• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.1

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser313

Guest
wędrowny kupiec III jako ekskluzywna nagroda w evencie- w smokach- pył i klejnot 196/65h, 460/51 h masakra ciekawe kto to losuje z taka wypasioną ilością:eek: to lepiej u kupca coś kupić a szkoda bo przyjemny budynek;)bo tak to bez sensu budynek 2x3 który zajmuje miejsce, moim zdaniem niezbyt dostosowana do poziomów :cool:
 

DeletedUser1496

Guest
Faktycznie, te budynki z surowcami w ogóle nie są atrakcyjne. W porównaniu do eventu bożonarodzeniowego, to nagrody w tym wypadają ogólnie blado. Ale nie chcę tak bardzo narzekać, bo wciąż podoba mi się ta gra. Miałabym tylko pewną propozycję. Ponieważ spora część graczy gości już u siebie elfy lub czarodziejów, to może warto byłoby w przyszłości rozważyć nagrody dające również manę. Myślę, że to zachęciłoby bardziej zaawansowanych graczy do uczestnictwa w eventach. Pomysł podsunęła koleżanka z bractwa, która przygotowuje się do inwazji smoków, przede mną jeszcze daleka droga, ale sam pomysł bardzo mi się spodobał.
Co Wy na to?
Pozdrawiam :)
 

Hassano

Łucznik
Żeby nagroda była atrakcyjna to musiała by dawać około 200 esencji many na godzinę i budynek musiałby być mniejszy niż wierzba :)
Jeżeli będzie dawał np 50 many to i tak będzie badziewny i nikt go nie będzie stawiał.. a oszołomy z niemiec już nas przyzwyczaili że nie robią nagród które są dobre dla graczy :p
 

DeletedUser1174

Guest
Dziś postanowiłem zużyć 600 niebiańskich esencji w losowaniach po 50. Czyli 12 losowań podstawowych.
W losowaniach uzyskałem jednak ... 950 dodatkowych niebiańskich esencji. W rezultacie przeprowadziłem 31 losowań x 50 .
Zdobyłem 1 budynek dnia. Podobnie jak w przypadku poprzedniego eventu opartego o ten sam "silnik", twierdzę, że jest on a bakier z rachunkiem prawdopodobieństwa.
 

DeletedUser1067

Guest
Ja dziś wydałem prawie 1800 Esencji. Otwierałem tylko największe jajko i dzięki temu zdobyłem 1000 dodatkowej Esencji oraz 3 budynki dnia. Nie wiem jak ma się to do rachunku prawdopodobieństwa, ale się cieszę :)
 

DeletedUser1174

Guest
(1800+1000)/140 = 20 losowań
deklarowane prawdopodobieństwo wylosowania budynku dnia -> 25%
3 budynki w 20 losowaniach -> 15%
Gratulacje :)
 

DeletedUser449

Guest
Nie możesz jednocześnie liczyć szansy na wylosowanie budynku dnia, gdy aby uzyskać 1000 dodatkowych esencji musisz wykorzystać część losowań na nich zdobycie. Nie można zdobyć jednocześnie dodatkowych esencji i nagrody dnia, a takie założenie mają twoje obliczenia. Od ilości losowań odlicz wykorzystane na dodatkowe esencje i dla takiej liczby obliczaj prawdopodobieństwo. Ewentualnie zsumuj szanse na wylosowanie nagrody dnia oraz na dodatkowe esencje, zgodnie z ich częstotliwością występowania.
 

DeletedUser80

Guest
Odbyło się 20 losowań i w każdym prawdopodobieństwo trafienia wynosiło 1/4 czyli z 20 losowań powinno wpaść 5 budynków, 3 to taki sobie wynik.
 

DeletedUser1174

Guest
Odbyło się 20 losowań i w każdym prawdopodobieństwo trafienia wynosiło 1/4 czyli z 20 losowań powinno wpaść 5 budynków, 3 to taki sobie wynik.
Dokładnie tak.
Taka sama zasada obowiązuje przy losowaniach za esencje z gry jak i za esencje uzyskane z innych losowań.
 

DeletedUser1088

Guest
mnie IG chyba lubi:)
losowałem tylko duże skrzynki (140 esencji)
i wypadło:
1 x 25 PW
4 x 12 reliktów (to uważam za totalny niefart;) )
2 x 140 esencji
4 x 200 esencji
6 x budynek dnia;)

jednemu się uda, drugiemu nie. Ja najbardziej chciałem PW i oczywiście dodatkową esencję, co do budynków to nie mam aktualnie na nie miejsca;)
losowałem 17x czyli prawdopodobieństwo wyszło u mnie na poziomie 35%
 

DeletedUser449

Guest
@PanGry @Cruella
Nie, nie odbyło się 20 losowań z szansą na budynek. 1800 początkowych esencji wystarczyło na 12 losowań z szansą na budynek. Każde losowanie, które oferuje nagrodę 140 to puste losowanie, które nie ma żadnego znaczenia dla szansy na trafienie budynku. Liczą się tylko trafienia na 200 esencji, które oprócz dodatkowego pustego losowania, dodają jednocześnie 60 esencji.
W praktyce odbyło się z 14 losowań (jw. z szansą na budynek), z których dostał 3 budynki. Wynik całkowicie w normie, bo zakładając 14 losowań powinien dostać 3 lub 4 budynki. (szansa 350%).
Oboje popełniacie ten sam błąd - zakładacie że w jednym losowaniu można dostać i esencje, i budynek.
Skrzynka za 140 esencji to wynik, który w pewnym sensie oznacza: "Dostajesz 20 piór feniksa. Rzucaj jeszcze raz". Jest on obojętny dla szansy na wylosowanie budynku (nie zmienia ilości losowań z szansą na budynek. Nie losujesz budynku, ale i nie tracisz esencji).
Edit:
Powiem tyle. Mówicie że było 20 losowań? To czy mógł teoretycznie dostać 20 budynków, gdy za każdym razem miał szczęście i trafił na budynek? Może na takim przykładzie zrozumiecie swoją pomyłkę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1088

Guest
@Kalart
według tego co przed chwilką napisałeś, że pomijamy 140 gratisowe, to wyszło mi 40%
IG coraz bardziej mnie lubi, buhahahaa;)

btw:
Dostaliście dziś ofertę dodatkowej esencji za zakup diaxów???
 

DeletedUser1174

Guest
@Kalart jak zwykle odwracasz kota ogonem. Mylisz przyczynę (akt losowania) ze skutkiem (nagrodą). Oczywistym jest, że gdyby za każdym razem ktoś losował budynek, to nie byłoby dodatkowych esencji, a więc i dodatkowych losowań. Nagroda to jest skutek. Ponieważ ktoś uzyskiwał dodatkowe esencje, to liczba aktów losowania wzrosła. Każdy akt losowania się liczy, bo każdy może dać budynek dnia z takim samym prawdopodobieństwem podobno. Nie zależy to od tego, co wcześniej wylosował.
@sleep2 tak, ale nie skorzystam :) Gratuluję 40% ;)
 

DeletedUser626

Guest
Kłótnie i personalne docinki tylko przypominające dyskusję o prawdopodobieństwie proszę przenieść na priv, forum służy do kulturalnych rozmów.
Pokasowałam.
 

DeletedUser629

Guest
hejo ... a mi się nie podoba to losowanie o nagrodę dnia ... każdy z Nas jednakowo dąży do zrobienia zadań i uzyskania kryształków ( esencji ) ... i dla mnie jest niepojęte ... żeby jedna osoba wylosowała xx nagrody dnia .. druga x nagrody dnia ... a trzecia "oblizała się smakiem" ... tu jesteśmy na równi graczami ... każdy powinien wylosować przynajmniej dwie nagrody dnia ... bo ten event ma Nas mobilizować do działania i gry... a przede wszystkim ma Nas cieszyć ... :)
Ja na 7 losowań .... 2 budyneczki dnia ;):p
 
Status
Zamknięty.
Do góry