• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Brakujace (lub falszywe) powiadomienia o nowych wiadomosciach

@jarq, nie zglaszam tego bledu oficjalnie, tzn. nie uzywam przewidzianego do tego formularza, bo bardzo ciezko zdefiniowac jego powtarzalnosc, czestosc wystepowania itd.

Kilka dni temu zaczely sie pojawiac w grze falszywe powiedomienia o nowych wiadomosciach. Tzn. pojawialo sie powiadomienie, wchodzilo sie na koperte, a tam... nic nowego, zadnej wiadomosci.

Od dwoch dni mozna zaobserwowac cos dokladnie odwrotnego. Niektore powiadomienia o nowych wiadomosciach sa albo bardzo spoznione (nawet do kilku minut od otrzymania wiadomosci), albo wrecz wcale sie nie pojawiaja. Wyglada to tak, ze gracz jest zalogowany w grze, ktos w tym czasie wysyla wiadomosc do bractwa, a u niektorych (a moze i wszystkich ?) adresatow powiadomienie sie nie pojawia. Kiedy pomimo braku powiadomienia wejdzie sie w wiadomosci, wtedy te nowe wiadomosci widac. Dzieje sie tak bardzo czesto u prawie wszystkich graczy, niezaleznie od uzywanej przegladarki. To duzy problem, szczegolnie w bractwach, ktore uzywaja zbiorczych tematow w systemach wymiany PW (lancuszki, rynek skrzynek). Moglbys sie prosze zorientowac, czy cos o tym wiadomo ?
 

skrybik

Rozbójnik
Ja mam coś podobnego na apce. Kiedy wpisuję komendę /who, wychodzę już z czatu to poajawia się wykrzyknik, a z kolei czasami jak ktoś cośnapisze to nie widzę tego znaczka, nawet jek dopiero co się zaloguję.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
U mnie na apce też nie zawsze wyświetla się powiadomienie o nowych postach.
Komenda /who na apce normalnie pokazuje osoby obecne na czacie.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm to pozostałości komunikacyjne
na czacie jak się pojawia taka to ktoś w bractwie użył komendy /who
tak jak w wiadomościach raporty
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jest to zgłoszone, problem w tym że programiści nie mogą odtworzyć tego błędu.
 
Jesli chca, moga sobie potestowac na zywo w 2 moich miastach na s1, w ktorych problem definitywnie wystepuje. Wioski sa w jednym bractwie, wiec bez przeszkod mozna testowac wiadomosci do calego bractwa (chris07070707 i chris0707070707).


Z poczatku nie chcialem opisywac pewnego konkretnego przypadku, ale chyba pora na to. Jedna z takich sytuacji wrecz uchwycilismy na screenshotach, choc robilismy je w troche innym celu. Scenariusz krok po kroku:

1. Kolezanka Avintia wyslala wiadomosc do calego bractwa w naszym systemie wymiany PW.

2. Odpowiedzialem na te wiadomosc. Po moim wpisie sprawdzilem, czy ktos mnie przypadkiem nie uprzedzil i nie wpisal sie przede mna.
I teraz wazne: nie tylko nie bylo zadnego powiadomienia o innej nowej wiadomosci (od kogos innego) w tym temacie, ale nawet po zamknieciu i ponownym otworzeniu tematu nie bylo widac zadnej innej wiadomosci oprocz wiadomosci kolezanki i pozniej mojej, co widac na zrobionym przeze mnie screenshocie:
Avintia.jpg

3. Okazalo sie, ze kolega (xEasyRiderx) jednak wpisal sie przede mna, ale ja nie dostalem powiadomienia o tym, a nawet gorzej - jego wiadomosc nie byla u mnie wyswietlana nawet po zamknieciu i ponownym otworzeniu tematu. Screenshoty z tej samej sytuacji z punktu widzenia kolegi:
2.jpg
3.jpg

Dwa ostatnie screenshoty pokazuja ten sam wpis, tylko raz widziany od dolu, a raz od gory. Jak widac, u kolegi to jego wpis jest pokazywany bezposrednio po wpisie kolezanki, a moj wpis wyswietlany jest po jego.

Problem w tym, ze przy poprawnym dzialaniu gry screenshoty z punktow 2 i 3 sobie przecza i wzajemnie sie wykluczaja.

@jarq, zdaje sobie sprawe, ze "znikajace"wpisy to moze byc troche inny problem, ale przytej okazji powiadomienie rowniez sie nie pojawilo, wiec moze oba przypadki sa ze soba powiazane. W kazdym razie powyzsze screenshoty to wrecz namacalny dowod, ze z systemem wiadomosci w grze cos jest nie w porzadku.
 
Do góry