• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
@SandDiuna ale tak po prawdzie te skrzynki multi niewiele zmieniają w iglicy. Do tej pory graliśmy bez teleportów (sedno gry) i bez katalizatorów poza produkcją własną

Osobiście to nadal uważam że teleporty to backdoor łamiący istotę gry

PS. Tak po chwili zastanowienia te skrzynki multi to praktycznie zastąpią mini farmy studni co tydzień można z nich zgarnąć pewne 225 diaksów.

A tutaj prosty scenariusz:
- Założyć bractwo z miastami maluchów (III etap) - może być jeden właściciel i tak iG nic z tym nie robi, zresztą to nie pushing bo miasta nie handlują ze sobą :) tylko indywidualnie robią iglice
- Koszta robienia iglic są niezbyt wysokie, głównie złoto i trochę T1/T2 ewentualnie wojskiem dla 25 osób to tak do drugiego poziomu starcza by zgarnąć skrzynki
- Można zdobyć magiczne z iglic, lub kupić w III etapie to koszt 330 diamentów (skrzynki dają 225 plus indywidualny urobek)

Czyste złoto :) znaczy diamenty
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
a zimowy event kiedy ???
Na chwilę obecną nie wiadomo.
Jest tak wielki niesmak i mega negatywny feedback na Forum BETY, że już minęło 15 dni od rozpoczęcia na becie i dalej IG nie wie co z tym fantem zrobić, bo do tej pory nie było jeszcze tak słabego eventu z extremalnie minimalną możliwością nagrody dziennej. Ponadto nagrody dzienne nie powalają na kolana, główna też nie, a "zapychacze" w Prezentach są zwyczajnie śmieszne i urągają graczom.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Midi67

Rozbójnik
Na chwilę obecną nie wiadomo.
Jest tak wielki niesmak i mega negatywny feedback na Forum BETY, że już minęło 15 dni od rozpoczęcia na becie i dalej IG nie wie co z tym fantem zrobić, bo do tej pory nie było jeszcze tak słabego eventu z extremalnie minimalną możliwością nagrody dziennej. Ponadto nagrody dzienne nie powalają na kolana, główna też nie, a zapychacze w Prezentach są zwyczajnie śmieszne i urągają graczom.

Oby dotarło do IG że byle chłamem nie dotrze się do graczy
 
Tak po chwili zastanowienia te skrzynki multi to praktycznie zastąpią mini farmy studni co tydzień można z nich zgarnąć pewne 225 diaksów.
Moze tak byc, ale...
A tutaj prosty scenariusz:
- Założyć bractwo z miastami maluchów (III etap) - może być jeden właściciel i tak iG nic z tym nie robi, zresztą to nie pushing
To akurat jest troche bez sensu, bo jeden wlasciciel skorzysta przeciez co najwyzej w swojej dotychczasowej wiosce pod studnie na koncie, na ktorym naprawde gra na innym swiecie. Wszystkie pozostale wioseczki w takim bractwie zdobywalyby diamenty na pusto, bo nie przerzuci sie ich przeciez na inne konto ;) Nie wydaje mi sie, by komus dla niecalego tysiaca diamentow miesiecznie chcialo sie utrzymywac cale takie bractwo "iglicowe". Widzialem juz wprawdzie graczy, ktorzy utrzymuja cale takie bractwa zlozone z kont pushingowych, nawet robia w nich wszystkich turnieje, ale wtedy zysk (czyli pw) moga przerzucic do jednego miasta, a w przypadku diamentow to przeciez nie zadziala.

Do pomyslenia jest natomiast scenariusz, w ktorym w takich bractwach beda sie skupiac dotychczasowe wioski pod studnie nalezace do roznych graczy. Wtedy na diamentach zdobytych w Iglicy beda koszystac na innych swiatach, tak samo jak w przypadku studni.
 

DeletedUser4395

Guest
Odnośnie eventu zimowego, jaki będzie sens dla początkujących graczy starania się przez 4 tygodnie, żeby zrobić jakiekolwiek zadania? Głównego budynku na 2 poziomie chyba nie będzie sensu nawet stawiać, nagrody dzienne są tak dużą rzadkością, że nie poprawią ubogiego stanu posiadania początkującego gracza, może wpadnie parę bonusów do monet czy młotków, ale dość słabo to zachęca.
Kiedyś wspominali, chyba to był właśnie event misiów, kiedy chcieli dać szansę początkującym graczom i wyrównać szanse. Przy takim systemie losującym, nie ma żadnej możliwości na wyrównanie szans i moim zdaniem jedynym wyrównaniem jest (jak to nie jeden raz było mówione) wprowadzenie 1 nagrody głównej i całe zamieszanie, które wprowadzali w ostatnich eventach zaniknie. Jedna nagroda dla wszystkich, potem nagrody pocieszenia ;-)
Ewentualnie dodatkowo jeszcze zmiana balansu koniecznych do zaliczenia zadań produkcji - dla młodszych graczy łatwiej niż jest obecnie, dla lepiej rozwiniętych miast graczy tak samo jak już jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4395

Guest
Fakt :) Jeszcze brakuje tych zadań eventowych, które są na FoE - zapłać X.XXX.XXX surowców aby przejść do kolejnego zadania :D Zadanie, które zawsze kończyło moje dalsze bawienie się eventem :D
 

blazius1

Paladyn
O sumie nagród z Iglicy multiplayer

Wszystkie wymienione jeśli bractwo dotrze do okreslonego poziomu i osoba indywidualna także ;)

To bardzo grubo, że wszystkie nagrody wpadną i że wynik starań kilkunastu osób będzie pewny.
Na bank powstaną bractwa iglicowe i turniejowo - iglicowe.

To niestety pogłębi rozwarstwienie wśród graczy.
 

DeletedUser2264

Guest
O sumie nagród z Iglicy multiplayer



To bardzo grubo, że wszystkie nagrody wpadną i że wynik starań kilkunastu osób będzie pewny.
Na bank powstaną bractwa iglicowe i turniejowo - iglicowe.

To niestety pogłębi rozwarstwienie wśród graczy.
I tak już jest rozwarstwienie, chociażby na bractwa turniejowe i takie, które albo nie umieją, albo nie potrzebują, ustalają limit i mocno trzymają się, żeby go przypadkiem nie przekroczyć :) Bez złośliwości. Turniejowcy, iglicowcy, turniejowi - iglicowcy :D
Ważne, że się opłaca i daje satysfakcje. Jakoś nie widzę w tym problemu.
 

blazius1

Paladyn
Kiedyś to musi być problem. Powstanie, gdy nowy gracz nie będzie miał żadnych szans dogonić graczy ze stażem starszym od momentu wprowadzenia feniksów. Będzie miał wszelkie chęci, a nie będzie miał możliwości.

Zostałem chyba pilotażowy objęty system motywowania chyba jak na apce. Działa bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Dziś chyba byłą aktualizacja, bo mnie wyrzuciło z gry

Nie przesadzajmy z tym rozwarstwieniem, do tej pory szanse na dogonienie topki były mizerne, jedyne szanse to:
- komuś się znudziło grać / robił odpoczynek
- właśnie feniksy i inne dały szansę podgonić jak ktoś źle postawił (np na burzowego :) )
- sypać diamentami

Aktualnie szanse nadal są i z tego co widzę to "frakcja FOE" znaczy się do iglic są transferowane możliwości, czyli szanse na magiczne budynki + bezpośrednio diamenty lub przez dżina. Sumarycznie iglica stanie się ekwiwalentem turnieju gdzie:
- turniej to PW i antyki
- iglica to diamenty, przyspieszacze i magiczne
 

Koval92

Kapłan
Mam przerwę od gry od ponad miesiąca, coś tam klikne ale prawie zero aktywności. I tak właśnie nadrobilem zaległości w forum. I o ile mało mnie juz ciągnie żeby wracać do gry. To po tym co piszecie nawet mi sie juz nie chce. Wreszcie uwolnie się od tego nałogu. Nadchodzący event geniusz, zmiany w iglicy też genialne, szczególnie ta z teleportami i katalizatorami( fragmentów zaklęć zaraz będę mieć 100k). Brawo deweloperzy, dziękuję za pomoc w pozbycu się nalogu.

Przykro, że akurat świąteczny zniszczyli w ten sposób, ten który dawał najlepsze daily.
Widać, że nie wiedzą co z tym zrobić i dalej kombinują, bo już dziś minęło 2 tygodnie od wejścia na becie a nie było nawet ogłoszenia na live, takiego rozstrzału między betą a live w evencie jeszcze nie było odkąd gram
 

DeletedUser4395

Guest
Na aplikacji mobilnej zmieniła się już szata graficzna przy logowaniu na świąteczną, więc termin eventu się zbliża.
 
Widać, że nie wiedzą co z tym zrobić i dalej kombinują, bo już dziś minęło 2 tygodnie od wejścia na becie a nie było nawet ogłoszenia na live, takiego rozstrzału między betą a live w evencie jeszcze nie było odkąd gram
Ja mysle, ze tym razem specjalnie zostawili sobie wiecej czasu miedzy startem eventu na becie i na serwerach live. Jakies 2 tygodnie temu napisalem:
Tym razem to ja pobawie sie w proroka i wysune przypuszczenie, ze event nie wejdzie u nas za 2 tygodnie, wiec IG powinno miec sporo czasu na ewentualne zmiany. Sugeruje sie tym, ze event zimowy zawsze konczyl sie juz w styczniu (kilka dni po Nowym Roku), wiec u nas powinien wejsc najwczesniej 4-5 grudnia, czyli za ok. 3 tygodnie.
 

Sorcha

Rycerz
Kiedyś to musi być problem. Powstanie, gdy nowy gracz nie będzie miał żadnych szans dogonić graczy ze stażem starszym od momentu wprowadzenia feniksów. Będzie miał wszelkie chęci, a nie będzie miał możliwości.

Zostałem chyba pilotażowy objęty system motywowania chyba jak na apce. Działa bardzo dobrze.
@blazius1 czemu nazywasz, że zostałeś pilotażowo objęty łapkowaniem takim jak na aplikacji mobilnej , może to każdy dostał, a może tylko ci co łapkowali na apce. Kto to wie? :rolleyes: Ja to mam, u mnie co najmniej jeszcze jedna osoba w Bractwie ma bo się pytała czy ktoś z nas ma. Po wprowadzeniu wiadomości też zainstalowałem sobie aplikację mobilną, więc łapkuje czasem na apce , chociaż zwykle na przeglądarce.
 
Status
Zamknięty.
Do góry