulturalnych? Logiczne by było, gdyby bonus do określonego Towaru wychodził tylko od tej manufaktury, która go produkuje, a nie wszystkich. Jednak wiele z nich da się kompletnie przearanżować, bo ich wymagania są naprawdę bezsensownie ułożone w zależnościach.

@Prz3mQ Na tę chwilę technologie są tak ułożone, że jedynie niektóre technologie są pomijalne, a konkretnie są to:
Ekspansja miasta 1, 6, 8, 9
Zwiększenie oddziału 7
Czyli raptem 5 na ponad 100, i do tego tylko te, które i tak ludzie będą chcieli zrobić, bo w grze pomagają. Same zależności są źle skonstruowane. Można je tak porozkładać, żeby były zależne od er i innych technologii, ale sensownych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Żeby uzyskać ulepszoną produkcję jedwabiu trzeba zbadać:
1. Manufakturę kryształu - 27 punktów
2. Manufakturę zwojów - 30 punktów
3. Manufakturę jedwabiu - 27 punktów
4. Zwiększenie produkcji jedwabiu - 38 punktów
Daje to w sumie 122 punkty.
Zamiast tego można dać:
1. Manufakturę jedwabiu - 50 punktów
2. Zwiększenie produkcji jedwabiu - 72 punktów
wychodzi na to samo, jednocześnie "zamykając" drogę rozwoju pozostałych surowców.
Z możliwością odblokowania za niewielką ilość punktów.
Tak na wszelki wypadek, gdyby pojawił się gracz który jednak chce pozostałe manufaktury budować.
 

Deleted User - 34008

Guest
W takiej formie jak jest teraz, to równie dobrze mogłoby być wszystko w jednej linii.
 

DeletedUser

Guest
Ja osobiście uważam, że warto zagospodarować nieużywane relikty i pozwolić na rozwój wszystkich bonusów, ale nie za darmo. Rozwój pierwszej z kilku Manufaktur w cenie normalnej. To samo z technologią zwiększania produkcji do określonego typu. Ale kolejne już w cenie 200% oraz 400%. W ten sposób nawet przy Nie aktywnych sąsiadach dajemy furtkę. Dodatkowo nowy gracz może sam wybrać technologie bonusowe, których brakuje w okolicy. A rozwój od początku wszystkich byłby horrendalny i nieopłacalny lub po prostu długi. Samych punktów rozwoju by wszystkie rozwinąć by się liczyło nie jak teraz 100 w podanym przykładzie ale już kilkaset. Można więc dojście do end game opóźnić. A i efekt reliktów można by procentowo osłabiać do 50% i 25% pierwszego.
 

DeletedUser14

Guest
Ile to Twórcy musieliby tworzyć różnych wersji drzewek, żeby pogodzić wszelkie możliwe konfiguracje bonusowe :p Może po prostu chcieli sobie oszczędzić czasu i pracy ;)

A przebudowa nie jest tak palącym problemem, nawet nie jest aż tak bardzo denerwująca (przynajmniej dla mnie) ;)
 

DeletedUser48

Guest
Podejrzewam, że zupki nie chcecie sobie z tych pkt. ugotować? Tak czy tak trzeba je zużyć, więc po kiego grzyba tak maglujecie ten temat i tak tego NIE ZMIENIĄ. Nie można ich nikomu sprezentować ani gdzieś schować, a że sumarycznie dłużej to trwa, to i dobrze, bo dojdziecie do końca drzewka i co? Wiem, wtedy będzie gatka, że już koniec i nie ma co robić:)
 

DeletedUser

Guest
@chudya Lepiej dawać propozycję konstruktywną niż siedzieć i pisać "i tak nie zmienią", albo co gorsze, nie pisać nic :) Skoro Devs nie wiedzą, że coś jest nie tak, albo nie mają pomysłu jak to zmienić, to tego nie tkną. Będą robić i poprawiać coś co potencjalnie jest OK i mogą to skopać.
 

Deleted User - 34008

Guest
Do tego można by zostawić to co nas nie interesuje na koniec. Ponadto jaki problem po skończeniu swoich badań zagospodarować PW w gildii.
 

DeletedUser48

Guest
@chudya Lepiej dawać propozycję konstruktywną niż siedzieć i pisać "i tak nie zmienią", albo co gorsze, nie pisać nic :) Skoro Devs nie wiedzą, że coś jest nie tak, albo nie mają pomysłu jak to zmienić, to tego nie tkną. Będą robić i poprawiać coś co potencjalnie jest OK i mogą to skopać.

Nie wierzę, że tam siędzą ludzie którzy nie wiedzą jaki projekt gry został wymyślony.
Z kolei ja mam taki zwyczaj, że raz powiem albo napiszę i uważam, że ten co miał to przeczytać, to przeczytał, a Wy do znudzenia w kółko Macieju, przeciez to zdzierzyć nie idzie.
Raczej już nie będę wchodzić na TO forum (mała strata), bo nudą wieje, lepiej sobie pograć ze spokojem.
 

DeletedUser

Guest
@chudya Jako Dev mogę Ci powiedzieć, że znająą tylko z grubsza zarysy a całość może się przekręcić po kilku tygodniach do góry nogami, bo ktoś sobie tam jakiś pomysł rzuci i trzeba to będzie wprowadzić przed innymi, coś tam wywalić lub zmienić i nagle się okazuje, że mówiono man o koniu a wyszedł słoń :D Klasyczny już obrazek w tym stylu to
1271183408_by_arcymagcienia_600.jpg

I niestety dużo w tym prawdy. A poprawki dokładają swoje :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry