• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Sorcha

Rycerz
Wiecie co jest ciekawe? Relikty z bonusów przesunięte o 2 czyli T1+2, T2+2, T3+2 są potrzebne do produkcji Łączących Katalizatorów. Możecie sprawdzić u mnie bractwie sprawdzali i się zgadza. Jeśli więc nowe "boostowe" towary by miały być wprowadzone w tej formie to by razem z produkcją Łączących Katalizatorów wzajemnie na siebie wpływały. Im więcej by się robiło katalizatorów tym mniejszy bonus/boost by się miało jeżeli by się nie uzupełniało braku reliktów. Co wy na to?
 

xEasyRiderx

Rycerz
Wiecie co jest ciekawe? Relikty z bonusów przesunięte o 2 czyli T1+2, T2+2, T3+2 są potrzebne do produkcji Łączących Katalizatorów. Możecie sprawdzić u mnie bractwie sprawdzali i się zgadza. Jeśli więc nowe "boostowe" towary by miały być wprowadzone w tej formie to by razem z produkcją Łączących Katalizatorów wzajemnie na siebie wpływały. Im więcej by się robiło katalizatorów tym mniejszy bonus/boost by się miało jeżeli by się nie uzupełniało braku reliktów. Co wy na to?
Może poczekajmy raczej co przyniesie przyszłość. Nie wiadomo do końca co i jak będzie z tymi bonusami to i nie ma o czym dyskutować teraz :)
 

DeletedUser3251

Guest
Wiecie co jest ciekawe? Relikty z bonusów przesunięte o 2 czyli T1+2, T2+2, T3+2 są potrzebne do produkcji Łączących Katalizatorów. Możecie sprawdzić u mnie bractwie sprawdzali i się zgadza. Jeśli więc nowe "boostowe" towary by miały być wprowadzone w tej formie to by razem z produkcją Łączących Katalizatorów wzajemnie na siebie wpływały. Im więcej by się robiło katalizatorów tym mniejszy bonus/boost by się miało jeżeli by się nie uzupełniało braku reliktów. Co wy na to?

Przy rozwiniętej Akademii Magii potrzebujesz 252 relikty danego towaru na cały cykl turniejowy do ciągłej produkcji Łączących Katalizatorów bez używania przyspieszeń. Myślę, że nie jest to raczej zbyt trudne do zdobycia w jednym Turnieju...

EDIT: Wychodzi mi z obliczeń 15 prowincji na 5 gwiazdek, czyli 3150 punktów turniejowych. Co prawda, tylko raz na trzy Turnieje, ale kilkaset osób osiąga taki wynik co tydzień, dla reszty to jednak niezbyt miła wiadomość...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blazius1

Paladyn
Czyli żeby nie ubywało reliktów do katalizatorów, a nowy boost działał, trzeba robić albo turnieje na 3k, albo turnieje i iglicę w odpowiedniej proporcji.
Boost wygląda na już przygotowany. Źle oceniłem że będzie niższy niż oryginalny.
 

Koval92

Kapłan
Wiecie co jest ciekawe? Relikty z bonusów przesunięte o 2 czyli T1+2, T2+2, T3+2 są potrzebne do produkcji Łączących Katalizatorów. Możecie sprawdzić u mnie bractwie sprawdzali i się zgadza. Jeśli więc nowe "boostowe" towary by miały być wprowadzone w tej formie to by razem z produkcją Łączących Katalizatorów wzajemnie na siebie wpływały. Im więcej by się robiło katalizatorów tym mniejszy bonus/boost by się miało jeżeli by się nie uzupełniało braku reliktów. Co wy na to?

To proste, trzeba nazbierać reliktów żeby mieć maksymalny bonus a potem produkować z nadwyżki reliktów.
Zawsze nastawiam się na turnieje z moimi reliktami do katalizatorów. Wystarczy porobić dużo prowincji na 1-2 gwiazdki.

To było do przewidzenia, że w 18 rozdziale wprowadzą coś nowego, bo żywe towary były już wprowadzone 2 lata temu i ich ilości zaczynały osiągać niepokojące rozmiary milionowe, rozpad zaczyna tak boleć że niejako wymusza inwestowanie w Simię Sapiens zamiast w inne cuda
 

Sorcha

Rycerz
Czyli żeby nie ubywało reliktów do katalizatorów, a nowy boost działał, trzeba robić albo turnieje na 3k, albo turnieje i iglicę w odpowiedniej proporcji.
Boost wygląda na już przygotowany. Źle oceniłem że będzie niższy niż oryginalny.
Wygląda na to, że tak poza tym rozbudowana Akademia Magii nie zmniejsza ilości reliktów potrzebnych do produkcji katalizatorów @Elfean tylko skraca czas ich produkcji. Katalizatory można pozyskiwać z Iglicy i oszczędzić trochę reliktów użytych do ich produkcji. Zużycie reliktów wynosi 4szt./24h przy Akademii Magii na piątym poziomie, więcej sie zdobywa w odpowiednim turnieju na jednej gwiazdce, czyli nawet robiąc tylko 2-3 gwiazdki na kilkadziesiąt prowincji zdobędziemy więcej reliktów (co prawda jednego rodzaju) niż zużyjemy.
 

Nusion

Kapłan
Nie od dziś jest wiadomo, że turniej to jeden z głównych elementów napędowych gry. I pewnie jeszcze nie raz to wyjdzie przy różnych okazjach.
Ja na razie nie przewiduję u siebie problemów z reliktami, z żadnymi. I wcale nie robię kosmicznych wyników w turniejach, robię takie zwyczajne, przyzwoite, ale za to regularnie i wszystkie. A więc trochę się ich nazbierało.
A że robię również iglicę to i katalizatorów mam póki co ładny zapas, chociaż w akademii produkowałam "magiczną produkcję" do żywych, bo z turniejów wpada ich tylko ograniczona ilość niestety.

Dobrze się stało, że ta informacja wypłynęła :)
Zanim te nowe bonusy zostaną wprowadzone, to minie jeszcze sporo czasu i każdy kto zechce może sobie zapas odpowiednich reliktów zrobić ;)
 

DeletedUser3251

Guest
Wygląda na to, że tak poza tym rozbudowana Akademia Magii nie zmniejsza ilości reliktów potrzebnych do produkcji katalizatorów @Elfean tylko skraca czas ich produkcji.
W zupełności masz rację. Dlatego potrzeba więcej reliktów do ciągłej produkcji.

więcej sie zdobywa w odpowiednim turnieju na jednej gwiazdce, czyli nawet robiąc tylko 2-3 gwiazdki na kilkadziesiąt prowincji
Przy dwu gwiazdkach potrzeba 36 prowincji (co daje 2376 pktów), a to dla bardziej początkujących może jeszcze być dużym problemem...
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Czy nie macie czasem wrażenia, że dzielicie skórę na niedźwiedziu, który jeszcze sobie hasa w głębokiej puszczy? :D
Mnie się coraz częściej zdaje, że ja tego niedźwiedzia już nie zobaczę.
...turniej to jeden z głównych elementów napędowych gry
To prawda, a jednocześnie ten turniej zaczyna być jednym z głównych elementów zniechęcających do gry, przynajmniej dla mnie.
 

DeletedUser3251

Guest
To prawda, a jednocześnie ten turniej zaczyna być jednym z głównych elementów zniechęcających do gry, przynajmniej dla mnie.

Wiesz, dla mnie też... Jeśli już muszę zrobić kilkanaście/kilkadziesiąt prowincji, bo inaczej wylecę z bractwa, to też się powoli zaczynam zastanawiać, czy to ma większy sens...
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
a teraz jeszcze razy 3x swiaty, i naprawde tylko wielkie przyzwyczajenie sprawia ze jeszcze nie dalem sobie siana
 

Eleanora2

Wędrowiec
Wiesz, dla mnie też... Jeśli już muszę zrobić kilkanaście/kilkadziesiąt prowincji, bo inaczej wylecę z bractwa, to też się powoli zaczynam zastanawiać, czy to ma większy sens...
Może w Twoim wypadku będzie lepiej poszukać bractwa które aż tyle nie wymaga. Wiąże się to jednak z tym, że te mniej wymagające nie robią za każdym razem 10-ciu skrzynek.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Bez przesady ;) nadal są bractwa które satysfakcjonuje zrobienie 10 skrzyń bez parcia na topkę :) tylko trzeba się rozejrzeć. Najważniejsze to zdecydować czego się chce. Czy super wyników czy stabilnej 10 skrzynki ;)
 

Charlene

Szef kuchni
Bez przesady ;) nadal są bractwa które satysfakcjonuje zrobienie 10 skrzyń bez parcia na topkę :) tylko trzeba się rozejrzeć. Najważniejsze to zdecydować czego się chce. Czy super wyników czy stabilnej 10 skrzynki ;)
Zgadzam się, mocno się zaskoczyłam, kiedy sprawdziłam statystyki bractw (do 50 miejsca) i się okazało, że niektórym zależy bardziej na punktach rankingowych niż turniejach, ponieważ mają wysokie miejsce, ale w turniejach robią po 3-4 skrzynki. Z kolei te z dalszej listy potrafią robić 10 skrzynek co tydzień. Każdy ma swój styl gry i trzeba znaleźć bractwo, które będzie do niego pasowało. Jak ciśnie na ranking, turnieje i jeszcze iglicę to wiadomo, że to będzie intensywna gra i albo komuś to pasuje, albo trzeba poszukać innego bractwa.
 

Koval92

Kapłan
To jest masakra ale sprawdziłem i naprawdę wpisują na najbliższe 4 rozdziały, np ratusz do 45 poziomu itd. Wydaje mi się, że to może być efektem tego koronawirusa i jak sparaliżował pracę firmy, może chcą mieć wszystko przygotowane na najbliższe 2 lata, żeby nie musieć nad tym siedzieć potem, bo teoretycznie to 20 rozdział to jest gdzieś 1 połowa 2022 roku..
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
To jest masakra ale sprawdziłem i naprawdę wpisują na najbliższe 4 rozdziały, np ratusz do 45 poziomu itd. Wydaje mi się, że to może być efektem tego koronawirusa i jak sparaliżował pracę firmy, może chcą mieć wszystko przygotowane na najbliższe 2 lata, żeby nie musieć nad tym siedzieć potem, bo teoretycznie to 20 rozdział to jest gdzieś 1 połowa 2022 roku..
<...>

A tak na poważnie, to niektóre zmiany pewnie wygodniej zrobić do przodu, taki na przykład ratusz, skoro już ma być tam coś "dodane", to czemu nie od razu na zapas? To chyba dobrze. Potem pomiędzy rasami będziemy czekać krócej, bo to czy owo już będzie gotowe ;)

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Zgłaszajcie konstruktywne pomysły, może je też zrealizują tak na zapas i będą stopniowo wdrażać! Później tylko lekkie doszlifowanie przed wprowadzeniem i gotowe :D! Ech, rozmarzył się człowiek! Było by fajnie :cool:!

Mnie cieszy ratusz pozostający w rozmiarze 8x8 aż do 20 rozdziału, mniej mnie cieszą rezydencje 6x4.
W 17 rozdziale do przewidzenia było, że wzrost będzie o 1 rząd kratek, eliksiry 5x6, magiczny pył 6x5, klejnoty 6x5.
Trzymam kciuki żeby wprowadzili kolonie ras gościnnych na wzór tego z FOE, pozwoliło by na dłuższy czas stworzyć alternatywę dla budynków ewolucyjnych z eventów, natomiast odmawiają ujawnienia, czy to planują.
Też zastanawia mnie czy jesienny event będzie na wzór feniksa 2020 w stylu 1 nowy niedźwiedź + 3 stare artefakty.
Ciekawy też jestem, czy od 18 rozdziału to będą jakieś całkiem inne nowe towary czy po prostu kolejny bonus do żywych, żeby rozwiązać problem braku niektórych żywych towarów na rynku.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry