• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ci, którzy nie mają jak zrobić 10 skrzyni, w tej chwili nie mają opcji podniesienia magicznych budynków. za darmo, nie mówiąc o budynkach eventowych. ....... Problem leży w tym, że im nie zależy na tym, ile dostaną.
Za konwersję nic nie dostaną, bo nie mają schematów, a pisanie, że im nie zależy na ilości jest zwyczajnie obraźliwe (ale może tacy gracze nie mają znaczenia dla 10-skrzynkowej "elyty", która i tak dostanie za schematy zaklęcia renowacji w dużej ilości [ale za mało, chcemy WIĘCEJ, WIĘCEJ, WIĘCEJ - zróbmy wymanę po kursie 1:200 , żeby można było od razu wszystkie eventowe za 1 schemat podnieść], a ci , którzy robili regularnie np. 8 skrzynek dostaną wielkie G , ale może wysiłek zaczyna się od 10 skrzynki, a 8-9 zdobywa się nic nie robiąc )

I kto tu jest tak naprawdę poszkodowany ?
- gracz, który robił np. 1400 pkt w 10-skrzynkowym bractwie, ma 10 schematów i będzie miał 110 zaklęć renowacji i płacze, że mu za mało
- gracz, który robił 1400 pkt w 8-skrzynkowym bractwie, nie ma schematów i będzie musiał dopiero zdobywać zaklęcia w turniejach

W Elvenarze przy rasach gościnnych ciężko w kilka tygodni przeskoczyć tyle rozdziałów, żeby zużyć 20+ schematów, zbieranych przez cały rok czy ileś, bez kupowania dodatkowych budynków.
Ale właśnie o to chodzi - gracze z końca drzewka robiący regularnie 10 skrzynek mają tyle schematów, że w nich nie powinna uderzyć konwersja po tym kursie.
Więc albo mają całe miasto za diamenty albo zwyczajnie chcą, żeby inni mieli trudniej (pies ogrodnika)
Już się pojawiły na forum bety głosy jakichś przygłupów (bo inaczej ich nie nazwę), żeby zostawić rozbudowę magicznych za schematy a renowację używać tylko do eventowych - wtedy gracze nie robiący 10 skrzynek dalej nie będą mogli podnosić magicznych.

Jak ktoś specjalnie je zbierał, to będzie zły, że za tyle samo dostanie mniejszą ilość towaru bądź taką samą, ale gorszej jakości.
Jak ktoś specjalnie zbierał diamenty i jest na ostatnim rozdziale to go nie rusza koszt rozbudowy , bo magiczne budynki kupujesz na poziomie obecnego rozdziału.

Druga rzecz, że mamy studnie i, przy sporym szczęściu, skrzynki z tworzenia z 500 diamentami. Siłą rzeczy pula diamentów w grze się zwiększa nawet bez wydawania kasy, a zatem nawet ci, którzy nie wydali ani złotówkę na grę, mogą posiadać magiczne budynki. I dla nich to też może być pewien problem, jeśli kupili, powiedzmy, 5 budynków, a w przyszłości nie będą w stanie ich podnosić z rozdziału na rozdział i jednocześnie podnosić niektórych budynków eventowych. Zamiast tego w tej samej cenie mogli kupić dodatkowe ekspansje/podnieść akademię/robotników i to jest coś, co by mieli na całą grę.
Nie widzę problemu - dostają większe możliwości - możliwość zdobycia diamentów bez płacenia, możliwość upgradu magicznych budynków lub budynków eventowych - do wyboru, do koloru.
Chyba, że to problem z gatunku : "Osiołkowi w żłobie dano .... "

Czyli nowa funkcja, tak bardzo zapowiadana i wyczekiwana, zamiast być czymś na plus, uderza w najstarsze, najbardziej rozwinięte miasta.
Wybacz sarkazm, ale: to jest straszne - co ci biedni gracze, którzy skończyli Amunów i mają w połowie niebieskie miasto teraz zrobią - nowa opcja na pewno zahamuje im rozwój miast, będą musieli się ograniczyć do kupna tylko 2 magicznych rezydencji i 1 magicznego warsztatu na miesiąc ?

Nie żeby to było wielkim zaskoczeniem, że twórcy znaleźli kolejny sposób na utrudnienie rozwoju tym z końca drzewka
Tzn. jakiego rozwoju - spowolni im badania, które już skończyli ? Ograniczy liczbę ekspansji z podboju, jak już osiągnęli maksimum ? Zmniejszy ilość surowców zalegających magazyny ?

Więc zabieg twórców, przez który wydane diamenty miałyby stracić na wartości w tym sensie, że kupione wcześniej budynki nadawałyby się tylko do sprzedania... jest nie do przyjęcia. Ci, którzy nie mają ani jednego schematu, mogą tego nie zrozumieć, bo ich to nie dotyczy. Ale to nie znaczy, że problemu nie ma.
Nieprawda - nie do przyjęcia jest założenie twórców umożliwiające kupno magicznej rezydencji za diamenty bez możliwości jej rozbudowywania , chyba, ze jesteś w 10 gwiazdkowym bractwie - czyli obecna sytuacja.
Dodatkowo kupione wcześniej budynki za diamenty (oprócz rezydencji i warsztatu) właśnie obecnie nadają się do wyrzucenia po 2-3 rozdziałach.

Piszę to mając w magazynie 10 czy 11 schematów, których nie mam na razie na co zużyć i nie boli mnie , że jak skończę rozdział będę musiał więcej wydać więcej na rozbudowę - i tak będę do przodu na budynkach eventowych, które zdążę rozwinąć do tego czasu.
I nie żałuję wysiłku poświęconego na ich zdobycie, a wręcz cieszę się, ze będę miał jakieś inne możliwości ich wykorzystania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
Gdzie, oprócz wejścia na magiczny budynek mogę sprawdzić ile mam schematów?
 

visit0r

Paladyn
Tak a nawet więcej dodam że gra jest zle zarządzana wszystko w grze jest totalnie na przeciw graczom
nie zachęca do dalszej gry na początku gry poraszka co gdzie i poco jakieś zadanka jeszcze nie odrzucalne i mające na celu tylko i wyłącznie stopować graczy gdzie samouczek zwracający uwagę na najważniejsze elementy gry coś co ma pomóc graczowi rozpocząć gre :confused:
wybuduj koszary ale nie napisali że jak je wybuduje to ich nie usunę ani że mogą mi się nie przydać w grze a nawet będą przeszkadzać w grze
tylko wybuduj zbadaj ale większość a nawet 90% tych wszystkich rzeczy do zrobienia nie jest ci potrzebne do niczego ja rozumiem utrudnienie gry bo by było zbyt łatwo ale to jest tak zrobione że zniechęca do gry co zresztą tłumaczy tyle pustych miast
a najlepsza byla kiedys reklama:"wybieraj czy jestes kupcem czy wojownikiem", zaczynasz grac a tu zonk, zrob koszary, armie wyszkol, bo surki nie starczy na turnieje :(
 

Koval92

Kapłan
Gdzie, oprócz wejścia na magiczny budynek mogę sprawdzić ile mam schematów?
Chyba nigdzie. Schematy są poza ekwipunkiem. Gdy zostaną zamienione czarami renowacji na początku roku, to może będą w inwentarzu, ale nie wiadomo.
//
Za konwersję nic nie dostaną, bo nie mają schematów

Znając IG to gdy wprowadzą zaklęcia to rozdadzą po 10 każdemu tak jak z tymi katalizatorami, żeby pochwalić się, że po roku czasu ich programiści w końcu z czymś sobie poradzili.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
@radiradi Twoje oburzenie jest jednak lekko przesadzone.

demagogią jest kreowanie na heroiczną ofiarę osoby, która robi 1400pkt w turnieju i nie zdobywa 10 skrzynek. Z takim systematycznym wynikiem bez problemu może znaleźć miejsce w bractwie z stałą 10. To jest tyko kwestia chęci. Inna rzecz, ze nie kazda osoba z końca drzewka tłucze turnieje na 5k. I to tez jest kwestia chęci. Lub wyboru jak kto woli.
Tak samo jak tolerancja na aktywność osób na poziomie 5pkt w turnieju... wywalić pasożytów na zbity pysk z bractwa i 10 sama się zrobi. Ale jak ma się "sympatyczne choć leniwe towarzystwo" to nie ma co jojczyć tylko się cieszyć towarzystwem

a co do poszkodowania. W nowym systemie na rozbudowę magicznego domku bym potrzebowała min 2 tyg, bo za 11 zaklęć nie upnę budynku. W ciągu tych samych 2 tygodni ktoś na niższych rozdziałach upnie bez mała 3 domki... yyy... 1 kontra 3... widzisz różnicę?

Drzewko już skończyłam, ale nie mam niebieskiego miasta. I od ponad roku co tydzień mi wpada schemat. Nawet nie wiem ile ich mam, bo nie mam gdzie tego sprawdzić. Turniej robię z uwagi na pw. Schemat jest tylko nieistotnym dodatkiem. I to też jest mój wybór. Tylko że wywody o schemacie jako o niedoścignionym yeti są przesadzone. Brak schematu na koncie jest tylko i wyłącznie kwestią wyboru, a dokładniej brakiem chęci.

A renowacja kiedyś będzie. I to jak będzie działać od nas nie zależy. Oby tylko nie było gorzej niż jest. A podejście że 1 schemat = 1 renowacja = 1 budynek nie jest wcale taki głupi. Mi to wcale nie przeszkadza. 1 kontra 3 bardziej mnie "boli"
 

DeletedUser

Guest
@kikimora
Masz 4 magiczne rezydencje na maks poziomie i jak podejrzewam kilkanaście-kilkadziesiąt schematów w magazynie - aż tak cię to zaboli ?

@radiradi demagogią jest kreowanie na heroiczną ofiarę osoby, która robi 1400pkt w turnieju i nie zdobywa 10 skrzynek. Z takim systematycznym wynikiem bez problemu może znaleźć miejsce w bractwie z stałą 10.
W 10 skrzynkowych bractwach prawie nie ma wakatów, dodatkowo takie bractwa często przyjmują tylko graczy z określoną liczbą punktów rankingowych (wynik w turnieju nie zawsze jest jedynym wymogiem) - wcale nie jest to takie łatwe.

a co do poszkodowania. W nowym systemie na rozbudowę magicznego domku bym potrzebowała min 2 tyg, bo za 11 zaklęć nie upnę budynku. W ciągu tych samych 2 tygodni ktoś na niższych rozdziałach upnie bez mała 3 domki... yyy... 1 kontra 3... widzisz różnicę?
Przeszkadza Ci to , że gracz kilka rozdziałów za Tobą będzie miał tańszą rozbudowę , dającą dużo mniej populacji ?
Rywalizujesz z takimi graczami ?

Przeszkadzało Ci , jak graczom do orków włącznie uwalili bardzo mocno statystyki budynków eventowych podczas rebalansu , ale magiczną rezydencję dostali jako "rekompensatę" wszyscy (część budynków z leśnych elfów i wyżej wręcz dostała bonus do statystyk) ?

Wtedy mali dostali kopniaka w twarz, a przypomnę, że wprowadzenie rebalansu miało być związane z zaklęciem renowacji.
A teraz jak już nastąpiła ta wielkopomna chwila to więksi płaczą, że ich okradają, a co gorsza przez swoje żale opóźniają wprowadzenie zaklęcia. Nie lubię filozofii Kalego.

A podejście że 1 schemat = 1 renowacja = 1 budynek nie jest wcale taki głupi. Mi to wcale nie przeszkadza. 1 kontra 3 bardziej mnie "boli"
Jest skrajnie głupie - nikt nie będzie losował małych budynków w eventach, bo ich podnoszenie nie będzie opłacalne.

A co do 10 skrzynki - w obecnym turnieju na Arendyllu zrobiło ją 23 bractwa, podobnie na Winyadorze, na Felu 18 - skoro to takie proste to dlaczego tylko tyle ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
domek został przyznany jako rekompensata za nieudane przygody

każdy losuje takie budynki jakie uważa za stosowne. I schemat nie ma tu nic do rzeczy. A głupota przy losowaniu budynków to zupełnie inny temat i też nie ma nic wspólnego ze schematami, a już tym bardziej z opłacalnością. Ale kazdy ma prawo grać tak jak uważa za słuszne... nawet jak ktoś chce mieć w imie samowystarczalności wszystkie fabryki ma do tego prawo

gracz kilka rozdziałów wcześniej ma tańsze domki. Ma tańsze turnieje (z pewnymi wyjątkami). Ma więcej waluty premium niż większość osób z końca drzewka (przypominam, że nie dostaliśmy wyrównania na skrzynki tj takieś 1000-2000 diaxów różnicy) Nie jest taki biedny i poszkodowany na jakiego go tu kreujesz. Najczęściej to "stara gwardia" dostaje po pysku przy zmianach...przykładowo weterani "zapłacili" 40pw za badanie turniejów i nie przypominam sobie jakiejś rekompensaty za to.

A że niby nowy będzie miał łatwiej? A niby jak? Migiem przeleci przez drzewko, magiczne domki mu urosną i obudzi się z ręką w nocniku z pytaniem: ale jak to? Moim zdaniem wyświadczasz taką trochę niedźwiedzią przysługę tym nowym... on może kiedyś stać się starym graczem, ale drugi raz "nowym" już nie będzie (zakładając ciągłość konta). A domki prawdopodobnie po nowej rasie znowu urosną... to co 4 tygodnie czekać na upnięcie 1 domku? nie przesadzasz trochę?

wiele razy były balanse/rebalanse i balanse balansów ... zawsze ktoś dostawał po plecach. Jak nas zaskakiwały badania "bo balans" to było dobrze? Taka gra. Jak była podrasowana latarnia nie płakałam, ze ludzie zgarniali tysiące towarów z bonusu. A że ktoś nie upnie sobie jednorożca... no faktycznie, ale strata
 

DeletedUser1953

Guest
zaczynałem grę w bractwie gdzie max to było 8 skrzynek w sumie to dlatego, że sam robiłem przynajmniej 3 kilo pkt a jak doszedłem do 5 kilo na turniej to w porywach trafiała się 9 skrzynka i nie zmieniałem bractwa jak długo się dało.
Za niedorzeczne uważam uwagi krytyczne osób będących w bractwach robiących 10 skrzynek ( obecnie w takim jestem) wobec tych będących tam gdzie to jest niemożliwe.
Gracie w 10 skrzynkowych bractwach? Nie wydajecie kasy na diamenty? To znaczy że macie masę schematów, które w tym momencie mają dla Was wartość = 0.
Dostajecie za free możliwość by to 0 zamienić w coś bardzo pożytecznego to tylko się cieszyć albo i nie bo co to za gra gdzie jest za łatwo. Niektórym jeszcze źle w tych nienażartych czterech literach?
Nie ma 10 skrzynek to zmień bractwo?
Niech żyje Egoizm
 

DeletedUser2017

Guest
@radiradi skończ pitolić kiki ma rację a twoje wywody mijają się z celem i z założeniami IG co już nie raz zostało udowodnione
jeśli chodzi o 10 skrzynkowe bractwa to zgadzam się z kiki trzeba chcieć aby mieć pasożytów nikt w takim bractwie nie będzie tolerował a te 10 skrzynek robimy nie dla jakiegoś schematu ale dla PW :D
 
Z gory napisze, ze sam naleze do graczy, ktorym 1 turniej juz by nie wystarczyl
do rozbudowy jednego magicznego budynku. Mimo to dziwia mnie wypowiedzi w
stylu "gdzie tu sprawiedliwosc" czy narzekania, ze ojejku, nie rozbuduje
jednego magicznego budynku za 1 schemat (turniej) w wyzszych epokach.
@radiradi ma racje - w rebalansie budynkow eventowych w ramach przygotowania
do wprowadzenia zaklecia renowacji to ci mniej rozwinieci (do Orkow wlacznie)
najwiecej dostali po 4 literach. Ci lepiej rozwinieci w wielu przypadkach
wrecz zyskali. To jest kluczowa kwestia, bo przelicznika
1 schemat = 10 zaklec nie mozna po prostu rozpatrywac bez uwzglednienia
tego faktu. Wczesniej jedna grupa stracila wiecej, teraz ma (pozornie) wiecej zyskac.
Powtorze, te 2 rzeczy sa nierozerwalnie ze soba zwiazane, mozna wrecz mowic o
wprowadzeniu zaklecia renowacji w dwoch etapach.

Dla rozwoju gry i wzrostu aktywnosci w "przecietnych" bractwach te zmiany
bylyby jak najbardziej korzystne. I nie czarujmy sie, ci lepiej rozwinieci
tez tak naprawde nie straca, bo jeden magiczny domek rozbuduja wprawdzie
w 1.5 tygodnia, a nie w tydzien (w uproszczeniu), ale za to beda mogli
podniesc starsze budynki eventowe. Niektore z nich sa tak mocne, ze gracze
trzymaja je od roku i dluzej, a jak dobre beda po podniesieniu ?
Czy ci "mlodsi" gracze maja mozliwosc zdobyc porownywalne budynki ?
Nie, wiec jak tu mozna mowic o ogolnej stracie ? Straca na rozbudowie
budynkow magicznych, zyskaja na mozliwosci rozbudowy budynkow eventowych.

Jednej bardzo waznej kwestii jeszcze nikt nie poruszyl. Zalozmy, ze gracz ma 5
magicznych rezydencji. Ile czasu (ile tygodni) ma gracz we Wrozkach, by zdobyc
potrzebne zaklecia na rozbudowe ich wszystkich ? Rase przechodzi sie na luzie
w 5 tygodni, wiec taki gracz zdazy zebrac zaklecia na upgrade w Orkach, ale
praktycznie nic mu nie zostanie w zapasie. A ile czsu przechodzi sie Orki ? Tu
dochodze do sedna mojego wywodu - w Orkach tez ma sie wystarczajaco duzo
czasu, by te zaklecia zebrac na nastepne rozbudowy w Lesnych Elfach, bo po prostu
przechodzenie rasy trwa dluzej. Zdazy sie pomimo tego, ze jeden turniej juz by nie
wystarczyl na rozbudowe jednej rezydencji. Pozniejszych ras tez nie przechodzi sie
w 3 tygodnie, wiec wydluzony czas oczekiwania na zdobycie potrzebnej ilosci zaklec
pokrywalby sie z wydluzonym czasem przechodzenia rasy. W ten sposob na to patrzac
mniejsze "koszty" rozbudowy w nizszych epokach sa jak najbardziej uzasadnione, bo
tam te rozbudowy zdarzaja sie po prostu czesciej.
 

DeletedUser

Guest
domek został przyznany jako rekompensata za nieudane przygody
Nieprawda - za redukcję statystyk nagrody zaraz po przygodzie bractwa był Kult Feniksa (dla tych, którzy skończyli przygodę), magiczną rezydencję otrzymali wszyscy (jako rekompensatę za sposób wprowadzenia rebalansu, nieważne czy mieli jakiekolwiek budynki ewentowe i na którym rozdziale byli - byli gracze na wyższych rozdziałach, którzy dostali za darmo rezydkę i jeszcze im podnieśli statystyki budynków )
https://pl.forum.elvenar.com/index....ybranych-najstarszych-budynków-wydarzeń.3010/
(drugi post) - ale ogólnie polecam lekturę tym, którzy zapomnieli .

A niektórym nawet przypomnę, co wtedy napisali :D
Poza tym co danie domku każdemu ma wspólnego z rekompensatą? Osobiście dostane rekompensatę bo mnie zmiany nie dotknęły wcale? Inni dostana rekompensatę za to ze maja +5k ludzi?

"Aby wynagrodzić Wam spadek populacji i kultury w nadchodzącej aktualizacji, zaoferujemy wszystkim nowe zaklęcie za darmo, gdy tylko zostanie dodane do gry w jednej z przyszłych aktualizacji. Wprowadzenie nowego systemu zajmie jeszcze trochę czasu i niestety nie trafi do gry wraz z rebalansem, nie mogliśmy jednak dłużej czekać z wprowadzeniem zmian w budynkach, które dla nowego systemu są niezbędne."
Po 223 dniach (niedługo stuknie 8 miesięcy) coś jest gotowe a IG dostaje od kilku awanturników wymówkę dla dalszego opóźniania - to jest dla mnie chore.

@chris07070707 - bardzo celna uwaga odnośnie czasu przechodzenia rozdziałów , nie pomyślałem o tym :)

A głupota przy losowaniu budynków to zupełnie inny temat i też nie ma nic wspólnego ze schematami, a już tym bardziej z opłacalnością. Ale kazdy ma prawo grać tak jak uważa za słuszne... nawet jak ktoś chce mieć w imie samowystarczalności wszystkie fabryki ma do tego prawo
To jest akurat czysta demagogia - porównać stawianie niebonusowych manufaktur do losowania mniejszych budynków .
Co do opłacalności - w obecnym evencie najlepszy budynek pod względem populacji na pole to 3x3 (drugi był chyba 2x3), największy to 6x3 - dla mnie i wielu graczy bardziej opłacalne jest losowanie 3x3 (więcej populacji na pole, bardziej ustawny itd). Kwestia priorytetów.
To najwyraźniej uważasz, że większe = lepsze, a małe = głupie. Masz do tego prawo, ale to nie znaczy, że zaklęcie renowacji ma być do tego dostosowane.


skończ pitolić kiki ma rację a twoje wywody mijają się z celem i z założeniami IG co już nie raz zostało udowodnione
Taki wpis świadczy o twoim poziomie kultury.
Nakazywać możesz cokolwiek swoim podwładnym (jeżeli takich posiadasz), ewentualnie dzieciom(jeżeli takie posiadasz) - nie zaliczam się na szczęście do żadnej z tych grup.

jeśli chodzi o 10 skrzynkowe bractwa to zgadzam się z kiki trzeba chcieć aby mieć pasożytów nikt w takim bractwie nie będzie tolerował a te 10 skrzynek robimy nie dla jakiegoś schematu ale dla PW :D
Jeżeli tyle zrozumiałeś z całej dyskusji to wyrazy współczucia - może nie dla Ciebie, bo najwyraźniej cierpisz na taką przypadłość, która zgodnie z powiedzeniem nie boli, ale dla twoich bliskich.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
@radiradi wybacz nie bardzo mam teraz czas, ale w wolnej chwili bardzo chętnie przeliczyłabym zestawy setowe z obecnego eventu na ilość zaklęć potrzebnych do jego upu + zerknęłabym na ilość tygodni potrzebnych do zgromadzenia odpowiedniej ilości zaklęć i to w dwóch wariantach: 1/ przy założeniu max ilości zaklęć (przyjmująć jako bazowe te 11) oraz 2/ przy minimalnej ilości z pierwszej skrzynki . z matematyką się nie wygra

co do opłacalności wg niektórych opłaca się "tworzyć" relikty i uszkodzone odłamki run... i losować jednorożce też im się opłaca, wiec punktowanie w oparciu o te lepsze budynki jest naduzyciem

@radiradi @chris07070707 wyjaśnijcie mi tylko prosze jedno. O co Wam się rozchodzi, bo ja nie bardzo chyba kminię temat. Moim zdaniem ilość zaklęć wstępnie zaproponowana jest za mała w stosunku do naszych potrzeb, Uważacie inaczej? Bo byłoby za łatwo? Czy że mają wprowadzić byle co byle jak i z nie wiadomo jakimi błędami aby było? Bo termin? Czy ze jak... jak krowie na rowie proszę... bo nie rozumiem :(
 

DeletedUser

Guest
@radiradi wybacz nie bardzo mam teraz czas, ale w wolnej chwili bardzo chętnie przeliczyłabym zestawy setowe z obecnego eventu na ilość zaklęć potrzebnych do jego upu + zerknęłabym na ilość tygodni potrzebnych do zgromadzenia odpowiedniej ilości zaklęć i to w dwóch wariantach: 1/ przy założeniu max ilości zaklęć (przyjmująć jako bazowe te 11) oraz 2/ przy minimalnej ilości z pierwszej skrzynki . z matematyką się nie wygra
Lepszy zestaw z głównych ma 30 pól (5x6) = 2,7 turnieju (przy 10 skrzynkach).
3 skrzynki - 30 turniejów, 4 - 15, 5 - 10 , 7 - 6 , 8 - 5 , 9-3,75 - właśnie dlatego wzrośnie motywacja do robienia turniejów w słabszych bractwach.
Uważam to za rozsądny czas.
Poza tym możesz podnosić części zestawu sukcesywnie, zaczynając od najlepszego budynku, albo w ogóle podnieść tylko 1 część z najlepszymi statystykami.
Przy okazji - właśnie w zestawach są małe budynki - to odnośnie opłacalności ich losowania - i tak ludzie muszą postawić, a podniesienie w układzie 1 schemat za 1 budynek praktycznie wykluczałoby upgrade mniejszych części.
Chyba w poprzednim ewencie był zestaw z dwoma częściami 1x1 - poświęciłabyś 1 schemat na coś takiego ?
Śmiem wątpić, ale 1/10 już można rozważyć.

@radiradi @radiradi @chris07070707 wyjaśnijcie mi tylko prosze jedno. O co Wam się rozchodzi, bo ja nie bardzo chyba kminię temat. Moim zdaniem ilość zaklęć wstępnie zaproponowana jest za mała w stosunku do naszych potrzeb, Uważacie inaczej? Bo byłoby za łatwo? (
Dla tych, którzy mają schematy zawsze będzie za mała - każdy taki gracz chciałby wyższego kursu , żeby podnieść szybko wszystkie budynki ewentowe. Tyle, że to żaden argument.
Potrzeby będą zawsze większe niż ilość surowców / schematów / zaklęć (oprócz obecnej sytuacji z dziesiątkami schematów zalegających w magazynach) i to jest normalne , bo motywuje do aktywnej gry.
Warsztaty też mogłyby produkować 4x tyle młotków, bo to zaspokoiłoby w 200% moje potrzeby - wtedy nie musiałbym stawiać wież i wykopalisk - trochę absurdalne i nikt tego nie wprowadzi , prawda ? :D

Zaproponowany kurs wymiany pozwala (w zaokrągleniu) na podniesienie 1 budynku ewentowego o rozmiarze 9-12 pól (jest to średni budynek eventowy 3x3, 3x4, 5x2) kosztem 1 schematu (czy matematycznie za 0,9-1,2 schematu, w przyszłości turniej ma dać 11 zaklęć, czyli prawie wystarczy na budynek 12 pól) - w/g mnie daje to porównywalny wzrost statystyk w przeliczeniu na pole (uwzględniając, że budynki mają mieszane statystyki) jak podniesienie magicznej rezydencji - opisywałem to na przykładzie Winter Star i rezydencji kilka postów wcześniej.
Nie da się oczywiście prosto tego przeliczyć , ale w mojej opinii opłacalność może być zbliżona a dla części budynków eventowych w niektórych rozdziałach nawet wyższa.

No chyba, że ktoś trzyma budynki z 4-5 rozdziałów wstecz, ale to już jego wybór - czy upgradować, czy zdobywać lepsze w aktualnych ewentach (okazji do wymiany było dużo - ewenty są cały czas praktycznie)

Dodatkowo - to co napisał chris o tempie przechodzenia rozdziałów:
- każdy kolejny rozdział robi się dłużej niż poprzedni, wzrastałby koszt rozbudowy magicznych (ewentowych już nie), ale za to miałabyś większy przyrost statystyk i więcej czasu na zebranie zaklęć.

Czy że mają wprowadzić byle co byle jak i z nie wiadomo jakimi błędami aby było? Bo termin? Czy ze jak... jak krowie na rowie proszę... bo nie rozumiem :
Błędów akurat praktycznie nie było - zresztą wycofali to po tygodniu , więc o czym tu mówimy.
Z rebalansem się jakoś nie cackali , ale z renowacją, która miała to uzasadnić babrają się już 8 miesiąc, wprowadzając po drodze dziesiątki durnych, niepotrzebnych nikomu zmian.
Termin jest tutaj bardzo istotny, bo cała zmiana : rebalans + renowacja powinna być kompleksowa i tylko wtedy miałaby sens.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2017

Guest
To wszystko jest proste wystarczy policzyć sobie opłacalność jednak to w dalszym ciągu tylko teoria ponieważ i tak nie wiadomo co IG wprowadzi a wtedy ta teoria stanie się praktyką :D
 

Moim zdaniem byla w sam raz, im dluzej sie nad tym zastanawialem, tym bardziej
rozumialem, jaki szpagat musieli wykonac tworcy probujac szukac odpowiedniego
balansu. "Mlodsi" gracze beda mogli rozbudowac wiecej budynkow magicznych
(liczac na sztuki) za zaklecia z turnieju, ale "starsi" na tym nie straca z tego prostego
powodu, ze beda mogli rozbudowac tyle samo kratek, tyle ze poczekaja dluzej na "sztuke" .
Ale to tyle samo kratek magicznego budynku.
Zysk z rozbudowy jednej rezydki u "starszych" jest wiekszy (temu akurat nikt o zdrowych
zmyslach nie zaprzeczy), wiec i koszt za sztuke (podkreslam, za sztuke, bo ta sztuka jest
wieksza i wiecej daje) powinien byc wiekszy.

Ba, tak na to patrzac posunalbym sie wrecz do twierdzenia, ze to dotychczasowy system
1 budynek za jeden schemat byl niesprawiedliwy i dopiero system "kratkowy" by to skorygowal,
bo 1 budynek za 1 schemat jest niesprawiedliwy dla "mlodszych graczy" - nie dosc,
ze rozbudowa jednego budynku nie daje im tyle, co tym "starszym", to jeszcze
ze wzgledu na krotszy czas potrzebny na przejscie rasy sa zmuszeni do rozbudowy co kilka
tygodni, a nie miesiecy jak to ma miejsce pozniej.

Biorac pod uwage wszystkie te czynniki, to ja nie za bardzo rozumiem, o co
sie rozchodzi przeciwnikom przelicznika za kratke. To jedyne sensowne rozwiazanie.
"A bo dotychczas moglem/moglam sobie rozbudowac rezydke 1000x1000 kratek za
jeden schemat, a teraz juz nie moge" ? Owszem, dotychczas mozna bylo (i dalej mozna),
ale wlasnie to nie bylo i nie jest do konca sprawiedliwe w stosunku do tych mniej rozwinietych
graczy, ktorzy tez zdobywaja 1 schemat co tydzien, ale moga rozbudowac za to tylko jeden
budynek o wielkosci 2x3 czy 2x4.
 
Ostatnia edycja:

Ethel

Rozbójnik
radiradi- matko jedyna! jaki rebalans? na razie słyszałam o zaklęciu renowacji- nic nie słyszałam o rebalansie....
 

DeletedUser2017

Guest
Taki wpis świadczy o twoim poziomie kultury.

Jeśli na podstawie jednego zdania określasz poziom inteligencji to moje gratulacje :)
A teraz trzymajmy się faktów:
Wszystko o czym piszesz tak masz rację jednak to tylko jest teoria nie poparta faktami, fakty natomiast są takie iż grasz na trzech światach twoje główne konto jest na are gdzie jesteś w bractwie które robi od jakiegoś czasu 10 skrzynek w turnieju. Twoja średnia na turniej to ponad 2k co jest dobrym wynikiem. O win i fel szkoda pisać. Pamiętam też kiedy jeszcze Alfa była niewielkim bractwem i waszym arcy był AceMon (Piotrek) który kiedyś usilnie namawiał mnie do wstąpienia do was, dawne czasy :)
Wracając do tematu. Żadne zmiany które wprowadza IG nie są na korzyść graczy jakby na to nie patrzeć ani rebalanse zmiany w turniejach czy inne wymysły. Nam tylko pozostają dwie rzeczy albo gramy dalej godząc się na to wszystko albo przerywamy tą grę ponieważ nas już przestaje to bawić i nie jest to rozrywka jak w założeniu każdej gry.
Możemy sobie pisać na forum co nam się podoba jednak jak oboje wiemy z doświadczenia nic to za bardzo nie wniesie do polepszenia nam gry.
Fakt też jest taki, że na chwilę obecną jedyną korzyścią z robienia turniejów na 10 skrzynek są PW czyli rozbudowa cudów+ badania= rozwój miasta a schemat jest tylko dodatkiem takim bonusem który możesz sobie zbierać na rozbudowę magicznych budynków lub na zaś a nóż widelec się przyda na przyszłość:)
Dlatego poczekamy zobaczymy co nam wymyśli IG a wtedy wszystkie teorie staną się praktyką o której sam bardzo chętnie podyskutuję :D
 
@Ethel, ponad pol roku temu IG obnizylo statystyki wielu juz stojacych w miastach
budynkow eventowych wlasnie ze wzgledu na planowane wprowadzenie zaklecia
renowacji. Uznano widocznie, ze niektore starsze budynki podniesione do
aktualnych epok beda po prostu za silne. Najwiecej stracili gracze w tych
nizszych epokach, dlatego tak dziwne teraz jest to, jak latwo zapominaja
o tym ci, ktorzy wtedy nic nie stracili lub wrecz na tym zyskali (czytaj: bardziej
rozwinieci gracze). Za to narzekaja, ze przelicznik 1:10 im sie nie podoba i
ze nie rozbuduja jednej rezydki za zaklecia z jednego turnieju.
 

DeletedUser2017

Guest
Nie wszystkim można dogodzić osobiście nie narzekam taka gra nie my zasady ustalamy a nawet nie mamy na to żadnego wpływu.
Z drugiej strony ci bardziej rozwinięci gracze mają uzbieranych zaklęć za turnieje na tyle, że powinno im wystarczyć na jakiś czas obojętnie czy przelicznik będzie 1:10 czy inny.
Dlatego moim zdaniem pożyjemy zobaczymy :D
 

visit0r

Paladyn
@Ethel, ponad pol roku temu IG obnizylo statystyki wielu juz stojacych w miastach
budynkow eventowych wlasnie ze wzgledu na planowane wprowadzenie zaklecia
renowacji. Uznano widocznie, ze niektore starsze budynki podniesione do
aktualnych epok beda po prostu za silne. Najwiecej stracili gracze w tych
nizszych epokach, dlatego tak dziwne teraz jest to, jak latwo zapominaja
o tym ci, ktorzy wtedy nic nie stracili lub wrecz na tym zyskali (czytaj: bardziej
rozwinieci gracze). Za to narzekaja, ze przelicznik 1:10 im sie nie podoba i
ze nie rozbuduja jednej rezydki za zaklecia z jednego turnieju.
jedno tu wszystkim ucieka, czas pomiedzy rebalansem a renowacja, ci co dostali w czasie rebalansu w plecy, teraz sa kilka rozdzialow dalej, i znowu nie beda mieli dobrych przelicznikow :( osobiscie od kilku rozdzialow trzymam wioske eldrisow liczac na renowacje, jak dla mnie kazdy jej poziom bedzie warty zrobienia kilku turniejow
 
Status
Zamknięty.
Do góry