• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.3

Status
Zamknięty.

Nusion

Kapłan
No widzę właśnie, że zupełnie inaczej to wygląda. Ale chyba łatwe zadania? Jakieś produkcje czy co?
 

Bija

Zwiadowca
zbuduj rezydencje, rozpocznij produkcje browara, posiadaj 2 warsztaty itp, - normalna podstawowa linia zadań, ta co po lewej stronie się wyświetla i te zadania zalicza właśnie.
 

DeletedUser3575

Guest
Na forum US jest wklejona lista nagród które można odebrać po zebraniu odpowiedniej ilości medali za "wyzwania"
215 medals = 500 Spell Fragments
650 medals = 1 Combining Catalyst
1300 medals = 1000 Spell Fragments
2400 medals = 3 Combining Catalyst
4350 medals = 1 Carting Library; 2 x 1; produces 1 KP per day; expires in 100 days
 

Nusion

Kapłan
Jeśli chodzi o ilość medali potrzebną do zdobycia nagród, na becie wypuszczono dwie wersje, jedna z nich trafi do nas, ale nikt jeszcze nie wie, która
 

DeletedUser

Guest
Znowu się zajmują jakimś pierdółkami, byle tylko renowacji nie wprowadzić.
 

DeletedUser2017

Guest
aż zalogowałam się na becie z ciekawości - dla początkującego to wygląda zupełnie inaczej - dla mnie jak na razie bomba :)
index.php
Bardzo mi to przypomina początek gry po samouczku kiedy to masz do wykonania 18 zadań w pierwszym rozdziale aby zacząć grać dalej a Craftsman Challenge (Wyzwania Rzemieślnicze) to zdobywanie medali za które otrzymujesz nagrody w określonym czasie trwania danego "wyzwania" jak podała @Nusion i graficznie różni się bardzo - jednak mogę się mylić :D
 

Koval92

Kapłan
Gościu zrobił nowe konto i wkleił wam screenshot z tej serii 18 questów startowych którą każdy z nas miał, nim odblokowały się kolejne zadania. To nie ma nic wspólnego z craftsman challenge.
 

Bija

Zwiadowca
Gościu zrobił nowe konto i wkleił wam screenshot z tej serii 18 questów startowych którą każdy z nas miał, nim odblokowały się kolejne zadania. To nie ma nic wspólnego z craftsman challenge.

o no widzisz zupełnie nie pamiętałam o takim samouczku z nagrodami :) sądziłam że to cos nowego. Faktycznie po skończeniu zadań odpalił się craftsman challenge.
 

visit0r

Paladyn
Team nie może wrzucać oficjalnych informacji zanim dostanie przykaz odgórny(przyzwolenie na to), dlatego informacje z bety trafiają do spoilerów i są wrzucane przez graczy. Przypominam również, ze to co trafia na betę nie zawsze w 100% jest wprowadzane na serwery.
na bete trafilo np zaklecie renowacji, czy ten post ma oznaczać że jednak nie trafi ono na serwery pozostałe?
 

DeletedUser3033

Guest
Witam w nowym roku :)
nowy rok i masa nowych błędów co jest ?
ja rozumiem kac ale IG to chyba zaszalało na max gdzie nie kliknę masa błędów :mad:
ja się bawię turniejem ale teraz to IG przeszło samych siebie cena turnieju jest 4x większa niż byłem na krasnalach a przypominam że robie turniej w turniej prawie taką samą ilość prowincji 15-20 jestem na elfach i po 2 etapach badań płace surką 4x więcej za te same prowincje w turnieju ai tak policzyłem że nawet nie jestem wstanie tyle surki wyprodukować nawet jakbym grał 24h :mad::p
przekrętów ciąg dalszy dzięki za zbędny czar i inne beznadziejne rewelacje :p
i co jest z drzewkiem badań cały czas wyskakuje mi wykrzyknik i nie idzie się go pozbyćo_O
sory ale nom nie da się nic napisać pozytywnego przebili dno i szukają drugiego dna do przebicia :mad::p:Do_O
 

DeletedUser2017

Guest
Koszty turniejów faktycznie podskoczyły i to już przed Nowym Rokiem dodam że nie robię powiększenia oddziałów celowo pomijając te które można pominąć a i tak koszty są coraz to wyższe za każdym następnym turniejem.
Chyba IG stosuje tutaj taktykę spowalniania graczy jak tylko jest to możliwe teraz to już chyba rozumiem po co te wszystkie bzdurne aktualizacje i co tak naprawdę mają one na celu.
 

DeletedUser

Guest
Hmm przepływ informacji jest do kitu. Dobry pomysł z tymi medalami. Nie stety pisząc o nieaktywnych graczy to jest szurnięte tłumaczenie ,że do 3 rozdziału można kasować w porównaniu do FoE to miasta są kasowane jak się nie jest aktywnym 3 dni(po wejściu w życie 1.07.18 punktu o kasowaniu miast wraz z forum) i to jest dobre rozwiązanie. Tu w Elvenar przydałaby druga opcja kasacji miast,tak ciężko zaczerpnąć informacji od Kolegów z FoE.
//
aż zalogowałam się na becie z ciekawości - dla początkującego to wygląda zupełnie inaczej - dla mnie jak na razie bomba :)
View attachment 651
Ja czegoś takiego nie miałam. Więc może gramy na innej becie.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2017

Guest
Hmm przepływ informacji jest do kitu. Dobry pomysł z tymi medalami. Nie stety pisząc o nieaktywnych graczy to jest szurnięte tłumaczenie ,że do 3 rozdziału można kasować w porównaniu do FoE to miasta są kasowane jak się nie jest aktywnym 3 dni(po wejściu w życie 1.07.18 punktu o kasowaniu miast wraz z forum) i to jest dobre rozwiązanie. Tu w Elvenar przydałaby druga opcja kasacji miast,tak ciężko zaczerpnąć informacji od Kolegów z FoE.
Wiele bractw tutaj już po tygodniu usuwa ze swojego grona nieaktywnych graczy tylko IG nic z tym nie robi widać sami gracze mają więcej kreatywności niż cały ten IG zespół a im za to płacą a nam nie. Możliwe też że oba zespoły FoE oraz Elvenar nie lubią się zbytnio dlatego wstydzą się zasięgnąć info od kolegów. No przecież jakby to wyglądało że Elvenar ściąga pomysły od innych zamiast samemu je stworzyć.

Ja czegoś takiego nie miałam. Więc może gramy na innej becie.
Jeśli grasz na becie już od jakiegoś czasu to nie miałaś czegoś takiego.
 

Koval92

Kapłan
Ja czegoś takiego nie miałam. Więc może gramy na innej becie.
Ludzie przestańcie w kółko wklejać nagrody z samouczka 18 zadań które każdy miał, to nie ma nic wspólnego z nową funkcją, to są nagrody dla nowych graczy za serię 18 questów które każdy z nas dostał jak zaczynał grę !
 
ja się bawię turniejem ale teraz to IG przeszło samych siebie cena turnieju jest 4x większa niż byłem na krasnalach a przypominam że robie turniej w turniej prawie taką samą ilość prowincji 15-20 jestem na elfach i po 2 etapach badań płace surką 4x więcej za te same prowincje w turnieju
Wzrost kosztow zaczyna byc proporcjonalny do wzrostu rozmiaru oddzialu dopiero
od konca Wrozek (od ostatniego badania na pow. o. we Wrozkach zakladajac, ze opusciles
wszystkie opcjonalne badania na pow. o. w drzewku). Dopiero od tego momentu mozna
mowic o proporcjonalnym wzroscie kosztow i dopiero ten moment moze stanowic
punkt wyjscia do ewentualnych pozniejszych porownan, np. do kosztow w Lesnych Elfach.
Porownania do wczesniejszych epok nie maja najmniejszego sensu, bo w tych wczesniejszych
epokach praktycznie z kazdym badaniem zmienia sie balans zapotrzebowania na surowce
roznych grup. Do czasu wejscia T3 na turnieje laczne koszty w prowincjach 1-15 czy 1-20
sa w Krasnoludach wyzsze, niz w Lesnych Elfach. Tyle, ze beda to kosmiczne koszty w T1,
srednie w T2 i zerowe w T3 (pomijam mlotki). Po wejsciu T3 na turnieje laczne koszty w
Krasnoludach maleja i rzeczywiscie sa o ok. 250% nizsze, niz w Elfach. Potem znow zaczynaja
rosnac proporcjonalnie do zwiekszajacego sie rozmiaru oddzialu.
Takze raz jeszcze: porownania kosztow do epok wczesniejszych
niz druga polowa Wrozek nie maja za wiele sensu ;)
Koszty turniejów faktycznie podskoczyły i to już przed Nowym Rokiem dodam że nie robię powiększenia oddziałów celowo pomijając te które można pominąć a i tak koszty są coraz to wyższe za każdym następnym turniejem.
Nie, koszty nie podskoczyly. Ja rozumiem, ze subiektywnie mozna miec takie odczucia :)
Problem polega chyba na tym, ze jesli koszty sa nizsze od spodziewanych (a czasem
sie to zdarza) to bardzo latwo przechodzimy nad tym do porzadku dziennego, bardzo
latwo o tym zapominamy :) Ale niech no sprobuja byc troche wyzsze, niz sie spodziewalismy
i niz zapamietalismy z poprzedniego turnieju... Uuuu panie, to juz sobie na pewno zapamietamy ;)
A tak na powaznie, mamy w bractwie graczy (mi rowniez sie juz zdarzalo), ktorzy czasem
zapisuja koszty doslownie z olowkiem w reku. Wynik i konkluzja sa takie, ze nie, koszty
nie rosna, jesli wielkosc oddzialu sie nie zmienia i jesli robimy dany turniej (tego samego surowca)
bardzo podobnie, jak turniej porownawczy z przeszlosci.
Jest pewien wyjatek. Jest niewielka roznica w kosztach w turniejach bonusowych i niebonusowych.
Wynika ona stad, ze w obrebie kilku czy kilkunastu danych kregow wokol miasta mamy wiecej
tych bonusowych prowincji. Dla przykladu, jesli podbijemy wszyskie prowincje do 10 kregu
wlacznie (czyli wszystkie, w ktorych nie sa wymagane orki), to mamy dokladnie po 26 prowincji
bonusowych, tych niebonusowych bedzie tylko po 23. Ujme to inaczej: jesli wezmiemy taka sama
ilosc prowincji bonusowych i niebonusowych, to okaze sie, ze srednia odleglosc od wlasnego
miasta w przypadku prowincji bonusowych jest nizsza. Oznacza to nizsze koszty zwiadu,
nizsze koszty negocjacji w czasie podbojow i nizsze koszty uczt w turnieju.
Wydaje mi sie, ze to rowniez wplywa na subiektywne wrazenie, ze koszty rosna z turnieju
na turniej. Jesli po takim bonusowym turnieju na 20 prowincjach zrobimy niebonusowy, to koszt
rzeczywiscie moze byc wyzszy i jest to zupelnie normalne. Tylko wydaje mi sie, ze w
odwrotnym przypadku prawie nikt nie zauwazy spadku kosztow w nastepnym turnieju
bonusowym, zapamietamy tylko to, co negatywne :)

Jest jeszcze jeden czynnik wplywajacy na rozne koszty przy identycznych wynikach w turnieju.
Zauwazylem, ze z czasem gracze zaczynaja nabierac pewnych nawykow, nawet
tego nie zauwazajac ;)
Chodzi mi o sposob robienia turnieju. Jesli zrobimy w turnieju 2700 pkt robiac 6 gwiazdek
w 10 prowincjach, to koszty beda inne, niz gdy zrobimy 2 gwiazdki na 20 prowincjach i
gwiazdki od 3 do 6 tylko w 7 prowincjach. Wynik bedzie ten sam, koszty beda troche inne.

Jeszcze cos odnosnie wzrostu kosztow w miare postepu w drzewku. Teoretycznie jesli rozmiar
oddzialu wzrosnie po jakims badaniu przykladowo o 12%,to koszty powinny
wzrosnac proporcjonalnie, czyli tez o 12%. O dziwo testy porownawcze "z olowkiem w reku"
to potwierdzaja, srednie koszty wzrastaja proporcjonalnie do powiekszajacgo sie
oddzialu. Ta wiedza pozwala przewidziec koszty w przyszlych epokach i np. dostosowac
do tego ilosc manufaktur.
Chyba IG stosuje tutaj taktykę spowalniania graczy jak tylko jest to możliwe teraz to już chyba rozumiem po co te wszystkie bzdurne aktualizacje i co tak naprawdę mają one na celu.
Gdyby IG rzeczywiscie wprowadzalo po cichutku utrudnienia w turniejach (czyli "niewidzialny"
wzrost kosztow), to nie mielibysmy sytuacji takiej, jak obecnie: na wszystkich serwerach wyniki
caly czas, nieprzerwanie rosna. Pol roku temu graczy osiagajacych dowolny wynik
(powiedzmy 1600 pkt. czy 2k, obojetnie) bylo o polowe mniej, niz dzis.

Wybaczcie tak dlugi "elaborat" i to na dodatek podpadajacy pod totalny offtop, ale co jakis czas
temat "wzrastajacych" kosztow i rzekomych "kombinacji" IG w tle wraca doslownie jak bumerang.
Porzadne testy porownawcze tego nie potwierdzaja, wydaje mi sie po prostu, ze w
tym przypadku to nasza subiektywna, selektywna percepcja troche plata nam figla ;)

EDIT:
@Shadows Dragon, pytales kiedys, w jaki sposob mozesz oszacowac koszty
w konkretnym turnieju. Tu nie pomoge, nie podejme sie takich szacunkow w obcym miescie,
nawet majac pelne dane. Ale moze bede mogl odrobine pomoc, jesli chodzi o szacowanie
kosztow w miare postepu w drzewku w oparciu o Twoje obecne koszty.
Kazde badanie na powiekszenie oddzialu zmienia jego rozmiar o nastepujaca wartosc:
wzrost = (nr. badania na powiekszenie oddzialu x 3).
Czyli jesli robisz np. badanie "powiekszenie oddzialu 21" w drzewku, to Twoj oddzial
powiekszy sie o dokladnie 63 (21 x 3).
Obliczasz, o ile procentowo wzrosnie Twoj oddzial.
Wezmy najprostszy fikcyjny przyklad, jesli masz oddzial wielkosci 630 i
masz zrobic "powiekszenie oddzialu 21", to Twoj odzial wzrosnie o 10%.
Takze wszystko jest proste, po zrobieniu takiego badania Twoje srednie koszty
uczt takze wzrosna o 10%. Zaznaczam, ze z powodow, o ktorych wspomnialem
na poczatku ten sposob szacowania mozna stosowac dopiero od mniej wiecej
konca Wrozek.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry