• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.3

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ja uważam że studnie to jedyna słuszna nagroda z eventów.. Jest to waluta za którą można kupić ekspansje czyli chyba najważniejszą rzecz w tej grze :)
Nigdy nie lubiłem budynków eventowych więc mnie ta zmiana bardzo odpowiada bo przynajmniej jak ze studni nazbieram na rezydke magiczną to podniose ją jednym schematem a nie liczenie kratek i dużo więcej renowacji do zdobycia :p
Jesteś na Amunach i posiadasz 1 magiczny budynek (nie oceniam - po prostu przedstawiam fakty) więc :
1) Najpierw poczekasz na wprowadzenie nowego rozdziału

2) Jak uzbierasz na magiczną rezydkę przed ww. momentem to po wejściu rozdziału wydasz 2 z absurdalnej ilości schematów jakie w międzyczasie zbierzesz z turniejów na 10 gwiazdek

Jak uzbierasz po wejściu rozdziału to wydasz 1 z absurdalnej ilości schematów jakie zbierzesz na budynek, który posiadasz, bo kolejną rezydkę kupisz za tę samą cenę już na poziomie 14.

Nie do końca rozumiem, co ci się w zmianie podoba - nie masz praktycznie żadnych budynków ewentowych , a to, czy wydasz równowartość 2 czy ok. 3 schematów z 20 czy 30 w magazynie nie powinno chyba mieć znaczenia - i tak pozostałe będą gniły w oczekiwaniu na święty nigdy :)

Renowacja w obecnym kształcie tak naprawdę niewiele zmienia
Dla wybranych grup graczy będzie to wyglądać następująco:

A) diamentowi, robiący 10 skrzynek - dużo magicznych budynków za realne pieniądze , zazwyczaj nie mają budynków ewentowych - bez różnicy

B) diamentowi, nie robiący 10 skrzynek - dużo magicznych budynków za realne pieniądze , zazwyczaj nie mają budynków ewentowych - bez różnicy - i tak muszą wydawać diaksy na podniesienie magicznych

C) diamentowi, robiący od czasu do czasu 10 skrzynek - dużo magicznych budynków za realne pieniądze , zazwyczaj nie mają budynków ewentowych - bez różnicy i tak muszą wydawać diaksy na część budynków magicznych albo czekać na zebranie schematów

D) gracze regularnie robiący 10 skrzynek z pojedynczymi budynkami magicznymi - będą mogli podnieść 1 budynek ewentowy 5x5 o 1 poziom co ok. 1,2-1,5 miesiąca, magiczne bez różnicy, schematy gniją w magazynie w dużych ilościach

E) gracze robiący od czasu do czasu 10 skrzynek z pojedynczymi budynkami magicznymi - będą mogli podnieść 1 budynek ewentowy 5x5 o 1 poziom co ok. 2-2,5 miesiąca, magiczne bez różnicy, schematy gniją w magazynie w niewielkich ilościach

F) gracze robiący ok. 6-8 skrzynek - będą sobie mogli podnieść budynek 5x5 o 1 poziom co 2,5 miesiąca , magicznych nie podniosą nigdy

Renowacja w pierwszej wersji (relatywnie najwięcej mogli zyskać aktywni gracze nie-diamentowi) została zablokowana przez G, które podparło się płaczem pojedynczych graczy z grupy A - "my płacimy i chcemy, żeby było bez zmian, dlaczego inni mają mieć łatwiej, nagroda za 10 skrzynkę ma być użyteczna tylko dla nas" - tak się zaczyna P2W w każdej grze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1953

Guest
Jak dla mnie to opcja którą zamierzają wprowadzić jest słabsza od poprzedniej aczkolwiek do przyjęcia. Zważywszy, że to kupujący diamenty są głównym źródłem finansowania gry. Fajnie byłoby móc sobie upgreadować budynki eventowe wszystkie od razu. Ale nawet z opcją od zera, pomału i po jednym jest to i tak postęp w porównaniu do nigdy. Dodatkowo z uwagi na studnie z jednej strony budynków magicznych w każdym mieście zacznie pojawiać się coraz więcej więc i schematy staną się użyteczne. Z drugiej strony losując jak najwięcej studni rezygnujemy z losowania innych więc opłaca się czekać na renowację i upować stare budynki. Zamiast musieć wybierać podczas losowania studnia czy budynek z populacją
 

DeletedUser174

Guest
opcja może być... pewnie i tak będzie wiec... tylko z jedną uwagą: niech tez powiedzą co mam zrobić z tą stertą śmieci zalegającą nawet wuj wie gdzie (przecież w magazynie go nie ma, spalić się go nawet nie da!) zwaną schematami...

może przypomnę od czego się zaczął temat zaklęcia renowacji. Pojawił sie pomysł, by podnosić budynki eventowe za schematy... bo z tym chłamem większość ludzi nie ma co zrobić. chocdziło o nadanie użyteczności schematom, a nie o samo levelowanie jako takie. O ile zaklęcie renowacji wejdzie w tym kształcie to znowu wracamy do punktu wyjścia. Schematy nadal pozostaną bezużytecznym śmieciem.

@jarq czy możesz spróbować się dowiedzieć (booszzz co ja bredzę!!!!) czy są jakieś plany by schematy miały inne zastosowanie niż tylko up magicznych budynków?
 
Jak dla mnie to opcja którą zamierzają wprowadzić jest słabsza od poprzedniej aczkolwiek do przyjęcia. Zważywszy, że to kupujący diamenty są głównym źródłem finansowania gry. Fajnie byłoby móc sobie upgreadować budynki eventowe wszystkie od razu. Ale nawet z opcją od zera, pomału i po jednym jest to i tak postęp w porównaniu do nigdy.
Zgadzam sie z tym, sama gra na tym zyska. Zaklec bedzie niewiele, nie bedzie
wymiany schematow, ale jesli chodzi o sama gre, to oczywiscie zmiana na lepsze
i na to nie bede narzekal.
Sama opcja jest do przyjecia, nie do przyjecia jest natomiast co innego. IG chce
zlamac dana graczom obietnice, ze schematy beda uzyteczne takze dla graczy F2P.
Wielu graczy w oparciu o te obietnice ukladalo sobie strategie gry, czyli np. trzymali
w miescie stare budynki, ktore bez tego calego trabienia o renowacji i wymianie
schematow juz dawno by wylecialy z miast z wielkim hukiem. Wiem jak to jest, sam
trzymam w miescie 4 praktycznie bezwartosciowe Gniazda Feniksa, ktore po
ich podniesieniu do aktualnej epoki mialyby 3x lepsze statystyki. W oparciu o
obietnice tworcow od miesiecy mam zablokowane 3 ekspansje miejsca w miescie.
A teraz po tak dlugim czasie IG chce te wszystkie obietnice zlamac...
Jeszcze cos, przypominam nieslawny rebalans i pogorszenie statystyk starszych
budynkow eventowych jako pierwszy etap wprowadzania zaklecia renowacji.
To nie byla jakas tam sobie akcja, chodzilo wlasnie o renowacje i obawy, ze w
przyszlosci te budynki moglyby byz za silne. To bylo prawie rok temu. I co ?
Budynki uwalili ? Uwalili. Dalo sie to przelknac, bo miala byc mozliwosc ich
podniesienia. A teraz prawie rok pozniej renowacja ma wejsc w formie, ktora
w zaden sposob nie pozwoli na podniesienie tych wlasnie starych, dodatkowo
jeszcze oslabionych budynkow, bo w 99% przypadkow sa juz kilka epok do tylu.
Nie bedzie realnej mozliwosci ich podniesienia.

Pod kreska: uwazam, ze sama renowacja nawet w planowanej obecnie formie
nie jest az tak zla. "Cos" jest lepsze, niz "nic". Najwiekszy problem widze w tym,
ze IG calkowicie straci resztki jakiejkolwiek wiarygodnosci. A niechec do tworcow
w duzej mierze moze sie przekladac na frustracje i niechec do samej gry.
Zawsze ich bronilem, ale jesli rzeczywiscie zrobia to, co planuja, to nie uwierze
im nigdy wiecej na slowo. Nawet, kiedy beda twierdzic, ze woda jest mokra.
 

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie to opcja którą zamierzają wprowadzić jest słabsza od poprzedniej aczkolwiek do przyjęcia.
Nie zgodzę się - jest absolutnie nie do przyjęcia.

W moim rozumieniu 3 główne założenia renowacji właśnie zostały właśnie zanegowane :

1) użyteczność schematów - tak jak napisała @kikimora - schematy są nagrodą za wysiłek w turnieju
Wysiłek diamentowych graczy jest i tak relatywnie niższy - magiczne budynki bardzo ułatwiają grę , ale to jest w 100% uczciwe - płacą, powinni mieć łatwiej.
Tylko dlaczego wartość głównej nagrody jest diametralnie inna dla graczy diamentowych i pozostałych (dla mnie to jest zwykły śmieć) ?
Sporo bractw 10-skrzynkowych składa się zarówno z niebieskich graczy i pozostałych - jedni i drudzy partycypują w zdobyciu 10 skrzynki.

2) uzasadnienie rebalansu - temat rzeka, ale w skrócie - renowacja w takim kształcie niczego nie wyrówna, ergo rebalans był niepotrzebny

3) umożliwienie graczom ze słabszych bractw upgradu magicznych budynków - oczywiście w dłuższej perspektywie czasowej

Zagrożenia:
pkt. 1 - może zmniejszyć motywację do robienia 10 skrzynek dla nie-diamentowych graczy (część do tej pory była jeszcze napędzana obietnicą dot. wykorzystania schematów), co w mieszanych bractwach będzie rodzić frustrację u diamentowych.
W efekcie mogą odchodzić do topowych bractw złożonych w większości z podobnych graczy (o ile będzie tam miejsce).
Coś podobnego już miałem okazję zaobserwować: 10 gwiazdkowe bractwo zrobiło 1 z 23 turniejów na 9 skrzynek i jeden z niebieskich napisał, że on potrzebuje schematów a tu nie zawsze się zdobywa i odszedł.

pkt. 3 - gracze , którzy nie robią 10 skrzynki nie wydadzą diamentów na magiczne budynki (i tak ich nigdy nie podniosą , więc po co kupować, chyba, że są na Amunach)

O rebalansie nie chce mi więcej się pisać - G po prostu chciało dokopać graczom na niższych poziomach i dokopało degradując statystyki budynków - nic nowego, tylko po co była ta cała ściema i okłamywanie wszystkich.

Reasumując nikt nie chciał zabierać płacącym graczom niczego (w interesie wszystkich jest, żeby byli zadowoleni i utrzymywali grę ) - problem z tym, że teraz oni prawie nic nie zyskują , a uderza to w pozostałych, co w dalszej perspektywie odbije się także na nich (wszystkim powinno zależeć na rozwoju gry i większej puli aktywnych, zadowolonych graczy).

Z mojej własnej perspektywy - kupiłem kiedyś na samym starcie jakiś zestaw startowy (gra mi się spodobała) i kilka razy łapałem się na tym, że może kupiłbym trochę diamentów (zdarzyło mi się w innych grach, nie muszę mieć wszystkiego za darmo), tylko obserwując, co się dzieje w tej grze - serię błędów, kłamstw i niekonsekwencji zawsze mnie odrzucało - nie ma szans, żebym wspierał finansowo taki burdel, a już na pewno nie, kiedy gra zmierza w stronę P2W.

Mój stosunek do G najlepiej obrazuje refren Keszitsen kepet onmagarol (Kazik) :
"Czy wierzysz w słowa te?
Ja nie wierzę w nie
Czyż one prawdziwe są?
Nie wierzę im k.... jak psom "
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1660

Guest
Tylko byście narzekali, dziamolili itp. łeeeh... Aż się nie chce zaglądać na foruma. Czasami jednak warto, chociażby ze względu na info. Ale kto zagląda na forum bety ten wie...
Odnośnie "zaklęcia renowacji". Jak dla mnie świetne rozwiązanie, mamy dodatkowy bonusik z turnieju :D Taka marchewka dla niektórych bractw. Jeżeli pkt wiedzy za zebranie kompletu nie są zachęcające, schematy są zazwyczaj olewane to może zaklęcia...
Sama wymiana schematów na zaklęcia byłaby prościzną dla posiadających.

Otwórzcie oczka ludki!
 

visit0r

Paladyn
Nie zgodzę się - jest absolutnie nie do przyjęcia.

W moim rozumieniu 3 główne założenia renowacji właśnie zostały właśnie zanegowane :

1) użyteczność schematów - tak jak napisała @kikimora
Zagrożenia:
pkt. 1 - może zmniejszyć motywację do robienia 10 skrzynek dla nie-diamentowych graczy (część do tej pory była jeszcze napędzana obietnicą dot. wykorzystania schematów), co w mieszanych bractwach będzie rodzić frustrację u diamentowych.
bzdura, 10 skrzynka to PW ktore można wydać na cuda, schemat jako taki jest calkiem wirtualny, wiekszosc go nie widzi nawet o ile nie ma budynku za diamenty
 

DeletedUser

Guest
W grze komputerowej wszystko jest wirtualne z założenia i nie ma to nic wspólnego z tym, czy coś widzisz, czy nie.
Napisałem, że przez małą lub zerową użyteczność schematu motywacja może spadać, nie że robienie 10 skrzynek jest bez wartości.
 

DeletedUser1953

Guest
Narzekaliście na narzekających, że przez ich narzekania nie wprowadzili renowacji uśmiałbym się gdyby przez kolejną grupę narzekających całkowicie z niej zrezygnowali, a przecież prawdopodobnie po wprowadzeniu sypną graczom po kilka sztuk w gratisie, a przecież być może renowacja pojawi się też jako forma nagrody w eventach/przygodach/wyzwaniach czy jeszcze czymsiś innym
Poprzednia grupa narzekających w tym grupa wiecznie narzekających miała pretensje o to że za mało
Obecna grupa narzekających + wiecznie narzekający ma pretensje o to samo więc czym się to różni od poprzednich narzekaczy?
specjalna uwaga dla fanki Sapkowskiego
Marudzisz na traktowanie forumowiczów przez modów itp ale to Twoje wypowiedzi, aż roją się od wycieczek osobistych pod ich adresem i nie tylko ich.
Teraz marudzisz że schematy będą nadal zalegać ale jak wprowadzali renowację (zgodnie z obietnicą przed końcem roku) to byłaś w czołówce tych, którzy jej nie chcieli w proponowanym kształcie.
Ze świecą szukać postu w którym kogoś nie obrażasz albo nie marudzisz dając upust frustracji, której nie ma końca. To smutne.
 

DeletedUser

Guest
Teraz marudzisz że schematy będą nadal zalegać ale jak wprowadzali renowację (zgodnie z obietnicą przed końcem roku) to byłaś w czołówce tych, którzy jej nie chcieli w proponowanym kształcie.
1) Nieprawda - renowację w pierwotnym kształcie (konwersja po kursie 10 zaklęć za schemat, nagroda w turnieju: 11 zaklęć za 10 skrzynek, koszt rozbudowy 1 zaklęcie za 1 pole budynku) popierałem całkowicie - nie znajdziesz komentarza, w którym ją krytykowałem.
2) Jestem mężczyzną - m.in. dlatego używam czasowników w formie : "Napisałem" , "Kupiłem", "łapałem", ",żebym wspierał" , więc nie "byłam"

Jak widać nie czytasz zbyt dokładnie tego co napisałem, ale chętnie się do tego odnosisz - mam wrażenie, że wszystko czego nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć jest dla Ciebie "marudzeniem" i "narzekaniem".

przecież być może renowacja pojawi się też jako forma nagrody w eventach/przygodach/wyzwaniach czy jeszcze czymsiś innym
Bardziej prawdopodobne, że się nie pojawi, nie jestem fanem myślenia życzeniowego.

Ze świecą szukać postu w którym kogoś nie obrażasz albo nie marudzisz dając upust frustracji, której nie ma końca. To smutne.
Nie obrażam użytkowników , ale owszem - potrafię ostro zareagować na nieprzemyślane, mało merytoryczne komentarze i czasami niestety dostosowuję retorykę odpowiedzi do poziomu innych.

I jeszcze jedno - w przeciwieństwie do Ciebie staram się unikać uogólnień - kogo masz na myśli pisząc "Narzekaliście na narzekających" ?
Wypowiedź w stylu "wy narzekaliście na nich, a oni na tamtych" nie ma żadnej wartości merytorycznej.

Osobiście, jeżeli jakoś dzielę graczy na grupy staram się dokładnie tę grupę opisać - ty piszesz o jednej grupie narzekających , potem o innej grupie narzekających - może podasz jakieś konkrety dla odmiany ?
Zapewne nie. I to jest dopiero smutne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1953

Guest
Tyle, że ja piłem do kikimory a nie do radiradi ;/
Jeśli chodzi o narzekających to nie ma potrzeby bym precyzował wypowiedź ponieważ nie jest ona skierowana do wszystkich użytkowników forum, a tylko do jej części i każdy z tych, który narzekał sam siebie potrafi zidentyfikować i odbierze, że jest skierowana do niego.
Jeśli ktoś tu czegoś nie zrozumiał to z pewnością nie jestem to ja tylko ktoś kto nie wie, że kikimora to taki zmutowany potworek z opowiadania "Droga z której się nie wraca" wydanego pierwotnie w czasopiśmie "fantastyka" ,a dużo później w tomie opowiadań "Ostatnie życzenie" autorstwa A. Sapkowskiego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2017

Guest
Narzekaliście na narzekających, że przez ich narzekania nie wprowadzili renowacji uśmiałbym się gdyby przez kolejną grupę narzekających całkowicie z niej zrezygnowali, a przecież prawdopodobnie po wprowadzeniu sypną graczom po kilka sztuk w gratisie, a przecież być może renowacja pojawi się też jako forma nagrody w eventach/przygodach/wyzwaniach czy jeszcze czymsiś innym
Poprzednia grupa narzekających w tym grupa wiecznie narzekających miała pretensje o to że za mało
Obecna grupa narzekających + wiecznie narzekający ma pretensje o to samo więc czym się to różni od poprzednich narzekaczy?
specjalna uwaga dla fanki Sapkowskiego
Marudzisz na traktowanie forumowiczów przez modów itp ale to Twoje wypowiedzi, aż roją się od wycieczek osobistych pod ich adresem i nie tylko ich.
Teraz marudzisz że schematy będą nadal zalegać ale jak wprowadzali renowację (zgodnie z obietnicą przed końcem roku) to byłaś w czołówce tych, którzy jej nie chcieli w proponowanym kształcie.
Ze świecą szukać postu w którym kogoś nie obrażasz albo nie marudzisz dając upust frustracji, której nie ma końca. To smutne.
Marudząc na marudzących od marudzenia sam stajesz się marudą :p
 

DeletedUser174

Guest
@kybebe jestem :)
podobno coś do mnie masz... tylko gdzie i co do mnie piłeś? chętnie odniose sie tylko tak w ciemno to trochę trudno będzie :(
 

DeletedUser1953

Guest
troche się Ciebie boję więc wolę nie. Żyj w nieświadomości :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry