• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

blazius1

Paladyn
Karma nie jest istotnym kosztem karmienia miśków (byłaby, gdyby Panda dobrze działała). Więc to nie problem ile jej jest i skąd ją usuną przesuwając w inne miejsce. Bo całkiem przecież karmy nie usuną.

IG nie faworyzuje nikogo świadomie. Miotają się raczej od ściany do ściany. Wiele zmian jest efektem prowizorki lub szablonu z sąsiedniej gry. Nie wiadomo z resztą co gorsze, z dwojga złego.

Iglica ma potencjał dla IG. Najłatwiej w niej cokolwiek pozmieniać, najłatwiej zwiększyć zupełnie niepostrzeżenie przychody firmy.


Biorąc pod uwagę pomniejszenie roli dużych eventów i koniec epoki farm studni (począwszy od nadchodzącego zimowego) - rola Iglic siłą rzeczy znacznie wzrośnie. Tam teraz robotę będą robić miski. Głównie w Iglicach, na wyższych poziomach, w tym przede wszystkim w wersji dla bractw.
Ponieważ Iglica teraz będzie posiadać też potencjał dla rozwiniętych graczy - w wersji multiplayer. Wystarczy tylko, że się tacy skrzykną do bractw i nastawią na Iglice.
Zapewne z wielu bractw turniejowych wypadną ostatni gapowicze z trudem wyrabiający minimalne limity. Ci z trudem dotąd tolerowani.
 

DeletedUser2264

Guest
nie zgodzę się w kwestii karmy, dla mnie to silny boost w turniejach, a pandy nie mam bo i po co :) Karma jest potrzebna jak woda i chleb :) torpeduje ilość wojska, karmi polarka (tego akurat dość ekonomicznie). Usunąć karmę, przenieść do eventów??? Jest tyle zwierząt do nakarmienia.
U mnie zawsze jest jej za mało.
 

DeletedUser

Guest
Tu mam wątpliwości, te multi skrzynki nie mają na razie nic takiego by warto byłoby się tak szarpać

Farmy jeszcze nie przepadną, może najwyżej znikną te najbardziej bijące po oczach (100+ studni) ... tylko serio potrzebowali roku by to zaobserwować?
Ponadto tego rozwarstwienia w ten sposób nie zlikwidują, aktualnie każdy mógł osiągnąć wszystko kwestią czasu, teraz już nie i to będzie bolesne dla nowych

Ech miśki nic Ci nie dadzą w iglicy jak nie masz całej otoczki turniejowej (bonusy i wiedzę), ot jeszcze szybciej "przepalisz wojsko" piszę tu o poziomie trzecim, bo dwa pierwsze to trochę inny poziom trudności Tym niemniej ja się dalej będę trzymał negocjacji, po odrobinie wprawy z duchami da się dogadać :)

Jak @Kattina pisze karma to podstawa, zwłaszcza że miśki to pewnie nie ostatni zwierzak...

Obecnie gapowicze nie są mile widziani :), ale jak ktoś robi turnieje i odpuszcza iglice to chętnie przytulę na wiosnę


PS. Naszła mnie właśnie myśl jeśli ten system z iglic jest taki wspaniały (zarobek dla firmy) to czemu go nie wrzucą do ewentów? Myślę że sporo graczy zapłaciło by te kilka diaksów za możliwość kolejnego rzutu o nagrodę. Choć tu też przesadzasz aktualnie to w iglicy płącą diamentami (ze studni) potem ten strumyczek też przycichnie nie do zera ale jednak
 

DeletedUser2264

Guest
Ja powyżej 2 w etapu iglicy, tylko negocjuję, no chyba, że mam aktywnych sporo wzmacniaczy.
 
Tu mam wątpliwości, te multi skrzynki nie mają na razie nic takiego by warto byłoby się tak szarpać
Skrzynki multi same w sobie moze nie wymiataja, ale sa dodatkowa zacheta.

Uwaga uwaga, ;) Oficjalnie przewiduje tez powstanie czegos takiego, co mielismy (i byc moze dalej mamy) w Przygodach Bractw. Mam na mysli "nieoficjalny" przymus brania udzialu. Ten "przymus" nie musi byc nawet odgorny, zapewne wielu graczy sami z siebie bedzie chcialo pomoc braciom i siostrom, by ci mogli zdobyc w Iglicy wiecej nagrod. Po prostu "glupio" sie bedzie wylamac i opuscic braci i siostry w potrzebie... Skladajac wszystko w jedna calosc, czyli calkiem sensowne nagrody indywidualne (np. magiczne rezydki, warsztaty czy biblioteki), nagrody ze skrzynek multi i ten ostatni "psychologiczny" czynnik, te wszystkie rzeczy razem wziete stanowia juz calkiem mocna zachete do wzrostu aktywnosci w Iglicy. A IG o to wlasnie chodzi... ;)
Ech miśki nic Ci nie dadzą w iglicy jak nie masz całej otoczki turniejowej (bonusy i wiedzę)
Moim zdaniem to podejscie do tematu od troche zlej strony. Nie znam ani jednej osoby, ktora zdobyla 2-3 komplety miskow, ktora nie bylaby w tej grze dosc "obcykana" (inaczej by tego nie dokonala), a tacy gracze juz raczej te cala otoczke maja ;) Nie do konca zgadzam sie jednak z blaziusem, ze poczatkujacy gracze beda mieli w tej sytuacji bardzo mocno pod gorke w swoich bractwach. Negocjacje sa u nich w miare tanie i pozwalaja robic 1-2 poziomy Iglicy nawet o wlasnych silach, a w najgorszym przypadku silniejsi gracze beda sponsorowac tych poczatkujacych, jak to juz ma miejsce w wielu bractwach w przypadku turniejow. Dla wszystkich to czysty zysk i nic w tym zlego, w koncu Iglica tez bedzie wysilkiem zespolowym, a silniejszemu latwiej bedzie zasponsorowac maluszka, niz samemu cisnac w Iglicy do oporu, co byloby kilka- lub i kilkadziesiat razy bardziej kosztowne.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
errr znasz mnie a mam dwa brunnery :) się świecą jak <cenzura> :p, a nad otoczką dopiero pracuję więc to tak nie działa
Zaznaczam że u mnie miśki zastąpiły pernamentne valoriany :) po prostu mają korzystniejszą produkcję wojskową, a bonus specjalny jeszcze z niego nie korzystałem (Oj głupim ja głupim) :p
 

blazius1

Paladyn
nie zgodzę się w kwestii karmy, dla mnie to silny boost w turniejach, a pandy nie mam bo i po co :) Karma jest potrzebna jak woda i chleb :) torpeduje ilość wojska, karmi polarka (tego akurat dość ekonomicznie).

Nie widzę pola do niezgadzania się co do ilości karmy.
Ilość karmy nie jest po prostu dużym problemem. Nie jest jej zbyt wiele wprawdzie, ale z powodu dość prostych błędów projektowych miśków, ta ilość karmy nie ma dla nas takiego znaczenia, jak wyobrażali sobie ci odsunięci już jak rozumiem od gry, projektanci miśków, że będzie miała znaczenie. Manipulowaniem ilością karmy nic nam już nie zrobią, bo musieliby uciąć ją całkowicie.

Potencjału miśków w Iglicy nie widzicie, bo nie macie ani dwóch, ani tym bardziej trzech. Po zrobieniu zakładanego wyniku w turnieju pozwalają one swobodnie działać do wysokiego poziomu w Iglicy. Na stałym poziomie, tydzień w tydzień.
Do tego dochodzi ten muliplayer.

Iglica będzie się zmieniała. Zwłaszcza nagrody. Zwłaszcza gdy gdzieś na wiosnę przyuważą wreszcie, że nikt nie klepie już Przygód, a na eventy w wersji zdrapkowej gracze zbiorowo machnęli ręką.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Z miśkami to jest tak:
1. Jeśli masz (lub tylko w jednym budynku szkolisz jednostki) i nie używasz przyspieszaczy (do szkolenia wojska) to nie ma znaczenia czy jest jeden brunner czy kilkanaście
2. Jeśli szkolisz wojsko w 3 budynkach to już więcej brunerów trochę poprawi kondycję armii ale też bez przesady (jeśli nie używasz przyspieszaczy)
3. Ogromną różnicę można dopiero uzyskać w nakarmieniu X krotności brunerów - jeśli wykorzysta się w tym czasie "nieograniczoną" ilość przyspieszaczy

Tylko pytanie czy warto wykorzystywać przyspieszacze na szkolenie wojska czy zostawić sobie na "czarną godzinę"?!
 

DeletedUser

Guest
tutaj raczej chodzi o bilans, ilości przyspieszaczy do wykorzystania w miśkach vs ile zdobędę w iglicy

Mi tam leci z jeden-dwa skarbce na tydzień (czyli głównie złoto/młotki) wychodzi mi to w bilansie taniej niż wojsko ale co kto lubi.
Przy czym jeśli bym robił tydzień w tydzień turnieje jak Owieczki to tak bez wahania bym wlazł w iglice wojem, ale znowu piszemy o bardzo wąskiej części graczy :) niereprezentatywnej dla reszty

Jak pisałem wcześniej chodziło mi o całkowite wyprowadzenie karmy z akademii, właśnie przez tych zoo maniaków. Tak samo jak wyprowadzą teleporty w iglicy
Ano zobaczymy co będzie, tylko nie jest dobrze starej ekipy nie ma, nowa nabruździła i najnowsza sprząta ładując "przetestowane" rozwiązania z FOE

Tylko tyle że to nie FOE

PS. Tyle piszemy o miśkach a z feniksem dużo bardziej nabroili :), także zwierzaki ogólnie sie nadają do rebalansu (oczywiście nie chcę jako posiadacz czwórki wymaksowanych) :)
 

Sorcha

Rycerz
Nagrody w Iglicy w wersji Multiplayer wyglądają na becie tak:

1 poziom2 poziom3 poziom
1.
1x katalizator
2x pomocnik 5h
2.
2x katalizator
2x pomocnik 5h
3.
2x katalizator
3x pomocnik 5h
4. 110 pkt.
50 diamentów
1x portalówka 10%
5. 180 pkt.
2x katalizator
3x pomocnik 5h
6. 270 pkt.
2x katalizator
4x pomocnik 5h
7. 380 pkt.
3x katalizator
4x pomocnik 5h
8. 520 pkt.
75 diamentów
1x portalówka 10%
1x teleport
9. 690 pkt.
3x katalizator
5x pomocnik 5h
10. 880 pkt.

3x katalizator
5x pomocnik 5h
11. 1080 pkt.

4x katalizator
5x pomocnik 5h
12. 1330 pkt.

100 diamentów
1x portalówka 10%
1x teleport

Te trzy poziomy to kolejne etapy w multiplayerze, nie kolejne piętra w Iglicy!

View attachment 1137
@Nusion według Elvenargems pierwsze poziomy to 10, 30 i 60 pkt. Link do tabelki załączony.
 

DeletedUser2264

Guest
Panowie, nie piszcie wciąż proszę, że coś jest za dobre i nadaje się do rebalansu, bo na serio to zrobią, a za kolejne dobre nagrody trzeba będzie się zaorać :) Inno, jak widać po zimowym evencie chętnie się do tego przychyla.

//

Nie widzę pola do niezgadzania się co do ilości karmy.
Ilość karmy nie jest po prostu dużym problemem. Nie jest jej zbyt wiele wprawdzie, ale z powodu dość prostych błędów projektowych miśków, ta ilość karmy nie ma dla nas takiego znaczenia, jak wyobrażali sobie ci odsunięci już jak rozumiem od gry, projektanci miśków, że będzie miała znaczenie. Manipulowaniem ilością karmy nic nam już nie zrobią, bo musieliby uciąć ją całkowicie.

Potencjału miśków w Iglicy nie widzicie, bo nie macie ani dwóch, ani tym bardziej trzech. Po zrobieniu zakładanego wyniku w turnieju pozwalają one swobodnie działać do wysokiego poziomu w Iglicy. Na stałym poziomie, tydzień w tydzień.
Do tego dochodzi ten muliplayer.

Iglica będzie się zmieniała. Zwłaszcza nagrody. Zwłaszcza gdy gdzieś na wiosnę przyuważą wreszcie, że nikt nie klepie już Przygód, a na eventy w wersji zdrapkowej gracze zbiorowo machnęli ręką.
Mam 2 brunie i polarki, doceniam efekt karmienia bardzo.


//Połączono posty: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tyle piszemy o miśkach a z feniksem dużo bardziej nabroili :), także zwierzaki ogólnie sie nadają do rebalansu (oczywiście nie chcę jako posiadacz czwórki wymaksowanych) :)
Nabroili ze wszystkim, to system naczyn polaczonych. Zeby dac przyklad, jak bardzo z miskami nabroili, sluze ponizszym scenariuszem ;) Kolega z bractwa znow sie na mnie wkurzy, ze szkole konkurencje, ale co tam ;)

Moze wyjasnie, jak to jest z ta karma. Wiekszosc graczy, ktorzy zdobyli po kilka miskow to gracze z tych najwyzszych epok (sa oczywiscie wyjatki). Czyli gracze po Konstruktach, ktorzy maja juz Zakrzywienie na wysokim poziomie. Wystarcza im 2 Polary, by zredukowac odstep pomiedzy rundami turnieju do zera. No to bierzemy nastepujacy scenariusz, ktory juz teraz jest w praktyce realizowany przez wielu graczy:

