• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

Midi67

Rozbójnik
Budynek ewolucyjny wg. mnie słaby (spojrzenie z mojego punktu widzenia, czyli gracza który ukończył 15 rozdział) - jeżeli z Akademii magii można wytworzyć budynek 3x4 (kupiec festiwalowy) dający 1500 ziaren w 12 godzin a tutaj po 24 godzinach otrzymuję z budynku 4x4 aż 1060, to chyba coś nie tak z atrakcyjnością tego budynku - o wyglądzie nie piszę bo to rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje.

P.S. Chyba IG zmieniło też ekipę graficzną w projekcie, bo ostatnie budynki takie jakieś inne są, niż te wcześniejsze w większości bardzo ładne.
 
Ostatnia edycja:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Budynek ewolucyjny wg. mnie słaby (spojrzenie z mojego punktu widzenia, czyli gracza który ukończył 15 rozdział) - jeżeli z Akademii magii można wytworzyć budynek 3x4 (kupiec festiwalowy) dający 1500 ziaren w 12 godzin a tutaj po 24 godzinach otrzymuję z budynku 4x4 aż 1060, to chyba coś nie tak z atrakcyjnością tego budynku...
Otrzymasz 1802 ziarna (jeżeli będziesz miał budynek wyewoluowany na 10 poziom), bo dochodzi mnożnik za każdy poziom. Oczywiście to ciągle mniej niż Kupiec Festiwalowy, ale dostajesz jeszcze dodatkowo populację (3230 ludków, co stanowi populację z 2/3 rezydencji, czyli ok. 10 kratek), kulturę (6460, czyli więcej niż Kodeks Lawy, a więc przyjmijmy kolejne 4 kratki) i 3 Punkty Wiedzy (odpowiednik to 3 Obwoźne Biblioteki, czyli 6 kratek). Wychodzi, że Ziarna dostajesz za darmo ;)
Oczywiście, nie zawsze potrzebujemy wszystkich tych rzeczy w jednakowym stopniu, ale budynek wcale nie jest taki słaby.
 

Midi67

Rozbójnik
@GrzegorzTheGreat dałem Ci like za wywód - jednak jak napisałem z mojego punktu widzenia to budynek jest słaby - porównać go można bezpośrednio do Stonehenge przy którym jest jeszcze bardziej bladziutki. Fajnie tylko że wróciły skrzyneczki chociaż znacząco osłabione - ale zawsze coś będzie można złapać a budynek ewentualnie będzie tak zwanym "efektem ubocznym" a nie celem :)
 

DeletedUser

Guest
Niestety @Midi67 ma rację to jest budynek ewentowy i jako taki należy go porównywać do ewentowych, zwłaszcza że już kilka jest z tej kategorii "wagowej". Dla kogoś kto ich nie ma to bedzie duży plus ale dla starszych wyjadaczy ( a to oni są bardziej nim zainteresowani z uwagi na ziarna i manę) jest taki sobie
 

blazius1

Paladyn
Duże miasta wymagają już tylko budynków specjalnych. Takie ze wszystkim po trochu nie są za specjalnie korzystne, bo nie zapewniają konkretnych zapotrzebowań. Dla mnie hitem tej zimy są Gniazda Orków, bo dają mi Orcze głowy. Wolę jedno Gniazdo od jednej Syrenki. Tym bardziej dwa.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Nie postawiłem stone, ani syrenki nie postawie też domku z piernika. Tego również nie zamierzam. Studnie to jedyne co mnie interesuję. Tęsknię za zestawem pokroju tego z zeszłego roku
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Z tego wszystkiego, coście powyżej napisali, wynika tylko jedna rzecz: że każdy ma inne potrzeby :)
W związku z tym jednym się przyda, innym mniej lub wcale.
Oczywiście, to nie jest budynek unikatowy, ze specjalnymi zdolnościami, jak Misie, czy Feniks Ognia.
Ale żadną miarą nie wynika, że budynek, który daje to, co zestaw innych budynków, zajmując przy tym mniej miejsca, jest słaby.
Takie stwierdzenia mogą wprowadzić mniej doświadczonych graczy w błąd, lepiej jest powiedzieć, że "mnie się ten budynek nie przyda", a jeszcze lepiej to uzasadnić.
A mnie się właśnie przyda - dzięki temu będę mógł się pozbyć czegoś mniej efektywnego i zyskać 2-3 kratki.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Z tego wszystkiego, coście powyżej napisali, wynika tylko jedna rzecz: że każdy ma inne potrzeby :)
W związku z tym jednym się przyda, innym mniej lub wcale.
Oczywiście, to nie jest budynek unikatowy, ze specjalnymi zdolnościami, jak Misie, czy Feniks Ognia.
Ale żadną miarą nie wynika, że budynek, który daje to, co zestaw innych budynków, zajmując przy tym mniej miejsca, jest słaby.
Takie stwierdzenia mogą wprowadzić mniej doświadczonych graczy w błąd, lepiej jest powiedzieć, że "mnie się ten budynek nie przyda", a jeszcze lepiej to uzasadnić.
A mnie się właśnie przyda - dzięki temu będę mógł się pozbyć czegoś mniej efektywnego i zyskać 2-3 kratki.
No nie bo korzyści całego zestawu karnawalowego to nie jeden czy dwa budynki tylko pare takich
 

PasRatunkowy

Wędrowiec
Rozumiem to tak, ze bonusowa linia zadan bedzie nieskonczona, ale z niewielka iloscia waluty za jedno zadanie.

Tak ogolnie sama struktura eventu jest dla mnie jak najbardziej ok :) Dwie linie zadan (dzienne + sekwencyjne), powrot do systemu skrzynek, redukcja ilosci przespieszaczy w skrzynkach, niewielka ilosc waluty za zadania z poznej petli - dla mnie wyglada to na choc czesciowe przywrocenie stanu wzglednej normalnosci. Najbardziej aktywni ugraja troche wiecej, ale bez takich szalenstw jak w Syrenkach czy Zodiakach, bo szalenstwa beda po prostu nieoplacalne - przyspieszacze wydane na robienie zadan nie mialyby szansy sie zwrocic. Brak limitu ilosci nagrod glownych nie gra tu az tak wielkiej roli, bo kilka budynkow dajacych mane czy ziarna w zaden sposob nie wplynie na ogolny balans gry. Skrzynki sa w miare tanie, wiec dziennych powinna wpasc calkiem przyzwoita ilosc, ilosc przyspieszaczy w skrzynkach zostala zredukowana, ale pewnie kilkaset h uda sie uzbierac (za malo, zeby pociagnely event, ale wystarczajaco wiele by przydaly sie w miescie). Z zadaniami na produkcje w rozbudowanych warsztatach/manufakturach i na dana ilosc mlotkow/surowcow juz sie w miare oswoilismy...

Jak na razie nie dostrzegam nic, do czego moglbym sie przyczepic :)
Pewnie jeszcze nie pojawił się spojler z zadaniami? Czy może już gdzieś jest, a ja żle szukam?;p
 

Nusion

Kapłan

DeletedUser3975

Guest
A_Evt_Evo_Car_XX_Burukbrak_Gaelagil.png

Valentine Float

index.php

Chariot of the Dwarven Brewery
index.php

Dragon Float
index.php

Woodelven Float
index.php

A Float of Bubbles
index.php

Float of the Constructs
index.php

A Halfling Carriage


Rasy Wróżek i Amunów całkowicie pominięte


Słitaśne <3 :D
 

Koval92

Kapłan
Moja opinia - ja bym się mocno zastanowił, czy robić sekcję bonusową, bo questy są warte 20 waluty, a są takie jak np "ukończ prowincję" - jak zaoszczędzicie prowincje to potem więcej ich zrobicie na dużo bardziej wartościowym evencie Feniksa.

