• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Braki w tłumaczeniu forum

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser626

Guest
Gdzieniegdzie zdarzają się komunikaty po angielsku na naszym forum. Trudno je wszystkie wyłapać, ponieważ często pojawiają się tylko w konkretnej sytuacji, a na co dzień nikt nie wie o ich istnieniu. Jeśli natraficie na taki komunikat, proszę o informację w tym temacie. :)
 

DeletedUser

Guest
W przypadku polubienia posta, przez więcej niż dwie osoby, komunikat o polubieniu wyświetla się po angielsku.

//done//Drago
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
  1. Klikają w opcję na forum: "Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane" wyskakuje komunikat częściowo w języku angielskim. Problem nie dotyczy głównej strony forum gdzie wszystko jest ok, tylko każdego innego wątku.
  2. Przy próbie dodania pliku do tematu (konkretnie do tego tematu, nie wiem jak w innych). W moim przypadku format pliku to jpg.
  3. Co prawda nie na forum, ale nie wiem gdzie to zamieścić.
    Podczas logowania część procesu logowania jest po polsku a część po angielsku.

Ad 1)

Ad 2)

Ad 3)

Ad 3)
 

DeletedUser626

Guest
Dzięki!
Pierwsze dwa poprawiłam, trzecie nie jest błędem ani brakiem tłumaczenia tylko błędem strony głównej gry i niestety musimy poczekać na odgórne jego naprawienie.
 

DeletedUser14

Guest
Nie są to komunikaty, a różne opcje na forum, które jednak też są w języku angielskim. Może da się je przetłumaczyć, może nie, ale warto je zauważyć :p
1. Jeżeli wejdzie się w Powiadomienia i spojrzy na lewą stronę, dokładniej na część Ustawienia (pod Rozmowy i Moje konto), to ostatni napis to "Two-Step Verification". Także po kliknięciu w ten link wyświetla się Password Confirmation oraz To access this page, you must first confirm your password. Dalsza część również jest po angielsku ;)
2. Wchodząc w opcję Szukaj (na lewo od Obserwowane Fora), ostatnia zakładka ma nazwę Search Tags.
3. Najeżdżając myszką na okularki oznaczające, że temat jest obserwowany, wyskakuje malutkie okienko z napisem Watched
4. Najeżdżając na prefixy widać informację "Show only threads prefixed by...
5. W profilu użytkownika, w zakładce Wiadomości, post profilowy oznaczony jest jako Profile Post
6. Najeżdżając myszką na zwój obok nazwy forum pokazuje się wiadomość Unread Messages (jeżeli są tam jakieś nowe posty)
7. Przykładowo tutaj (https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zasady-gry-obowiązujące-od-01-09-2015.1/), pod postem widać napis Last edited by a moderator: 13. Lut 2016

Więcej nie znalazłem (mimo usilnych starań) ;)
 

DeletedUser626

Guest
Dzięki! I witam ponownie na forum :)

1. zrobione co znalazłam
2, 3, 4, 5, 6, 7 zrobione

Jeszcze znalazłam kilka innych linijek przy okazji :)
 

DeletedUser79

Guest
1. https://pl.forum.elvenar.com/index.php?help/bb-codes - gdzieniegdzie brak tłumaczenia.
2. Przy tworzeniu ankiety w temacie jest brak tłumaczeń "Maximum Selectable Responses", "This is the maximum number of responses a voter may select when voting."
3. Okienko opcji "Obserwuj forum" w danym dziale.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14

Guest
Witam :) (wcale nie szukałem kolejnych tylko po to, by się przywitać :p )

1. Jeżeli chce się wstawić obrazek w poście, to obok pola do wpisania linku URL napisane jest "image URL"
2. W Ustawieniach, przy wyborze strefy czasowej, niektóre strefy są po polsku, a niektóre po angielsku (np. Falkand Islands)
3. Na dole strony można wybrać język i do wyboru jest pl_PL (??) i English(US)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14

Guest
Przykro mi, nie jestem informatykiem i nic mi to nie mówi, ale nie może po prostu być Polski i Angielski(US)? :p
 

DeletedUser626

Guest
  • W pomocy bbcode nie wszędzie znalazłam opcję przetłumaczenia przykładów, ale w wolnej chwili jeszcze poszukam, wszystkie nagłówki i opisy poprawiłam.
  • Poprawiłam kilka mniej oczywistych stref czasowych, ale nie będę tłumaczyć wszystkich, tym bardziej, że w 90% nazwy się nie zmieniają.
  • Ankieta, obserwacje, image url - poprawiłam.
  • Tagi językowe niestety nie mogą zostać przetłumaczone.
Dzięki wszystkim za pomoc :)

@Hikari36 , to bardzo dobry temat dla Polonisty ^^
 

DeletedUser79

Guest
Powiadomienie o rozpoczęciu tematu w dziale, który obserwuję.
gcL3Fl1.png
 

DeletedUser852

Guest
Po naciśnięciu pod komentarzem "+ cytat" wyskakuje angielski komunikat oraz przycisk się zmienia na "- Quote" :)
 
Do góry