1. Nie zaczynamy Iglicy w niedziele.
2. Nie zaczynamy turnieju we wtorek
3. W piatek wieczorem stawiamy wmocnienia wojska
4. W piatek wieczorem karmimy 2 Polary i Feniksa Ognia
4. Robimy Iglice na przyspieszaczach - 2 poziomy lub cala, wedle uznania. Bilans przyspieszaczy za 2 poziomy i tak prawie zawsze wychodzi na plus.
5. W piatek wieczorem zaczynamy turniej. Z cooldown = 0 klikanie idzie 2x szybciej, niz bez tego, bo odpada czesc potwierdzen i koniecznosc przeklikania sie do nastepnej prowincji. Mozna zrobnic dowolna ilosc gwiazdek.
6. W sobote konczymy turniej, Feniks, Ognia, Polary i wzmocnienia wciaz dzialaja.

7. W niedziele wchodzi nastepna Iglica - nie robiy jej.
8. We wtorek karmimy Feniksa i robimy Iglice, mamy na to czas do srody wieczor.
9. We wtorek zaczyna sie nastepny turniej. Feniksa jest juz nakarmiony, Polary z poprzedniego turnieju dzialaja nam do srody wieczor, wiec nie trzeba ich juz karmic. Rowniez wzmocneinia wojska wciaz dzialaja, wazne tylko, by skonczyc turniej do srody wieczor. Z cooldown = 0 to zaden problem.
10. W srode konczymy turniej na dowolnej liczbie gwiazdek.

Podsumowanie:
W ten sposob mozna zrobic 2 cale turnieje i 2 Iglice na jednym komplecie wzmocnien. Koszt w karmie to:
2x Polar + 2x Feniks. Czyli cale 2 turnieje i 2 Iglice kosztuja 4 sztuki karmy na 2 tygodnie. czyli wychodza... srednio 2 sztuki karmy na tydzien. Z Akademii wpada wiecej, wiec nadwyzki mozna oszczedzac na karmienie Brunnerow od czasu do czasu. To wlasnie mialem na mysli piszac, ze multimiskowcom karmy nie zabraknie. Tak jak napisalem wczesniej - IG narobilo bigosu i dalsza redukcja ilosci karmy nie pomoze, nie ma takiej opcji. Za pozno na wszelkie proby odwrocenia czy chocby zredukowania "powera" miskow i Feniksa.
 

visit0r

Paladyn
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Podsumowanie:
W ten sposob mozna zrobic 2 cale turnieje i 2 Iglice na jednym komplecie wzmocnien. Koszt w karmie to:
2x Polar + 2x Feniks. Czyli cale 2 turnieje i 2 Iglice kosztuja 4 sztuki karmy na 2 tygodnie. czyli wychodza... srednio 2 sztuki karmy na tydzien. Z Akademii wpada wiecej, wiec nadwyzki mozna oszczedzac na karmienie Brunnerow od czasu do czasu. To wlasnie mialem na mysli piszac, ze multimiskowcom karmy nie zabraknie. Tak jak napisalem wczesniej - IG narobilo bigosu i dalsza redukcja ilosci karmy nie pomoze, nie ma takiej opcji. Za pozno na wszelkie proby odwrocenia czy chocby zredukowania "powera" miskow i Feniksa.

Oj tam konkurencję, to też już miałem w teorii rozpisane (nie przetestowane bo tylko jednego polara używam pseudo "Hans";) )

Z całego twojego wywodu :
"...Z Akademii wpada wiecej..."

to właśnie piszę, że teraz kranik jest odkręcony i to działa ale jak ci przykręcą do jednej maks dwóch karm na tydzień to żadna ilość miśków nic Ci nie da
to też właśnie rozumiem jako przykręcenie zaworu a najlepsze że mogą to zrobić w każdej chwili bez ostrzeżenia. Już był casus cichej aktualizacji akademii

I w takim kontekście zoomaniak wybierze bardziej faniksa i może polara niż brunatnego... kontynuując co z tego że ich nazbierasz fefnaście co ewent jak wykarmisz jednego - dwa :). Tutaj też nie rozumiem sypania karmą w ewencie zimowym, potem znowu będzie płacz i zgrzytanie zębów że gracze nazbierają zapasy (tak samo jak z przyspieszaczami)...

