• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

jakub357

Łucznik
Już dwa domki z piernika dają więcej niż ten zestaw zajmując 16 kratek miejsca mniej.
Dość nieprzyjemny ten rachunek, lecz zgodny z rzeczywistością. Zobaczymy co z dziennych spadnie, może będą jakieś PW lub czasówki... Studni nie zobaczymy. Dżiny są słabe, stoi u mnie z 7 i diamentów prawie żadnych od tygodni, gdzie kiedyś leciały codziennie.
 
@Koval92 , jestem zupelnie innego zdania, jesli chodzi o przydatnosc i statystyki tego zestawu. Jak dla mnie jest ok, a nawet calkiem dobry, trzeba tylko troche bardziej elastycznie i kreatywnie do tego podejsc i spojrzec na to tak troche z dystansu :) Przeprowadze swoje wlasne wyliczenia.

U siebie zamierzam postawic tylko 3 elementy zestawu, ktore w pelni wystarcza, by otrzymac pelen bonus na produkcje surowcow. Przy okazji sa to wlasnie te 3 budynki, ktore daja najwiekszy (bardzo pokazny) zastrzyk kultury. Wyliczenia dla XVI epoki, produkcja na 24h:

Main docks (4x3) - 6240 T2, 10900 kultury
Trading Docks (2x3) - 5850 T2, 5400 kultury
Repair Docks (2x3) - 5850 T2, 5400 kultury

Spokojnie mozna natomiast zrezygnowac z Harbor market (3x3) i Food Stand (3x3), ktore daja niewiele kultury, a w bonusie tylko mlotki i zloto. Nie sa tez potrzebne do tego, by pozostale budynki zyskaly pelen bonus na surowce.

Jesli wezmiemy tylko te 3 wspomniane budynki, to mamy wtedy zestaw zlozony z 3 elementow, ktore mozna ustawic w idealny prostokat 4x6 (czyli 24 kratki). Te 24 kratki dadza nam w XVI epoce lacznie:
17940 T2 i 21700 kultury

Porownania do poprzednich zestawow czy innych budynkow eventowych nie zawsze maja sens, bo przeciez tworcy po prostu nie moga dawac za kazdym razem coraz to silniejszego budynku czy zestawu, niz poprzedni.
Takie zestawy dajace surowce trzeba porownywac raczej do manufaktur. Juz kiedys wspominalem, ze przy liczeniu wydajnosci manufaktur nalezy liczyc, ze efektywnie kosztuja one 3x wiecej miejsca w miescie, niz same zajmuja (wlasnie ze wzgledu na populacje i kulture, ktore zuzywaja). No i co nam wtedy z takiego porownania wychodzi ? Mi wychodzi, ze w przeliczeniu na zajmowane miejsce ten zestaw (3 elementy) bije manufakture na glowe. Takze nie wieszajmy moze psow na tym zestawie, moze to i nie kaliber zestawu Kirita i Kraraka, ale dla wiekszosci graczy naprawde moze byc bardzo wartosciowym elementem. Ja sam z przyjemnoscia postawie go w swoim miescie :)
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Jak pojawi sie event typu syrenki czy miski to zestaw ten nie będzie bił na głowe manufaktury, którą do zadania na xxx surowców można potraktować czarem i potem czasówkami.

No i pytanie po co tyle kultury w mieście??
 

DeletedUser3983

Guest
Osobiście to wolałam poprzednie statystyki,obecne z T2 średnio mi pasują bo t1 dawały syrenki,T2 chatki,a z T3 żadnych budynków nie ma i to właśnie powinien dawać ten zestaw,ale jak to się mówi darowanemu koniowi...
 

Koval92

Kapłan
Osobiście to wolałam poprzednie statystyki,obecne z T2 średnio mi pasują bo t1 dawały syrenki,T2 chatki,a z T3 żadnych budynków nie ma i to właśnie powinien dawać ten zestaw,ale jak to się mówi darowanemu koniowi...

To i tak, że tutaj wolno podawać, co dawał budynek przedtem (żywe a potem T1/T2/T3), za napisanie na becie dostajesz warna.
Na hamerykańskiej w ogóle nie wolno pisać o tym, co jeszcze na betę nie wyszło.
Mogła by się pojawić taka syrenka od T3, tawerna z zestawu daje bardzo dużo ale jej sobie inni nie stworzą.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Osobiście to wolałam poprzednie statystyki,obecne z T2 średnio mi pasują bo t1 dawały syrenki,T2 chatki,a z T3 żadnych budynków nie ma i to właśnie powinien dawać ten zestaw,ale jak to się mówi darowanemu koniowi...

Niepotrzebny kolejny zestaw z t3, już jest karnawałowy który sporo daje. Pamiętam jak kiedyś ludzie narzekali że tylko zestawy dają t3, jest tego za dużo i żeby dali coś z t1/t2. No to dali syrenki, dali chatki piernikowe to już niektórym za dużo i znowu chcą t3, koło się zamyka i zaczynamy od nowa :p
 

DeletedUser3983

Guest
Na trąbce jest info o wydarzeniu 5 lecia ale nigdzie nie ma informacji że to będą wyzwania na manu, czyżby ktoś zaspał?
 
Jeszcze nikt nie podzielil sie swoimi wrazeniami odnosnie robienia eventu czerwcowego, ktory obecnie trwa na becie, wiec moze ja zaczne. Moim zdaniem event jest banalnie prosty. Zadania sa jeszcze latwiejsze, niz w evencie majowym. Na bete zagladam tylko 2-3 razy dziennie, a i tak zblizam sie do konca linii zadan. Zadania sa tego typu, ze znow robia sie praktycznie same przy okazji zwyklych czynnosci w grze, takich jak zbieranie surowcow z manufaktur, zbieranie narzedzi, klikanie turnieju, tworzenie itp. Nie trafilem jeszcze na zadne zaporowe zadania typu produkcja 24h na warsztatach. To pierwszy event, ktory robie bez zadnego przygotowania, w ogole nie zagladajac do listy zadan, a mimo to najczesciej da sie zrobic kilka zadan pod rzad, zanim trafi sie jakies, na ktore trzeba poczekac kilka godzin. Nie uzywam przyspieszaczy, a mimo to po 5 czy 6 dniach od startu eventu mam juz zrobionych 94 ze 121 zadan. Zmierzam do tego, ze zupelnie nie ma sie czym przejmowac, moim zdaniem zadne przygotowanie czy dodatkowe miejsce w miescie nie jest potrzebne.

Bardzo podoba mi sie punktacja za zadania, tzn. ze za kazde zadanie otrzymuje sie dokladnie taka sama ilosc waluty (45). Jesli ktos nie ma czasu czy checi, zeby skonczyc linie zadan, to i tak ma dzieki temu szanse zebrac calkiem przyzwoita ilosc waluty, ktora pozwoli na wiele losowan nagrod dziennych. Kiedys za kilkadziesiat poczatkowych zadan dostawalo sie tylko jakies grosze, obecny system z bety uwazam za duzo lepszy. O dziwo jesli chodzi o punktacje, to dokladnie taka zmiane proponowalismy kiedys wlasnie my, gracze. Czyzby nas posluchali dla odmiany ? ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3251

Guest
@chris07070707 Cóż... Jeśli to tak ma wyglądać, to jestem przeciw. Kiedyś iwenty były wyzwaniem, teraz byle dureń może je skończyć bez przygotowania. Już nie mówię o ostanim wyzwaniu - dawniej to się nastawiało wszystkie manufki na 2-dniowe produkcje, a potem normalnie ustawiało i człowiek się modlił, aby zdążyć... A teraz po zebraniu 2-dniowych nagle koniec, zanim się wyzwanie zaczęło i okazało się, że wystarczyło połowę manufaktur postawić... Czy to ma na tym polegać? Dawniej trza było się przygotować, rozplanować wszystko. Teraz wystarczy się zalogować raz czy dwa dziennie... Czy to ma na tym polegać? Czy naprawdę wszyscy starają się nas traktować jak debili? A może całe nasze społeczeństwo staje się debilami z każdą upływającą sekundą? Jeśli ta gra ma być łatwa dla byle bezmózga, to ja rezygnuję, szukałem wyzwania, z którym mógłbym się zmierzyć, w którym musiałbym się wysilić, ażeby coś więcej osiągnąć, a teraz? Czyżby ta gra, jak i wszystkie inne, woli bezmózgich klikaczy, którzy wolą zapłacić kasą, niż poświęcić 15 minut na zaplanowanie kolejnego kroku? Wybaczcie, ale to chyba nie jest już dla mnie, chyba trza będzie poszukać ambitniejszej gry... Którą możecie mi zatem polecić?
 

BettyTheCat

Zwiadowca
@Elfean nie żeby coś, ale jak był event walentynkowy, to było sporo głosów, że wydarzenie totalnie nie przemyślane, że za trudne, bo właśnie grając normalnie, nie każdy był w stanie zebrać odpowiednią ilość waluty na wyewoluowanie Platformy na 10 poziom :eek:. Nie dogodzisz :rolleyes:
 
@Elfean, dopiero co w innym temacie napisalem dzis, ze wyzwania w tej grze trzeba sobie raczej wymyslac samemu. Zgadzam sie z @BettyTheCat, ze wrecz niemozliwe jest takie zbalansowanie eventow, by pasowaly do stylu gry wszystkich graczy i dla kazdej grupy stanowily wyzwanie. Jesli dla jednych stopien trudnosci bedzie w sam raz i rzeczywiscie zrobienie go bedzie pewnym wyzwaniem, to z automatu oznacza to, ze dla innych event bedzie prawie nie do zrobienia. Od okolo roku jestesmy swiadkami wszelkich mozliwych eksperymentow roznego typu, zmierzajacych wlasnie w kierunku znalezienia odpowiedniego balansu, ale moim zdaniem byly to proby wybitnie nieudane. Petle z nieograniczona liczba zadan, nieograniczona ilosc nagrod glownych - to wszystko bardzo zachwialo balansem gry, ale nawet nie w tym problem. Jeszcze gorszym skutkiem tych eksperymentow bylo to, ze tylko bardzo niewielu graczy bylo zadowolonych, ogromna wiekszosc byla sfrustrowana. Ci, ktorzy ugrali mniej, mieli wrazenie, ze zaporowe zadania sa dla nich za trudne, by sie oblowic, z kolei Ci, ktorzy ugrali najwiecej, no coz... tylko oni wiedza, ile czasu i wysilku to kosztowalo. Dotarli do kresu wytrzymalosci. A gra powinna przeciez sprawiac frajde, a nie byc ciezka harowka :) Dlatego powrot do skonczonej liczby zadan uwazam za krok w dobrym kierunku. Jesli chodzi o bardzo niski stopien trudnosci eventu majowego i czerwcowego, to mam pewna teorie. Wydaje mi sie, ze przez dosc napiety grafik (kilka w miare krotkich eventow jeden po drugim) tworcy chca uniknac tego, do czego doprowadzili Syrenkami i Zodiakami, czyli "zmecznia materialu" czynnika ludzkiego ;) Wydaje mi sie calkiem prawdopodobne, ze niski stopien trudnosci jest dzialaniem jak najbardziej zamierzonym i ze tworcy na pewien czas celowo zrezygnowali ze stawiania graczom wyzwan, przynajmniej jesli chodzi o eventy. Cos mi mowi, ze nastepny (ale z tych dluzszych eventow) znow da nam niezle w kosc :)
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Dalej w nagrodach za kryształy w evencie czerwcowym jest drugi taki sam Harbor Market dający młotki jak ten za 90 questów... Więc można mieć więcej niż jedną część taką samą.

Questy są bardzo powtarzalne tak jak w majowym evencie
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3983

Guest
Właśnie się dopatrzyłam że budynek z akademii dający veloranskich strażników w ostatniej rasie daje tylko kulturę:( czyli chyba się z nimi pożegnam na korzyść obozu najemników.
 
Status
Zamknięty.
Do góry