• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Robię zadanie za 32 wstążki i jeszcze nie było wymagania o rozbudowane manki :)

Będzie jak się skończy linia główna i zacznie ta nieskończona linia bonusowa.

Słuchajcie prawdopodobnie będzie dużo zmian, bo Marindor napisał, że eventu nie da się już odwołać ani zmienić "mechaniki zdrapki/kasyna", ale dwie główne zmiany które oni teraz "mają na liście" przez wejściem eventu na live to:

-zmniejszenie kosztu prezentów
-lepsze nagrody z losowania

Zbierają dodatkowe sugestie na becie, dużo osób pisze, że budynek ewolucyjny powinien dawać coś lepszego, ale akurat tutaj nie wiem, czy cokolwiek zmienią, bo to by zmieniło założenie tego budynku jako "syrenki od 2 sortu".
 
Ostatnia edycja:

Proqrator

Rozbójnik
Sa zadania na produkcje z manu i warsztatow z bieżacego poziomu jak w miskach? Jesli tak to od jakiego etapu?
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Nie ulega wątpliwości, że event zimowy nie może do nas wejść w takiej samej formie jak wszedł na betę :)
Koszty wykonywania zadań przewyższają zdecydowanie profity. W początkowej fazie trzeba zrobić 5 zadań aby móc zacząć w ogóle cokolwiek losować a dodatkowo trzeba mieć szczęście aby wylosować trzy piernikowe cegiełki do złożenia piernikowej chatki. Losowość zadań też pozostawia wiele do życzenia.
W XV Rozdziale są zadania na produkcję towarów T1 w ilości 113 tys co przy jeszcze niezmodernizowanych manufakturach daje nam 21h produkcji bez użycia na nie czaru, przy założeniu, że mamy 4 manu podniesione do XIV Rozdziału. Tak samo wygląda sytuacja jeżeli chodzi o produkcję surowców T2 rzędu 157 tys. Tu czas zebrania surowców jest porównywalnie taki sam jak w T1 bo ilości z manu T2 przy produkcji są nieznacznie wyższe.
Jeżeli event wejdzie w takiej samej formie do nas to osobiście bez żalu zajmę się rozbudową wioski. Będzie to pierwsze wydarzenie, które sobie odpuszczę, ponieważ żadnej przyjemności nie mam z bezmyślnego klikania w losowo przyznawane, tragicznie słabe nagrody. Twórcy w tym systemie totalnie rozminęli się z założeniami gry strategicznej, dając nam event łudząco podobny do eventów z FoE z przed kilku ładnych lat w których nijak nie mogę doszukać się aspektów strategii a odgrzewany kotlet którym nas uraczyli, choćby nie wiem jak przy nim skakali to dalej tym odgrzanym kotletem pozostanie. :)
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Dodam jeszcze, że zadania na konkretne produkcje typu Chleb czy Zaawansowane Narzędzia (lub tego typu produkcje w manu) były tylko w zadaniach 1-29. Potem takich zadań już nie ma (póki co), są tylko na określoną ilość surowca czy młotków, więc możliwość produkcji w małych budynkach jest zupełnie nieprzydatna. Zadanie wymaga np. 191k młotków a mały warsztat robi mi 70 sztuk na 3h :p
Obawiam się, że jeśli w późniejszym etapie powrócą zadania na konkretne produkcje typu Chleb, to już nie będzie można ich zaliczyć małymi budynkami...
 

visit0r

Paladyn
Dodam jeszcze, że zadania na konkretne produkcje typu Chleb czy Zaawansowane Narzędzia (lub tego typu produkcje w manu) były tylko w zadaniach 1-29. Potem takich zadań już nie ma (póki co), są tylko na określoną ilość surowca czy młotków, więc możliwość produkcji w małych budynkach jest zupełnie nieprzydatna. Zadanie wymaga np. 191k młotków a mały warsztat robi mi 70 sztuk na 3h :p
Obawiam się, że jeśli w późniejszym etapie powrócą zadania na konkretne produkcje typu Chleb, to już nie będzie można ich zaliczyć małymi budynkami...
w tych zadaniach wyprodukuj chleb magiczne warsztaty nadal są zaliczane x2?
 

Koval92

Kapłan
W ogóle nie ma zadań od 29 questa wzwyż na produkcje 1h/3h/9h/24h za to są zadania na ilość - młotków, kasy, czy towarów.
Osobny quest jest na towar 1 sortu
osobny na towar 1 lub 2 sortu
i osobny na towar 1, 2 lub 3 sortu
Na młotki 3 osobne, wszystkie na ilość...
Jednym słowem, znowu utrudnienie, bo te wielkie ilości trzeba robić wiele godzin, a strumieniami zasobów się młotków nie zdobędzie w questach "wyprodukuj" jak już Nusion mi pisała wcześniej.
Obawiam się, że ten event będzie niewykonalny i nieopłacalny.
 

DeletedUser1358

Guest
Moim zdaniem twórcy mieli dość strat dochodów z kupna diaxow...
Powstanie farm diaxow na pewno spowodowało ich spadek.
Teraz przy tym systemie nie ma opcji żeby wylosowac sobie 60 studni.
Przy dobrych wiatrach jak wpadnie z 10 to będzie mega szczęście...
Z jednej strony fajnie że coś zmieniają ale fakt jak już ktoś wcześniej wspomniał, przy evencie nie jest to już gra staregiczna lecz totolotek.
Jedni piszą że to spowoduje że już nikt nie wzbogaci się w dużą ilość nagród, ale z drugiej strony jeśli ktoś poświęca cały miesiąc eventowi to czego ma dostać wielkie G....
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem twórcy mieli dość strat dochodów z kupna diaxow...
Powstanie farm diaxow na pewno spowodowało ich spadek.
Teraz przy tym systemie nie ma opcji żeby wylosowac sobie 60 studni.
Przy dobrych wiatrach jak wpadnie z 10 to będzie mega szczęście...
Z jednej strony fajnie że coś zmieniają ale fakt jak już ktoś wcześniej wspomniał, przy evencie nie jest to już gra staregiczna lecz totolotek.
Jedni piszą że to spowoduje że już nikt nie wzbogaci się w dużą ilość nagród, ale z drugiej strony jeśli ktoś poświęca cały miesiąc eventowi to czego ma dostać wielkie G....
Tu nie chodzi o wiele nagród tylko o losowość. Nie mam żadnych gwarancji ze jak poświęcę te trzy tygodnie na intensywne granie to coś trafię

Najdawniej było wiadomo ze bez diamentów czy zakupów nie było szans na wszystkie nagrody główne ale za to reszta była przewidywalna i w zasięgu
Potem zaczęli kombinować i uważam ze system tuż przed pętla był najlepszy, to ze dało się to zrobić w kilka dni... ale to można było rozwiązać w prosty sposób np rozbudować zadania dzienne kosztem sekwencyjnych a tak to mamy iG.

Z drugiej strony będę miał za to rodzinne święta bo dzięki takiemu układowi to nie ma żadnych wątpliwości i dylematów czy robić :)
 

DeletedUser2264

Guest
A ja się w chyba w sumie cieszę, chociaż to jest zmieszane z rozczarowaniem. W tym evencie naprawdę nie opłaca się cisnąć, nie wiem czy nawet nie olać. Szkoda, bo zimowe były zawsze mocno opłacalne, a tym razem ani główna ani szanse na duże zbiory czegokolwiek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Jak już się tak wszyscy cieszą, że będą robić ten event na luzie, to chyba przekonaliście mnie i ja się zacznę cieszyć :D
bo, że będę robił na luzie, to już też widzę.
 

Koval92

Kapłan
Na chwilę obecną ilość wstążek za questy będzie rosnąć od 10 wstążek na starcie do 92 wstążek za quest nr 180
Po queście nr 180 kończy się linia główna zadań.
Quest 181 rozpoczyna linię bonusową, która wymaga rozbudowanych warsztatów i manufaktur.
Każdy quest od 181 wzwyż daje 20 wstążek.

180 questów linii głównej daje w sumie 6688 wstążek.
Każdy quest po tym +20
Można zdobyć od 100 do 600 dodatkowych wstążek z losowania nagród na chwilę obecną (w jednym prezencie będzie losowo 100 albo 200 albo 300 wstążek, 200, 400 lub 600 jeżeli trafimy najpierw x2 a potem dodatkowe wstążki)
150 lub 200 wstążek można trafić ze skrzynki w akademii tradycyjnie
Zapewne będą jakieś dodatkowe wstążki wysłane do graczy na mail, gdy rozpocznie się event
tradycyjnie dodatkowe wstążki będą się pojawiać wokół miasta, z kliknięcia jednej można zdobyć od 1 do 3 wstążek.
Budynek dodający +1 wstążek do tych z mapy miasta który jest tradycyjnym skokiem na kasę, kosztuje ponad 30 zł tak jak poprzednio (nie pamietam czy 34.99 czy 39.99, chyba 34.99).

Z linii głównej 6688 wstążek daje 111 prezentów do otworzenia, co daje 111 młoteczków, a 111 młoteczków daje pomiędzy 111 a 333 cegiełek. Na budynek ewolucyjny na 10 poziomie potrzeba 340 cegiełek.

Z takim systemem ewolucyjny na 10 poziomie kosztuje pomiędzy 6800 a 20400 wstążek.
To jest chore, że to jest tak randomowe i na całe szczęście prawdopodobnie zmniejszą koszt otwierania prezentów.
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
Jak już się tak wszyscy cieszą, że będą robić ten event na luzie, to chyba przekonaliście mnie i ja się zacznę cieszyć :D
bo, że będę robił na luzie, to już też widzę.
Potem zaczęli kombinować i uważam ze system tuż przed pętla był najlepszy, to ze dało się to zrobić w kilka dni... ale to można było rozwiązać w prosty sposób np rozbudować zadania dzienne kosztem sekwencyjnych a tak to mamy iG.
To ja już chyba właśnie robię od czasu wprowadzenia tej pętli nieskończoności nawet do końca nie doszedłem. Jednego jej okrążenia nie zrobiłem i ... :rolleyes: przestałem się przejmować ;) !
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
180 questów linii głównej daje w sumie 6688 wstążek. ....
Z linii głównej 6688 wstążek daje 111 prezentów do otworzenia, co daje 111 młoteczków, a 111 młoteczków daje pomiędzy 111 a 333 cegiełek. Na budynek ewolucyjny na 10 poziomie potrzeba 340 cegiełek.
Z takim systemem ewolucyjny na 10 poziomie kosztuje pomiędzy 6800 a 20400 wstążek.
OK, czyli przyjmując, że do tych tych 6688 trafi się ok. 1000 z losowań i z 500 ze zbiorów i uśredniając, bo z dużym prawdopodobieństwem będzie to bliżej 2 cegiełek za młotek, to wychodzi, że poprzestając tylko na podstawowej linii zadań przeciętnie zbierze się z 6-7 artefaktów, dobrze liczę?
To tyle się trzeba było nazmieniać, żeby wrócić do systemu, w którym robiąc cały event i tak nie można było dostać pełnej nagrody głównej? ;)
 

Koval92

Kapłan
OK, czyli przyjmując, że do tych tych 6688 trafi się ok. 1000 z losowań i z 500 ze zbiorów i uśredniając, bo z dużym prawdopodobieństwem będzie to bliżej 2 cegiełek za młotek, to wychodzi, że poprzestając tylko na podstawowej linii zadań przeciętnie zbierze się z 6-7 artefaktów, dobrze liczę?
To tyle się trzeba było nazmieniać, żeby wrócić do systemu, w którym robiąc cały event i tak nie można było dostać pełnej nagrody głównej? ;)

uśredniając to całkowicie musielibysmy wziąć 222 cegiełki a to daje 6 artefaktów (pierwszy jest za 20 a kolejne co 40), czyli budynek na 7 poziomie średnio z samej linii głównej 180 zadań pomijając każdą jedną wstążkę z innego źródła.
Jednak znowu - pierwszą rzeczą jaka została zgłoszona do twórców gry było zmniejszenie kosztu prezentów a drugą lepsze nagrody poboczne, więc prawdopodobnie te koszty zmniejszą. Pytanie czy nie pociągnie to znowu konsekwencji w utrudnieniu nam czegoś, tak jak w zodiakach - coś dali, coś zabrali.
 

Sorcha

Rycerz
Poprawcie mnie jeśli się mylę, narzekaliśmy: "Spójrzcie jak to jest w FOE! Zróbcie podobnie!" To zrobili po wielokrotnych prośbach i namawianiach. Zaczęło się od budynków ewolucyjnych w ewentach (Elvenar) podobnych mechaniką do Pereł Architektury (FoE). Skoro budynki ewolucyjne się przyjęły, to pomyśleli "te pomysły z FOE, nie są takie złe". I zaczęło się zmienianie eventów. Sami prosiliście ;) , to teraz macie, czego narzekacie?
 

DeletedUser

Guest
Ej nie grupuj mnie z resztą :) ja to mógłbym robić dalej rekordy w pętlach :p i tak limiterem jest powierzchnia miasta
Na marginesie w FOE nie gram a jeśli Elvenar ma być FOE w innej szacie graficznej to w końcowym efekcie skasuję konto i tyle
 
Status
Zamknięty.
Do góry