• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.3

Status
Zamknięty.

Bija

Zwiadowca
Czy tylko mi się wydaje, że za szybko ten event się robi? Jest jeszcze 15 dni do końca, a ja bez jakiegoś specjalnego przygotowania już skończyłam zadania (oprócz tych dziennych oczywiście). Udało mi się zdobyć 2 studnie czyli zapętliłam nagrody główne, ale artefaktów mam tylko 5, więc nawet na jednego całego feniksa nie starczy. Coś źle zrobiłam czy to tak ma być?
 

visit0r

Paladyn
Czy tylko mi się wydaje, że za szybko ten event się robi? Jest jeszcze 15 dni do końca, a ja bez jakiegoś specjalnego przygotowania już skończyłam zadania (oprócz tych dziennych oczywiście). Udało mi się zdobyć 2 studnie czyli zapętliłam nagrody główne, ale artefaktów mam tylko 5, więc nawet na jednego całego feniksa nie starczy. Coś źle zrobiłam czy to tak ma być?
biorąc pod uwagę zestawienie ten ewent powinien byc szybszy od poprzednich, dla graczy z wysokimi epokami wyzwaniem bedzie tylko rozbudowa i badania, rezygnacja z 24 h manufaktur powinna spowodowac niezle przyspieszenie
 
Udało mi się zdobyć 2 studnie czyli zapętliłam nagrody główne, ale artefaktów mam tylko 5, więc nawet na jednego całego feniksa nie starczy. Coś źle zrobiłam czy to tak ma być?
Pewnie niczego nie zrobilas zle ;)
Ilosc waluty eventowej jest tak dobrana, by podniesienie chocby jednego
feniksa do maksymalnego poziomu bez dokupienia dodatkowej esencji bylo
bardzo malo prawdopodobne. Na gems sa wstepne wyliczenia:
https://elvengems.com/phoenix-2019/grand-prizes/
Aktywni gracze czesto zbierajacy esencje z obrzezy miasta maja spora szanse
na zdobycie 7 artefaktow, czyli na podniesienie jednego feniksa do 8 poziomu.
Te szanse mozna odrobine zwiekszyc czesciej zbierajac esencje w miescie
lub wybierajac odpowiednie skrzynki w losowaniach (czyli te, przy ktorych ilosc
wydanej na jedno pioro esencji jest jak najmniejsza). W Twoim przypadku za
pozostale zadania dzienne i esencje z miasta pewnie wpadnie jeszcze 1 artefakt,
czyli nie jest zle, feniks na 7 poziomie daje juz spory bonus dla miasta niezaleznie
od tego, na ktorego sie zdecydujesz.
Podsumowujac, odpowiedz na Twoje pytanie brzmi: tak, wlasnie dokladnie tak
tworcy to zaplanowali. Artefaktow nie starczy nawet na podniesienie jednego
feniksa do maksymalnego poziomu, wiec najlepsze w tej sytuacji byloby chyba
zdecydowac sie na postawienie i rozwoj tylko jednego wybranego. Pozostale 2
moga sobie poczekac w inwentarzu na lepsze czasy (czyt.: na dodatkowe okazje
do zdobycie artefaktow kiedys tam w przyszlosci).
 

DeletedUser917

Guest
proste pytanie... czy artefakty do podnoszenia tych feniksow pojawia sie w kolejnych eventach?... jak do tej pory nie bylo takiej sytuacji, zeby mozna bylo cos uzupelnic (np. set) w kolejnych tego typu 'atrakcjach' IG... ;)

prosta odpowiedz... tak lub nie... no chyba, ze to tajemnica??
 

visit0r

Paladyn
dokladnie tak
tworcy to zaplanowali. Artefaktow nie starczy nawet na podniesienie jednego
feniksa do maksymalnego poziomu, wiec najlepsze w tej sytuacji byloby chyba
zdecydowac sie na postawienie i rozwoj tylko jednego wybranego. Pozostale 2
moga sobie poczekac w inwentarzu na lepsze czasy (czyt.: na dodatkowe okazje
do zdobycie artefaktow kiedys tam w przyszlosci).
opcja calkowicie zaczerpnieta z FoE tego samego producenta, tez kiedys w ewencie byly tam budyneczki mozliwe do podnoszenia i w danym ewencie nie dalo sie tego podbic do wiecej niz 7/10 poziomu bez wydawania $
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Czyli maks 7 poziom?jak chcesz wiecej to plac?:) Bo okreslenie "sporadycznie" rozumiem prawie wcale :) Moze rzuca 1 i to wszystko
Ktos tutaj tak zachwalal te Baseny a one daja o polowe mniej niz chatka many, mowie o stosunek wielkosc do ilosc many.
 

DeletedUser2262

Guest
Czyli maks 7 poziom?jak chcesz wiecej to plac?:) Bo okreslenie "sporadycznie" rozumiem prawie wcale :) Moze rzuca 1 i to wszystko [...].
@SandDiuna masz w pełni rację. Może tylko trzeba wziąć pod uwagę iż budynku feniksa (których dostajemy aż 3 GRATIS) niekoniecznie trzeba stawiać od razu, można później jak uzbiera się 10 artefaktów żeby wykorzystać maksymalny potencjał.
[...]jak chcesz wiecej to plac[...].
To działa tak samo jak ktoś szybciej chce przejść do kolejnego rozdziału.

Pomimo dużego hejtu na IG osobiście uważam, że robią spory ukłon w kierunku graczy F2P wprowadzając rozwiązania (np. nagrody w obecnym evencie), które można:
po pierwsze zdobyć - bez płacenia (w poprzednich eventach żeby uzbierać wszystkie nagrody główne potrzeba było wydać $), a wręcz są rozdawane
..................*gratis dla wszystkich!!!
po drugie - nie blokują graczom F2P możliwości rozwoju na max poziom budynków
..................a przecież mogliby dać możliwość wygrania tych 5-6 artefaktów, a potem albo kupisz albo budynek zostanie na 6-7 poziomie i tyle

* dla tych którzy ukończą pierwsze trzy zadania
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
@SandDiuna masz w pełni rację. Może tylko trzeba wziąć pod uwagę iż budynku feniksa (których dostajemy aż 3 GRATIS) niekoniecznie trzeba stawiać od razu, można później jak uzbiera się 10 artefaktów żeby wykorzystać maksymalny potencjał.

To działa tak samo jak ktoś szybciej chce przejść do kolejnego rozdziału.

Pomimo dużego hejtu na IG osobiście uważam, że robią spory ukłon w kierunku graczy F2P wprowadzając rozwiązania (np. nagrody w obecnym evencie), które można:
po pierwsze zdobyć - bez płacenia (w poprzednich eventach żeby uzbierać wszystkie nagrody główne potrzeba było wydać $), a wręcz są rozdawane
..................*gratis dla wszystkich!!!
po drugie - nie blokują graczom F2P możliwości rozwoju na max poziom budynków
..................a przecież mogliby dać możliwość wygrania tych 5-6 artefaktów, a potem albo kupisz albo budynek zostanie na 6-7 poziomie i tyle

* dla tych którzy ukończą pierwsze trzy zadania
Nie zgadzam się z Tobą, bo w karnałowym evencie nie wydalem złotówki i na wszystkich 3 światach zdobyłem cały zestaw. Wcześniej nie moge powiedziec jak było, skupiałem sie na studniach. Problemem jest to jak chamsko zagraywaja, wpierw ekspansje ograniczenie z prowincji, i podniesienie ceny magicznych, potem nerf do ziemi Dzwonnicy/Latarni, a teraz wywalenie studni z eventow. Ciekaw jestem czy bedzie mozliwe ulepszenie ktoregos feniksa na maksa nie płacac nic

A co do samych budynkow to skonczy sie tak ze 90% populacji postawi Ognistego, a reszta bedzie w inventory albo pojdzie na przemial. Po jakims czasie okaze sie ze pozostale 2 dostaja buffy:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Mighty Garoth
gdzie jest napisane że już dzisiaj mamy gwarancję możliwości zdobycia artefaktów do upu w późniejszym terminie? bo mi ta informacja jakoś uciekła.... a to dość istotna kwestia...

bo moim zdaniem polowanie na artefakty zakończy się wraz z końcem eventu
 

DeletedUser174

Guest
bardzo sporadycznie wg słownika ig raczej bym rozumiała jako prawie wcale... w związku z tym to bardzo mglista gwarancja

kiedyś jak nie było jeszcze studni ani diaxów w skrzynkach tez było info, ze diamenty sa bardzo cenne i rzadkie... tylko ze możliwości ich zdobycia bez opcji zakupu były zerowe

zalecam ostudzić nadmierne emocje jak to nam wszystkie feniksy urosną do max poziomu... ja w to nie wierzę. Nie licze nawet na możliwość podniesienia choć jednego na max poziom bez wsparcia
 

DeletedUser2262

Guest
gdzie jest napisane że już dzisiaj mamy gwarancję możliwości zdobycia artefaktów [...]
[...]Jednakże, w tym roku wydarzy się coś nowego! Zgodnie z przepowiednią, kult Feniksa odkrył trzy bardzo wyjątkowe jaja i pragnie, by się wykluły one u Was! Każde z jaj posiada specjalne właściwości i może zostać umieszczone w mieście. Zbierając Artefakty Feniksa można pomóc im się wykluć i pozwolić wyewoluować w potężne Feniksy. Lecz Artefaktów Feniksa nie jest wiele i poza tym wydarzeniem będą pojawiać się bardzo sporadycznie, dlatego wybierajcie rozważnie, którego Feniksa wyewoluować jako pierwszego. Każdy Feniks specjalizuje się w innych bonusach, a im wyższe stadium ewolucji, tym większe płyną z nich korzyści.[...]
 
Zamiast sie cieszyc, ze bedzie sie mialo w miescie potezne wsparcie dla
wojska lub ekonomii jest tylko narzekanie, ze bez kasy nie da sie podniesc
chocby jednego feniksa na maksymalny poziom. I co z tego ? Nawet na 7
czy 8 poziomie wybrany feniks bedzie poteznym wsparciem dla miasta.
Nie "jakims tam", nie "duzym", tylko wlasnie poteznym. Jak napisalem
dzis w innym temacie przynajmniej w przypadku ognistego feniksa to
bedzie ekwiwalent kilku cudow wojskowych na 25 poziomie. Ale zamiast
to docenic, to nieee, trzeba oczywiscie narzekac, ze nie bedzie ekwiwalentem
kilku cudow na 30 poziomie. Przykro mi to w ten sposob ujmowac, ale to
niestety typowe na tym forum.
 

Nusion

Kapłan
Zamiast sie cieszyc, ze bedzie sie mialo w miescie potezne wsparcie dla
wojska lub ekonomii jest tylko narzekanie, ze bez kasy nie da sie podniesc
chocby jednego feniksa na maksymalny poziom. I co z tego ? Nawet na 7
czy 8 poziomie wybrany feniks bedzie poteznym wsparciem dla miasta.
Nie "jakims tam", nie "duzym", tylko wlasnie poteznym. Jak napisalem
dzis w innym temacie przynajmniej w przypadku ognistego feniksa to
bedzie ekwiwalent kilku cudow wojskowych na 25 poziomie. Ale zamiast
to docenic, to nieee, trzeba oczywiscie narzekac, ze nie bedzie ekwiwalentem
kilku cudow na 30 poziomie. Przykro mi to w ten sposob ujmowac, ale to
niestety typowe na tym forum.
Dzięki Chris!!!
Jesteś tu pozytywnym światełkiem na tym marudzącym padole.
Może czas się ogarnąć i zamiast doszukiwać się, czego "nie mamy" i ile "nie dostaniemy", zobaczyć, co fajnego mamy, dostaniemy, zrobimy??
Ja czekam na feniksy, też stawiam na ognistego :)
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Może czas się ogarnąć i zamiast doszukiwać się, czego "nie mamy" i ile "nie dostaniemy", zobaczyć, co fajnego mamy, dostaniemy, zrobimy??
Ja czekam na feniksy, też stawiam na ognistego :)
Kiedy czytam niektóre posty to zastanawiam się czy cokolwiek co IG nam przygotuje jest dobre na tyle aby nie trzeba było narzekać. Moim zdaniem widać, że coś robią abyśmy byli zadowoleni... Dają tak ja @chris07070707 napisał potężne narzędzia w ivencie i jak zwykle jest źle. Proponuje otworzyć oczy i cofnąć się o dwa lata i przypomnieć sobie jak to wtedy wygladalo, a może zrozumiecie o co nam chodzi. Więcej empatii a mniej hejtu.Kiedy są powody do narzekania to i ja się odezwę, nie ukrywam, ale akurat w tym przypadku nie ma powodu do narzekań. Cieszcie się tym co dają, bo dają coś nowego i innego niż dotychczas;) Ja osobiście czekam za ognistym :) a o ile poziomów uda mi się go ewoluować będę martwił się pozniej:).
 
Ostatnia edycja:

Christo

Rozbójnik
Kiedy czytam niektóre posty to zastanawiam się czy cokolwiek co IG nam przygotuje jest dobre na tyle aby nie trzeba było narzekać. Moim zdaniem widać, że coś robią abyśmy byli zadowoleni... Dają tak ja @chris07070707 napisał potężne narzędzia w ivencie i jak zwykle jest źle. Proponuje otworzyć oczy i cofnąć się o dwa lata i przypomnieć sobie jak to wtedy wygladalo, a może zrozumiecie o co nam chodzi. Więcej empatii a mniej hejtu.Kiedy są powody do narzekania to i ja się odezwę, nie ukrywam, ale akurat w tym przypadku nie ma powodu do narzekań. Cieszcie się tym co dają, bo dają coś nowego i innego niż dotychczas;) Ja osobiście czekam za ognistym :) a o ile poziomów uda mi się go ewoluować będę martwił się pozniej:).
Tylko pamiętaj, że przez te dwa lata wszystko wchodziło małymi kroczkami i nie jakimiś super mocnymi rzeczami. Przez te dwa lata wszystko się wzmocniło i takie porównywanie jest trochę słabe. Z każdym rozdziałem budynki są mocniejsze. Niech wprowadzą coś porządnego z czego ludzie na prawdę będą zadowoleni i wtedy można porozmawiać jak to było kiedyś, bo nie oszukujmy się.. nie wiele tego jest co nas zadowoliło. Niektórym na prawdę nie trzeba wiele do radości.. zwykły cukierek i buźka uśmiechnięta. Ludzie oczekują porządnego rozwoju gry, a nie jakieś śmieci. :D
Dla mnie rozwój gry przez ostatnie dwa lata? Klapa totalna.
 
Status
Zamknięty.
Do góry