• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

DeletedUser4395

Guest
Początkowe zadania są za 10-11 punktów, nie wiem jak bardzo rosną, ale według prostej kalkulacji oznacza to, że trzeba zrobić 6 zadań na każde 60 wstążek, co daje 120 zadań na jeden artefakt w najgorszym przypadku a w najlepszym 42 (jeśli każdy młotek da 3 cegiełki)... Oby późniejsze zadania dawały znacząco więcej wstążek ;-) A swoją drogą spory rozrzut... :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2264

Guest
No niekoniecznie bo 60 wstążek daje ci 1 młotek a młotkiem dopiero "rozbija się cegiełki i te cegiełki są dopiero do budowy domku, jeden młotek ponoć daje od 1 do 3 cegiełek, więc jak ktoś będzie miał super hiper szczęście to zbuduje domek z 420 wstążek (3+3+3+3+3+3+2) a jak mu za każdy młoteczek wypadnie jedna cegiełka to będzie musiał zużyć 1200 wstążek.
Tak, mogą z młotka wypaść nawet 3 cegiełki, ale to kolejna losowość :) Ogólnie na pierwszy rzut kosmos, ale w sumie śmiesznie, same niespodzianki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jak pisałem ten system idealnie jest zrobiony by skłócić graczy no i schować niedoróbki (zawsze można wrzucić na mityczna losowość)

- pierwszy etap system może cię zrobić na nagrodach dziennych bo masz 1 z 16 szans na nią chce ktoś przeliczyc na % i porównać jak wcześniej bywało?
- drugi etap system może cię zrobić na nagrodzie głównej (cegiełki)

Sadystyczny system :) i dający ogromny rozrzut miedzy skrajnymi wartościami

Taka ciekawostka czyżby nowa ekipa? Poprzednie podawały wszystkie szanse w % (co dobrze widać w iglicy) a teraz mamy w wartościach np 1-3
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Midi67

Rozbójnik
Wszedłem z ciekawości na betę i na pierwszy rzut oka nowy system wygląda kiepsko, nie zachęca do udziału w zimowym evencie. Do tego ewolucyjny piernikowy budynek też szału nie robi. O ile w tej formie wejdzie na Nasze serwery to sukcesu mu nie wróżę, będzie to pierwszy raz od dawna gdy odpuszczę sobie aktywną grę w zimowym wydarzeniu.
Zgadzam się @BlossomValvi że Twórcy dopracowali się fajnego systemu (mam na myśli te ciut wcześniejsze w których były 2 linie zadań i nie było "losowości"i powtarzania zadania w kółeczko do momentu wyczyszczenia gracza z woja i surowców) a IG nadal szuka udziwnień tylko... po co?

Czasami zbyt dużo zmian i kombinowania prowadzi do chaosu oraz przekombinowania i na to mi tu wygląda.
 

Ethel

Rozbójnik
System znów ściągnięty z FoE- miałam mały epizod w tej grze w zeszłym roku- mniej więcej w grudniu- tam się zapalało świeczki na choince ;) szło dość szybko...
 

DeletedUser

Guest
@Midi67 tak o ten system chodzi aż za nim tęsknie co z tego ze starczał na tydzień :)

Tutaj to jak z socjalizmem twórcy zaczynaja walczyć z problemami które sami stworzyli. Zrobili pętle otwierając drzwi do nieskończonych nagród Ok teraz na sile utrudniają by nikt nie zdobył więcej niż jedna - gdzie tu sens?
A starczyło by ze po zdobyciu jednej resztę zamienić na nagrody pomiędzy artefaktami (studnie placówki itd)
 
- pierwszy etap system może cię zrobić na nagrodach dziennych bo masz 1 z 16 szans na nią chce ktoś przeliczyc na % i porównać jak wcześniej bywało?
- drugi etap system może cię zrobić na nagrodzie głównej (cegiełki)

Sadystyczny system :) i dający ogromny rozrzut miedzy skrajnymi wartościami
Ja to widze troche inaczej. Przy sporej liczbie losowan ten system wlasnie mocno wszystko usredni. Srednia z jednego losowania wyjdzie pewnie okolo 2 cegielek za 60 wstazek (jesli 1, 2 i 3 cegielki maja taka sama szanse wypadniecia). Wtedy jedna nagroda glowna kosztowalby srednio 600 wstazek, wiec 1 artefakt kosztowalby jakies 1200. Ten koszt pewnie jeszcze sie zmniejszy przez kilka bajerow ze "skrzynek" (np. nastepna nagroda x2 i dodatkowa waluta). Prawdopodobnie koszt jednego artefaktu bedzie porownywalny do tego z poprzedniego eventu.
EDIT:
Jak widze sredni koszt nagrody dziennej bedzie wyzszy niz w poprzednich eventach, ale bedziemy za to do pewnego stopnia zabezpieczeni przed pechowymi seriami losowan bez nagrody dziennej.

@BlossomValvi, patrzac na calosc dochodze do przeciwnych wnioskow. Wydaje mi sie, ze ten system powstal wlasnie po to, by uniknac zbyt duzych rozbieznosci miedzy graczami. Uwzgledniajac prawo wielkich liczb - toc to prawie urawnilowka :)
Wszystko obliczone na to, zeby nikt nie byl ani super zadowolony, ani zbytnio rozczarowany. System ma moim zdaniem za zadanie zabezpieczac przed wystapieniem zbytnich skrajnosci. Z jednej strony zabezpiecza przed zdobyciem zbyt wielkiej ilosci dziennych, ale tez przed zdobyciem zbyt malej ich ilosci. Tak samo jak juz wspominalem nie da sie celowo wybierac skrzynek dajacych przyspieszacze, ale srednio u kazdego wpadnie ich mniej wiecej tyle samo za dana ilosc waluty. Itd, itp... Typowy system "doopochronny" zabezpieczajacy tworcow przed zbytnia frustracja graczy ;)
 
Ostatnia edycja:

Viperek

Wędrowiec
@BlossomValvi dokładnie jak piszesz :
A starczyło by ze po zdobyciu jednej resztę zamienić na nagrody pomiędzy artefaktami (studnie placówki itd)
Żeby gracze po skończeniu zadań głównych się nie nudzili można dalej robić zadania ale nagrody głównej już wygrać by nie dało rady.
Byłby i fun i nikt nie zdobywałby niebotycznej przewagi nad innymi.
Ale po co tak skoro można trudniej, nudniej i kiepsko...
 

DeletedUser

Guest
@BlossomValvi, patrzac na calosc dochodze do przeciwnych wnioskow. Wydaje mi sie, ze ten system powstal wlasnie po to, by uniknac zbyt duzych rozbieznosci miedzy graczami. Uwzgledniajac prawo wielkich liczb - toc to prawie urawnilowka :)

Normalnie bym przytaknął ale powinieneś pamiętać ze tutaj stosuje się średnia conajmniej na serwer czyli twoje losowania to mały wycinek całości wiec prawo wielkich liczb odpada :)
Ponadto zadania maja być tak stworzone (poczekamy ile będzie za bonusowe) żebyś nie miał tych wstążek tak dużo jak wcześniej czyli masz mniej losowań ba wcześniej dało się wybrać czy chcesz więcej losowań (tańsze skrzynki) czy nie

tak czy inaczej to gdybanie zobaczymy w praniu co wyjdzie. Na razie to tylko moje obawy ze po prostu w każdym aspekcie przykręcili śrubę co sumarycznie może być za duzo
 
Wiecie co ? Losowosc skrzynek, wyzszy koszt dziennych, mniejsze mozliwosci planowania... to wszystko prawda. Ale jesli o mnie chodzi to po wstepnym zapoznaniu sie z opisem eventu przynajmniej nie mam mysli na zasadzie: "O matko ! Znow upadli na glowe !!!" :D
Powaznie, przynajmniej ten event nie bedzie tak szalony jak 2 poprzednie.
 

Koval92

Kapłan
A ktoś wie na 100% że 3 cegiełki to max? Nie ma żadnej małej szansy na 5, tyle co dawały te skrzynki za 142 waluty z poprzednich eventów? Tylko pytam z ciekawości

Edit: ok sprawdziłem jest napisane pod znaczkiem zapytania w głównym okienku eventu, że od 1 do 3.

Btw jednak budynek główny ma 10 różnych animacji, nie zawiedli chociaż w tym aspekcie;)
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Info z bety, ponoć jednak rozbudowane warsztaty i manufki są potrzebne w dalszych questach, nie w tych na początku ale już dalej tak.

już dziesiąty quest jest randomowy, jedni mają w warsztatach 3h a drudzy 9h.

Otoczka jest piękna, nawet muzyka świąteczna jest, ale same nagrody tragedia, chyba jeszcze tak słabego eventu nie było od czasów 2017 roku, polecam naprawdę zorientować się, jaka daily najbardziej nas interesuje i czekać ze wstążkami wyłącznie na ten dzień, bo szansa i tak jest tragicznie mała

Odebrali nam już całkowicie możliwość opracowania jakiejkolwiek strategii, nie można już wybrać skrzynki dającej 4x8h czy jakiejkolwiek, która nas interesowała. Teraz jest już tylko i wyłącznie loteria, wszystko kosztuje tyle samo (60).

Nagrody to największa epicka porażka Elvenaru od 2017-2018 roku. Warto brać udział wyłącznie dla budynku ewolucyjnego.

Za 60 waluty macie szansę na takie smakowitości jak 3 relikty czy jeden booster 2h.

Linia główna ma około 180 zadań, tragicznie rośnie ilość wstążek za quest, dwunasty quest jest za 12 wstążek, gdzie drugi był za 10. W miśkach to już by było 20 kluczy za quest w tym momencie.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Przypomina mi to zdrapkę Lotto. Następny event to będzie pewnie jednoręki bandyta.

Tak dokładnie to tak wygląda, za 60 waluty możesz zdrapać jedno pole, nawet na niektórych zdrapkach w lotku jest takie pole x2 i tutaj też to jest, żeby podwoić jakąś nagrodę, żeby chociaż na te nagrody były 2-3 pola z daily...

Dzisiaj były takie nagrody:
1h skracacz
15% zysk portalu
10% monety
Reset nagród
Odkrycie 2 pól
5h skracacz
2h skracacz
Leśne Igloo
Daily (Winter Conjuration, mały pop/kult)
jedno pole z dodatkowymi wstążkami (100 albo 200 albo 300 randomowo)
Podwojenie nagrody
2h skracacz (drugi)
33% młotków
15 Antycznej Wiedzy
3x relikt klejnotów
3x relikt marmuru

Aha i WAŻNE : Nie można zrobić tak, że odkryjecie sobie podwojenie nagrody i zostawicie to bez wyboru na drugi dzień, bo kolejnego dnia eventu cała tablica nagród się resetuje sama z siebie.

Na becie się śmieją, że następny event to będzie zdrapka 15 pól i jeśli trafisz 3 w linii to dostaniesz nagrodę a jak nie to nic :p
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Biorąc pod uwagę, że zabrali skrzynki z czasówkami 4x8h a te 2h i 5h nie pomogą za dużo w zwiadach, to jeszcze bardziej będą promowani ci, co nałapali się w poprzednich eventach. Aktywność tu i teraz jest coraz mniej ważna. No i wiadomo, jak ktoś trafi x2 a potem 300 waluty dodatkowe, to bedzie 600 do przodu.
 

DeletedUser4395

Guest
Eh jeśli czerpią inspirację z FoE to będzie coraz gorzej... Mnie eventy na FoE kompletnie się nie podobają, taka maszyna losująca, właściwie obojętne czy jakiś event jest czy nie... i między innymi przez to grałam aktywnie tutaj, a nie tam.
 

Koval92

Kapłan
Niestety nagrody nie są u każdego takie same, to dwa screeny z dwóch różnych wiosek z dziś.
Jeśli chodzi o przyspieszacze jedna wioska miała 1h i 2h, a druga 2x5h, kokardek jedna miała 100 a druga 300, inne różnice widać poniżej. Wygląda, że to zupełnie losowe...

View attachment 1108

View attachment 1109

O to ciekawe... ale widzę, że do nagród z eventu wsadzili te budynki kulturowe co są w tworzeniu, te "płomienie" i inne takie :/

Tak kokardki bonusowe są albo 100 albo 200 albo 300 randomowo jedno z nich.

Ja sobie luźno podejdę do tego eventu, ale śmiechu warta jest ta dyskusja na forum z Marindor :p Usunęli to, co nie było problemem czyli system skrzynek, a pogłębili sam problem czyli losowość :D Team już stracił całkiem kontakt z rzeczywistością, zarówno na becie jak i na Instagramie, gdzie zbanowali kilka osób za powiedzenie, że 1 dnia zodiaku było max 188 kluczy, bo wg Instagrama elvenaru od 1 dnia eventu na serwerach live było 80 :D

Widać, że IG to niemiecka firma, talent do "jedynej słusznej prawdy albo znikasz" ten kraj już objawił nie raz. Teraz jest jedyna słuszna prawda, że w zodiaku wszystko się zgadzało, a 3 relikty to świetna nagroda
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry