• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Ciekawe jaki byłby czas produkcji tej Chatki, bo 24h to by dopiero było coś :D (wiem, zbyt piękne, żeby przeszło) albo by była bardzo droga. Szkoda, że nie ma info o czasie jej użyteczności.

Tam jest teoretycznie podane 72000 sekund czyli 20 godzin dla każdej z produkcji. Podejrzewam, że wybiera się produkcję jak w młynie.
Dla Frog Kinga i Amuni Jewelry (2 pozostałych budynków) jest 36000 sekund czyli 10h. W opisie Frog Kinga jest napisane wprost "zbiór co 10h".

Natomiast czas trwania też się liczy i pytanie ile ten budynek "żyje" nim się wyczerpie. Może być tak że np tydzień tylko. Albo z 3-4 dni.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Tam jest teoretycznie podane 72000 sekund czyli 20 godzin dla każdej z produkcji. Podejrzewam, że wybiera się produkcję jak w młynie.
Dla Frog Kinga i Amuni Jewelry (2 pozostałych budynków) jest 36000 sekund czyli 10h. W opisie Frog Kinga jest napisane wprost "zbiór co 10h".

Natomiast czas trwania też się liczy i pytanie ile ten budynek "żyje" nim się wyczerpie. Może być tak że np tydzień tylko. Albo z 3-4 dni.
No właśnie, pewnie to będzie jakaś krótka żywotność, bo produkcja jest WOW (chatki). Zostaje czekać na więcej szczegółów.
 

Koval92

Kapłan
Everblossom Sleigh zostało zmienione ze "złoto/młotki/mana" na "złoto/ziarna/bonusowy zwykły towar 1 sortu" w 17 rozdziale i został dodany instant 3 PW.

złoto 688k / 24h
ziarna 2720 / 24h
towar 12960 / 24h
+3 KP
Pop 3360 Kult 6720
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Everblossom Sleigh zostało zmienione ze "złoto/młotki/mana" na "złoto/ziarna/bonusowy zwykły towar 1 sortu" w 17 rozdziale i został dodany instant 3 PW.

złoto 688k / 24h
ziarna 2720 / 24h
towar 12960 / 24h
+3 KP
Pop 3360 Kult 6720
Mam nadzieje, że to dane podstawy i będzie rosło z poziomem.
@Koval92 czemu zawsze podajesz 17 rozdział? Tylko takie są dane?
 

Koval92

Kapłan
Mam nadzieje, że to dane podstawy i będzie rosło z poziomem

Nie, to są dane które już pomnożyłem przez 1.6 na 10 poziomie.
Podstawowo ziaren było np. 1700, mnożnik dla 10 poziomu to 1.6 dla wszystkich produkcji i dla populacji/kultury.
Dane brałem dla 17 rozdziału

Taka produkcja ziaren na pewno jest lepsza niż w Stonehenge czy Walentynkowej platformie i jest w sumie niedużo gorsza niż w kupcu który produkuje tylko 12h i jak się nie zbierze regularnie to jest problem. Kwitnące Sanki mogą wg mnie być fajnym zastąpieniem jednego kupca festiwalowego z dodatkową kasą/towarem/3 PW. Rozmiar oczywiście 4x4.
 

Charlene

Szef kuchni
Nie jest w stanie zastąpić
Nie, to są dane które już pomnożyłem przez 1.6 na 10 poziomie.
Podstawowo ziaren było np. 1700, mnożnik dla 10 poziomu to 1.6 dla wszystkich produkcji i dla populacji/kultury.
Dane brałem dla 17 rozdziału

Taka produkcja ziaren na pewno jest lepsza niż w Stonehenge czy Walentynkowej platformie i jest w sumie niedużo gorsza niż w kupcu który produkuje tylko 12h i jak się nie zbierze regularnie to jest problem. Kwitnące Sanki mogą wg mnie być fajnym zastąpieniem jednego kupca festiwalowego z dodatkową kasą/towarem/3 PW. Rozmiar oczywiście 4x4.
Nie jest w stanie zastąpić kupca :/ trzeba będzie pomarudzić na becie jak będzie to może polepszą te ziarna :p
 

Koval92

Kapłan
Nie jest w stanie zastąpić

Nie jest w stanie zastąpić kupca :/ trzeba będzie pomarudzić na becie jak będzie to może polepszą te ziarna :p

To i tak że z many zmienili. Zobacz ile Walentynkowa platforma daje (poniżej 2k) Stonehenge też poniżej 2500 na dobę w przeliczeniu (4700 cos na 48h). Oby się chociaż to utrzymało ^^ Jak ktoś ma gdzieś usuwanie poprzednich budynków to w sumie Platformę może sobie tym zastąpić.

Na forum angielskim jest wywiad z project managerem Elvenaru, zapowiedział zmiany w nagrodach z Iglicy w 2021 roku oraz nowe sposoby zdobycia dawnych artefaktów.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
To i tak że z many zmienili. Zobacz ile Walentynkowa platforma daje (poniżej 2k) Stonehenge też poniżej 2500 na dobę w przeliczeniu (4700 cos na 48h). Oby się chociaż to utrzymało ^^ Jak ktoś ma gdzieś usuwanie poprzednich budynków to w sumie Platformę może sobie tym zastąpić.
Kupiec w 17 rozdziale ma wskaźnik 11,04 ( ilość ziaren na 12h/ kratkę)
Sanie 7,08 licząc tym samym sposobem. Jakby zwiększyli te ziarna to by było miło,chociaż do poziomu 1 kupca
Ja to stawiam wszystko co daje 3pw :p pewnie we wcześniejszych rozdziałach daje manę
 

Charlene

Szef kuchni
Na forum angielskim jest wywiad z project managerem Elvenaru, zapowiedział zmiany w nagrodach z Iglicy w 2021 roku oraz nowe sposoby zdobycia dawnych artefaktów.
Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że Iglica jest jakaś dziwna :/ i może tam już coś kombinują. Ciekawe co zaproponują i kiedy, bo 2021 to równie dobrze może być przyszły grudzień :D Co do nowych sposobów zdobycia dawnych artefaktów, to jakoś nie jestem przekonana, że będzie łatwiej:( zauważyłam, że jak INNO chce coś ulepszać, to zazwyczaj wychodzi gorzej jak było. W przyszłym roku robi się trochę zamieszania, bo w evencie feniksowym byłaby możliwość zdobycia: feniksa ognistego, złotego(kaczka), burzy oraz pewnie zimnego ognia+ jakiś nowy feniks i biorąc pod uwagę, że stare mają swój artefakt, zimny też ma swój, to jeszcze nowy miałby inny. Podobnie wypadają misie. Może o to chodziło, że chcą jakoś to ujednolicić? Gdyby były tylko staruszki + nowy feniks/misiek to by nie było problemu, a skoro nad tym myślą, to może będą chcieli dać możliwość zdobycia wszystkich starych feniksów/miśków. Może będzie można po prostu kupić artefakty? W evencie miśkowym niektórzy gracze mogli kupić dowolnego kompletnego misia a na Black Friday również dali możliwość zakupu starych budynków, więc może pójdą w tą stronę. Zobaczymy ;)
 

gamin

Rozbójnik
Oficjalna wersja wywiadu jest dostepna rowniez na forum czeskim i niemieckim gdyby komus to bardziej odpowiadalo niz czytanie po angielsku ;)
 

Koval92

Kapłan
Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że Iglica jest jakaś dziwna :/ i może tam już coś kombinują. Ciekawe co zaproponują i kiedy, bo 2021 to równie dobrze może być przyszły grudzień :D Co do nowych sposobów zdobycia dawnych artefaktów, to jakoś nie jestem przekonana, że będzie łatwiej:( zauważyłam, że jak INNO chce coś ulepszać, to zazwyczaj wychodzi gorzej jak było. W przyszłym roku robi się trochę zamieszania, bo w evencie feniksowym byłaby możliwość zdobycia: feniksa ognistego, złotego(kaczka), burzy oraz pewnie zimnego ognia+ jakiś nowy feniks i biorąc pod uwagę, że stare mają swój artefakt, zimny też ma swój, to jeszcze nowy miałby inny. Podobnie wypadają misie. Może o to chodziło, że chcą jakoś to ujednolicić? Gdyby były tylko staruszki + nowy feniks/misiek to by nie było problemu, a skoro nad tym myślą, to może będą chcieli dać możliwość zdobycia wszystkich starych feniksów/miśków. Może będzie można po prostu kupić artefakty? W evencie miśkowym niektórzy gracze mogli kupić dowolnego kompletnego misia a na Black Friday również dali możliwość zakupu starych budynków, więc może pójdą w tą stronę. Zobaczymy ;)


Ogólnie eventy po Jesieni Dwudziestu Misiów 2019 zostały strasznie znerfione, wiele osób już nie może wytrzymać jak słyszy o nowym evencie co jest przykre. Nie wiem, jak to rozwiążą, potworzyli nowe eventy których wcześniej nie było (lato rozbili na czerwiec i lipiec) z mini-eventów zrobili pełne eventy (maj, halloween) ogólnie zrobiło się już 17 budynków ewolucyjnych. Stonehenge nie pojawiło się w ogóle ponownie, Syreny i Pierniki wystawili na sprzedaż za absurdalne ceny. Pisałem ja i wiele osób, że jak potworzą za dużo tych ewolucyjnych to zrobi się bajzel i się zrobił. Są osoby z 5-6 artefaktami do których nie mają drugiego budynku, są osoby które mają budynek ale czekają 3 lata na artefakty. Posprzątaniem tego i ujednoliceniem powinni się zająć jak najszybciej. Koniecznie też urozmaiceniem bo dostajemy ciągle tylko budynki o rozmiarze 4x4 z wyjątkiem niedźwiedzi. Trzeba też w końcu rozwiązać problem, że główna nagroda eventu jest mniej atrakcyjna dla wielu niż niektóre daily. Np dziś kilka osób mi powiedziało, że woli postawić kupca czy statek amunów niż ten nadchodzący ewolucyjny co daje ziarna, tylko dlatego, że kupca mogą usunąć bo wytworzą kilkadziesiąt nowych, a statek amunów można schować. Ewolucyjnego nie teleportujesz bo naszemu teamowi nie chce się zrobić teleportu dla nich, mówią, że za ciężko. Było proponowane zrobić tylko dla 1 i 10 poziomu chociaż, ale jak do ściany. Niestety w wielu grach jest ten problem, że gracze mają lepsze pomysły niż twórcy, którzy często nie mają pasji a trafiają do firmy z przypadku, a pomysły graczy są przez moderację "ucinane" w zarodku przez twórców, żeby powiedzieć "my tu rządzimy nie wy". Jak się sytuacja pogorszy to trzeba będzie poszukać innej gry i tyle.
Tyle osób ile ostatnio z samej bety odeszło bo "gra już im nie sprawia radości" to masakra, u mnie pół bractwa.
 

Charlene

Szef kuchni
Oficjalna wersja wywiadu jest dostepna rowniez na forum czeskim i niemieckim gdyby komus to bardziej odpowiadalo niz czytanie po angielsku ;)
Z wujkiem Google nawet czeski jest spoko :D idę szukać tego wywiadu
Nie wiem, jak to rozwiążą, potworzyli nowe eventy których wcześniej nie było (lato rozbili na czerwiec i lipiec) z mini-eventów zrobili pełne eventy (maj, halloween) ogólnie zrobiło się już 17 budynków ewolucyjnych. Stonehenge nie pojawiło się w ogóle ponownie, Syreny i Pierniki wystawili na sprzedaż za absurdalne ceny. Pisałem ja i wiele osób, że jak potworzą za dużo tych ewolucyjnych to zrobi się bajzel i się zrobił. Są osoby z 5-6 artefaktami do których nie mają drugiego budynku, są osoby które mają budynek ale czekają 3 lata na artefakty. Posprzątaniem tego i ujednoliceniem powinni się zająć jak najszybciej. Koniecznie też urozmaiceniem bo dostajemy ciągle tylko budynki o rozmiarze 4x4 z wyjątkiem niedźwiedzi. Trzeba też w końcu rozwiązać problem, że główna nagroda eventu jest mniej atrakcyjna dla wielu niż niektóre daily. Np dziś kilka osób mi powiedziało, że woli postawić kupca czy statek amunów niż ten nadchodzący ewolucyjny co daje ziarna, tylko dlatego, że kupca mogą usunąć bo wytworzą kilkadziesiąt nowych, a statek amunów można schować. Ewolucyjnego nie teleportujesz bo naszemu teamowi nie chce się zrobić teleportu dla nich, mówią, że za ciężko. Było proponowane zrobić tylko dla 1 i 10 poziomu chociaż, ale jak do ściany.
Po co zmieniać rozmiar?! To jest chyba wygodne, że jest stały a nie dostajesz co chwile inny rozmiar i potem myślisz jak to upchać w miasto. Wystarczy, że cuda mają inny wymiar.
Przepraszam bardzo, ale to jest ich wybór i dla każdego dany obiekt będzie miał inną wartość. Każdy gracz dostaje coś dla siebie z eventów, równie dobrze nie musi ich robić. Ktoś chce stawiać Kupca-proszę bardzo, to jest stały element gry, ale Statek Amunów już nie i np. ja go nie losowałam, ponieważ na tamtym etapie gry nic mi nie oferował takiego fajnego. Szkoda, że skupiasz się tylko na zaawansowanych graczach a początkujących i średnich to już masz gdzieś :( masz dostęp do plików gry, ale jakoś nigdy nie wrzuciłeś danych dla innych rozdziałów a często się okazuje, że to co dla zaawansowanego jest ble, będzie w danym momencie pomocne dla innych graczy. Przykład Sowy - dla mnie nie robi wow, jest bo jest i fajnie mieć źródło many, ale dla początkujących rozdziałów daje bonusowy surowiec T1, co zakładam, że jest pomocne, póki nie zdobędzie się reliktów do zwiększenia produkcji. Można ją przecież po czasie skasować i postawić coś innego, jeśli nie będzie już użyteczna, ale jakieś tam swoje zadanie wypełni. Przykładów jest cała masa.
Niezbyt długo gram w tą grę, ale zauważyłam, że tutaj każdy sam musi podejmować decyzje, czy coś skasuje/zmieni/postawi w zależności jaki ma styl gry. Ja nie mam ani Piernika ani Stone coś tam, Statków Amunów też nie, więc takie Sanie byłyby dla mnie drugim ewolucyjnym budynkiem, który by dawał ziarna(pierwszy to moje lunatyki) ale może ktoś nie stawiał nawet Księżycowego i wtedy może sobie dostawić takie Sanie, jeśli by mu brakowało w danym momencie gry tego surowca. Ja postawie bo dają 3 PW a takie budynki bardzoooo lubię ^^ i w sumie jest to dla marginalne co one tam dają, jeśli tylko jest PW.
Byłoby fajniej gdyby nowe budynki można było oceniać przez różne rozdziały a nie tylko tych zaawansowanych graczy, którzy przeważnie marudzą na wszystko.
 

Koval92

Kapłan
Zaawansowani gracze mają teraz 100x gorzej niż nowi, ukarano nas za rozwój podnosząc koszty iglicy i turniejów absurdalnie.

Właśnie to jest to, że nowi nie doświadczyli tej drogi do miejsca w którym jesteśmy, bez placówek handlowych, bez zysków portalu, bez iglicy z diamentami co chwila, bez tworzenia w akademii i 500 diamentów z każdej skrzynusi, a my tak. Nowi widzą tylko to, gdzie jesteśmy, ale to, że doszliśmy tam 100x bardziej krętą drogą to już się nie liczy
 
Zaawansowani gracze mają teraz 100x gorzej niż nowi

Po pierwsze, to gucio prawda. Po drugie, nie sciemniaj koval. Zaczynales grac dokladnie w tym samym czasie co ja, kiedy gra byla juz o niebo latwiejsza, niz doswiadczyly tego tzw. dinozaury, czyli ci, ktorzy juz naprawde dlugo graja. W ktorej byles epoce, kiedy pojawily sie zyski i placowki ? Sam ci odpowiem - w bardzo niskiej, wiec nie stawiaj sie tu w roli meczennika i nie udawaj, ze tak sie nameczyles z rasami i nie przesadzaj z ta 100x bardziej kreta droga. Za naszych czasow gra byla juz lekka, latwa i przyjemna. Nie tak latwa jak teraz, ale juz tak latwa, ze praktycznie ani przez chwile nie odczulem jakichs trudnosci. Czy to w turniejach, czy w przechodzeniu ras, czy w czymkolwiek innym. Nasze czasy to juz nie te naprawde trudne czasy, kiedy mane na rozbudowe ratusza zbieralo sie tylko z Wierzb i to tygodniami, a ziarna tylko z kupca. Ale to tylko przyklady.

P.S.
Wiem, za akurat od ciebie ciezko tego wymagac, ale mimo wszystko rzucajac takimi stwierdzeniami i ogolnikami powinno sie zachowac choc odrobine obiektywizmu.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Słuchajcie a czy to naprawdę źle, że gra stawiała/stawia przeszkody? Powinniście być dumni, że wtedy może bardziej kombinowaliście i gra miała może więcej strategii w sobie niż teraz. Widziałam niektóre stare eventy i one były prostsze od tych, które dzisiaj mamy(może nie wszystkie, ale ogólnie było prościej) Ta gra się po prostu cały czas zmienia, czasem wypada gorzej a czasem lepiej od tego co było i gracze powinni być chyba elastyczniejsi i się dostosowywać. Doszły udogodnienia, ale to nie oznacza, że wszyscy będą z nich korzystać. Nie każdy traktuje tę grę na poważnie.
Czasem żałuję, że na forum wypowiadają się głównie zaawansowani gracze. Fakt, Wasza wiedza jest niesamowitą pomocą i naprawdę to super, że się nią dzielicie i bardzo to doceniam, ale momentami tak strasznie marudzicie i wszystko negujecie, że zabijacie chęć do gry :( (nie mówię tutaj o dobrych argumentach za i przeciw). Jakbym była początkującym graczem i zaczęła to czytać, to bym stwierdziła, że ta gra jest beznadziejna i przestała grać, albo bym niczego nie stawiała i stała w miejscu, bo przecież tak doradzali na forum, a niestety w pewnym momencie zaczynają się robić schody i trzeba szukać rozwiązań problemów. Nie ma jednego pomysłu na tę grę. Nie potrafię zrozumieć tego, że jeśli gra kogoś rozczarowuje to dalej w nią gra i psuje sobie dalej nerwy.
 

Charlene

Szef kuchni
Do kogo piszesz "wy" ? Akurat profesjonalni narzekacze na forum to na szczescie wyjatki :)
Masz rację( nie chciałam wymieniać z nicków, bo nie wypada), ale wystarczy ta garstka, bo mają tyle w sobie jadu i ich komentarze są tak negatywne, że naprawdę nie fajnie się to czyta :(

Wracam do tematu. Czytałam wywiad z menagerem i mam nadzieję, że poprawią chociaż sytuację z Cudakami. Wiele się nie spodziewam, bo jednak twardo stoją przy swoim zdaniu o słuszności zmian turniejowych. Sanki może się uda uratować, to w końcu wstępne dane ;)
 

gamin

Rozbójnik
I ponownie mamy w watku wiecej "przepychanek slownych" niz tresci merytorycznej. @jarq a moze warto by rozwazyc rozpoczecie Spoilery cz 6?
Tu mamy juz 86 stron.

Słuchajcie a czy to naprawdę źle, że gra stawiała/stawia przeszkody? Powinniście być dumni, że wtedy może bardziej kombinowaliście i gra miała może więcej strategii w sobie niż teraz.

Sa rozne podejscia do gry, ale niestety czesto obserwuje sie podejscie ze gracze preferuja jak najlatwiejsza sciezka a szczegolnie taka ktora przypadkiem nie wymaga myslenia. W efekcie IG stara sie dostosowac...

P.S @Charlene fajnie widziec nowy powiew analitycznego podejscia do gry na forum, widac ze Elvenar daje ci sporo radosci. Zycze zeby takie podejscie zostalo z Toba jak najdluzej.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
I ponownie mamy w watku wiecej "przepychanek slownych" niz tresci merytorycznej. @jarq a moze warto by rozwazyc rozpoczecie Spoilery cz 6?
Tu mamy juz 86 stron.
Też ostatnio o tym myślałem było tu tak spokojnie i chciałem to zrobić, ale jak widać nie zdążyłem, więc zrobię to teraz.
 
Status
Zamknięty.
Do góry