Aha, mamy zabójczy powrót roku w queście głównym "zbadaj technologię lub rozbuduj budynek do 16 poziomu".
Jak wam postanowi wyskakiwać co drugi quest to współczuję.
Oczywiście "ukończ prowincję" jest też w linii głównej.
 

DeletedUser4299

Guest
Moja opinia - ja bym się mocno zastanowił, czy robić sekcję bonusową, bo questy są warte 20 waluty, a są takie jak np "ukończ prowincję" - jak zaoszczędzicie prowincje to potem więcej ich zrobicie na dużo bardziej wartościowym evencie Feniksa.

Aha, mamy zabójczy powrót roku w queście głównym "zbadaj technologię lub rozbuduj budynek do 16 poziomu".
Jak wam postanowi wyskakiwać co drugi quest to współczuję.
Oczywiście "ukończ prowincję" jest też w linii głównej.
A gdzie jest napisane, że w ogóle będzie jakiś event Feniksa???
 

DeletedUser174

Guest
@Koval92 nie wprowadzaj ludzi w błąd... tyle razy Cię o to prosiliśmy...

to że coś prawdopodobnie będzie nie oznacza że na pewno będzie! musisz sie z tym pogodzić

nie ma pewności że event feniksa będzie
i jaki będzie
i czy na pewno będzie z kategorii wartociowych
i czy będzie kopią poprzedniego
i czy będą zadania na prowincje
i czy ...

generalnie NIC NIE WIADOMO!

oczywiście masz prawo pisać o swoich przypuszczeniach, gdybaniach i innych wróżbach... ale nie pisz tego jako prawdy objawionej. Nie kazdy ma rozeznanie w grze i po prostu może te Twoje gdybanie przyjąć za pewnik

nawet jeżeli Ci napisali że powrócą budynki feniksów... czy to oznacza ze one na pewno bedą? I że to bedą te same feniksy które znamy? A może w nowym wydaniu będzie zestaw 3 nowych feniksów i będą ozdobą dekoracyjną tylko albo inną maskotką? Tego nie wiesz. No chyba że wiesz... Możesz sie obrażać, możesz tupać nogami i oskarżać mnie o złośliwość... ale tego nikt nie wie
 

DeletedUser4527

Guest
Witajcie, potrzebuję link do rankingów turniejowych bractwa, kiedyś wpadłam na taką strone ale nie zapisałam i poszło i nie mogę znaleźć. Tam były dane bractwa, moje i nawet architekt też na tej stronie był, gdyby ktoś zechciał pomóc to bardzo bym prosiła.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Odpisali mi bezpośrednio na instagramie pół roku temu, że budynki feniksów powrócą...
nawet jeżeli Ci napisali że powrócą budynki feniksów... czy to oznacza ze one na pewno bedą? I że to bedą te same feniksy które znamy? A może w nowym wydaniu będzie zestaw 3 nowych feniksów i będą ozdobą dekoracyjną tylko albo inną maskotką?
Zastanawiałem się nad tym kiedyś i wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby wróciły dokładnie te same budynki. Zbyt dużo problemów by to rodziło.
Po pierwsze, są pewnie gracze, którzy mają jeszcze jakieś niezużyte artefakty do ewolucji Feniksa - pasowałyby, czy nie?
Po drugie, część graczy już ma Feniksy, a część nie ma - czy wszystkim jednakowo pozwolili by zdobywać nowe Feniksy w evencie?
Po trzecie, Feniksy można trafić w Akademii - jeżeli bym sobie takiego wytworzył przed eventem, to będę mógł dodatkowego zdobyć w evencie?
To takie pierwsze z brzegu wątpliwości, na które nie ma dobrych odpowiedzi - jeżeli zrobiliby ograniczenia, to pewnych graczy mogłoby to wykluczyć w ogóle z eventu, jeżeli ograniczeń by nie zrobili, to znowu pogłębili by różnice między graczami.
Więc, @Koval92, rzeczywiście nie jest rozsądne ogłaszanie takich informacji tylko na podstawie tego, że ktoś komuś coś napisał na Instagramie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry