• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.1

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1088

Guest
powinnaś się cieszyć;)
mnie wyszło -22k populacji
natomiast rozbudowa wszystkich budynków zajmie tylko 61 pól czyli niecałe 2,5 ekspansji:)

więc balans jak dla mnie jest ok.
dostajesz 275 dodatkowych pól(11ekspansji) - 61pól na rozbudowę -coś na dodatkowe drogi i masz 200 pól gratis, na których na upartego możesz postawić:
200/15=13 rezydencji za 2200 populacji każda =28,600 populacji
28,600-22,000 czyli jestem na plusie 6.600

oczywiście aby odblokować dodatkowe 11 ekspansji potrzebujesz jakiś 100-130 podbitych prowincji minus 2 z badań.
Ja mam aktualnie 5 na plusie więc muszę jeszcze podbić około 60 czyli 4 miesiące zejdzie;)
 

DeletedUser629

Guest
Wydaje mi się, że aż tak dużo miejsca mi nie zostało, a jeszcze kulturkę trzeba dostawić..... bo jest -25tys :D
a tak przy okazji ... potrzebna będzie mana ?
 

DeletedUser629

Guest
ło matko ... a już myślałam że się pozbędziemy ... jednego balastu z pokładu ehh...
czyli ..
wierzby lecą bo ... za dużo beczą
biblioteki stoją rzędem ... bo w nich wieczorami czytać będę
a labirynty postawie ... bo lubię boso chodzić po trawie :D
Dzięki za info :)
 

Hassano

Łucznik
Mam pytano, mianowicie potrzebowałbym tabelkę z nagrodami z turnieju z prowincji od 9 do16. Chodzi mi czy po 3 gwiazdce gdzie są runki potem też można liczyć na kolejne Czy jest wogóle coś takiego
 

jakub357

Łucznik
https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/a-charming-tree.8343/#post-50502

2017-06-06_150222.png


2017-06-06_150704.png


2017-06-06_150722.png


2017-06-06_154109.png

//Bardzo proszę, aby nie kopiować angielskiego tekstu całego ogłoszenia, jeśli nie umieszcza się wraz z nim tłumaczenia. Jest to polskie forum i powinno być czytelne dla wszystkich. Zmieniłam na link.
Proszę również o używanie tagów SPOILER, szczególnie w przypadku informacji o nagrodach i statystykach.//Drago
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Kompletna lista zadań do Eventu z Uroczym Drzewkiem
1) Wydaj 1 PW
2) Zdobądź trochę zasobów*
3) Kup 1 PW
4) Zdobądź 2 relikty
5) Wyprodukuj Proste Narzędzia 3x (warsztat 15min)
6) Rozwiąż 3 konflikty
7) Zdobądź małą ilość monet*
8) Zdobądź zaklęcie Moc Zasobów 1x
9) Wyprodukuj Chleb 30x (warsztat 1h)
10) Wyprodukuj Kosz Zakupów 5x (warsztat 9h)
Zdobądź przyzwoitą ilość zasobów*
11) Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 10x (warsztat 3h)
Zdobądź przyzwoitą ilość zasobów*
12) Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami 3x (warsztat 1d)
Zdobądź przyzwoitą ilość zasobów*
13) Wyszkol 100 jednostek
14) Przeprowadź zwiad prowincji lub rozbuduj budynek do lvl 12 lub wyżej
15) Wydaj 30 PW
16) Zbadaj technologię
17) Zdobądź zaklęcie Moc Zasobów 2x
18) Zdobądź pokaźną ilość monet*
19) Wyszkol 150 jednostek
20) Zdobądź 24 relikty
21) Rozwiąż 24 konflikty
*Ilość monet i zasobów jest zależna od rozdziału, w którym się aktualnie znajdujemy.

Oraz informacja o nagrodzie
Nagrodą jest Urocze Drzewko 4x3 z kulturą
I - 660
II - 760
III - 920
IV - 1060
V - 1210
VI - 1490
VII - 1900
VIII - 2300
IX - 4300
X - 5300
XI - 6500
 

DeletedUser1763

Guest
Z pewnością istnieje spora ilość graczy (większość), która na razie nie potrzebuje many i potrzebować nie będzie przez jeszcze dłuuugi czas. Zakładając, że mana była by produkowana w budynku kosztem kultury, to taki obiekt byłby raczej bezużyteczny poniżej leśnych elfów i nie miał by kompletnie żadnego sensu jako nagroda eventowa. A obecnie, budynek jest nie tylko atrakcją wizualną ale też korzyścią ekonomiczną na niższych poziomach gry. Dażę do tego, że nie można się zamykać tylko w jednej grupie graczy ;) i trzeba myśleć też o innych.
 

DeletedUser449

Guest
W tej chwili zamykają się w tylko jednej grupie graczy i ani myślą o innych. Nie problem stworzyć budynek, który do ósmej epoki daje kulturę, a od dziewiątej - manę. Są już precedensy - np. budynek dający narzędzia do siódmej epoki, a orki od ósmej.
 

jakub357

Łucznik
W tej chwili zamykają się w tylko jednej grupie graczy i ani myślą o innych. Nie problem stworzyć budynek, który do ósmej epoki daje kulturę, a od dziewiątej - manę. Są już precedensy - np. budynek dający narzędzia do siódmej epoki, a orki od ósmej.

Dokładnie. Czy to by nie rozwiązywało problemu? Dodać budynki eventowe z maną w dalszych rozdziałach.
Jeszcze tylko napomknę, że ciągle czekamy na możliwość ulepszania tychże budynków za pryncypałki z turnieju.
 

DeletedUser1763

Guest
Nie wiem czy to problem czy nie. Chodzi mi raczej o odbicie tego wiecznego hejtu graczy w stylu "Mi to nie pasuje, to takie słabe - dajcie mi coś dla mnie". Nie sądzę, że obecnie "zamykają" się w jednej grupie. Gdyby tak było to nie było by dzisiaj Niziołków. Nowa rasa to raczej nie jest coś dla młodszych graczy. Gra jest cały czas rozwijana i pielęgnowana z myślą o wszystkich.
 

DeletedUser629

Guest
Gdyby tak było to nie było by dzisiaj Niziołków. Nowa rasa to raczej nie jest coś dla młodszych graczy. Gra jest cały czas rozwijana i pielęgnowana z myślą o wszystkich.
Epoka nie może być dla młodszych graczy ... bo długa droga przed Nimi ...
I nie mylmy ... epok z eventem ...
I mają tu rację ... My czyli gracze, od poziomu wejścia many ... powinni mieć z kulturą ... manę :)
 

DeletedUser1763

Guest
Tak, możliwe, że macie racje. @agafi99 nigdzie nie pomyliłem eventu z epoką. Chodziło mi o robienie czegoś dla graczy. Wszystkich. Epoka jest zarówno dla tych młodszych jak i starszych jednocześnie, mimo że trochę bardziej dla tych drugich bo bezpośrednio mogą ją wykorzystać . Event też taki musi być. Kultura jest surowcem, który jest obecny we wszystkich epokach a mana nie. Nie wyklucza to teorii Kalarta, że faktycznie mogło by tak być jak napisał i nie jest sprzeczna z tym co ja pisze tutaj.
 

DeletedUser1763

Guest
Tak, dokładnie tak, event jest dla wszystkich jak i epoka :) Dlatego rozwiązaniem jest teoria Kalarta albo dalszy brak many w budynkach eventowych :) Gracze nie mogą przecież otrzymać czegoś czego nie mogą wykorzystać :) było by to niesmaczne.

... jak w naszej epoce podstawa kultury ... to mana ..

Kultura nie wyklucza many, ale też nie jest od niej zależna.
 
Status
Zamknięty.
Do góry