• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser3671

Guest
Odpowiedź jest w samym obrazku (2 i 3), zobacz co oprócz gry ma otwarte koleżanka;)
Choć wiem, jakie będzie wytłumaczenie.
Chyba, że ktoś potwierdzi bo sam się z tym nie spotkałem.
Nie wiem co masz na myśli? Napewno nic nie dodwałam od siebie/ nie przerabiałam gdyż 1. robiłam PrntScrn aby mieć dowód, że coś u mnie pojawia (sorry ale ja na kompach za wiele się nie znam- mam inne hobby), 2. szykowałam się do szpitala na badania, więc nie myślałam nawet o tym aby coś "przekształacać" (trzeba umieć i mieć na to czas)...
 

DeletedUser

Guest
Miałem już się nie udzielać, ale skoro reakcja "teamu" na prośbę o usunięcie konta na forum jest taka sama, jak na wszystkie pozostałe prośby to jeszcze coś napiszę.
Znowu wraca temat orków i podnoszenia budynków , jak co event.

1) Odnośnie orków - mam pytanie do graczy, którzy się zablokowali z podbijaniem prowincji :
Ile razy zignorowaliście poniższy komunikat w czerwonych prowincjach ?
"Poziom trudności : Bardzo trudny. Jeszcze się tam nie zapędzajmy. Jeżeli nasi naukowcy opracują nowy sprzęt dla zwiadowców, ułatwi nam to zadanie. Chwilowo lepiej przeprowadzić zwiad, gdzie indziej"
Czy sprawdziliście wcześniej jakie są konsekwencje ? Zadaliście pytanie na forum lub w bractwie ?
Każdy wiedział lepiej - "he, he , będą mnie straszyć a ja i tak podbiję, bo będę miał/-a więcej ekspansji "
Na rozwój miasta składa się kilka czynników, nie tylko liczba ekspansji - ograniczenie podboju ma wymusić na graczach m.in. zaangażowanie w badania i przechodzenie do kolejnych rozdziałów - bez tego mielibyśmy wioski np. na krasnoludach z dziesiątkami manufaktur i warsztatów na niskich poziomach, mające produkcję porównywalną z graczami na smokach czy niziołkach.
Bariera na poziomie 220 prowincji (bez orków) jest zupełnie racjonalna - 220 podbitych prowincji jest wymagane do zakończenia leśnych elfów, do rozpoczęcia orków potrzeba 160 prowincji, więc margines na podbijanie trudniejszych prowincji jest naprawdę duży.

2) Zadania z rozbudową budynków (oprócz niskich poziomów - 2-5) mają zawsze alternatywę - zwiad lub badania - dla graczy na niższych poziomach - krótszy zwiad lub szybsze badania w drzewku (mniej PW)

3) Ujemna populacja to świadoma decyzja gracza - jeżeli ktoś decyduje się na zatrzymanie rozwoju miasta (bo to jedyna rozsądna interpretacja takiego stanu) na rzecz np. przyśpieszenia badań, ew. turniejów to trzeba się liczyć z tym, że eventy też odpadają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blazius1

Paladyn
AD 1) Wielokrotnie ignorowałem tę informację. W zasadzie jako nieaktualną, oderwana od realiów etapu w grze, w jakim ja byłem. Gra umożliwiała podbijanie , to podobijałem. W miare możliwości szybko. Dzięki temu rozwój miasta był ciągły i w miarę harmonijny. Tzn. taki był do napotkania bariery z Orczych łbów. Potem trzeba było na dłuższa chwilę stanąć.

Eventów wtedy jeszcze nie było. Moje zaangażowanie w badania było normalne. Takie żeby w końcu dogonić najnowszą epokę. Co w końcu udało mi się po roku, czy półtora o startu mojego drugiego miasta.

Pomimo Orczej bariery.

Orcza bariera miała nas wtedy spowolnić i wielu aktywnych nowszych graczy spowalnia do dzisiaj. Taka jej rola i nie ma specjalnie o czym tutaj dyskutować. Bariera jest przeszkodą dla aktywnych graczy. Nie ma tu żadnej innej filozofii.

Tak sobie wymyśliłem sposób grania, że rozwój drugiego miasta będzie szybki. Ale może głupio wymyśliłem i jestem jakimś dziwnym graczem, który nie chce grac wolno?

Może należało przystopować wcześniej, jeszcze przed barierą i zacząć wypytywać wszystkich świętych o konsekwencje?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Ma spowolnić podbój prowincji, nie rozwój miasta - kilkakrotnie spotkałem się z podejściem: "z badaniami mi się nie spieszy , wolę zbudować więcej manufaktur".
Być może nie w twoim przypadku, ale uwierz mi - nadal można znaleźć wioski na krasnoludach z 2-3 kopalniami granitu i 2 odlewniami miedzi, za to zawalone manufkami i warsztatami - to nie jest prawidłowy rozwój.
Zacytowane ostrzeżenie jest odpowiedzią na skargi typu "poczułem się oszukany" - skoro wielokrotnie ostrzegano , żeby nie odkrywać i nie podbijać a gracze i tak to robią to gdzie tu jest oszustwo ?
Informacja nie jest oderwana od realiów - nie zawsze można iść na skróty.
 

blazius1

Paladyn
Jakie skróty? Jakie ostrzeżenie?

Twórcy gry dość regularnie stwierdzają, że najszybsi lecą za szybko. Że reszta powinna podgonić bo tego wymaga ogólny balans w grze. Więc wprowadzają tego rodzaju rzeczy jak bariera orczych głów, nerf ważnego cudu, rebalans jednostek (były dwa), rebalans budynków eventowych.

Metoda różna, cel ten sam.

I nigdy nie było żadnego ostrzeżenia. Bodajrze za wyjątkiem ostatniego rebalansu budynków. Zawsze jest awanturka o te zmiany tuż po wprowadzeniu.

Nie ma tu żadnej innej filozofii, powtarzam. Czasem taką jakąś krzywą filozofię tłumaczącą zmiany dodają od siebie ludzie teamu. Nieopatrznie na forum, w toku dyskusji.. Wtedy zawsze dostają opierdziel ze strony doświadczonych graczy. Największy chyba był przy okazji nerfu Dzwonnicy/Akademii, gdy komuś z teamu wyrwało się, że zdolność tego cudu była "nadużywana przez graczy".
Pamiętacie wszyscy jaki opierdziel był konkretny, bo nikt nikt lubi przecież jak go robią w balona okłamując. Mniej lub bardziej świadomie, ale jednak okłamując, dorabiając dodatkową ideologię do czegoś, co jest proste jak krowi ogon.
IG po prostu nie przyznaje, że zawsze chodzi o spowolnienie aktywnych graczy. Po prostu nie potrafią tego przyznać, albo nie chcą, bo nie ma po co.
 
Ostatnia edycja:
@radiradi, ogolnie zgadzam sie z Twoim postem, z jednym malym wyjatkiem.
2) Zadania z rozbudową budynków (oprócz niskich poziomów - 2-5) mają zawsze alternatywę - zwiad lub badania - dla graczy na niższych poziomach - krótszy zwiad lub szybsze badania w drzewku (mniej PW)
No wlasnie niezupelnie i dlatego cala ta dyskusja w ogole sie rozpetala.
W zadaniach do Woodelvenstock alternatywy do rozbudowy budynku nie bylo,
dlatego prosilem support o zaliczenie. We wstepnej liscie zadan z trwajacego na becie
eventu bylo tak samo, alternatywa zostala dodana juz po rozpoczeciu
eventu.
 

DeletedUser1953

Guest
orcza bariera utrudnia zadanie - rozwiąż xxx konfliktów poza tym nie jest nie do przejścia
swego czasu poradziłem sobie z nią stawiając kilka budynków 5 dniowych + 50% dmg łucznicy ( turniej też fajnie wypadł)
orcza bariera nie spowalnia rozwoju ponieważ surowce do podbicia prowincji wykorzystuje się wtedy do podbicia większej ilości prowincji na turniejach
zwiady można robić normalnie. Wbijasz do orków i od razu masz sporo prowincji przygotowanych do zbadania
 

DeletedUser

Guest
@radiradi, ogolnie zgadzam sie z Twoim postem, z jednym malym wyjatkiem.
W zadaniach do Woodelvenstock alternatywy do rozbudowy budynku nie bylo,dlatego prosilem support o zaliczenie.
Fakt, zapomniałem o tym albo nie doczytałem - 2 zadania rzeczywiście zostały zmienione po rozpoczęciu.

Jakie skróty? Jakie ostrzeżenie? ........... I nigdy nie było żadnego ostrzeżenia.
Ostrzeżenie to opis badanej prowincji : "bardzo trudna / nie zapędzajmy się " - czyli informacja, którą wielokrotnie ignorowałeś.
Zignorowanie jej jest właśnie pójściem na skróty - podbijasz więcej prowincji, niż musisz - twoje prawo, ale trzeba się liczyć z konsekwencjami (rzadko spotyka się gry, w których nie ma żadnych blokad związanych z rozwojem)
Bariera jest racjonalna (nie chce powielać argumentów - są w poprzednim poście), choć przyznaje, że informacja ze strony IG mogłaby być lepsza.

Może należało przystopować wcześniej, jeszcze przed barierą i zacząć wypytywać wszystkich świętych o konsekwencje?
Dokładnie tak należało zrobić - zapytać (wystarczyło na forum, niekoniecznie wszystkich świętych) albo sprawdzić, jakie są wymagania w dalszym podboju. Nikt nie deklarował, że do podbicia wszystkich prowincji wystarczą tylko surowce z t1, t2 i t3 (wtedy mógłbyś podbić wszystko zostając w pierwszym rozdziale - kilkaset manufaktur t1 też by pewnie dało radę :D )

Zgadzam się oczywiście, że sposób informowania graczy przez IG (czy też brak konkretnej informacji) o wprowadzanych zmianach (każda zmiana w statystykach budynków czy wojska) jest zwyczajnie skandaliczny, co wielokrotnie podkreślałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blazius1

Paladyn
Nie ma prostego przełożenia pomiędzy podojem mapy a turniejami. Nie wszyscy walczą w turniejach, choć podobijają mapę. I dokładnie na odwrót. Turnieje nie są tutaj alternatywą.

Pewnie że zwiady robisz normalnie. Co maja zwiady do bariery?
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Podobno zadania na rozbudowę budynku do poziom 5+ zalicza też na niższych, może chcą się pozbyć tego błędu przed wypuszczeniem eventu poza betę.
 

visit0r

Paladyn
Podobno zadania na rozbudowę budynku do poziom 5+ zalicza też na niższych, może chcą się pozbyć tego błędu przed wypuszczeniem eventu poza betę.
za malo ludzi kupilo promocyjne domki i warsztaty wiec ewentu niet, a propos niet to solidarnie z bandytami z upa ewenta niet :(
 
Pociesze Was :D Nie przejmujcie sie, na pewno bedzie co robic :p
Juz raz tak przeciez bylo, ze event (Woodelvenstock) nie wszedl na serwery
live tydzien po wejsciu na bete, tylko zamiast eventu dali nam tu... Przygody Bractw :D
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@chris07070707 Weź nie strasz, dopiero co miasto sobie na nowo ułożyłam :p

Edit:
A zamiast eventu...
Giveaway.jpg
Zabolało. ): Chociaż, z drugiej strony, na głównym nie mogę narzekać na brak materiałów, a i Akademia jest na 5 poziomie...
 
Ostatnia edycja:

Ethel

Rozbójnik
mnie najbardziej wkurzyło, że nie ma tego ostrzeżenia o trudności prowincji na apce.. zaczęłam grać na apce i wojsko wydawało mi się takie bez sensu- skoro nie jestem w stanie podbić żadnej prowincji... tylko co raz więcej surki i młotków.... jak zaczęłam ggrać na przeglądarce i zobaczyłam te ostrzeżenia to bylo mega odkrycie...
 

DeletedUser

Guest
Zabolało. ): Chociaż, z drugiej strony, na głównym nie mogę narzekać na brak materiałów, a i Akademia jest na 5 poziomie...
Też dostałem na świecie, na którym praktycznie nie gram - jak zwykle. Klasyczny IGdiotyzm.

mnie najbardziej wkurzyło, że nie ma tego ostrzeżenia o trudności prowincji na apce
Mógłbym dużo napisać o apce, ale poprzestanę na parafrazie klasyka:
Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić developerów wersji mobilnej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@visit0r Po to wstawiłam, żeby inni nie mieli takiej niespodzianki, jak ja. :p A 10min wcześniej odświeżałam s3 i nic.
 
Status
Zamknięty.
Do góry