• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.1

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser449

Guest
Właśnie w tym rzecz, że budynek kulturowy bez many jest niepotrzebny. W elfach oraz w smokach miałem ledwie wystarczająco many, a i to tylko dlatego, że nie nie miałem "zbędnych" budynków - czyli praktycznie wszystkich eventowych. Za to osoby z bractwa, które trzymają budynki eventowe w swoim mieście regularnie skarżą się na niedobory many i spowolnienia w badaniach z tego wynikających.
Patrząc na to ile many wymagają badania w niziołkach, będzie tak samo - każda wolna przestrzeń, która nie jest zajęta przez budynki rasy gościnnej, musi być zapełniona budynkami z maną.
Wszystkie budynki produkujące manę, oferują również kulturę. Sprawia to, że tej kultury jest wystarczająco, by miasto funkcjonowało. Więcej nie trzeba.
Tak więc budynek, który posiada tylko kulturę jest niestety całkowicie zbędny. Nie postawię tego uroczego drzewka, tak samo jak nie postawiłem żadnego budynku z czterech ostatnich eventów. Ogólnie mam już 35 budynków eventowych, których nie postawiłem i których prawdopodobnie nigdy nie postawię (bo w międzyczasie staną się zbyt słabe i ze zbyt odległych rozdziałów), bo żaden z nich nie oferuje tego, co mi potrzeba.
I to nie jest tak, że jestem jedynym takim graczem i kapryszę. Każdy, kto nie posiada dużej ilości dodatkowych prowincji za diamenty, a skupiający się na jak najszybszym rozwoju badań zapewne powie tak samo. Budynki kulturowe bez many w wysokim rozdziale są zbędne.
 

DeletedUser1763

Guest
Rozumiem Cię kalart całkowicie ale to nie jest powód żeby wyrażać się o twórcach w taki a nie inny sposób. Mimo wszystko nie można dodać many do budynków eventowych tak jak jest to ogólnie przyjęte. Twoje rozwiązanie jest jednak sensowne ale nie mam wiedzy/informacji na ten temat. Rozumiesz o co mi chodzi?
 

Midi67

Rozbójnik
Rzadko zgadzam się z @Kalart :) ale w sprawie budynków eventowych tylko z kulturą, zgadzam się w 100%. Posiadam w inwentarzu 24 budynki z ostatnich eventów i one chyba nigdy nie staną w mieście... Uważam, że o ile w ostatnim evencie twórcy mogli dzielić bonusy w budynkach biorąc pod uwagę rodział w grze w którym znajduje się gracz, to NIC nie stało na przeszkodzie, żeby nagrody dla graczy, którzy są w rozdziałach z maną ją posiadały. To tylko złośliwość Twórców... lub celowe działanie mające na celu zapełnienie miasta zbędnymi budynkami i wzmocnienie presji na zakup ekspansji za diaxy .....
Niestety, coraz mniej ludzi gra aktywnie, jestem w bractwie z TOP-ki gry i widzę ile jest szarych łapek przy motywkach, co świadczy, że kierunek rowoju gry jest coraz mniej akceptowalny przez graczy.

Nie ukrywam, że NOWE RASY.... już mi się "przejadły" i chyba zaczyna to świadczyć, że twórcy nie mają pomysłu na dalszy rozwój (tym bardziej że CM pisała, że w tym roku będzie kolejna nowa rasa...) wieje nudą.... coraz bardziej...... :/
 

jakub357

Łucznik
Nie ukrywam, że NOWE RASY.... już mi się "przejadły" i chyba zaczyna to świadczyć, że twórcy nie mają pomysłu na dalszy rozwój (tym bardziej że CM pisała, że w tym roku będzie kolejna nowa rasa...) wieje nudą.... coraz bardziej...... :/

Ale cóż to za pesymizm i zgorzkniałość? Czego byś w takim razie oczekiwał od dalszej gry? Jeśli masz jakieś lepsze rozwiązania, czy propozycje - to gorąco zapraszam do podzielenia się nimi.
Według mnie wprowadzono nowe rozwiązania w systemie produkcyjnym, więc jest inaczej i zdecydowanie ciekawie.
To, że się wypaliłeś i tracisz motywacje, to nie jest wina nowych ras. Poszukaj powodów gdzie indziej.
 

DeletedUser626

Guest
@Kennedy ma rację w tym, że nie możemy dać jako nagrody w evencie budynku, który daje Mane wszystkim, czyli od I rozdziału. Dla początkowych Graczy byłaby bezużyteczna. @Kalart natomiast ma rację w tym, że przydałyby się po prostu budynki dające Manę od konkretnego rozdziału, a wcześniej tylko kulturę. I tak, jest to możliwe, ich brak nie jest jednak niczyją złośliwością. Takie działanie budynków po prostu nie było wcześniej przewidziane i nie zostało zaprogramowane, co nie znaczy, że nie da się tego zrobić w przyszłości.

@Midi67 - Mana była planowana, nie był planowany budynek eventowy dający najpierw Kulturę, a potem Manę, czyli dokładnie to co napisałam wyżej. I tak jak napisałam, technicznie jest wykonalny, co nie znaczy, ze mogę zagwarantować jego wprowadzenie. To nie jest moja decyzja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Midi67

Rozbójnik
@jakub357 to nie pesymizm a spojrzenie na to co dzieje się w grze, przestawiłem moją opinie. Może są tacy, którym kolejne 100 nowych ras związane z nasionami, kupami, itp oraz innymi bzdetami będzie sprawiało przyjemność :) kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje, wg. mnie wieje nudą. Poza tym to nie ja biorę kasę za tworzenie gry i jej obsługę, więc wybacz nie jestem zobowiązany nic podpowiadać :) Na marginesie Gracze już dali tak dużo pomysłów, które w 99% zostały odrzucone, że dalsze to zupełna strata czasu..... bo Twórcy wiedzą LEPIEJ jak i w co chcą grać gracze i za co płacić :)
Co do systemu coraz bardziej zagmatwanego zdobywanie potrzebnych półproduktów ... cóż też kwestia gustu.... mnie nie koniecznie sie musi podobać.

@Dragomira ... zastanawiające :) czy mam rozumieć, że rozwój gry planowany jest z rodziału na rozdział :) kiedyś pisałas zupełnie coś innego, że plany rozwojowe sięgają dalej :)... więc brak many w budynkach eventowych dla graczy jej potrzebujących to "taki wypadek przy pracy :)" chyba jak większość w tej grze :) przecież już w przedostatnim evencie wprowadzono nagrody związane z rodziałem gry w którym jest gracz (więc można)...... jednak TWÓRCY nie wiedzieli, że potrzebna jest MANA w nagrodach eventowych dla graczy będących już w najwyższych rodziałach i dowiedzieli sie dopiero od Graczy :) ? GRATULUJE SERDECZNIE :)

Szczerze powiem :) od momentu gdy tak zdrowo wkurzyłem się na Polski support i to co w grze się dzieje... :) gra mi się lepiej... bez ciśnienia, zakupu diaxów, żeby coś skończyć szybciej.... i teraz spokojnie przyglądam się temu co się dzieje i raz po raz wyrażam tylko moją opinię :)
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Zaatakowała mnie armia uśmiechniętych buziek, a jednocześnie Twój post do miłych nie należy, bo pełno w nim krytyki i cynizmu. Skoro nigdzie Ci się nie spieszy, to poczekasz cierpliwie na kolejne zmiany - a obecnie i tak jest ich dużo, są tworzone nowe rasy z ciekawą linią fabularną i naprawdę pięknymi grafikami; do tego są eventy, czy konkursy.
 

DeletedUser967

Guest
Naliczyłem 13 " :) " :p
Zgadzam się z tym, że nadchodzący event nie jest dla graczy którzy są w leśnych elfach i wyżej. Znowu jesteśmy ukarani za rozwój? Ten budynek nigdy u mnie nie stanie. Przecież nie wywalę wierzby i nie postawię tego bubla o znikomej wartości. Dlaczego nie zrobić eventu w którym nagrodą główną będzie 100 PW? Skorzystają na tym wszyscy, nie tylko osoby w rozdziale pierwszym...
Aha no i to nie jest tak że, nowy rozdział jest "dla nas", a event dla maluchów, bo do Niziołków kiedyś i maluch się doczłapie...
 

Hassano

Łucznik
Nie rozumiem czemu sie czepiacie @Midi67 bo gość ma racje.. Pomysły które gracze podają są wywalane do śmieci bo nie dają diaxów.. Nowe rasy robią sie nudne bo polega to na tym że postaw portal, dostaw x budynków, zrób rozdział, sprzedaj wszystko, postaw portal, postaw x budynków.. ŻENADA i PÓŁ METRA MUŁU.. Nie mają wogóle pomysłu na gre i taka jest prawda. A robienie nowych ras tak często tylko tego dowodzi że nie wiedzą co dalej to robią to samo tylko w innej grafice..
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1496

Guest
Zadania są na 15 stronie tego wątku, tak jak i wartości punktowe :) Nussion podał, za co dziękuję :)
 

Hassano

Łucznik
Ogólnie DRAGO mogła byś pokasować te nasze wypociny i zrobić wątek od 1 strony bo po co stare eventy które tylko nabijają zakładki a już nie potrzebne :) zostawić liste zadań i nagrodę a resztę skasować :)
Przynajmniej ja tak uważam
 

DeletedUser449

Guest
Kasować i kasować... Na dobrych forach prawie nic się nie kasuje. Offtopic się wydziela z wątku i tworzy nowy temat. Nawet shitstormów się nie usuwa.
Nie trzeba niczego kasować, wystarczy założyć nowy temat, a ten przenieść do archiwum.
 

DeletedUser1174

Guest
21) Rozwiąż 24 konflikty - czyli 9 dni zwiadu, pięknie. No chyba że ktoś "strategicznie" trzyma zbadane prowincje na takie okazje...
 
Status
Zamknięty.
Do góry