• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser174

Guest

a to żaden geniusz nie wpadł na to, że jest mniej graczy na końcu bo ich po prostu nie ma? Poszli po rozum do głowy i poszli se tak sobie gdzieś indziej???
I po co gracze mają gonić? Co że niby topowych graczy co jadą na diamentach dogonią? taaa... ale skoro są naiwni i chca w to wierzyć to co mi do tego. A może mają sie spieszyć by szybciej rozbić sie o ścianę? też jest to jakiś pomysł

A skoro event jest "spowalniaczem" to może mi wyjaśnisz jak ten spowalniacz działa. Bo ja za igiełkę tego nie rozumiem. Event jest raczej jako urozmaicenie i zabicie czasu ale jako spowalniacz? Jak? Nie spiesząc się można było ostatni evnt skończyć na min tydzień przed czasem na luzie. To jak?
 

Deleted User - 172852

Guest
Dlatego prace trwają, rozdział będzie, a tymczasem Gracze mają czas, żeby nieco drzewko nadgonić.

Hmmm... Jestem właśnie takim graczem, który "nieco to drzewko nadgonił" :) Kiedy zaczynałam grę, własnie wprowadzono rozdział krasnoludów. Byłam do tyłu jakieś pół roku w stosunku do najstarszych graczy. Nie spiesząc się, dotarłam do niziołków i obecnie bardzo się staram żeby nie dojść do ściany. Ale widzę, że marne to będą wysiłki, bo i tak walnę o mur :)
 

Midi67

Rozbójnik
@Midi67 Rozdział 12 będzie, ale z racji tego, że będzie się nieco różnił od poprzednich, wymaga on większego nakładu pracy. Nie znam dokładnej daty jego wydania. Jest też drugi powód, czemu IG się z nowym rozdziałem nie śpieszy - nie ma jeszcze tak wielu Graczy na końcu drzewka jak było na końcu Smoków, gdy wychodziły Niziołki. Wynika to częściowo z faktu, że było sporo spowalniaczy (trudny event letni, trudne linie zadań, potem wyczerpujące Przygody) oraz tego, że do końca drzewka dobija coraz mniejsza grupa ze względu na coraz większą liczbę rozdziałów do przejścia. Dlatego prace trwają, rozdział będzie, a tymczasem Gracze mają czas, żeby nieco drzewko nadgonić.

@Dragomira z całym szacunkiem... ale bzdury pleciesz..
1) nie wierzę, że nie znasz daty wprowadzenia rozdziału 12 - jak pisałaś kilka miesięcy temu, że będzie to po kilku miesiącach przybliżona data powinna być już wiadoma, tym bardziej że sporo osób już zakończyło rozdział 11.....
2) co mają eventy do drzewka zadań i rozdziałów, eventy to eventy nie wszyscy je realizują a chcąc rozwijać się w grze drzewko zadań trzeba robić.
3) coraz mniej dociera do końca rozdziału 11 bo działania IG powodują, że coraz mniej ludzi gra (czy tego nie widać).... ja gram spokojnie (od dawna nie inwestuje w diaxy) i już wyprzedziłem grę i czekam ..... a co powiedzieć mają Ci, którzy łykają (przy wsparciu diax-ów) rozdziały w kilka tygodni... Oni czekają już bardzo długo na rozdział 12.
Idąc Waszym tokiem rozumowania :) to rozdział 12 może nie ruszyć lub ruszyć za rok.... bo oczekiwana przez Was (IG) liczba graczy, którzy skończą rozdział 11, może w ogóle nie zaistnieć i co wtedy?..... gratuluję rozumowania !
4) Wg. Twoich słów... planujecie z wyprzedzeniem :) więc IG powinno podawać plany rozwoju gry np. w roku 2018 plany są... "X" nowy rozdziałów z wdrożeniami ok. np. marca, lipca, listopada..... wtedy gracze wiedzieliby, że gra sie rozwija a teraz mamy takie "łatanie" będzie ale nie wiadomo kiedy a może wcale bo coraz mniej graczy kończy drzewko.... żenada....

Może zaczniecie traktować Nas Graczy jak rozumnych (a wtedy część z Graczy odwdzięczy się zakupem diaxów, czyli wsparciem gry). Niestety cały czas mam wrażenie, że TY i IG uważacie Nas za bezmózgich debili, którzy łykają jak pelikany wszystko co im się rzuci....
Nadal mam nadzieję, tym bardziej, że pokazaliście, że jak chcecie to umiecie słuchać graczy... (ostatni event wg. mnie to przykład jak można dobrze wprowadzić event uwzględniając oczekiwania graczy).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2287

Guest
witam,
czy wiadomo kiedy rusza event halloweenowy?
pozdrawiam
Magda
 

DeletedUser1496

Guest
prawdopodobnie pojutrze (tzn. 27 października czyli równy tydzień później niż na becie), ale u nas jeszcze nie było oficjalnego ogłoszenia. :)
 

DeletedUser1174

Guest
@Belgariada Jedno nie wyklucza drugiego. Przygody jeśli będą gotowe to spokojnie się zmieszczą gdzieś w listopadzie. Potem jeszcze czeka nas zimowe wydarzenie, bo jak można się domyślać, w ciągu roku są takie 4.

@Midi67 Rozdział 12 będzie, ale z racji tego, że będzie się nieco różnił od poprzednich, wymaga on większego nakładu pracy. Nie znam dokładnej daty jego wydania. Jest też drugi powód, czemu IG się z nowym rozdziałem nie śpieszy - nie ma jeszcze tak wielu Graczy na końcu drzewka jak było na końcu Smoków, gdy wychodziły Niziołki. Wynika to częściowo z faktu, że było sporo spowalniaczy (trudny event letni, trudne linie zadań, potem wyczerpujące Przygody) oraz tego, że do końca drzewka dobija coraz mniejsza grupa ze względu na coraz większą liczbę rozdziałów do przejścia. Dlatego prace trwają, rozdział będzie, a tymczasem Gracze mają czas, żeby nieco drzewko nadgonić.

Niziołki są rozdziałem o wiele łatwiejszym niż Smoki, w związku z tym ich skończenie zabiera mniej czasu. Nie zauważyłem jakoś przeszkadzaczy ani spowalniaczy, a wręcz przeciwnie - nowe zwoje powodują, że wszystko daje się zrobić szybciej, dużo szybciej. W 1 sekundę napełnić sobie ratusz kasą czy młotkami, przy użyciu zwoju, to przeszkadzanie i opóźnianie?
 

DeletedUser626

Guest
Mówiąc o spowalniaczach pisałam o konkretnych wydarzeniach: Przemarszu Stad, Maskaradach i Przygodach, które wymagały inwestycji dużej ilości surowców, głównie towarów, no i czasu. Przemarsz i Masakrady miały wiele zadań typu "zapłać", Przygody wymagały towarów i miejsca. Niektórzy w tym celu kasowali budynki eventowe, ale również osady swojej gościnnej rasy, bo chcieli pomóc Bractwu - co na pewno Bractwu pomogło, ale robili to kosztem rozwoju swoich miast. Kolejne wydarzenia były/są o wiele prostsze i tańsze w wykonaniu.

Nadal, jest to tylko drugi z powodów. Rozdział wymaga wciąż pracy i samo to wystarczy by go jeszcze nie było.
 

DeletedUser174

Guest
Mówiąc o spowalniaczach pisałam o konkretnych wydarzeniach: Przemarszu Stad, Maskaradach i Przygodach, które wymagały inwestycji dużej ilości surowców, głównie towarów, no i czasu. Przemarsz i Masakrady miały wiele zadań typu "zapłać", Przygody wymagały towarów i miejsca. Niektórzy w tym celu kasowali budynki eventowe, ale również osady swojej gościnnej rasy, bo chcieli pomóc Bractwu - co na pewno Bractwu pomogło, ale robili to kosztem rozwoju swoich miast. Kolejne wydarzenia były/są o wiele prostsze i tańsze w wykonaniu.
ja rozumiem, ze Ci płacą za pisanie takich bzdetów. Trudno, każdy ma jakis pomysł na życie. Ale nam nikt nie płaci za czytanie takich eufemistycznie mówiąc dyrdymałów. To jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to może po prostu milcz? Może przyjmij w końcu do wiadomości, ze nie jesteśmy upośledzeni i takie farmazony mnie osobiście doprowadzają do szewskiej pasji żeby znowu użyć "ładnego" epitetu
Nadal, jest to tylko drugi z powodów. Rozdział wymaga wciąż pracy i samo to wystarczy by go jeszcze nie było.
to może nie trzeba było tracić czasu na cholerną trąbkę czy nową ikonkę inwentarza albo nic nie dających pomocników lub przygod wuj wie po co robionych.... tu lista może być jeszcze spora... włączając to "nowatorskie" filmiki ogłaszające nowości z eventu który sie kończy...
wystarczy tylko zacząć uczciwie pracować, a nie udawać że coś sie robi. Będzie szybciej!

albo mam jeszcze jeden pomysł: zamiast tego dzisiejszego chłamu oddać nam naszą grę!
 

DeletedUser629

Guest
wydaje mi się, że dodatki do gry takie jak trąbka, zakładki itp ... to nie robi ta sama ekipa co robi epoki, przygody, eventy ... ale moge się mylić :)
lepiej żeby wszystko sprawdzili, niż żeby znowy były jakieś olbrzymie błędy.... małe ujdą w tłoku - nikt nie jest ideałem :)
 

DeletedUser1174

Guest
Mówiąc o spowalniaczach pisałam o konkretnych wydarzeniach: Przemarszu Stad, Maskaradach i Przygodach, które wymagały inwestycji dużej ilości surowców, głównie towarów, no i czasu. Przemarsz i Masakrady miały wiele zadań typu "zapłać", Przygody wymagały towarów i miejsca. Niektórzy w tym celu kasowali budynki eventowe, ale również osady swojej gościnnej rasy, bo chcieli pomóc Bractwu - co na pewno Bractwu pomogło, ale robili to kosztem rozwoju swoich miast. Kolejne wydarzenia były/są o wiele prostsze i tańsze w wykonaniu.

Nadal, jest to tylko drugi z powodów. Rozdział wymaga wciąż pracy i samo to wystarczy by go jeszcze nie było.

Często gdy czytam takie wypowiedzi jak powyższa, myślę, że gramy w inną grę. Albo przynajmniej gramy w tą samą zupełnie inaczej. Żadne traumatyczne wydarzenia typu kasowanie budynków nie miały miejsca w żadnym mieście kogokolwiek z mojego bractwa. z prostej przyczyny - nie było to niezbędne do zdobycia nagród głównych w Przygodzie Bractw, a o nagrody dla najlepszych bractw nie było sensu się bić, bo jedynie te dla Top 3 było poniekąd tego warte. Nikt nie cierpiał z powodu tych eventów, nikt nie kasował nic, owszem, trzeba było nastawiać dodatkowych budyneczków, ale my znamy sposób myślenia twórców, wiemy, że na pewno będziemy musieli to robić i od dawien dawna trzymamy na to wolne miejsca w miastach.
 

blazius1

Paladyn
Zgadzam się zupełnie z Dragomirą, że Eventy oraz Przygody spowalniają.
Przy najmniej dużego gracza. Zabierają przede wszystkim czas - czynnik w grzej najcenniejszy, jeżeli się ma dwa duże miasta.

I narzędzia zabierają, tj. drugą cenną walutę, bo zamiast produkować w ustalonych cyklach trzeba nimi manewrować. Zadani typu "Zapłać" były zwykłą grabieżą narzędzi. Zmarnowały mi wiele zaklęć na warsztaty. Za bezdurno.

W przygodzie była wręcz taka szarpanina, jakby na akord, i czysta strata narzędzi. Bo się Chleby trzaskało np. zamiast Zaawansowanych Narzędzi.
Bo bractwo cisnęło ten event i wypadało coś tam poklikać dodatkowo - z czystą niestety stratą dla swojego miasta.
Za frajer właściwie bo nagrody w przygodzie były żenująco słabe.

Prawdę mówiąc Przygoda nr 1, ta słusznie miniona która była, dla dużego była zwykłym zawracaniem głowy.
Przed przygodą nr 2 na pewni niczego nie wyburzę. Nie dam się w przygodę już wmanewrować w żadnym z bractw.
Ja w to drugi raz nie wchodzę, niechaj mi maga zabiorą czy nawet w pierdut wydalą.

To sa zabawy dla małych i z czasem wolnym.
 

DeletedUser1174

Guest
No jak się robi nieopłacalne questy, to nic dziwnego, że się człowiek czuje spowolnionym .....
 

DeletedUser1447

Guest
Dziś 20 października na becie wystartował Halloweenowy Mini Event. Mamy 12 dni na wykonanie 32 zadań. Listę zadań będę aktualizowała w miarę możliwości regularnie jak tylko gracze z Bety nam je udostępnią.
Na naszych serverach Eventu możemy się spodziewać jak zwykle tydzień później, więc 27 października.
1. Wyprodukuj Trunki 13x (warsztat 5 min)
2. Kup jeden PW
3. Wyprodukuj Proste Narzędzia 7x (warsztat 15min)
4. Przestaw 1 budynek
5. Zdobądź niewielką ilość Marmuru
6. Zdobądź niewielką ilość Stali
7. Zdobądź niewielką ilość Drewna
8. Wyprodukuj Chleb 3x (warsztat 1h)
9. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 7x (3h)
10. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 5x (9h)
11. Wyprodukuj marmur (3h)
------Wyprodukuj stal (3h)
------Wyprodukuj drewno (3h)
12. Wyprodukuj marmur (9h)
------Wyprodukuj stal (9h)
------Wyprodukuj drewno (9h)
13. Wykorzystaj 25PW
14. Kup 17PW
15. Zdobądź 19 reliktów
16. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 4x (1d)
17. Zdobądź 3 dowolne zaklęcia
18. Zdobądź przyzwoitą ilość monet
19. Wyszkol 300 jednostek
20. Zbadaj 1 technologię LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 20 lub wyższego
21. Wyprodukuj Chleb 25x (warsztat 1h)
22. Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 15x (warsztat 3h)
23. Wyprodukuj Trunki 97x (warsztat 5min)
24. Wyprodukuj Kosz Zakupów 10x (warsztat 9h)
25. Zdobądź przyzwoitą ilość zasobów
26. Rozwiąż 17 konfliktów
27. Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami 7x (warsztat 1d)
28. Wyprodukuj Proste Narzędzia 37x (warsztat 15min)
29. Przeprowadź zwiad prowincji
30. Rozbuduj 4 budynki do poziomu 5 lub wyższego
31. Rozwiąż 23 konflikty
32. Zdobądź 29 reliktów
KONIEC
I tradycyjnie - jeśli ktoś znajdzie błąd proszę o info i poprawię :)


Dzięki za liste.


Co w przypadku ludzi, którzy nie mogą "rozwiązać konfliktów" ?? Przykładowo od 11 prowincji od księstwa potrzeba do walki "orków" , co w momencie gdy ktoś jeszcze nie ma orka, natomiast wszystkie prowincje jakie mógł już pozałatwiał??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser997

Guest
Gratuluję geniuszu "Zbadaj 1 technologię LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 20 lub wyższego" - co na to powiedzą gracze, którzy skończyli Niziołki, czekają na wprowadzenie nowej rasy - nikt nie wie jak długo - a budynki , jak przystało na poważnego gracza , mają wszystkie rozbudowane na maxa. No GRATULACJE za ten pomysł :(
 

Deleted User - 172852

Guest
Gratuluję geniuszu "Zbadaj 1 technologię LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 20 lub wyższego" - co na to powiedzą gracze, którzy skończyli Niziołki, czekają na wprowadzenie nowej rasy - nikt nie wie jak długo - a budynki , jak przystało na poważnego gracza , mają wszystkie rozbudowane na maxa. No GRATULACJE za ten pomysł :(

Twórcy wyszli z założenia, że gracze, którzy doszli do końca drzewka nie potrzebują już niczego i mogą po prostu nie robić eventów :) Też gratuluję inwencji twórczej :)
 

DeletedUser1358

Guest
Gratuluję geniuszu "Zbadaj 1 technologię LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 20 lub wyższego" - co na to powiedzą gracze, którzy skończyli Niziołki, czekają na wprowadzenie nowej rasy - nikt nie wie jak długo - a budynki , jak przystało na poważnego gracza , mają wszystkie rozbudowane na maxa. No GRATULACJE za ten pomysł :(
W takim przypadku można sobie jeszcze jakoś poradzić, np. można wybudować sobie rezydencje do 20 lvl... trochę to trwa ale do zrobienia :)
Gorzej w przypadku jak ktoś na bieżąca podbija prowincję a tu mu nagle wypada zadnie rozwiąż 19 konfliktów a później kolejne z większą ilością...
U mnie jeden zwiad trwa ponad 50 h. Żeby rozwiązać wszyskie konflikty trzeba podbić 5 prowincji. Czyli na czysto min. 250 h, co nam daje ponad 10 dni... Załóżmy że ktoś nie czyta spoilerów i na koniec wpadają mu takie zadania... no i lipa z nagrody, bo nie zdąży już zrobić tyle zwiadów... Ja na całe szczęście miałem kilka prowincji "w zapasie" ale nie każdy może przewidzieć takie zadania :)
Proponowałbym w kolejnych eventach zrobić tak jak było wcześnie, czyli rozwiąż "x" konfliktów lub kup"x" punktów wiedzy, ewentualnie konflikty z turniejów zaliczało do zadania :)
Pozdrawiam :)
 

DeletedUser1496

Guest
W ogóle przydałoby się zmienić kilka rzeczy:
1. zwiększyć różnorodność zadań - dlaczego nie ma zadań typu zmotywuj "x" sąsiadów, a nawet zmotywuj "x" sąsiadów w kwaterę robotniczą (to może wcale nie być łatwe ;)), "y" sąsiadów w kulturę czy w ratusz.
2. zawsze powinna być alternatywa - nie powinno być zadań wymagających walk w prowincjach (tzn bez alternatywy), ponieważ część graczy stoi przed orkami - najczęściej we wróżkach i nie może ich zrobić (tutaj jeszcze są diamenty), a co mają zrobić tacy, którzy zrobili już komplet ekspansji - Może IG uważa, ze powinni odejść z gry? :(
3. oczywiście, tacy którzy skończyli drzewko badań, powinni dostawać nagrody wyżej punktowane, nie z ostatniego dostępnego rozdziału, bo to jest nie fair w stosunku do nich - nie są dalej, bo nie mogą - gra za nimi nie nadąża (tzn twórcy gry). Powinni takim aktywnym graczom jakoś to cierpliwe oczekiwanie na następny rozdział wynagrodzić.

Mnie do tego etapu jeszcze sporo brakuje, ale biorąc pod uwagę tempo dostarczania kolejnych rozdziałów - to z pewnością jest dylemat przed którym również stanę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry