• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

blazius1

Paladyn
Dobrze prawisz. Ale nie na temat trochę.
Jaka znowu szybkość? Jaki Obóz? Jakie znowu Źródła? To są szczegóły, a tu właśnie cała gra mocno skręciła (w aktualnej epoce, względem epoki poprzedniej).

Poza tym myślę, że własnie rozwiązał się problem wyboru Feniksa (dla chętnych). Ewidentnie Złoty przestał jakby wchodzić w rachubę, bo on lubi manufaktury. I żre najwięcej karmy.
 

jakub357

Łucznik
gra mocno skręciła
Gadanie dla gadania. Nigdzie nic nie skręca, tylko idzie w przód i w przód. Żywych dalej chcą konkretne ilości. Piramida nie wystarczy, a jest tylko dodatkiem - nie wiem skąd ten pomysł? Punktów Wiedzy chcą więcej w badaniach, co jest oczywiste, skoro gracze są bardziej wydolni turniejowo. Jednak nie jest to skręceniem w stronę wojskową, a optymalizacją obecnego stanu rzeczy. No chyba, że mówisz o ilości Orków potrzebnych do rozbudowy.
Ewidentnie Złoty przestał jakby wchodzić w rachubę
Złoty dalej wchodzi w rachubę. Mi karmy nie brakuje, mam 40 w zapasie. Mam 1 brunatnego i 1 feniksa. Chociaż rzeczywiście może być problem, jak ktoś karmi po 4 brunatne. Jednak narzekań tego typu graczy nie ma co słuchać, skoro tak nadwyrężają system Karmy. Potem się dziwić, że ludzie po 20 klocków wbijają w turnieju i nie ma szans ich dogonić/ przebić, choćby i parę tygodni się zbierało. Dobrze, że przynajmniej zbawienna karma ogranicza takie rekiny; chociaż i tak niezbyt, jak wszystkie czasówki spalą na produkcję woja przy nakarmionych 4 niedźwiedziach. Okropny jest ten trick. Powinni wprowadzić możliwość nakarmienia maksymalnie 1 zwierzaka danego typu w danym czasie.
Jednak odnosząc się do twojego założenia, że będzie się posiadać minimalną ilość Żywych Manufaktur - nieprawda; i tak trzeba będzie postawić jedną t4, jedną t5 i z 3 czy 4, T6 (czyli tak jak w rozdziale XV). A więc Złoty będzie działał dalej na wszystko. Chociaż, czy jest lepszy, to już takie pewne nie jest, jak produkuje się Żywe jadąc ciągle na zaklęciach. Mi się jednak zaklęcia już pokończyły. Zużyłem na rozdział XV na Żywe. A więc Burzy nie sprawdzi się tak dobrze, bo z pustego Salomon nie naleje. Co innego, jak ktoś dzięki Miśkom trzepie punkty w turnieju jak urodzinową piniatę - wtedy pewnie i zaklęć mu nie braknie.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Chociaż rzeczywiście może być problem, jak ktoś karmi po 4 brunatne. Jednak narzekań tego typu graczy nie ma co słuchać, skoro tak nadwyrężają system Karmy. Potem się dziwić, że ludzie po 20 klocków wbijają w turnieju i nie ma szans ich dogonić/ przebić, choćby i parę tygodni się zbierało.
... jak ktoś dzięki Miśkom trzepie punkty w turnieju jak urodzinową piniatę...

Żeby zrobić 20K w turnieju trzeba mieć odkrytych 75 prowincji danego rodzaju, więc choćby ktoś miał i 100 miśków to takiego wyniku nie zrobi bez prowincji.
A więc nie o miśki się tu rozchodzi, a o ilość dostępnych w turnieju prowincji właśnie.
 

DeletedUser

Guest
Wojskowa epoka.
Niewiele żywych towarów, zwłaszcza T4-T6 wymaga ta epoka w kosztach badań.
Właściwie to dla niektórych kompletny zwrot akcji, który pozwoli nawet pochować wszystkie manufaktury do żywych.

Bardzo małe te koszty również w towarach podstawowych. Ciężar kosztów przeniesiony nagle na PW.

I kolejny raz wsparcie systemu stricte wojskowego, bo skoro nauki mogą się przyblokować jedynie z powodu PW, a wiele manufaktur będzie można pochować, to skoncentrujemy się jeszcze bardziej na turniejach oraz na robieniu wszystkiego co wspiera wojsko.

Jeśli chodzi o wysokie żywe to może spokojnie wystarczyć ładnie podniesiona Piramida, oczywiście Simia, która będzie zawsze must have i solidne Zbrojownie. Najwyżej po jednej żywej, ale chyba niekoniecznie.

Wiem o co Tobie chodzi i to jest fajne combo w tej grze ale nie wiem czy to jest wzmocnienie/ wsparcie systemu wojskowego. Raczej tylko i wyłącznie możliwość w pełni skorzystania z tego comba/pętli. Równie dobrze mógłbyś napisać, że można wywalić wszystkie zbrojki, wszystkie manufy żywe i powstawiać sobie tylko xxxx tych zestawów z iglicy. Dają mnóstwo zwykłych i żywych (i sobie można wymienić). Ale to też by było uproszczenie bo jak każdy tak zrobi to każdy będzie miał miliardy zwojów i nic więcej.


Gdzie Ty tu widzisz wsparcie systemu wojskowego? Większe zbrojownie? A co one pomagają w szybkości szkolenia w koszarach albo obozie? A może rozbudowane tereny treningowe, które żeby używać musisz mieć konkretnie rozbudowane Źródła zwycięstwa żeby mieć czas szkolenia podobny do koszar/obozu.
Ja tu widzę tylko 2 obowiązkowe powiększenia oddziału a to nie jest ułatwienie ani żadne wsparcie tylko większe koszty i większe straty w każdej nadchodzącej walce (negocjacji to też się tyczy).

Ja wsparcie systemu wojskowego widzę w tym, że robiąc turek dostanę mnóstwo pw na techy. Klikając surowce nie osiągnę takiego tempa jak robiąc wojem.

co do tego powiększenia - trzeba rozpatrywać to z tymi cudakami. Co się bardziej opłaca: trochę łatwiej w turku ale bez cudaków czy trochę trudniej i z cudakami - oczywiście rozpatrujemy punkty rankingowe. Ktoś komu zależy tylko na wydajności w turku to faktycznie powinien olać te cudaki. Ale ktoś kto łupie punkty rankingowe a nie zależy mu na robieniu wszystkich prowincji to tańszym kosztem będzie miał te punkty rankingowe niż wcześniej (oczywiście by w pełni skorzystać z tej opcji trzeba robić iglicę na max i turek w bractwie 10 skrzynkowym i znów można rozważać te powiększenia bo zapewne w iglicy będzie jeszcze trudniej - no chyba że się negocjuje tylko). Mamy zmiany i każdy musi znów pomyśleć co jest dla niego najlepsze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Mówię o zależności Niedźwiadki, a ilość punktów w turnieju; nie o zależności ilość prowincji odkrytych, a ilość punktów w turnieju. Proszę nie zaciemniać. Chociaż rzeczywiście są to ilości prowincji wykraczające znacznie poza te wymagane do zdobycia limitu Ekspansji, żeby móc zdobyć tak dużo punktów turniejowych. Jednak, co z tego, że ma się dużo odblokowanych prowincji, skoro koszta ich podbijania w turnieju są ogromne? Stąd właśnie mówię o Niedźwiedziach; i raczej każdy ich posiadacz, zwłaszcza w ilości większej niż sztuka, dobrze wie o czym ja mówię.
 

DeletedUser

Guest
Mówię o zależności Niedźwiadki, a ilość punktów w turnieju; nie o zależności ilość prowincji odkrytych, a ilość punktów w turnieju. Proszę nie zaciemniać. Chociaż rzeczywiście są to ilości prowincji wykraczające znacznie poza te wymagane do zdobycia limitu Ekspansji, żeby móc zdobyć tak dużo punktów turniejowych. Jednak, co z tego, że ma się dużo odblokowanych prowincji, skoro koszta ich podbijania w turnieju są ogromne? Stąd właśnie mówię o Niedźwiedziach; i raczej każdy ich posiadacz, zwłaszcza w ilości większej niż sztuka, dobrze wie o czym ja mówię.
wiem o czym mówisz ale i tak stare zależności zostają: wspomniana ilość prowincji, poziom rozbudowanych cudów. Co ci z 80 brunerów i 6000 karmy jak masz cudaki wojskowe na 0. Nic. Po prostu przegrasz xxxxx walk. Nawet kapliczki które są w AM rzadkie jak karma nie rozwiążą całego problemu. Bo raz są a raz nie ma (tak jak zbrojmistrz w iglicy - kilka procent szans...). A więc i tak robisz co któryś turek. Jest łatwiej ale nie przesadzałbym. Mnóstwo graczy z topki mimo braku brunerów nadal są w topce jeżeli chodzi o turek. Ciekawe dlaczego? Pewnie dodatkowym nie wspomnianym czynnikiem jest umiejętność gry wojskiem na manualu, rozumieniem zalet i wad danej jednostki itp itd. Zaznaczę, że ja gram raczej na auto a więc nie mówię o sobie.

Pocieszę Ciebie - sądzę, że tak ograniczą karmę, że od święta będą odpalane budynki typu feniks ognisty czy bruner czy polar.

ps: ja raczej jak już to odpalam polary a nie brunery bo mogę trzasnąć turek w kilka godzin i mieć spokój na resztę tygodnia. Do brunerów potrzebujesz też zapasów młotków i przyspieszaczy - jak nie masz przyspieszaczy to brunery prawie w ogóle są niezauważalne. W evencie przyspieszaczy już nie masz a w Iglicy owszem są - ale musisz wybierać - prowincja by gonić czołówkę czy wojsko. Wiesz.. jest mnóstwo czynników. Jak się patrzy na jeden to można przegapić całość i okazuje się, że te nerwy są kompletnie nie potrzebne.

/////////

największą zaletą brunera o której nikt jakoś nie wspomina jest pasywne dawanie wojska pozakoszarowego. Jest to wypasiona wersja Terenów stratega Orków oraz Valoriańskiego ducha walki. I słowo "wypasiona" jest ogromnym niedopowiedzeniem....
 

DeletedUser174

Guest
1. Robicie offtop
2. Co komu z pkt rankingowych? Aż żal ściska od czytania takich bzdur
3. Turniej a miski. Przeczytajcie że zrozumieniem post @Nusion. Żaden misiek nie daje sam z siebie 20k w turnieju.
4. Nie ma problemu żeby zrobić 20k w turku i cała iglice. TRZEBA CHECl... Ale o wiele łatwiej jest biadolic na tych pazernych i nienazartych rekinow...

Ech..
 

Koval92

Kapłan
Oczywiscie że jest problem zrobić 20k w turnieju, 99.9% graczy nie zrobi nigdy wyniku 20k. Zrobić 7k punktów to juz potrzeba 27 prowincji na max i zużyć tonę wojska i parę budynków na życie wojska i moc ataku.

Nie widzę nic wojskowego w 16 rozdziale, rozbudowa terenów treningowych z których mniej graczy korzysta niż z obozu najemników, poza tym zbrojownia i nic więcej.

(...)


Pilnujcie czy wyskakują wam recepty na artefakty feniksów w akademii, bo na becie się okazało, że im się "sam z siebie" pstryczek przestawił i recepty mieli wyłączone przez tydzień czasu, dzisiaj im CM włączył znowu nie wiedząc co się stało

edytowano i połączono//Urdur
 
Ostatnia edycja:

Steefann

Zwiadowca
Mi się jednak zaklęcia już pokończyły. Zużyłem na rozdział XV na Żywe. A więc Burzy nie sprawdzi się tak dobrze, bo z pustego Salomon nie naleje. Co innego, jak ktoś dzięki Miśkom trzepie punkty w turnieju jak urodzinową piniatę - wtedy pewnie i zaklęć mu nie braknie.
Wytłumacz mi skąd proszę w turku tyle tych magicznych produkcji się bierze, bo o ile mi wiadomo to lecą one w ilości sztuk 6 z prowincji 1-9 o ile robisz na maxa i dodatkowe 5 dostajesz jeżeli bractwo robi 10 skrzyń czyli w sumie 11 na tydzień jak się uprzesz. Przy 4-5 manufakturach żywych jadąc 1 zaklęcie dziennie to szału nie ma. Dla potwierdzenia screen z gemsów, przykład 60 prowincji na max, wciąż 11 magicznych produkcji (zaznaczonych w kółeczkach)

A resztę 20k pkt w turnieju wyjaśnili Nusion i Rithven, nic więcej nie trzeba dodawać (prowincje,cudaki wojskowe,miśki,umiejętność grania manualnie i używania odpowiednich kombinacji jednostek, czas).
Dalej uważam, że ten rozdział nie wzmacnia graczy grających wojem i te 6 badań powiązanych z obowiązkowymi powiększeniami oddziału po prostu pominę.
 

jakub357

Łucznik
Dla potwierdzenia screen z gemsów, przykład 60 prowincji na max, wciąż 11 magicznych produkcji
O widzisz, myślałem, że jednak są jakieś zaklęcia Magicznych Produkcji z dalszych prowincji, niż 9. Przepraszam za błąd, po prostu najczęściej robiłem do 9 prowincji, a resztę na 2 gwiazdki jeśli już.
Jednak w kontekście dyskusji, której temat dotyczy, nt. Burzowy/ Złoty, to jest to kolejnym argumentem za przewagą Złotego.
Nie ma problemu żeby zrobić 20k w turku i cała iglice. TRZEBA CHECl... Ale o wiele łatwiej jest biadolic na tych pazernych i nienazartych rekinow...
@Nusion powiedział o tym, że aby wykręcić wynik 20k w Turnieju, trzeba mieć odblokowanych jakieś 75 Prowincji i zrobić je na maksa. Zdawałem sobie z tego sprawę pisząc mojego pierwszego posta w tym temacie.
Nie rozumiem, czemu tak trudno jest przyznać, że Miśki dają ogromną przewagę i są głównym elementem zasilającym produkcje wojska w tak ogromnych ilościach, aby takie ilości punktów turniejowych nabijać? Mówiąc inaczej - nie wyprodukuje się wojsk potrzebnych do ukończenia tak odległych prowincji, bez pomnożonego zbioru wojsk dzięki Miśkom.
 

DeletedUser174

Guest
Nie rozumiem, czemu tak trudno jest przyznać, że Miśki dają ogromną przewagę i są głównym elementem zasilającym produkcje wojska w tak ogromnych ilościach, aby takie ilości punktów turniejowych nabijać? Mówiąc inaczej - nie wyprodukuje się wojsk potrzebnych do ukończenia tak odległych prowincji, bez pomnożonego zbioru wojsk dzięki Miśkom.
bo to nie jest prawda
oczywiście misie pomagają szybciej werbować wojsko, ale nie warunkują wysokich wyników. I bez misiów można zrobić 20k w turnieju. Jedyna różnica polega na tym, ze misie pozwalają te przysłowiowe 20k robić częściej
Przed erą miśkową były przymiarki do równie wysokich wyników. I przed misiami, i po misiach topowe lokaty w turnieju zajmują te same osoby... to chyba jednak nie misie są tym głownym czynnikiem sprawczym
w związku z tym wybacz, ale nie masz racji, że miśki są jedynym warunkiem
 

jakub357

Łucznik
oczywiście misie pomagają szybciej werbować wojsko, ale nie warunkują wysokich wyników. I bez misiów można zrobić 20k w turnieju.
(...) w związku z tym wybacz, ale nie masz racji, że miśki są jedynym warunkiem
Oczywiście, że Miśki nie są jedynym warunkiem. Ja tego nie powiedziałem i jeśli wyciągnęłaś taki wniosek z moich wypowiedzi, to nie przeczytałaś ze zrozumieniem.
Powiedziałem natomiast, że stanowią potężne wzmocnienie i bardzo udział w takim rozszerzonym turnieju ułatwiają. Nawet jeśli wzmocni się wojsko Cudami i czasowymi wzmocnieniami jednostek, to i tak tego wojska potrzeba bardzo dużo, bo straty będą zawsze. Udało też nam się uściślić, za @Nusion, że potrzeba kilkadziesiąt odblokowanych prowincji; a także, za @Rithven, że pomaga walka manualna. Jednak w dalszym ciągu tego wojska potrzeba w dużych ilościach.

A poruszyłem temat Niedźwiadków w kontekście stawienia kolejnego Feniksa i gospodarki karmą. W obliczu dodatkowego zwierzaka, który funkcjonuje w oparciu o system karmy, trzeba będzie nią lepiej gospodarzyć. W takim wypadku wspiera to nieco balans gry i to jest dobry kierunek, żeby ilość karmy była ograniczona. Najlepiej by było, żeby w danym czasie była możliwość nakarmienia tylko jednego Brunatnego. To by ograniczało nadużycia, bo tak można to nazwać, jak ktoś karmi 4 Brunatne naraz, bonus ze zbiorów wojska +200%, i zużywa wszystkie przyspieszacze czasowe z Iglicy Nieskończoności z danego tygodnia na produkcję oddziałów, jeszcze z Iglicami Burzy na 30 poziomie. Już nie powiem skąd, czy z multi, czy z nielegalnej wymiany między serwerami. Jest to po niesprawiedliwie potężne wzmocnienie przeciwko graczom nieposiadającym tych Niedźwiadków, co sprawia, że w zestawieniu są znacznie mniej wydolni turniejowo.
 

DeletedUser

Guest

  1. Ta gra ma zarabiać. Punkt odniesienia do naszych rozważań co zrobi a czego nie zrobi Inno powinien zawsze być właśnie taki. KASA. Bez kasy nie ma tej gry. I to o czym mówisz nie zdarzy się z jednego prostego powodu: ileś tam osób zainwestowało kasę by zdobyć więcej niż 1 brunera (my tu tylko rozmawiamy z punktu widzenia 3 serwerów polskich ale elvenar jest o wiele większy) i nie ma takiej możliwości by to cofnąć (ileś tam osób zrobiło to tylko wysiłkiem ale diaxy się sypały czy to zakupione czy to zachomikowane ze studni).
  2. jedynie jeżeli już to ograniczą na swój sposób poprzez karmę. Inne rzeczy dotyczące brunerów i turka zostały już wyłuszczone więc powtarzać się nie będę.
  3. ostatnia sprawa: każdy zaczynał tę grę w innym momencie. Ja żałuję że nie mam zestawu https://elvengems.com/harvest-festival/set-buildings/. Trudno. Ale nie piszę by wyłączyć ten zestaw (a w zasadzie dwóch bo tyle można było zdobyć). Jak ktoś zaczął grać teraz to i tak zrobi max 1 brunera (w AM) i to na lv 1 bo nie będzie miał artefaktów (a na chwilę obecną nie ma ani jednej informacji by się kiedykolwiek pojawiły). Więc już jest różnica między lv 1 a lv 10 brunera (w sumie taka jakby mieć 1 lub 2). I tak można wymieniać.... Po prostu walczysz o coś co się nie zdarzy. Nigdy.
(proponuję byś założył nowy wątek w dziale propozycje. Tutaj to już się rozrosło do nieprzyzwoitych rozmiarów i zaraz rózgami nas będą ganiać. )
 

blazius1

Paladyn
Stale patrzycie wąsko z własnego punktu siedzenia. Czubek własnego nosa i nic dalej.
Nowa epoka jest tym sensie wojskowa, że składnia jeszcze bardziej niż dotąd do stawiania zbrojowni oraz robienia PW w turniejach robionych wojskiem.
Zniechęca do do opcji ekonomicznej opartej na większej ilości manufaktur. Bardziej może zniechęca do tego drugiego niż zachęca do opcji wojskowej.
Po tym, jak zaprojektowali aż trzy Cuda mieszane wojskowo-ekonomiczne można było myśleć, że różnice w strategiach będą się konsekwentnie dalej lekko zacierały w tej nowej epoce. Okazało się, że nie (wprawdzie nowych cudów jeszcze nie znamy).

Wynika to z prostego porównania kosztów w towarach zwykłych oraz żywych dwóch najmłodszych epok. Jest różnica, czy nie ma?

Jest.
Co oznacza spore zmiany w wielu miastach.

Jasnym się stało, że jedna manufaktura każdych żywych już wystarczy. Że do szybkiego w miarę przejścia nowej epoki potrzeba będzie więcej PW ale mniej wszelkich towarów.
Więc drugą i trzecią manufakturę żywych pewnie schowamy.

Piramida podniesiona nie zaszkodzi. Oczywiście combo z Piramidy samo w sobie nie musi załatwić zapotrzebowania żywych. Ale przy odpowiedniej ilości zbrojowni/Gniazd Orków - może. Zależy od Piramidy i od Zbrojowni.
Nie żartujmy nawet o chowaniu Zbrojowni. Kto ma teraz mało - będzie dostawiał, a wpierw podnosił.
Feniks Burzy - podobnie. Pomoże bardziej niż Złoty. Chyba, że ktoś jeszcze zachowa np. 30 manufaktur. Mało graczy ma tyle dzisiaj, zaraz tylko ja tyle będę miał (i ewentualnie Złotego).

Więc jeśli już stawiać to Burzy, ale z intencją na mszę, żeby karmy nie przycięli. Tu zrobią co zechcą cokolwiek, bo ilości karmy nie analizują raczej. Za dużo zmiennych żeby coś tu analizować i dali sobie ewidentnie spokój. Nie ma nawet mowy o balansowaniu ilością karmy, bo same zdolności zwierzaków nie są zbalansowane. Zwierzaki stale burzą balans gry i tak zostanie. Piszemy o tym od momentu gdy pokazali Brunatnego, zorientowaliśmy się, co go napędza i że nie jest to karma. Potwierdzi to również smutny los Bażanta.

Niczego karmą tutaj nie wskórają i chyba nawet nie próbują.
Zakładam, że karmy raczej staczy i na tego Burzy. Najwyżej będzie się karmiło z umiarem.

Więc gadanie o balansowaniu karmą jest właśnie takim gadaniem dla gadania. W przyrodzie takie balansowanie nie występuje.

Poza tym wszystkim jest fakt, że Burzy nie jest wcale must have.
Wy macie już przeważnie miasta wojskowe, więc jeśli już postawicie drugiego Feniksa, to będzie to Burzy. Głównie do robienia żywych. Ale ten jak to z Terenami Treningowymi w opcji wojskowej - dla chętnych.
A propos. Jakie Tereny Treningowe? Zapomnijcie o Terenach. Budynek dla pasjonatów wojskowych z nadmiarem miejsca. Też tylko dla chętnych oraz tych co mają po 75 prowincji i czas do tłuczenia turniejów.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4281

Guest
A poruszyłem temat Niedźwiadków w kontekście stawienia kolejnego Feniksa i gospodarki karmą. W obliczu dodatkowego zwierzaka, który funkcjonuje w oparciu o system karmy, trzeba będzie nią lepiej gospodarzyć. W takim wypadku wspiera to nieco balans gry i to jest dobry kierunek, żeby ilość karmy była ograniczona. Najlepiej by było, żeby w danym czasie była możliwość nakarmienia tylko jednego Brunatnego. To by ograniczało nadużycia, bo tak można to nazwać, jak ktoś karmi 4 Brunatne naraz, bonus ze zbiorów wojska +200%, i zużywa wszystkie przyspieszacze czasowe z Iglicy Nieskończoności z danego tygodnia na produkcję oddziałów, jeszcze z Iglicami Burzy na 30 poziomie. Już nie powiem skąd, czy z multi, czy z nielegalnej wymiany między serwerami. Jest to po niesprawiedliwie potężne wzmocnienie przeciwko graczom nieposiadającym tych Niedźwiadków, co sprawia, że w zestawieniu są znacznie mniej wydolni turniejowo.

Umożliwić naraz karmienie tylko jednego brunnera bo masz tylko jednego? Jeśli to ma być sprawiedliwością to nie chce wiedzieć jak wygląda niesprawiedliwość.
Wiele osób ciężko pracowało w czasie eventu by zdobyć więcej niż jednego i mieliby zostać wynagrodzeni za to w taki sposób?
 

mayder

Tancerz ostrzy
Nowa epoka jest tym sensie wojskowa, że składnia jeszcze bardziej niż dotąd do stawiania zbrojowni oraz robienia PW w turniejach robionych wojskiem.

Ale przecież nikt cię nie zmusza do tego by trzepać wojsko i cisnąć do przodu z nowym rozdziałem jak najszybciej. To że ludzie którzy robią po 15k+ punktów w turnieju będą mieć masę PW nic im nie da jak nie będą mieć surowców żeby technologię zbadać. Jakby ten rozdział był tak bardzo wojskowy to ilości surowców byłyby o wiele mniejsze.
 

blazius1

Paladyn
Ilości surowców w porównaniu do epoki XV są nieporównanie małe. Więc trzymanie wielu manufaktur zacznie mijać się z celem i zrobi sie miejsce w miastach pod przebudowę.

Inny kierunek niż ekonomiczny to kierunek wojskowy. Z reszta obowiązujący już właściwie od wprowadzenia Ognistego. Trzeciego, czyli mieszanego, właściwie nie ma.
Czyli bez większego znaczenia czy zrobisz 15, czy 5k w turnieju. Ważne że wojskiem.

Zawsze wychodzę z założenia, że takie rozważania mają sens, o ile epokę przechodzimy w miarę płynnie i szybko.
Bo pośpiechu nie ma żadnego. Epoka wydaje się łatwiejsza od Amunów i raczej szybko przeleci.
Można wolno albo jeszcze wolniej i wtenczas każdemu wystarczą własne plany względem tej epoki - np. takie nie sięgające dalej niż czubek własnego nosa.
Tę nową epokę można by na siłę przebrnąć nawet z pomocą, dajmy na to mocarnego Bażanta. Najwyżej kwarantanny na to nie starczy. Nic tu przecież na siłę, jeśli nie wyścigi.
 
Ostatnia edycja:

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Wkrada się tu lekki chaos. Przypominam, że to dział o spoilerach, czyli o nowościach, które może się pojawią na naszych serwerach. Dyskusje o turniejach, miśkach już były i proszę je tam kontynuować. Jeśli są jakieś ciekawe pomysły na nowe rozwiązania w grze, to też jest na nie odpowiedni dział( jak to zostało zauważone powyżej).
 

DeletedUser3335

Guest
czy na tym evencie będzie w nagrodach dziennych studnia życzeń?
 
Status
Zamknięty.
Do góry