• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Nusion

Kapłan
Jak się poklika w zakładki, to niby są takie same, ale jedna się otwiera domyślnie na zakładce z budynkami, a druga na zakładce z diamentami i renowacjami. W każdym razie u mnie.
Myślę, że to po to, żeby nikt nic nie przegapił
 

DeletedUser3033

Guest
zamiast wymyślać badziewie zrobili by coś z optymalizacją gry do środowiska HTML5 bo czas im się kończy
mi na flash gra działa mega płynnie ale tak już z ciekawości przełączyłem na HTML5 gra zwolniła 10-krotnie wolniej
jak zbieracie fundusze to sorki ale rok czasu nieudolnych eventów zaboli
 
zamiast wymyślać badziewie zrobili by coś z optymalizacją gry do środowiska HTML5 bo czas im się kończy
mi na flash gra działa mega płynnie ale tak już z ciekawości przełączyłem na HTML5 gra zwolniła 10-krotnie wolniej
Flash mega plynny, a HTML5 10x wolniejszy... taaaa.....
Co za BZDURY.

Ale moze to ja sie nie znam, nie wiem. Moze w takim razie podzielisz sie jakims filmikiem z tego mega plynnego chodzenia gry na flashu ?
I z dziesieciokrotnie wolniejszego na HTML ?
 

DeletedUser3033

Guest
niechce mi się ale mogę ci screena wrzucić jak ta gra śmiga na HTML5bnm2.JPG
tak dodam że 23 manu na flash klikam jakieś 30s a na HTML5 10 minut z widocznym efektem graficznym
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

astoN-

Rozbójnik
wlasnie z ciekawosci sprobowalem html czy cos sie poprawilo.... wystarczylo ze przesunalem miasto i podziekowalem... dla mnie jest kompletnie niegrywalny, zrobienie 10 prowincji w turnieju to juz w ogole graniczy z cudem...
 
niechce mi się ale mogę ci screena wrzucić jak ta gra śmiga na HTML5
U mnie tez tak wszystko wyglada, jesli w ciagu kilku sekund zbieram produkcje z kilkunastu/kilkudziesieciu budynkow na raz z wcisnietym lewym przyciskiem myszki. Ten screen nie pokazuje niczego, co mialoby zwiazek z plynnoscia gry.
tak dodam że 23 manu na flash klikam jakieś 30s a na HTML5 10 minut z widocznym efektem graficznym
Chyba masz jakis problem z kompem, a nie gra ze swoja wydajnoscia, Trzydziesci sekund ? U mnie na starym sprzecie (laptop przeznaczony juz tylko do gier przegladarkowych) wystartowanie produkcji w 15 manufakturach trwa jakies 5 sekund, a zebranie produkcji z nich to moze 2 sekundy.
 

DeletedUser3033

Guest
problem z kompem :) ???
serio ?
ta gra niema wymagań sprzętowych tak jak wspomniałeś gra przeglądarkowa a fakt że obciążenie tworzone przez gre jest większe na HTML5
gram na tym sprzęcie w gry o wiele bardziej wymagające sprzętowo ta gra ma wymagania pasjansa więc albo sprzęt albo oprogramowanie
jak sprzęt spoko to co zostaje ?
nawet bym nie wspominał ale jak gram na tym samym sprzęcie a tylko przełączenie z flash na HTML robi mega spowolnienie
to jak z formuły 1 na ślimaka i sam ten fakt chyba logicznie wyklucza problem ze sprzętem ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ta gra ma wymagania pasjansa
No nie wiem, czy pasjans wymaga gigabajtow RAMu ;)
tylko przełączenie z flash na HTML robi mega spowolnienie
U mnie jest dokladnie na odwrot, na HTML5 gra smiga o wiele szybciej (wylaczajac turnieje, ale tu problem lezy gdzie indziej i obie wersje go maja), a na flash troche zamula, jak zawsze.
to jak z formuły 1 na ślimaka i sam ten fakt chyba logicznie wyklucza problem ze sprzętem ?
Niekoniecznie wyklucza. Problem "ze sprzetem" moze oznaczac np. zamulajaca lub zle skonfigurowana przegladarke. Albo kiepskie lacze internetowe. U mnie np. jedna przegladarka zaczela w pewnym momencie zamulac i nie pomagalo nic, ani czyszczenie ciasteczek, ani nawet deinstalacja i ponowna instalacja. Pomogla dopiero przesiadka na inna przegladarke.
 

Tajniakos

Paladyn
Aż z ciekawości przełączyłem się na flasha :) I na dzień dobry poczęstował mnie minutową zawiechą a po niej przewijanie miasta z lagami... zdecydowanie na HTML5 gra chodzi mi płynniej
@Shadows Dragon Aby napewno gramy w tą samą grę?
 

BlossomValvi

Łucznik
Ja bym potestowal:
- sprawdził artykuł czy moja karta graficzna jest kompatybilna z html5
- wyłączył animacje czy to pomoże (odciążenie grafy i ramu)
- sprawdził coś innego w html5 jak to dziala

dopiero wtedy bym psioczył ;)
Ja przeskoczyłem na HTML bo działa stabilniej od flasha (flash im dłużej działał tym więcej ramu pożerał aż do skończenia zasobów i zawieszenia gry)
 
Status
Zamknięty.
Do góry