• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Charlene

Szef kuchni
Na becie rozpoczął się Event ZIMOWA MAGIA
Potrwa 33 dni
Te zimowe zawsze były tak długie? Skoro tyle trwa, to zapewne dostarczy więcej waluty i tym samym większość powinna mieć Sowę na 10 lvl. Mam mieszane uczucia :/ ten event nie podoba mi się graficznie a sama Sowa jest nijaka, jeśli chodzi o jakieś korzyści. Liczę, że poprawią jej funkcjonalność zanim wejdzie na live.
 

BlossomValvi

Łucznik
O nie w końcu wprowadzili ta mini studnie jeden powód do marudzenia mniej :)

Co do sowy, sam bonus za karmienie zapowiada się śmiesznie ale podstawowe cechy budynku wyglądają niezle (pop/kul i mana) na tyle ze warto postawić, chyba powoli się otrząsają z dołka i w końcu daja tyle by mogły konkurować z normalnymi budynkami
 

Koval92

Kapłan
index.php

W evencie zimowym będzie daily Goblin Gift Shop, budynek 3x3 o lepszej populacji niż zimowa gwiazda i cukierkowe drzewo ojca.
Daje 786.5 populacji na pole (gwiazda i drzewo ojca w 17 rozdziale 766.67)
ogólnie 7079 pop 1573 kult w 17 rozdziale.
 

Charlene

Szef kuchni
Ja znalazłam jeszcze lepszy hit:
frozen owl cave.jpg
Porównałam dane Sowy 10Lvl w Żywiołakach z tym budynkiem w tym samym rozdziale pod kątem many(tylko do tego była by mi potrzebna Sowa):
Sowa 4x4 : 7492 many /24h
Frozen Owl Cave 3x3: 7633 many /24h
Ciekawostka: Misiek Księżycowy 3x3 lvl 10 już w Leśnych elfach daje: 9600 many /24h

Poza tym jeśli chodzi o Sowę.
Produkcję żywych towarów porównałam z Księżycowym miśkiem lvl 10 też w Żywiołakach:
Misio 3x3 : 8100 /24h
Sowa 4x4: 1074/ 24h
* Drzewko majowe 4x4 też 10lvl: 5360/24h

Jak nie ulepszą Sowy to ja podziękuję, bo jest wybitnie słaba a stawianie jej dla samej pop/kul mija się dla mnie z celem, bo od tego będą inne budynki w tym evencie:
ice cream cone farm.jpg
Budyneczek 4x3 w żywiołakach daje 4236 kul i 2118 pop
Sowa 4x4 w żywiołakach na 10lvl daje 4787 kul i 2393 pop
* przeliczając na kratkę to budyneczek wypada lepiej ;)

EDIT: Oświeciło mnie! Efekt karmienia!!- Sowa (na moment pisania tego postu)daje losowe surowce za każdą skrzynię pomocy sąsiedzkiej(liczba ukończonych prowincji x mnożnik danego lvl). Miałam myśl, że już gdzieś podobnego widziałam i myślałam, że to coś ala panda, ale nieee. Ten efekt jest żywcem ściągnięty z efektu Latarni Morskiej ! :D Mam Latarnię pod kątem pomocy sąsiedzkiej i teraz sprawdziłam, że jej drugi efekt to dawanie losowego surowca za każdą skrzynię pomocy sąsiedzkiej(liczba ukończonych prowincji x moc cudu/poziom) :D, więc Sowa to taka ,,lepsza" Latarnia (mój mnożnik w cudaku jest równy teraz 4 poziomowi Sowy a 10lvl Sowy daje mnożnik z 21 poziomu Latarni).

No to teraz chyba skutecznie udowodniłam, jaki szajs chcą nam dać Twórcy w nadchodzącym evencie. Sowa nie ma żadnego dobrego argumentu, żeby ją stawiać.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Ten efekt jest żywcem ściągnięty z efektu Latarni Morskiej ! :D Mam Latarnię pod kątem pomocy sąsiedzkiej i teraz sprawdziłam, że jej drugi efekt to dawanie losowego surowca za każdą skrzynię pomocy sąsiedzkiej (liczba ukończonych prowincji x moc cudu/poziom) :D, więc Sowa to taka ,,lepsza" Latarnia (mój mnożnik w cudaku jest równy teraz 4 poziomowi Sowy a 10lvl Sowy daje mnożnik z 21 poziomu Latarni).

Trudno powiedzieć czy lepsza, bo to przecież tylko efekt karmienia.

Dawno dawno temu był czas że stara Latarnia była mocnym cudem. Nie najmocniejszym, ale mocnym. A cudów za wiele nie było. Ale znerfili biedaczkę do dzisiejszej postaci z uzasadnieniem, że generowała exploit. Tzn zdolność generowała, ale zwalili na graczy.
Więc gdyby chcieli dać mocną zdolność Sowie, to byłaby to zdolność może nie ta sama co znerfili w Latarni, ale o zbliżonej sile.

Moim zdaniem powielanie istniejącego już efektu dawania surowców od pomocy sąsiedzkiej nie ma żadnego sensu, ale ja się pewnie nie znam.
I już pomijam że to ma być efekt karmienia.
Swoją drogą to ciekawe że strzelają sobie znowu w stopę, bo gdyby ta Sowa na przykład skracała zwiad z okresem karmienia kilku dni albo zmniejszała koszty ucztowania z okresem 5 dni, to byłby rewelacją roku i podratowałaby krzywą zysków w czwartym kwartale. Chyba że krzywa ma się całkiem dobrze?

Być może dali Sowie najsłabszy ze znanych nauce efektów karmienia po to, żeby gracze nie mieli bólu głowy z karmą?
Czyli wyszłoby, że zaprojektowali Sowę z dbałością o komfort graczy. :)

W każdym razie jakaś przewodnia myśl musiała być.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
a mnie najbardziej irytuje fakt, że to ma być zdrapkowy event. A jeszcze bardziej mnie dziwi, ze nikt tu nie protestuje o taką formę eventu... Jakbyście przyjęci do wiadomości że tak już jest i jest dobrze. Nawet gdyby dali w tym evencie hybrydę feniksa z miśkami i to już po efekcie karmienia w podstawie oraz z produkcją na poziomie 10 syrenek czy czekokolwiek tam jeszcze NIE ZAMIERZAM ROBIĆ TEGO EVENTU! Nie ma znaczenia jakie sa kluczyki, jakie sa nagrody dzienne i czy będa studnie. Mogą być nawet gwarantowaną nagroda dnia. Nie zamierzam robić tego eventu.
 

DeletedUser174

Guest
Mnie wlasnie pasuje taka forma eventu :) duzo bardziej niz ten zamglony las:mad:
tak z ciekawości co Ci pasuje w zdrapce? Obowiązkowe nagrody w postaci bezwartościowych mini budynków? A może super wypasione nagrody na 1 czy 2 pw? A może relikty albo wybitnie wartościowe runy? Czy jakieś pomioty zaklęć w oszałamiającej ilości 1szt?

Zdrapka to jest zapychanie magazynów śmieciem.

Ogólnie eventy w tym roku to jakieś nieporozumienie. Mgła miała przynajmniej "dobrą" grafikę (szukam chociaz najmniejszych pozytywów), a jak sobie przypomnę chociażby te kreskowe wędrówki czarowników czy inne odsłony zdrapek to mnie telepie. Rozumiem, ze dziecinniejemy na tej grze, ale mój czas, żeby wreszcie dorosnąć chyba zbliża się milowymi krokami. Nie wiem czy chcę czekać na kolejne genialne pomysły... przypominam, że po nowym roku będzie znowu event walentynkowy z nimfomanką z maślanymi oczami w roli głównej.... brrr....
 

nonpix

Wędrowiec
A jeszcze bardziej mnie dziwi, ze nikt tu nie protestuje o taką formę eventu... Jakbyście przyjęci do wiadomości że tak już jest i jest dobrze.
Po tegorocznych eventach i przelewającym czarę ostatnim nie mam ochoty protestować (bo i tak nic to nie da) nie mam też ochoty na robienie eventów. Klikam sobie teraz spokojnie i czekam aż gra obierze jakiś sensowny kierunek. Jak mi się znudzi klikanie to po prostu przestanę się logować. Sporo grających w tym i ja osiągnęło ostatnie stadium wku...(piiiiiiiip) czyli obojętność.
 
Status
Zamknięty.
Do góry