@visit0r politycznie to się nazywa "rebalans" :) ale rollback miałem na myśli i @Kattina nie bój się mnie nie słuchają ;)


PS. Jeszcze punkt 3 nie każdy stawia wzmocnienia co turniej, dlatego nie zawsze warto robić wojem Iglice - przypominam Owieczki to specyficzne bractwo i nie jest reprezentatywne nawet na tle bract turniejowych :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Rebalans nie byłby potrzebny jakby nie dopuścili do tego, żeby niektórzy mieli tyle miśków. To powinno być zablokowane po 2-3 kompletach i dalej już inne nagrody główne, zestaw kirita czy jakieś inne dodatkowe nagrody. No ale już można sobie pogadać po czasie.

Syreny i Zodiak zasypały nas nagrodami, wcześniej linia zadań była skończona i nie byliśmy przyzwyczajeni do takiej nawałnicy, a tutaj nagle pętla nieskończona dała nam setki czasówek, dziesiątki studni życzeń, pomników antycznej wiedzy, bibliotek i tony nagród dnia, zyski portalu 33% i inne takie. Teraz gracze narzekają co jest oczywiste bo jeżeli kiedyś za 80 waluty dostawali 4 czasówki 8h a teraz za 50 waluty dostaną 2 punkty wiedzy no to strata jest ogromna.
Jeżeli dużo osób narzekało, że syreny się nie opłacają a oni dali taki sam efekt budynkowi na zimę to znaczy, że oni nie widzą w tym problemu. Gracze też nie widzą, bo im nie potrzeba budynku dającego 3 PW do cudu, bo mają po 10 multikont do boostowania cudów z którymi nikt nic nie robi.

Nie wiem od czego to zależy ale jednego dnia w nagrodach jest jedna karma a drugiego trzy naraz...
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
Prawda jest następująca:
1. IG powinno przeprosić wszystkich Graczy za dwa ostatnie eventy i wyciągnąć z tego konsekwencje w tym sensie, aby stworzyć takie standardy ażeby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości. Nie chodzi o pojedyncze nagrody, ale o utrzymanie właściwego balansu w grze. Kto wymyślił te zasady? Czym się kierował? Te eventy były strasznie promowane, a okazały się zjeżdżalnią do końca projektu, bo kto normalny zaakceptuje obecny stan, a właściwie konsekwencje z niego wynikające.
2. Nagrody z dwóch ostatnich eventów powinny zostać usunięte i w ich miejsce Gracze powinni otrzymać zupełnie inne budynki o parametrach, które w tak oczywisty sposób nie burzą grywalności.

To istota problemu. Ale jest też czarny humor o_O ze strony IG:
1. Obecne zmiany w kolejnym evencie można przyrównać do zastanawiania się czy małą łyżeczką do kawy pozwolić wykopać dołek 15, czy 20 cm. Ale nikt nie widzi kanionu za plecami wykopanymi dwiema dużymi koparkami?
2. Gracze w jeden dzień będą bardzo niskim kosztem zaliczać pełne turnieje i otrzymywać bardzo dużą ilość nagród, głownie PW do szybkiego postawienia maksów z wszystkich cudów. Tej pochodnej IG nie dostrzega?
3. Pełne Iglice też będą zrobione w jeden dzień, bo IG zadbał wręcz o masakryczną ilość przyspieszaczy. Co prawda to tylko 200 diaksów/tydzień/Gracza, ale co tam.

A może to zamierzone działanie? Doszliśmy do rozdziału XV i jakoś trzeba zakończyć ten projekt ;)
 
2. Nagrody z dwóch ostatnich eventów powinny zostać usunięte i w ich miejsce Gracze powinni otrzymać zupełnie inne budynki o parametrach, które w tak oczywisty sposób nie burzą grywalności.
Przeciez nawet to by zupelnie, ale to zupelnie niczego teraz nie zmienilo. Za pozno, mleko sie wylalo. Chyba, zeby zabrac wszystkim graczom wszystkie zdobyte w eventach przyspieszacze, ale jak to niby policzyc ? Zabrac wszystko wszystkim, lacznie z dziesiatkami zdobytych nagrod dziennych ? A co z graczami, ktorzy wydawali w trakcie eventu diamenty w Akademii, kto im je odda ? Albo surowce wydane na podboje prowincji na mapie swiata do zadan eventowych ?

Jedynym sensownym rozwiazaniem bylby totalny rollback stanu gry u wszystkich graczy do stanu sprzed Syrenek, od ktorych cale to zamieszanie sie zaczelo, ale to calkowicie nierealne. Nie mowie nawet o kwestiach technicznych, ale IG doskonale wie, ze straciliby pewnie z polowe graczy, gdyby zabrali im caly postep gry z ostatnich kilku miesiecy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry