• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

DeletedUser4395

Guest
A szkoda, bo skrzynki z 1 z 3 nagród, to zawsze coś się przydawało, a i cena najtańszej nagrody to 18 punktów, a nie 60 i to jeszcze przy obniżonej punktacji za kolejne zadania.
 
Ja o dziwo naprawde sie ciesze, ze ten event bedzie o wiele slabszy od poprzednich, choc ten "zdrapkowy" system tez mi sie nie podoba. Najwazniejsze, ze zlikwidowali mechanike w stylu perpetuum mobil;e. Musze wprawdzie wymienic wiele starych pop/kul i pewnie sie nie uda ze wszystkimi, ale trudno. Przynajmniej nie bedzie sie oplacac gonic w nim na sile, a poniewaz nie ma szans na jakies wielkie zyski, wiec i mozna podejsc do niego znacznie spokojniej. Nie uda sie zrobic wielu zadan ? W sumie niewielka strata. Ostatnio naprawde mechanika gry za bardzo opierala sie na zyskach z eventow, bardzo wielu graczy wlasnie do eventow dostosowalo swoj styl gry a wszystko pomiedzy bylo tylko przerywnikiem. Moze teraz wszystko choc do pewnego stopnia wroci do stanu poprzedniego, tzn. ze rozwoj miasta bedzie trzeba opierac na mechanikach, jakie oferuje sama gra. Wiem, ze prawie nikt sie ze mna nie zgodzi, ale rowniez znaczne ograniczenie liczby przyspieszaczy ze "skrzynek" w szerszej perspektywie powinno wyjsc grze na dobre. Zeby jeszcze nie te "zdrapki"... ;)
 

Tajniakos

Paladyn
A mnie ciekawi po co przy takim systemie przyznawania nagród ta nieszczęsna losowość w doborze zadań? :D Nagród dziennych i tak nie da się zdobyć wielu a nowy system eventowy z kolei przesadzony w drugą stronę ;) Twórcy skaczą ze skrajności w skrajność bo jednym razem dają wiele, po to by następnym razem dać niewiele. Zdrapka i chatka moim zdaniem dla graczy w wieku przedszkolnym a IG chyba zapomina, że graczy z tego przedziału wiekowego to raczej nie ma :D
 

Ovocko

Rycerz
Tak mi się przypomniało

A na serio, myślę że chodzi o skończenie z tym, że eventy dało się przejść na autopilocie, bez specjalnego głowienia się nad strategią. I to, że teraz tak się nie da, to mi się akurat podoba. Ale jak wiadomo diabeł siedzi w szczegółach i całość ocenię jak ją zobaczę
 

Nusion

Kapłan
Ja o dziwo naprawde sie ciesze, ze ten event bedzie o wiele slabszy od poprzednich, choc ten "zdrapkowy" system tez mi sie nie podoba. Najwazniejsze, ze zlikwidowali mechanike w stylu perpetuum mobil;e. Musze wprawdzie wymienic wiele starych pop/kul i pewnie sie nie uda ze wszystkimi, ale trudno. Przynajmniej nie bedzie sie oplacac gonic w nim na sile, a poniewaz nie ma szans na jakies wielkie zyski, wiec i mozna podejsc do niego znacznie spokojniej. Nie uda sie zrobic wielu zadan ? W sumie niewielka strata. Ostatnio naprawde mechanika gry za bardzo opierala sie na zyskach z eventow, bardzo wielu graczy wlasnie do eventow dostosowalo swoj styl gry a wszystko pomiedzy bylo tylko przerywnikiem. Moze teraz wszystko choc do pewnego stopnia wroci do stanu poprzedniego, tzn. ze rozwoj miasta bedzie trzeba opierac na mechanikach, jakie oferuje sama gra. Wiem, ze prawie nikt sie ze mna nie zgodzi, ale rowniez znaczne ograniczenie liczby przyspieszaczy ze "skrzynek" w szerszej perspektywie powinno wyjsc grze na dobre. Zeby jeszcze nie te "zdrapki"... ;)
Ja też się z @chris07070707 zgadzam :)
Dodatkowo cieszę się, że nagroda jest jaka jest... poważnie
Wczoraj jak się event zaczął to szybko szybko byle jak najwięcej zadań zrobić. Oczywiście bez przyspieszaczy się nie obyło. Losowanie trzeba było wypróbować. Z prezentu studnia wpadła, która mi tak na prawdę nie była niezbędna i jakieś marne popierdółki. A więc przyspieszacze nie zwróciły się zupełnie. Zadania wprawdzie nie są po kilka takich samych z rzędu ale i tak powracają te wredne częściej niż by się chciało. No i dziś odpuściłam, czekam grzecznie aż mi się samo wyprodukuje i od razu dużo lepiej się poczułam :) A że nagroda główna nie jest kalibru ognistego feniksa to i nie żal będzie jak się artefakty nie zbiorą.
To samo planuję zrobić tutaj w moich miastach. I mam nadzieję w tym postanowieniu wytrwać :D
 

Nusion

Kapłan
Taka próbka tego, że zadania nie będą się powtarzać tak jak to było w poprzednim evencie :)
62. Wyprodukuj zasoby
63. Udziel pomocy sąsiedzkiej 3x
64. Wyprodukuj zasoby
65. Udziel pomocy sąsiedzkiej 3x
66. Wyprodukuj zasoby
67. Zainwestuj 10PW w cud innego gracza LUB wydaj 15PW
68. Wyprodukuj zasoby

3h moich 10 warsztatów na becie (5 max, 5 max-1) z zaklęciem zalicza (na razie), ale...bleee
 

Koval92

Kapłan
Taka próbka tego, że zadania nie będą się powtarzać tak jak to było w poprzednim evencie :)
62. Wyprodukuj zasoby
63. Udziel pomocy sąsiedzkiej 3x
64. Wyprodukuj zasoby
65. Udziel pomocy sąsiedzkiej 3x
66. Wyprodukuj zasoby
67. Zainwestuj 10PW w cud innego gracza LUB wydaj 15PW
68. Wyprodukuj zasoby

3h moich 10 warsztatów na becie (5 max, 5 max-1) z zaklęciem zalicza (na razie), ale...bleee

o matko... a zalicza ze "strumieni zasobów"?
udziel pomocy chcę jak najwięcej :p
 

Koval92

Kapłan
Wyprodukuj zalicza TYLKO z produkcji w warsztatach, zdobądź zalicza z innych źródeł, strumieni zasobów, poklikania bractwa, wszelkie młotki zalicza (tylko z innych zadań, np tych rotacyjnych nie zalicza) ale to nic nowego, tak było zawsze

No to będzie buba :p
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Tak teraz pomyślałam, że nie wiem jak to jest z np. budynkami eventowymi, niektóre produktują młotki. Czy to zaliczy?
Jak ktoś to sprawdzi to fajnie jakby się podzielił wiedzą :)

Powinno zaliczyć, bo w poprzednim evencie jak zdejmowałem z Syrenek towary to zaliczało do questa na 37500 drewna, to się liczy jako produkcja teoretycznie

Ja jestem w szoku bo na becie Marindor centralnie próbuje obracać kota ogonem sytuację i wmawiać ludziom, że 1 relikt za 60 wstążek to super nagroda :D
I jeszcze pisze, że była CM w Forge of Empires i że gracze tam "absolutnie kochali ten system eventowy", na co gracze jej "przynajmniej widać, jaka jest różnica między graczami FOE a Elvenaru".

Przeczytałem 7 stron tematu na becie i jeszcze tak negatywnego feedbacku nie widziałem nigdy, a dopiero pamiętam, jak na miśki narzekali...

Słyszałem, że tam jest quest w stylu "wyprodukuj dowolny towar" czy coś w tym stylu i gracze mówili, że zupełnie inne wartości były do każdego towaru i to takie troszkę z kosmosu wzięte
 

Nusion

Kapłan
Powinno zaliczyć, bo w poprzednim evencie jak zdejmowałem z Syrenek towary to zaliczało do questa na 37500 drewna, to się liczy jako produkcja teoretycznie
"powinno zaliczyć" mnie nie zadowala bo nic nie wnosi, nadal nic nie wiadomo, chodzi mi o to, czy ktoś to sprawdził na becie i może potwierdzić jako pewne
 

DeletedUser2262

Guest
"powinno zaliczyć" mnie nie zadowala bo nic nie wnosi, nadal nic nie wiadomo, chodzi mi o to, czy ktoś to sprawdził na becie i może potwierdzić jako pewne
A ciekawe czy zaliczy z Wież dobrobytu, która też przecież "produkuje"?
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Taka próbka tego, że zadania nie będą się powtarzać tak jak to było w poprzednim evencie :)
62. Wyprodukuj zasoby
63. Udziel pomocy sąsiedzkiej 3x
64. Wyprodukuj zasoby
65. Udziel pomocy sąsiedzkiej 3x
66. Wyprodukuj zasoby
67. Zainwestuj 10PW w cud innego gracza LUB wydaj 15PW
68. Wyprodukuj zasoby
Obiecali, że nie wypadnie takie samo zadanie, jakie właśnie skończyłaś.
I jak widać obietnicy dotrzymali :p
Czyli teraz zamiast:
1. Wyprodukuj 15 Mgieł Wizji
2. Wyprodukuj 15 Mgieł Wizji
3. Wyprodukuj 15 Mgieł Wizji
4. Wyprodukuj 15 Mgieł Wizji
5. Przeprowadź zwiad prowincji
6. Przeprowadź zwiad prowincji
7. Przeprowadź zwiad prowincji
8. Przeprowadź zwiad prowincji

będzie tak:
1. Wyprodukuj 15 Mgieł Wizji
2. Przeprowadź zwiad prowincji
3. Wyprodukuj 15 Mgieł Wizji
4. Przeprowadź zwiad prowincji
5. Wyprodukuj 15 Mgieł Wizji
6. Przeprowadź zwiad prowincji
7. Wyprodukuj 15 Mgieł Wizji
8. Przeprowadź zwiad prowincji
 
Status
Zamknięty.
Do góry