• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser174

Guest
turnieje na apce to kategorii "plus" bym nie zaliczała... idąc tym tropem kazde ulepszenie (nawet to o załataniu dziur w ulicach) można by zaliczyć na plus. A to już o demagogię sie tylko ociera

z setami to też raczej musieli je podrasować. I mimo tego podrasowania wielu nie uważa ich za godnych miejsca w mieście.

Zapomnieliście o nagrodach za przygody :D wędrownego kupca już jednak nie ma w nagrodach :D

co do studni i bonusów z nich to zgoda. tu mozna dać dwa.

ok, macie rację. Trochę więcej niż raz. Tylko że lista na minus jest niestety dłuższa. Dużo dłuższa...
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
I mimo tego podrasowania wielu nie uważa ich za godnych miejsca w mieście.
Ale to już wynika z osobistego wyboru. Gracze podchodzący bardziej poważnie do gry, którzy chcą mieć jak najefektywniejsze miasto, będą inwestować w dzienny zestaw. Nie jestem pewna, jak wygląda sprawa z głównym, ale dzienny został okrzyknięty na becie najlepszym zestawem w całej grze. Liczy 5 elementów, ale już przy 3 można wyciągnąć z niego spore korzyści.
Np. 2 budynki z maną + 2 małe, zajmują ok. 50 kratek i dla porównania w ostatnim rozdziale dają 1,5x tyle many na kratkę, co najlepszy budynek za diamenty.
Budynki dające towary też dają parę razy więcej, niż manufaktury, szczególnie gdy wziąć pod uwagę, że manu wymagają kultury i populacji - eventowe nie.

Ale, jak wiadomo, nie każdy w to wnika. (; Niektórzy tak się zrazili do zestawów, że choćby mógł zastąpić 20 innych, niemałych budynków, to i tak nie wezmą. Inna rzecz, że wtedy trzeba poważniej podejść do gry, a dużo osób traktuje grę jako czysty relaks i wszelkie przejawy obowiązkowości są im wstrętne - na przykład codzienne motywki. Stąd też takie 10 skrzyń w turnieju dla większości jest odległym marzeniem, bo grają "na luzie" i im zwyczajnie nie zależy. (;


Edit: Widzę, że się pojawiło nowe info dotyczące Renowacji:
- 1 schemat zamieni się w 10 zaklęć,
- jako nagroda w turnieju, 1 zaklęcie pojawi się w 3 skrzynce, potem jeszcze kilka po drodze (brak sprecyzowania), aż do 3 w 10 skrzyni - w sumie 11 zaklęć za wszystkie 10 skrzyń.

Cena podnoszenia warsztatów i rezydencji diamentami raczej się nie zmieni, a w każdym razie nie przekroczy 320 diamentów.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
@Lisha set ma też bardzo dużą wadę. Niestety nie tak łatwą ją przeliczyć na liczby/kratki. Zajmuje dużo miejsca i z tego powodu go nie stawiam. Przy przestawianiu też jest zawsze problem i to podwójny: raz upierdliwy komunikat i drugi rozjazd na "zegarze" zbiorów. Mój wybór i mimo niepodważalnych dowodów na opłacalność budynku pozwalam sobie umniejszać jego rangę. wolno mi :p

ale przy okazji mam pytanko. Czy magiczne budynki dalej mają możliwość upowania za schematy/zaklęcia czy już tylko diamentowa opcja zostanie?
 
@kikimora, przeliczenie wydajnosci setu w stosunku do manu jest bardzo latwe,
zajelo mi to moze 5 minut.
@Lisha, pelna zgoda co do zestawu z nagrod dziennych. Nie bede nikogo
zanudzal dokladnymi wyliczeniami, ale w Lesnych Elfach 3 elementy dajace surowce
sa 6x bardziej wydajne na kratke, niz w pelni rozbudowane manufaktury po uwzglednieniu
potrzebnej populacji i kultury i przy zalozeniu, ze produkujemy w cyklach 5x 3h lub 2x 9h + 1x3h.
W innych epokach pewnie jest podobnie. Polowa mojego bractwa zdecydowala sie na
2-3 takie minizestawy skladajace sie z trzech budynkow dajacych surowce :)

Co do zaklecia renowacji, przelicznik za schemat uwazam za uczciwy. Za 10 skrzynek bedzie mozna
zdobyc ponad 90% zaklec potrzebnych do podniesienia np. smoczej matki (3x4) Zakladam,
ze juz posiadane schematy zostana tez wymienione w stosunku okolo 1:10.- 1:11.
Ale najwazniejszym i najbardziej pozytywnym aspektem bedzie to, ze renowacja nie
bedzie tylko dla wybranych, nawet czlonkowie srednio aktywnych turniejowo bractw
beda mieli okazje z niej skorzystac :)
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@kikimora Te 50 kratek to 4 budynki i wspomniana przeliczona mana to właśnie licząc je wszystkie razem, tzw. "rozmiar właściwy".
Fakt, że komunikat za każdym razem jest trochę irytujący, ale da radę przeboleć. Zegar w razie potrzeby prędzej czy później się unormuje - przynajmniej u mnie, nie zawsze pamiętam o zebraniu o danej porze lub zwyczajnie nie mogę być wtedy na grze.

Tak, diamentowe budynki dalej będzie się dało rozbudować schematami, tzn. zaklęciami. Ciekawe, czy ich ilość będzie zależna od rozmiaru 'źródłowego', czy docelowego budynku.
 
Na pewno zrodlowego, wszystko inne byloby bez sensu i to nawet
nie dlatego, ze byloby dla graczy niekorzystne, tylko po prostu
zbierajac potrzebna liczbe zaklac wszyscy intuicyjnie beda kierowac sie
rozmiarem wyjsciowym. Kierowanie sie rozmiarem docelowym
byloby zupelnie nielogiczne.
 

DeletedUser174

Guest
Kierowanie sie rozmiarem docelowym
byloby zupelnie nielogiczne.
założenie że gra jest zgodna z zasadami logiki jest nielogiczne, Ba! jest wręcz irracjonalne

macie rację, ze wydajność budynku łatwo jest przeliczyć na kratki. Ale ja pisze o innych mniej oczywistych walorach i nie mierzalnych liczbowo. Np ustawnośc... yyy jak to przeliczyć na "kratkową efektywnosć"?
a zegar ma taką właściwość ze się zeruje. O ile to jest 2-3 godz po zbiorze to kij z zegarem, ale jak brakuje 2-3 godz do zbioru (przy 24h czasie oczekiwania np) to już trochę szkoda i budynek czeka zamrożony na mieście. To nie pomaga przy przebudowie. O ile jeszcze po tych 2-3 godz ma się czas na zabawy z przestawianiem... więc budynek się mrozi. A nie kazdy to lubi. Ja nie lubię i ten "kłopot" wliczam do kosztu budynku oceniając jego efektywnosć

Przy przeliczaniu zaklęć na kratki trochę spada sprawiedliwość względem rozdziałów. znowu nowi mają dużo łatwiej niż weterani. Domki znacznie mniej ich kosztują i kosz ich upu jest mniejszy. Dzisiaj 1 budynek = 1 turniej. Jak wystarczy 6 zaklęć do rozbudowy to prawie na 2 budynki styka jeden turniej. A duże budynki jednym turniejem się nie podniesie. Cóż... nie mam niebieskiego miasta, więc mnie to mało boli, ale diamentowe dzieci jednak dostają pod górkę sporo. Nie wiem jak to bedą oceniać
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Czyli koszt opiera się o rozmiar docelowego budynku, dzięki @Nusion :) Jak dla mnie to właśnie jest logiczne, bo płaci się za coś, co dopiero się dostanie. Przy budynkach eventowych to nie ma znaczenia.
Co do diamentowych dzieci... na forum bety już podnoszą bunt, chyba zresztą słusznie, ale wątpię, żeby Inno się przejęło... Przecież skoro wprowadzili studnie i schematy, stracili część dochodu z biznesu, więc teraz muszą się odkuć - podnoszenie budynków bez użycia diamentów będzie trudniejsze/dłużej trwało.

Na marginesie, lista receptur w Tworzeniu:
Odczarowywanie, lista receptur i skrzynie
Pod tym linkiem są 4 arkusze - pierwszy z ilością fragmentów zaklęć uzyskiwanych z odczarowywania przy poszczególnych poziomach Akademii Magii; drugi z listą receptur szybkich bonusów; trzeci z listą budynków; czwarty z zawartością skrzyń z Mistycznym Obiektem.
Jeśli ktoś jakiś zauważy błąd - czy to nazwa, czy wartość - bądź brak jakiejś informacji, proszę o wiadomość, najlepiej ze zrzutem ekranu pokazującym poprawne dane.
 
Ostatnia edycja:
Czyli koszt opiera się o rozmiar docelowego budynku... ... Jak dla mnie to właśnie jest logiczne, bo płaci się za coś, co dopiero się dostanie
W ten sposob na to patrzac, masz racje. Przekonalas mnie :)
EDIT: swietna robota z tabelkami receptur, dzieki :)
Przy przeliczaniu zaklęć na kratki trochę spada sprawiedliwość względem rozdziałów. znowu nowi mają dużo łatwiej niż weterani. Domki znacznie mniej ich kosztują i kosz ich upu jest mniejszy.
Zgadzam sie z Toba, ze ci poczatkujacy gracze zyskaja wiecej. Ale o stracie u "starych" raczej nie mozna mowic, bo beda mogli podnosic budynki eventowe. Maja ich wiecej i lepszych, niz "mlodzi". Ujednolicajac system IG musialo to jakos wyposrodkowac, a gdyby dali przelicznik taki, by za 1 schemat wciaz mozna bylo rozbudowac jedna magiczna rezydke w wyzszych rozdzialach, to z kolei za jeden "schemat" daloby sie wtedy podniesc ze 2 budynki 3x3 lub "poltora" 3x4, a to by byla przesada. Chyba :) W wyborze takiego, a nie innego przelicznika na pewno graly tez role czynniki natury ekonomicznej, bo skoro teraz nawet gracze nie bedacy w dziesiecioskrzynkowych bractwach beda mogli podnosic magiczne budynki nie za diamenty, tylko za zaklecia, to jakos musza to sobie zrekompensowac (czytaj: troche utrudnic rozbudowe magicznych budynkow za schematy w wyzszych epokach). Osobiscie nie widze w tym nic zlego, tworcy gry tez musza z czegos zyc ;) Przewazajaca wiekszosc graczy na renowacji zyska, a wiele bractw zacheci to dodatkowo do bardziej aktywnej gry.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Zmiana weszła na betę i trochę sam nie wierzę w to, co napiszę, ale dość logicznie to wygląda .

Koszt: zaklęcie na kratkę wynika tylko i wyłącznie z budynków eventowych - podniesienie budynku 4x5 musi być droższe niż 1x2 - różnica w statystykach to w 100% tłumaczy.

Magiczne rezydki i warsztaty dostały mimochodem , ale nie ma co przesadzać - rezydencja dopiero od orków przekracza koszt 1 schematu / 10 zaklęć (maksymalny koszt to 1,6 schematu) - można to tez wytłumaczyć większym przyrostem populacji niż na niższych rozdziałach.

Koszty upgrade'u magicznych będą niższe dla początkujących graczy, za to podnoszenie budynków eventowych przy tym samym koszcie (rozmiar się nie zmienia) da o wiele więcej graczom rozwiniętym, więc to się jakoś wyrównuje.

Diamentowe dzieci mam osobiście "w głębokim poważaniu" - jako ukłon dla nich IG pozostawia identyczną cenę w diamentach - niech płacą diamentami jak lubią.

Kolejna korzyść to turnieje - dla słabszych bractw będzie większa motywacja do zdobywania 6,7,8 czy nawet 9 skrzynki - to już nie tylko 10-15 PW więcej, ale dodatkowe zaklęcie.

Nie zrobienie 10 nie będzie już takim rozczarowaniem.

Do tej pory było:
9 skrzynek - 0 schematów (to po co robić 9 - dla 20 PW więcej ? )
10 skrzynek - 1 schemat

Teraz:
9 skrzynek - 8 zaklęć
10 skrzynek - 11 zaklęć

Walka o kolejne skrzynki nabierze rumieńców i sensu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
Zmiana weszła na betę i trochę sam nie wierzę w to, co napiszę, ale dość logicznie to wygląda .

Koszt: zaklęcie na kratkę wynika tylko i wyłącznie z budynków eventowych - podniesienie budynku 4x5 musi być droższe niż 1x2 - różnica w statystykach to w 100% tłumaczy.

Magiczne rezydki i warsztaty dostały mimochodem , ale nie ma co przesadzać - rezydencja dopiero od orków przekracza koszt 1 schematu / 10 zaklęć (maksymalny koszt to 1,6 schematu) - można to tez wytłumaczyć większym przyrostem populacji niż na niższych rozdziałach.

Koszty upgrade'u magicznych będą niższe dla początkujących graczy, za to podnoszenie budynków eventowych przy tym samym koszcie (rozmiar się nie zmienia) da o wiele więcej graczom rozwiniętym, więc to się jakoś wyrównuje.

Diamentowe dzieci mam osobiście "w głębokim poważaniu" - jako ukłon dla nich IG pozostawia identyczną cenę w diamentach - niech płacą diamentami jak lubią.

Kolejna korzyść to turnieje - dla słabszych bractw będzie większa motywacja do zdobywania 6,7,8 czy nawet 9 skrzynki - to już nie tylko 10-15 PW więcej, ale dodatkowe zaklęcie.

Nie zrobienie 10 nie będzie już takim rozczarowaniem.

Do tej pory było:
9 skrzynek - 0 schematów (to po co robić 9 - dla 20 PW więcej ? )
10 skrzynek - 1 schemat

Teraz:
9 skrzynek - 8 zaklęć
10 skrzynek - 11 zaklęć

Walka o kolejne skrzynki nabierze rumieńców i sensu.
tylko czy takie zyski z 10 skrzynki nie sklonily IG aby pod oslona euforii wprowadzenia z polrocznym opoznieniem czaru renowacji do podkrecenia poziomu trudnosci zdobycia tych skrzynek
 

DeletedUser

Guest
dla mnie też to ma sens (lol w końcu to piszę)
aczkolwiek rozbraja mnie to tłumaczenie że budynki ewentowe to inny problem bo są przypisane do rasy a nie poziomu, jakoś ten mechanizm nieźle działą w przypadku magicznych budynków, więc to też nei tak że nie mają podstawowego kodu...

na razie sie nie czepiam, raczej będę w gronie "poszkodowanych" bo dotarłem do smoków no ale :) doceniam zamiary
 

DeletedUser

Guest
tylko czy takie zyski z 10 skrzynki nie sklonily IG aby pod oslona euforii wprowadzenia z polrocznym opoznieniem czaru renowacji do podkrecenia poziomu trudnosci zdobycia tych skrzynek
Nie sądzę - bardziej podejrzewam, że spadła im na łeb sprzedaż magicznych budynków za diamenty - ww. diamentowe dzieci jak wiadomo nie uczestniczą w większości zbyt aktywnie w turniejach i się pewnie oburzyły, że wydały diamenty na budynki i muszą dalej wydawać, żeby podnosić, bo 10 skrzynek nie mogą zrobić.

dla mnie też to ma sens (lol w końcu to piszę)
aczkolwiek rozbraja mnie to tłumaczenie że budynki ewentowe to inny problem bo są przypisane do rasy a nie poziomu, jakoś ten mechanizm nieźle działą w przypadku magicznych budynków, więc to też nei tak że nie mają podstawowego kodu...
Tłumaczenia oczywiście głupawe, ale to chyba nic nowego - wcześniejsze tłumaczenia z lipca czy sierpnia to była dopiero kpina - wtedy się usprawiedliwiali m.in. tym, że nie wiedzieli wcześniej o różnicach między wersją mobilną i przeglądarkową - rzadko się czyta taki stek bzdur jaki wtedy opublikowali.

na razie sie nie czepiam, raczej będę w gronie "poszkodowanych" bo dotarłem do smoków no ale :) doceniam zamiary
Nie będziesz - skok statystyk budynków ewentowych może być naprawdę bardzo bardzo korzystny (jeżeli ktoś ma budynki z orków to przeskok na wersję z elfów jest znaczący - ok. 85-90% statystyk, dla magicznej rezydki to skok z 1710 na 2100 populacji czyli trochę ponad 20% )

Możemy wziąć dla porównania dla twojego poziomu najlepszy budynek z populacją/pole z obecnego eventu :

Winter Star 3x3 - populacja/kultura
smoki 1850 / 650
niziołki 2300 (+450) / 800 (+150)
koszt = 9 zaklęć

magiczna rezydencja - populacja
smoki 3100
niziołki 3800 (+700) , -740 kultury, + ok. 1000 monet więcej/godz. , tutaj akurat nie ma kosztów placu ale rezydki rosną
koszt = 15 zaklęć

Dodatkowo zakładam, że np. część budynków produkujących obecnie manę (z elfów i smoków) będzie można podnieść na wersje produkujące ziarna - a to na starcie niziołków może być spory handicap, podobnie z budynkami produkującymi zasoby na wersje z maną itd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
Nie sądzę - bardziej podejrzewam, że spadła im na łeb sprzedaż magicznych budynków za diamenty - ww. diamentowe dzieci jak wiadomo nie uczestniczą w większości zbyt aktywnie w turniejach i się pewnie oburzyły, że wydały diamenty na budynki i muszą dalej wydawać, żeby podnosić, bo 10 skrzynek nie mogą zrobić.
oj nie byłabym tego taka pewna. Turnieje = zaklęcia i pw. A zaklęcia sa potrzebne jak powietrze

skok statystyk budynków ewentowych może być naprawdę bardzo bardzo korzystny
definicja może być w wersji ig może mieć inne znaczenie...

mamy tez sporo budynków (np z przesilenia letniego chociażby aukcja) w których nie mamy skali porównawczej. Tu może być spore zaskoczenie
 

DeletedUser

Guest
mamy tez sporo budynków (np z przesilenia letniego chociażby aukcja) w których nie mamy skali porównawczej. Tu może być spore zaskoczenie
Jeżeli to o ten budynek chodzi to : http://www.elvenarchitect.com/buildings/details/a_evt_summer_xvii_2grandprize/
To co jest w tej chwili na becie w zakładce rozbuduj to jest dokładnie różnica w statystykach pomiędzy rozdziałami , więc nie bardzo wiem, co definicja IG ma do rzeczy.

Napisałem, że może być bardzo korzystny , bo każdy musi ocenić czy mu się to opłaca - wiadomo, że jak ktoś jest na smokach i ma budynek z 5 rozdziału to upgrade do obecnego nie ma sensu , bo koszt w zaklęciach będzie równy 5 (różnica rozdziałów) x liczba pól
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
przesadzacie
ci, którzy robią turniej pod schematy już robią 10 i nie muszą się nigdzie trasferować

wędrówki ludów raczej nie będzie
żeby zdobyć schemat trzeba się trochę naklikać. Mało jest bractw, w których wystarczy być i na lenia zgarnąć 10 skrzynek. Darmozjady i pasożyty sa zazwyczaj usuwane z bractw w celu wymiany na "lepszy model". a jak ktoś chce mieć zaklęciów jak mrówków ale wkład na turniej wylicza na 5pkt... no już przy maksymalnym wysiłku 30... niebywałym heroizmem wręcz jest zrobienie wyniku na 100-200pkt... wybaczcie nie wierzę że nagle w tym "materiale" obudzi się parcie na turniejowe bractwa. Rewolucji raczej nie będzie

Każdy budynek eventowy można wymienić na nowym evencie - przynajmniej w teorii tak to działa. Przy takim założeniu zaklęcie renowacji nie jest potrzebne by dokonać zmiany.
 
Status
Zamknięty.
Do góry