• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Co w trawie piszczy - czyli pogadaj o Elvenar :)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser14

Guest
Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej sądzę, że to nas nie zadowoli...
Bardzo mało możliwości, bardzo mało wiadomo, bardzo mało członków, bardzo mało zakładek... :eek:
 

DeletedUser9

Guest
No to jest fakt, zostalo czekac na bete az sie pojawi i wtedy testowac co i jak bo poki co to tylko gdybac mozna i niepotrzebnie sie stresowac :p
 

DeletedUser14

Guest
Można się stresować, bo widać, że będą to musieli poprawiać... wiele razy :<
 

DeletedUser

Guest
To co Panowie? Myślimy nad nazwami Bractw?

Wszyscy Kochamy Szczupczusiowo <3

Tak, słyszałem, jak go lubisz :eek:

Piszące ZOO i Spółka :p

Albo "Ul szuka żon" :eek:

Spamerzy szukają żon ;)

Zakładki, o ile pamiętam, były trzy...

Czyli możemy spodziewać się Bractw w fazie alpha alphy :(

O, i jeszcze jedno pytanie - czy na targu będzie jakieś rozróżnienie między ofkami z bractwa a z sąsiedztwa?

Szu - no są tytuły, ale zakładki Zarządzania brak.. :/

Nie wiem co będzie w zakładce "Overview", ale moim zdaniem screen został zrobiony z perspektywy osoby nie posiadającej praw, a co za tym idzie nie muszącej widzieć opcji ich dawania :) Do przeglądu raczej nie pasuje zakładka zaproszeń, a tej również nie widzimy. Czy to znaczy, że nie będzie można zapraszać i powstaną 1-osobowe gildie :p?
Ciekawe, czy ktoś rozwieje moje wątpliwości i domysły...
 

DeletedUser14

Guest
Żony szukają spamerów ^^

W sumie to ten widok mógł być z takiej perspektywy zrobiony. Może jest więcej zakładek, a w nich ustawienia...
 

DeletedUser13

Guest
Widzieliście 3 zakładki... A może to były widoczne zakładki dla "rookiego"?? Może Leader i inni maja 'lepszy' widok?
 

DeletedUser14

Guest
Może i tak być, tylko czemu pokazali widok od nowicjusza, a nie od Lidera?
 

DeletedUser13

Guest
Bo jak zauważyłeś poza wprowadzeniem Gildii i handlu nie wspomnieli o niczym innym z nią związanym... Może to temat na następny odcinek?
 

DeletedUser14

Guest
Może, teraz wstęp, później rozwinięcie. Chociaż z tych informacji wnioskuję, że nie zostało dużo do pokazania i to raczej będzie dodatek niż główny temat, głównym może być czat? :p
 

DeletedUser13

Guest
Nie ważne. Ważne, że wątpliwości że w ogóle to ruszy są rozwiane.
 

DeletedUser25

Guest
Czytam zaległe wpisy ( tydzień mnie nie było ) i doczytałam się dyskusji o planowanych nazwach bractw.
Mnie tam nazwa jest obojętna , chciałabym tylko należeć do jakiejś fajnej aktywnej grupy. Gdzie i pogadać można i pohandlować przyzwoicie. Założycielką nie chcę być ale jak by mnie ktoś przygarnął z dobrymi prawami to jestem chętna.
 

DeletedUser

Guest
Nie bardzo wiedziałam, gdzie napisać tego posta, więc zdecydowałam że tu ;P

Mam pytanie, czy ktoś z Was walczy jeszcze o prowincje czy tak jak ja tylko negocjuje ? Nigdy w wojowaniu nie byłam dobra, ale mam wrażenie, że jako elf mam strasznie wolne i krótkodystansowe jednostki, nie doszłam jeszcze do czarodziejek, ale na oko widzę że nie wiele one zmienią :/ Jak sobie radzicie z kolejnymi prowincjami ?
No kim ja mam zaatakować taki układ
wfkhocurqwyiwhdagjklzxombtmgohdfuyelinhklywpuomztttbcqvzryfupncjtsnycrstbzaaazrnhmmuncdecfujhnvyvnvb
zanim trentami dojdę to już ich nie będzie, golemy też zostaną zmasakrowane, tancerzy nawet nie wysyłam bo będzie z nich mokra plama, a łucznicy nic nie narobią, jedyny mój pomysł to trenty i golemy, ale jak mam natracić wojska to wolę kliknąć te 220 eliksirów i iść dalej.

Wojsko w koszarach jest koszmarnie słabe (moim zdaniem) o wiele bardziej rozbudowana jest ekonomia, dzięki warsztatom i manufakturom podbijam kolejne prowincje, wiele łatwiej i szybciej niż wojskiem.
 

DeletedUser110

Guest
To jest ściśle zależne od rozmiaru Twoich oddziałów. Generalnie tancerze ostrzy wcale nie są źli, ci nekromanci padają pod ich ciosami jak muchy. Na Trenty II można użyć łuczników albo golemów. Łucznicy mają tę przewagę, że trent takiego nigdy nie dogoni (ruch = 2, zasięg łucznika = 4)
 

DeletedUser

Guest
Kwestia ogrania... Ja mam podbitych 50 prowincji i nie mam nawet golemów a jeszcze wczoraj wygrałem bitwę nie tracąc nawet jednej jednostki. Wystawiłem Łuczników II kontra 40 Trentów II . Tak jak wspomniał @Fredek z Fabryki Kredek , nawet mnie dogonić nie umiały :D Z tym co masz to bym posłał na straty nieco Tancerzy II, by wybili Nekromantów i potem bawił się w kotka i myszkę z Trentami :) Moje oddziały od strzału zdejmują 1-2 Trenty II , więc to w najgorszym wypadku 12 strzałów i leżą. Kwestia odpowiednio szybko zdjąć Nekromantów.
 

DeletedUser

Guest
Rozumiem że Wasza propozycja to tancerze i łucznicy.. Przypominam mam do dyspozycji 5 slotów, nieumarłych jest 6, niech no wezmę 3 tancerzy 2 łuczniki (po 96) jak sobie to wyobrażacie ? Dla mnie nie do ogarnięcia :p A tą akurat prowincję mam już od dawien dawna.

Kwestia jest taka że wydać dla mnie 220 eliksirów to pikuś, natomiast wygrać tej bitwy na moim poziomie (moim zdaniem) się nie da. Więc co to za balans skoro stać mnie kupić tą prowincję z palcem w t.. nosie :D a zawalczyć nie ma czym :/ A będzie tylko gorzej.

Chodzi mi o to że wojsko w koszarach jest beznadziejne i w pewnym momencie nie będę miała możliwości wygrać bitwy ale będę mogła ją sobie wynegocjować. To po co mi koszary ? dla punktów w ranku ? :)
 

DeletedUser

Guest
Bardzo dużo zależy też od terenu. Tancerze mają daleki ruch i możesz to wykorzystać. Tancerzami wysuwasz się tak, by Nekromanci musieli najdalszy ruch zrobić by zaatakować lub tak, by nie mogli Cię zaatakować wcale. Wtedy wysuwają się mocno do przodu przed Trenty. Ty w 2 turze podlatujesz do nich i tłuczesz będąc poza zasięgiem Trentów a dodatkowo możesz przesunąć tak, by razić łucznikami te Trenty. Wykorzystujesz też fakt, że jednostki można zablokować w jakimś miejscu lub przejściu uniemożliwiając innym ruch. Do walki trzeba głowy. Walenie po rosyjsku: "Na hurra!!!" daje w tej grze opłakane rezultaty. Jak na razie grając manualnie mam małe straty zazwyczaj i jeśli mam większe to kwestia mojego jakiegoś głupiego posunięcia, po którym sobie tylko mogę w brodę pluć.
 

DeletedUser110

Guest
Można też zablokować ruch Trentom przy użyciu Tancerzy, rezygnując w własnego ruchu Tancerzem (żeby nie tracić z kontry). Nawet 1 Tancerz 'zużyje' ruch Trenta i zwiększy szanse na skuteczne 'odstrzelenie'.
Negocjacje - są dobre i szybkie. Ale zapasy towarów przy nich topnieją znacznie szybciej, niż się wydaje ;)
 

DeletedUser

Guest
True... Najlepiej gdyby stajął w przejściu tak, by nie mogły go ominąć ;) Wtedy łucznicy strzelali by także zza ich pleców bezkarnie.
 

Mikekun

Rozbójnik
siemanko

No fajnie, wydaje mi się że twórcy gry zastrzelili sobie sens inwestowania w nią. W najnowszym odcinku potwierdzono, że jak na razie i pewnie na stałe nie będzie ani walk gvg, ani walk pvp. Gra ma być pokojowo nastawiona do graczy i nie tworzyć takich wrogich sobie akcji. Dodatkowo nie zamierzają pracować nad dodawaniem kolejny ras do gry, co sam w sobie jest dość mocnym nie zrozumieniem sensu istnienia świata fantasy. Mówiąc krótko i na temat gra jak dla mnie straciła swoją magię na razie. Pozostaje jedynie rutyna czyli podbijanie nowych krain, opracowywanie technologi, ustawianie produkcji oraz dokonywanie ekspansji. Dlatego też chciałbym zapytać, po co marnować tyle kasy na nową produkcję, skoro można bez większych problemów inwestować, w to co jest?

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Status
Zamknięty.
Do góry