• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

ChrisBaggins

Zwiadowca
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi, rady i podpowiedzi. Wiele rzeczy się wyjaśniło, sporo jeszcze muszę przemyśleć, w tym dalsze swoje podejście do tej gry :) W grze jestem stosunkowo krótko i jeszcze nie zawsze rozumiem mechanikę i różne inne ciekawostki.
A co do pozostania czy wyjścia z bractwa... tu muszę się zgodzić ze zdaniem, że ta decyzja nie zawsze jest prosta. Ja na przykład łatwo się zadomawiam i decyzja o wyjściu z danej grupy jest zawsze trudna (no, z wyjątkiem jakichś wrogich zachowań). Ale o tym też pomyślę.
Wszystkim życzę powodzenia :) i zadowolenia z gry. Bo przecież właśnie o to chodzi.
 

Ethel

Rozbójnik
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi, rady i podpowiedzi. Wiele rzeczy się wyjaśniło, sporo jeszcze muszę przemyśleć, w tym dalsze swoje podejście do tej gry :) W grze jestem stosunkowo krótko i jeszcze nie zawsze rozumiem mechanikę i różne inne ciekawostki.
A co do pozostania czy wyjścia z bractwa... tu muszę się zgodzić ze zdaniem, że ta decyzja nie zawsze jest prosta. Ja na przykład łatwo się zadomawiam i decyzja o wyjściu z danej grupy jest zawsze trudna (no, z wyjątkiem jakichś wrogich zachowań). Ale o tym też pomyślę.
Wszystkim życzę powodzenia :) i zadowolenia z gry. Bo przecież właśnie o to chodzi.

Naprawdę to rozumiem- zmiana bractwa wiąże się z poczuciem, że "porzucasz" resztę która została- co nie jest przyjemne. Ja zmieniłam bractwo- i to była najlepsza dla mnie decyzja w tej grze. Sama sobie nieźle radziłam- ale jak mi podpowiedzieli to i owo- to teraz moim ograniczeniem są obowiązki świata realnego :)
 
Podziele sie wstepnymi wrazeniami z zimowego eventu na becie.

Linia zadan to standard, czyli jest bardzo podobna do tych, ktore znamy z poprzednich eventow. Wiekszosc zadan robi sie sama przy okazji wykonywania normalnych, codziennych czynnosci w grze. Tylko w poczatkowej fazie eventu warto bedzie dostawic troche dodatkowych manufaktur i warsztatow na 1 lvl na produkcje od 3h do 9h. Pozniej mozna je bedzie usunac.

Dalej uwazam zdrapkowy system losowania nagrod za pomylke, jednak jest duuuzo lepiej, niz w zeszlym roku. Nagrody poboczne nie sa wiele warte, za to wprowadzone modyfikacje pozwalaja zdobyc wieksza ilosc nagrod dziennych. Te modyfikacje polegaja na usunieciu ze zdrapki przyciskow "shuffle" (czyli przemieszaj), lupy (czyli "podejrzyj 2 nagrody") i 2x (czyli podwojna nagroda) i umieszczeniu ich osobno obok zdrapki.

Wyglada to tak:
zimowy.jpg

Przyciskow Lupy i 2x mozna uzyc po odkryciu odpowiednio 15 i 17 elementow jednej lub kilku zdrapek (nastepuje kumulacja). Ich uzycie nic nie kosztuje. Przycisku "shuffle" mozna uzyc w kazdej chwili, przy czym jego uzycie kosztuje 45 waluty. Oczywiscie mamy tez darmowe przemieszanie automatyczne, jesli odkryjemy wszystkie elementy danej zdrapki.

W praktyce calkiem niezle sprawdza sie to przy polowaniu na nagrody dzienne. Jesli nagrody dziennej nie trafimy w kilku-kilkunastu poczatkowych polach, mozna uzyc Lupy, znacznie zwiekszajac swoje szanse na odkrycie dziennej i ewentualne jej podwojenie.

Jesli na danej zdrapce znajdziemy dzienna w miare szybko, wtedy jak najbardziej oplaca sie zaplacic 45 waluty za uzycie przycisku "shuffle" i przejscie do nastepnej zdrapki. W starym systemie bylismy zmuszeni odkrywac pozostale elementy, liczac na jak najszybsze trafienie "shuffle" i skonczenie danej zdrapki. Oprocz tego czesto zdarzalo sie, ze po odkryciu na przyklad polowy zdrapki przed znalezieniem dziennej trafialismy najpierw na "shuffle" i caly misterny plan w... ;) Te dwa czynniki sprawialy, ze sredni koszt jednej nagrody dziennej byl relatywnie wysoki i w przekroju calego eventu nie mozna bylo liczyc na ich pokazna ilosc.

Dzieki usunieciu tych trzech wspomnianych przyciskow ze zdrapki sredni koszt nagrody dziennej znacznie spadl. Losowalem do tej pory za ok. 40% calosci mozliwej do zdobycia w evencie waluty. Nie mialem jakiegos wyjatkowego szczescia, ale i tak udalo sie trafic 10 dziennych. Czyli z calego eventu spokojnie moge liczyc na minimum 20, a bardziej prawdopodobne, ze raczej na 25 nagrod dziennych.

Warto przy tym zauwazyc, ze obecny system zdrapkowy wrecz gwarantuje graczowi pewna minimalna ilosc nagrod dziennych, wiec wbrew pozorom jest krokiem w kierunku odejscia od losowosci. Ilosc mozliwej do zdobycia w calym evencie waluty oceniam na ok. 5000. Odkrycie jednego pola zdrapki kosztuje 25 waluty, a pol na kazdej zdrapce jest 16. Czyli koszt jednej nagrody dziennej wynosi maksymalnie 400 waluty i to przy zalozeniu, ze bedziemy miec pecha i nagrode dzienna trafimy dopiero w ostatnim polu. Nawet, jesli doslownie za kazdym razem bedziemy miec maksymalnego pecha i nagrode dzienna znajdziemy dopiero na ostatnim polu, to i tak za 5000 waluty trafimy przynajmniej 12 dziennych. Mniej nawet z matematycznego punktu widzenia sie nie da. W tym czarnym scenariuszu nie uwzglednilem nawet, ze pod koniec zdrapki mozna znacznie zwiekszyc swoje szanse uzywajac przyciskow Lupy i 2x. W praktyce bedzie tych nagrod dziennych oczywiscie znacznie wiecej, srednio powinno to byc ok. 25 na gracza, jesli zrobi wszystkie zadania i pozbiera troche waluty z miasta.

Eventy zimowe ogolnie slyna ze swietnych budynkow pop/kul, np. Zimowa Gwiazdka, Zamrozony Wrak itd., wiec ten event zimowy moze sie okazac bardzo atrakcyjny wlasnie dla tej grupy graczy, ktora ma w planach wymiane starszych budynkow pop/kul na nowsze. Wyewoluowanie Sowy nie powinno byc wielkim problemem, jesli doliczymi 2 artefakty z pozniejszych PB, ale moim zdaniem akurat w tym evencie najlepiej sie bedzie skupic wlasnie na nagrodach dziennych. Paradoksalnie, to wlasnie ta znienawidzona przez nas zdrapka (z modyfikacjami) moze nam zagwarantowac calkiem spora ich ilosc.

Dalej zdecydowanie wole losowanie ze skrzynek, ale z pewnym zdziwieniem odkrylem na becie, ze po wprowadzeniu wspomnianych wyzej zmian losowania zdrapkowe przestaly byc frustrujace. Trzeba oczywiscie ignorowac tone smieci wpadajacych z samej zdrapki, ale na nagrodach pobocznych nigdy mi akurat nie zalezalo. Wstepnie planowalem odpuscic sobie ten event calkowicie w miastach glownych na serwerach live, jednak zmienilem zdanie i zrobie go, skupiajac sie na nagrodach dziennych.
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
Ostatnia edycja:

nonpix

Wędrowiec
wrzucę i ja kamyczek do ogródka ... od początku istnienia bractwa trzeci raz nie skończyliśmy przygód mimo tego, ze nie są to wakacje. Nigdy nie robiliśmy na czas i wyniki (za wyjątkiem kilku na początku z poniżej 20 lokatą, ot tak aby przejść po jednej ścieżce ... i zazwyczaj kończyliśmy sporo przed czasem. Tym razem polegliśmy na trzeciej kropce przed końcem trzeciej mapy, mimo tego, że odznak było w zapasie na co najmniej jeszcze jedną ścieżkę. Zabrakło "wyprodukuj 10 mgieł wizji - 26 odznak, chociaż może i nie zabrakło o czym później. Generalnie przygody są trudniejsze przynajmniej dla naszego bractwa bo ... składa się ono z ludzi dorosłych normalnie pracujących i ... (napisze na swoim przykładzie) obecnie mogę wejść do gry 2 razy jak wracam z pracy normalnie czyli około 16-17 lub raz jak pracuję po godzinach i wracam a\zazwyczaj po 21 (mniej więcej 3-4 razy w tygodniu). W Weekendy pracuję przynajmniej jeden dzień. Prawie nikt z bractwa nie wraca po pracy przed 17 lub przed 22 jeśli pracują na drugą zmianę lub po godzinach ... więc zakończenie przygód o tej godzinie jest ... piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip ... odznak jest od chusteczki, tylko ciężko skończyć przygody, dlatego w naszym bractwie prawdopodobnie będą to ostatnie.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Prawie nikt z bractwa nie wraca po pracy przed 17 lub przed 22 jeśli pracują na drugą zmianę lub po godzinach ... więc zakończenie przygód o tej godzinie jest ... piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip ... odznak jest od chusteczki, tylko ciężko skończyć przygody, dlatego w naszym bractwie prawdopodobnie będą to ostatnie.
Z tym się zgadzam, godzina zakończenia jest idiotyczna, ustawiona nie pod grających, tylko pod informatyków z IG?
 

blazius1

Paladyn
Najlepiej ze zmianami poradziły sobie bractwa przygodowe. Nie słychać narzekań, zmiana odświeżyła formułę, choć oczywiście godzina popołudniowa zakończenia jest jest zła. Co najwyżej jest dobra dla emerytów i uczniów szkół w systemie hybrydowym.
 

DeletedUser174

Guest
Bu...
Ktos wie kiedy startuje u nas event zimowy
Jaki Event zimowy???? Oficjalnie takie wydarzenie nie występuje w przyrodzie idopoki nie będzie oficjalnego ogłoszenia nic się w tej kwestii nie zmieni. JAK Zawsze!!!!

Przecież to nie jest pierwszy Event....
 
Jaki Event zimowy???? Oficjalnie takie wydarzenie nie występuje w przyrodzie
Wystepuje, wystepuje. I to nawet co roku ;) I to jak najbardziej oficjalnie.
Przecież to nie jest pierwszy Event....
Ano wlasnie ! :D

A tak bardziej na powaznie. Juz w zeszlym roku bawilismy sie w zgadywanki kiedy wystartuje zimowy event i wtedy udalo mi sie zgadnac.
W zgadywankach mozna sie kierowac kilkoma roznymi przeslankami, o ktorych szczerze mowiac nie chce mi sie teraz szczegolowo pisac ;)
W kazdym razie biorac je wszystkie pod uwage obstawiam, ze u nas event zimowy wejdzie 3 grudnia, plus minis jeden dzien.
 

Nusion

Kapłan
Jutro z okazji Czarnego Piątku szykują się jakieś niespodzianki w grze. Na razie mam angielską wersję ogłoszenia

1606406697664.png

Unikalne oferty i wyjątkowy prezent!
Budynki, PW, Artefakty i dużo więcej

Skoro prezent, to warto zalogować się jutro najpierw do głównego miasta, bo pewnie będzie to tylko jeden prezent na konto
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Jutro z okazji Czarnego Piątku szykują się jakieś niespodzianki w grze. Na razie mam angielską wersję ogłoszenia

View attachment 3269

Unikalne oferty i wyjątkowy prezent!
Budynki, PW, Artefakty i dużo więcej

Skoro prezent, to warto zalogować się jutro najpierw do głównego miasta, bo pewnie będzie to tylko jeden prezent na konto
Mi się dzisiaj pojawiło ogłoszenie :) jestem mega ciekawa do czego dadzą artefakty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry