• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Brak zadań fabularnych

vegoria

Wędrowiec
Hej!
Ktoś z Was spotkał się może z taką sytuacją?
W trakcie wykonywania zadań do rozdziału czwartego nagle zniknęły mi zadania fabularne - zostały tylko te dzienne/powtarzalne.
Skąd to wiem?

Po pierwsze na żadnym z zadań nie ma znacznika jaki jest przy zadaniach fabularnych:
1669620791461.png
(Tak mam 2 okienka zadań, jednak oba są zadaniami powtarzalnymi).

Po drugie w obu zadaniach mam opcję pomijania:
1669620865671.png
(Tak, wiem, że po przejściu do nowego rozdziału stare zadania fabularne mogę pomijać, więc czytajcie dalej ;) )

Myślałam że może zakończyłam wątek rozdziału IV więc grałam dalej z myślą, że może w rozdziale V zadania fabularne wrócą (co było dziwne bo zwykle do tej pory zamiast braku zadań zostawałam z zadaniem na zbadanie zwiadu), spokojnie zakończyłam rozdział IV i przeszłam do rozdziału V, jednak sytuacja się nie poprawiła.
Stwierdziłam "może muszę zrobić parę zadań powtarzalnych" więc zaczęłam je robić - nadal nie pomogło.
Zaczęłam pomijać - oba zadania pięknie się zapętlają i cały czas dostaję takie same zadania.
Wyczyściłam cache przeglądarki, jednak to również nie pomogło (dodam, że korzystam za równo z apki na tel jak i z przeglądarki, wiec mała szansa, żeby to wina cache była).

Dla lepszego zobrazowania sytuacji nagrałam filmik z pomijaniem zadań (tam wyraźnie widać, że żadne z zadań nie jest zadaniem fabularnym): Elvenar - brak zadań fabularnych

Macie może pomysł co z tym zrobić? Próbowałam zgłosić do supportu jednak, support twierdzi że wszystko jest OK i zadania "tak są zaprojektowane"... Nie wydaje mi się, żeby Pan z którym rozmawiałam zrozumiał w czym tkwi problem niestety :(.
 
Ostatnia edycja:

stapa11

Rozbójnik
Nie pamiętam początku ery V, ale może support ma rację i tam gdzieś jest taka "dziura". Sugeruję jechać dalej i się nimi nie przejmować,
 

vegoria

Wędrowiec
Jeżeli tak jest to dlaczego nie dostałam wytłumaczenia "w rozdziale V nie ma zadań fabularnych, są tylko dzienne - proszę grać dalej, zadania wrócą w rozdziale VI".
Zamiast tego Pan z supportu mówi, że jest to spowodowane faktem, że przeszłam do rozdziału V i mogę pomijać zadania z rozdziału IV - jak je zrobię lub pominę, dostanę zadania z kolejnego rozdziału. Dodatkowo - pomimo mojego zwrócenia uwagi, że piszę w rodzaju żeńskim, a więc Pani, a nie Pan support pisze do mnie per Pan - co naprowadza mnie na wniosek, że moje wiadomości nie są czytane, a sprawa nie została do końca zrozumiana.

Strona ze spisem zadań też pokazuje, że zadania w rozdziale V są ;) link
Ponad to: nie miałam na pewno zadania, aby zbadać elfickie cuda w rozdziale IV - więc nie zakończyłam nawet wątku dla tego rozdziału przed zniknięciem questów.
 
Skoro problem zostal juz rozwiazany, to nie bede sie odnosil bezposrednio do tej konkretnej sytuacji, w ktorej wystapil jakis ewidentny blad, ale mimo wszystko dorzuce swoje 3 grosze jako wskazowke dla innych, ktorzy moga sie spotkac z podobna (ale nie identyczna) sytuacja.

Chodzi mi o to, ze robiac zadania z linii glownej, gracze czesto kieruja sie listami tych zadan z roznych nieoficjalnych stron. Mozna sie wtedy spotkac z sytuacja, ze nagle wskakuja zadania inne, niz wskazywalaby na to lista zadan glownych z danej epoki, nawet prawidlowo spisana. Otoz w niektorych epokach po osiagnieciu pewnych okreslonych kamieni milowych zamiast linii glownej wskakuje trzeci rodzaj zadan (po powtarzalnych i glownych), a mianowicie zadania epizodyczne. Sa to krotkie serie zadan jakby "wtraconych" w ciag linii gownej, a wlasciwie stanowiacych jej przerywnik, stad jak najbardziej normalne jest to, ze w pewnych momentach glowna linia zadan znika. Jednak w przeciwienstwie do opsywanej wyzej sytuacji, zadania epizodyczne sie nie zapetlaja i powinna byc mozliwosc ich odrzucenia i powrotu do glownej linii zadan.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Akurat w tym przypadku nic się nie zapętliło tylko trzeba było odrzucić jeszcze kilka zadań już było się w następnym rozdziale.
 

vegoria

Wędrowiec
Akurat w tym przypadku nic się nie zapętliło tylko trzeba było odrzucić jeszcze kilka zadań już było się w następnym rozdziale.
A jak wyjaśnić, że po rozwiązaniu dokładnie 3 zadań fabularnych sytuacja się powtórzyła i znów zostałam z zadaniami które mogę porzucać?
Porzuciłam już ok. 70-80 zadań (siedzę, klikam porzuć i liczę) i nadal mam same pomijalne.
 
Do góry