• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

DeletedUser1874

Guest
Brunatny według opisu działa tak samo jak Simia, z tym że zapewnia o wiele większy bonus. Niczego nie skraca, ceny nie zwiększa, a jednak wojska jest więcej - czysta magia!
Jeśli ktoś nie rozumie zasady działania Simii, więc i tego bonusu, to warto go traktować identycznie jak bonus z reliktów w bonusowych manufakturach - produkcja trwa tyle co trwała i kosztuje tyle samo, a jednak otrzymuje się na koniec więcej towarów "gratis". Czyli: nie zmienia ani czasu rekrutacji jednej grupy w koszarach/terenach/obozie, ani ceny w narzędziach zlecenia takiej rekrutacji.
Jeśli ktoś przelicza sobie to na czas i koszt szkolenia oddziału to faktycznie, wychodzi taniej i szybciej. No ale w praktyce, jeśli budynki pracują non stop, to nie zmienia się ani zużycie narzędzi na godzinę ani czas po jakim trzeba zlecać kolejne produkcje, a wojska otrzyma się po prostu więcej.
Wcale nie zdziwi mnie natomiast, jeśli bonus będzie naliczany od bazowej ilości, czyli mając jednocześnie również bonus z Simii, niekoniecznie wyjdzie to jako zwiększenie o połowę obecnie otrzymywanej ilości wojska. Zakładam że również posiadając więcej niż jednego takiego na raz, każdy kolejny również zapewni 50% z bazowej ilości, a nie +50% tego co zapewniały poprzednie.

Polarny teoretycznie działa jak zakrzywienie czasu, ale jego bonus, nawet względem tego cudu, jest znacznie mniejszy. Warto zauważyć fakt, że moc tego bonusu z karmienia jest w jego przypadku naliczana inaczej niż przy pozostałych - w 1 stadium ma się już 10%, potem rośnie o 1 punkt procentowy co stadium aż do 18 w 9 stadium i w 10 wynosi 20. Dlatego nawet jeśli nie warto używać ewolucji w pierwszej kolejności na niego, to jeśli ktoś bardzo marzy o takim bonusie, można rozważyć postawienie go i karmienie nawet w 1 stadium - już wtedy skraca on odstępy pomiędzy każdym etapem turnieju o 96 minut.

Co do misji wymagających rozbudowanych budynków - faktycznie jest to spory cios w graczy zaawansowanych i zapewne ma im ograniczyć zdobycie kilkunastu miśków. Pewnie jeszcze nikt nie doszedł tam z misjami by mieć jakieś konkretne informacje i móc udzielić odpowiedzi na te pytania, ale zastanawia mnie:
1. Jak się ma to do produkcji żywych towarów - w końcu rozbudowane do max poziomu manufaktury nie mają już 24 i 48h produkcji?
2. Czy tak jak zawsze dotyczą one tylko manufaktur drewna/stali/marmuru, czy może również kolejnych towarów?
3. Zaliczane są wyłącznie w manufakturach które są bonusowymi podstawowego towaru, czy również tych które są bonusowymi żywego towaru (albo po prostu wszystkich)?
4. I również jak się mają do tego wszystkiego warsztaty? Gdyby naprawdę te magiczne miały nie być brane pod uwagę, wkurzyliby się najmocniej ci których Twórcy na pewno nie chcieliby wkurzać. A z drugiej strony, jeśli te magiczne byłyby normalnie traktowane jako maksymalnie rozbudowane warsztaty, z pewnością część osób mogłoby rozważyć dostawienie ich... nawet jeśli nie mieli ich wcześniej... a to już wydaje się bardziej pożądane przez Twórców xD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
To przeczytaj opis jeszcze raz. Zwiększa ilość produkowanego woja, ale nic nie pisze o czasie. Samo zwiększenie produkcji nic nie daje jak nie skracamy czasu produkcji.
Której części tego co jest w opisie brunatnego nie zrozumiałeś? Zwiększa do 50% produkcję. Gdzie cena i czas proukcji pozostaje ten sam
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
To przeczytaj opis jeszcze raz. Zwiększa ilość produkowanego woja, ale nic nie pisze o czasie. Samo zwiększenie produkcji nic nie daje jak nie skracamy czasu produkcji.
daje tyle samo, po prostu przez 12 h czasu dzialania miska zbierasz bez przyspieszania tylko 5 oddzialow
 

DeletedUser1874

Guest
Choć to długa historia, ja ostatnio jestem bez moich rozbudowanych manufaktur bonusowych stali. Choć planowałem to zmienić, tuż po zakończeniu rozbudowy pozostałych manufaktur, chyba będę musiał lekko zmienić te plany. Całe szczęście że to się szybko buduje i może z 8 (przy 4 robotnikach) zdążę do wyjścia eventu. Jak rozumiem, wystarczy 24 poziom, nie musi być od razu 27?
 

Nusion

Kapłan
Jak rozumiem, wystarczy 24 poziom, nie musi być od razu 27?
No na to wygląda, może być z poprzedniego rozdziału.

Niestety pojawi się też znów losowość. W początkowym etapie mniej, niż w poprzednim evencie, ale w późniejszych zadaniach więcej.

No i mam też teraz zadanko na 3 konflikty w Iglicy LUB 3 na mapie. Tu akurat fajnie, że jest wybór
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Czyli jednak wygrają Ci co są w okolicach krasnoludow-orkow
Cholera trzeba zrobić te amuny raz dwa i stawiać manu drewna. Pytanie jak skończę amuny to chyba nie warto się pchać do konstruktow bo każda manu będzie musiała być na 27? A jak pozostane w amunach 22-23 będzie ok?
 

Nusion

Kapłan
No teraz to się załamałam...

wyprodukuj bonus.jpg

Stal to mój bonus. Czyli zdejmę produkcje z moich rozbudowanych stalowni, a za chwilkę pewnie będzie zadanie 3 x 9h w rozbudowanej manu... :(
 
No teraz to się załamałam...
Stal to mój bonus. Czyli zdejmę produkcje z moich rozbudowanych stalowni, a za chwilkę pewnie będzie zadanie 3 x 9h w rozbudowanej manu... :(
Nusion, rzuc zaklecie na jedna manufakture i zrob kilka produkcji 3h na przyspieszaczach. Lepsze to, niz psuc sobie produkcje ze wszystkich manufaktur.
 
Ostatnia edycja:
Cos mi sie wydaje, ze to znow bedzie event, w ktorym decydujace beda przyspieszacze, tyle ze tym razem uzywane na produkcje w manu i warsztatach, a nie na zwiad. Na szczescie wyglada na to, ze tych produkcji jest mniej, niz poprzednio, np. raczej nie bedzie zadan w stylu "wyprodukuj skrzynke z narzedziami 10x". Na moich czterech magicznych warsztatach nie bedzie wyjscia - trzeba bedzie znow jechac event na przyspieszaczach. Podobnie jak w evecie z Feniksem Ognia trzeba bedzie chyba zrezygnowac z wyzszych szans na nagrody dzienne i pilnie zbierac gwiezdny pyl (czy jak to sie tam nazywa), zeby zdobyc maksymalna liczbe artefaktow. Jeszcze tak naprawde niewiele wiadomo o tym evencie, a juz krystalizuje mi sie pewna strategia na jego przechodzenie:

1. Losowania ze skrzynek dajacych najtanszy gwiezdny pyl.
2. Robienie produkcji na przyspieszaczach
3. Losowania w dni z przyspieszaczami, by tych zadan zrobic jak najwiecej i zebrac jak najwieksza liczbe artefaktow, a co za tym idzie rezygnacja z innych nagrod dziennych (niestety). Przyspieszaczy bedzie mozna uzywac do zadan na produkcje w warsztatach/manufakturach, na zwiad, na produkcje katalizatorow i produkcje mgly wizji. Pod kreska to sie pewnie oplaci, szczegolnie Brunatny (proponuje nadac mu ksywke Brunner ;) ) na maksymalnym poziomie bedzie oznaczal potezne wzmocnienie militarne dla miasta. To nie Stone czy Syrenka, tu kazdy poziom ewolucji bedzie sie liczyl.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Mnie tylko zastanawia jedno. Zaraz będzie 4 artefakt. Później jak co roku będzie hallowyn A potem zimowy. Potencjalne 2 kolejne. Nie za dużo tego?
 

DeletedUser

Guest
Hallowyn to mini ewent choć ostatnio są rozbudowane

No to zacznie się dziubanie od nowa dobrze by było jeszcze polarnego doskubać (Polarny to Hans jak brunatny Brunner? :p) jeszcze trochę i nie będzie miejsca w mieście

@Nusion a z syrenek zalicza towary? Czy tylko manu
 

blazius1

Paladyn
Brunatny wygląda na OP ale skoro ubędzie karmy w tworzeniu to może się okazać, że ani Feniks Ognia, ani Brunatny stojące razem w mieście nie są takie OP, bo nie idzie ich wykarmić jednocześnie. Zwłaszcza miśka.

A stawianie jakiegokolwiek obok Feniksa Złotego może w ogóle mijać się z celem, bo Złoty sam żre karmę za dwóch.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry