• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Hassano

Łucznik
W ogóle przydałoby się zmienić kilka rzeczy:
1. zwiększyć różnorodność zadań - dlaczego nie ma zadań typu zmotywuj "x" sąsiadów, a nawet zmotywuj "x" sąsiadów w kwaterę robotniczą (to może wcale nie być łatwe ;)), "y" sąsiadów w kulturę czy w ratusz..

Podoba mi sie pomysł z motywkami :) myślałem że już za bardzo nieda sie tu namieszać w zadaniach ale to akurat jest naprawde genialne. Dodam od siebie że to faktycznie wcale nie musiało by być łatwe bo można by wprowadzić również troche bardziej rozbudowaną wersje czyli np rozdaj 20 motywek na roboli ludziom z POZA BRACTWA.Tu kombinacji i rożnych rozwiązań mogło by być naprawdę sporo. Naprawde dobry pomysł może drago zgłosi albo zrób w zakładce propozycji :)
 

DeletedUser854

Guest
klikając środkowym palcem lewej ręki o północy w czasie gradobicia :D ;)

PS. pisałem o takim typie zadań parę dni temu, pomysł nie jest nowy, ale jak najbardziej wart zgłoszenia.

nie przejdzie, bo za diamenty sie tego nie da zrobic
 

DeletedUser1470

Guest
Na becie jest nowa przygoda, ale z nagrodami to przesadzili, są gorsze niz ostatnio.... nawet za topke szału nie ma:cool: za mape to co bylo ostatnio
 

Midi67

Rozbójnik
Na becie jest nowa przygoda, ale z nagrodami to przesadzili, są gorsze niz ostatnio.... nawet za topke szału nie ma:cool: za mape to co bylo ostatnio

No faktycznie - może to tylko test (po klapie z II edycją) przygód bractw na bazie nagród z pierwszej edycji a gdy wejdzie na normalne serwery to nagrody się poprawią... bo faktycznie wygląda to już jak nieśmieszny żart....
 

DeletedUser1470

Guest
hahaha bardzo optymistyczne podejscie Midi ale nie liczylabym na to....
 

DeletedUser2264

Guest
No to czekamy na oficjalny komunikat o nowych przygodach bractw. Czy jest już termin i czy nagrody tym razem będą warte zachodu..

Zastanawia mnie jeszcze kwestia fair play pomiędzy resztą, a najstarszymi bractwami, gdzie zionie pustką po niziołach.. Oni będą mogli naustawiać manu i warsztatów na maksa, a pozostali ( spora większość) będą ściubić po kilka sztuk.. Pierwsza dziesiątka znowu zgarnie śmietankę, a reszta się obliże..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
Przygody na becie są. Ale my nie jesteśmy serwerem beta (przynajmniej podobno lub oficjalnie - niepotrzebne? skreślić). Śmiem wysnuć teorię że niebawem wystartuje u nas. W związku z powyższym mam oficjalne zapytanie @Dragomira:
Jakich nagród możemy się spodziewać? Czy będą tak powalająco dobre jak zawsze (czyli wierna kopia z bety) czy jednak będzie po co te zasmarkane przygody robić?

Prawda jest taka, ze do przygód trzeba się przygotować. To nie event na zdobądź Xk młotków czyli ułamek jednorazowej produkcji warsztatu... to będzie sens inwestować czas w przygotowania?

Jak szanowana Pani Dragomira nie wi, to niech się dowi i nam powi... bo skoro mamy demolować za jej przykładem budynki rasowe ... tylko niech nam powie, ze nie wi i że "jest w trakcie pobierania danych"
 

DeletedUser626

Guest
O ile wiem, to nagrody nie zmienią się za bardzo jeszcze w najbliższej Przygodzie (tzn. zmieni się zestaw budynków, ale nie będzie rewolucji). Taka jest decyzja projektantów, muszą zebrać dane z "żywych" serwerów (nie testy, nie beta etc.). Przygody muszą więc kilka razy zadziałać na wersjach językowych zanim takie zmiany zostaną wprowadzone.
 

DeletedUser

Guest
To co zrobili z danymi po pierwszej edycji? A czytajac między wierszami "Przygody muszą więc kilka razy zadziałać..." ponieważ to dopiero II przymiarka do edycji przygód to pewnie zbyt szybko nie będzie lepiej...

Swoją drogą nie rozumiem logiki, kwartalne ewenty niemal sypią nagrodami, za to "Masakrada" (cytat z Managerki, pięknie weszło jak jednym słowem skwitować ten ewent) i podobne wraz z przygodami okropnie sępią nawet te pomocniki. A wróć Zaduszki nawet wyszły także cofam poprzednie czasem coś wychodzi.
 

DeletedUser1496

Guest
Też tej logiki nie rozumiem.
Jakie wnioski będą wyciągać z Przygód, które będą robić tylko nieliczni ? Pojęcia nie mam, ale na pewno będzie to w dotychczasowym stylu, czyli kolejny powód do niezadowolenia - mojego też :(

Z utęsknieniem (naprawdę !!!) czekam, żeby móc coś pochwalić, ale IG robi wszystko, co może, żeby to się więcej nie zdarzyło :(

edit:
napisałam "więcej", bo podobały mi się ulepszenia w cudach (wszystko zepsuli latarnią/dzwonnicą),
niektóre eventy, a także doceniam fakt możliwości zdobycia budynków z maną.

A z drugiej strony mam dość takich "drobnych niedogodności" typu:
- opóźnione działanie kupca,
- brak jakichkolwiek statystyk turniejowych w przerwach między turniejami,
- przerwy w działaniu "gadulca" - chatu
- brak skrzynek przy motywowaniu z aplikacji itd itp
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2264

Guest
Serio, trzeba poczekać/ przeczekać parę (X) kolejnych przygód żebyście w końcu ulepszyli nagrody?? Nagrody??? Może plansze wymyślicie nowe, bo nic się nie zmieniło oprócz dodania nagrody za ostatni punkt w kolorze..
 

DeletedUser1496

Guest
Postanowiłam napisać, co naprawdę myślę o Przygodach. Pewnie ta wiadomość zginie w tłumie, ale i tak napiszę :)

Uważam, że:
1. Przygody są fantastycznym pomysłem, mogą naprawdę przyczynić się do zgrania bractw, zmotywować do wspólnego działania i zwiększenia częstotliwości wymiany poglądów ... ALE
2. Unikalne, wspaniałe nagrody powinny być przede wszystkim za skończenie trzeciej mapy - może być nawet dużo trudniej niż jest, ale nagrody muszą być naprawdę tego warte !!!
3. Ranking bractw - a właściwie jego zwycięzcy powinni również być nagradzani, ale tutaj te nagrody nie musza być aż tak atrakcyjne, jak te za skończenie trzeciej mapy - one powinny być dodatkową gratyfikacją (na pewno nie o to powinny się bić bractwa) - to dodatkowa "wisienka na torcie"
4. Nagrody za skończenie trzeciej mapy, żeby były naprawdę atrakcyjne - muszą spełnić kilka warunków:
a) nie powinny być możliwe do zdobycia nigdzie indziej !
b) powinny być naprawdę małe, ale z wyjątkowo atrakcyjnymi statystykami - nawet lepszymi niż te za diamenty
c) powinny dawać to co jest w tej grze najbardziej atrakcyjne - kulturę, ludzi, manę

Jeżeli coś mi jeszcze przyjdzie do głowy, to dopiszę :)
Ale chciałabym, żeby może tą sugestię przekazała @Dragomira do IG.
 

DeletedUser80

Guest
Może zupełnie nowe nagrody?
Wysyłając na najkrótsze możliwe poszukiwania zobaczyłem na liczniku 81h a podejrzewam, że nie jestem rekordzistą.
Mocno by mnie ucieszyła nagroda typu 50% skrócenie zwiadu.
Wydaje mi się, że ciekawe byłyby nagrody również typu
podnieś natychmiast i za darmo (poza oczywiście kulturą i ludkami) poziom warsztatu/manufaktury/rezydencji (albo 3 różne albo uniwersalny).
W przeciwieństwie do dotychczasowych przyśpieszaczy mają jedną zaletę, im wyższy poziom tym wyższa jest ich wartość.
Dziś 14h skrócenia pracy inną wartość ma dla kogoś, kto wysyła poszukiwacza na 20h a inną dla kogoś kto wysyła go na ponad 90h (a tyle trwa u mnie najdłuższe poszukiwanie i ciągle ta wartość rośnie).
 

astoN-

Rozbójnik
tylko po co komu te przyspieszacze, prowincje juz starym graczom nic nie daja, bo jest limit na bonus produkcji z reliktow i na ekspansje... jeszcze troche i zrobia limit dziennych logowan zeby nas spowolnic i dadza dodatkowe logowania za diaxy ;) tutaj mnie juz nic nie zdziwi, sa ludzie co maja po 2 wlasnie bractwa - 50 kont, ale przeciez support nie widzi problemu, kupujecie diaxy jak cukierki to maja wywalone na wasz placz, myslicie ze bojkot przygody cos zmieni? przestancie kupowac diaxy to beda musieli myslec nad konkretnymi zmianami.
 

visit0r

Paladyn
Wszystko zależy od buum.
Co to takiego - to efekt zderzenia opinii na forum z rzeczywistością czyli udziałem graczy w przygodach.
Jeśli gracze wezmą masowo udział to buum będzie wielki i opinie zostaną zignorowane, zwłaszcza, że na chwilę teraźniejszą wypowiada się niewiele osób.
Gdy gracze zignorują przygody i nie będzie rozpiętości między opiniami a frekwencją (buuum będzie malutki:)) może dopiero wtedy twórcy przemyślą swoje podejście i je zmienią.
Czyli czeka nas teraz test wielkości buum`a:)
wyglada na to ze malo grajacych bywa na forum
 

DeletedUser1953

Guest
Jeśli mowa o nagrodach to ja bym chciał, żeby była lista nagród o porównywalnej wartości spośród której gracz sam sobie wybiera taką jaka mu odpowiada. Co innego wybierze ktoś kto jest w niziołkach a co innego ktoś kto dopiero zaczyna, dla mnie np kultura/populacja, kultura - jakąś tam wartość mają, budynki z maną żadnej wartości nie mają, za to największą wartość mają budynki kultura/wojsko
 
Status
Zamknięty.
Do góry